Как да му привлека вниманието?

  • 12 068
  • 58
  •   1
Отговори
  • в моята си къща
  • Мнения: 68
Здравейте !Накратко историята  е следната.Разведена съм! Имам симпатии към мой бивш съученик.Несемеен  без сериозна връзка  в момента. С него сме нямали нищо  . просто симпатии .Имаше и сякаш нещо неизказано и непредприето между нас , но това може и да е само в моята глава.За последните 20 години сме се виждали 2 пъти , все на събирания на класа.Говорим си , споделяме спомени и т.н. ,но нищо повече.Във фейсбук сме приятели . От известно време се чудя как да му привлека вниманието , нямам особен опит и изобретателност.Усложнението идва от това ,че той живее в София , аз  в друг далечен град в провинцията , който не е родното ни място.Абеееее много сложно стана и сега като го прочетох  е и малко смешно , но нищо не губя.Може да получа и някоя добра идея . newsm78.Неудобно ми е направо да започна да му пиша или да му кажа в прав текст ,че съм заинтригувана от него/въпреки ,че вече не сме на 17 / Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 222
Ако на срещите не сте успели да се сближите, не знам... Не съм имала интерес към бивши съученици, но все ми се струва, че на живо е доста по-лесно всичко. Защо не опиташ да организирате пак някоя среща и там вече ще му мислиш  Simple Smile Може да я организира твоя приятелка, да не го каниш директно ти.

# 2
  • в моята си къща
  • Мнения: 68
На срещите просто нямаше как.Силна музика , много отдавна невиждани съученици и приятели.Тогава все още бях семейна , макар и със силно разклатен да не кажа свършил брак.

# 3
  • Мнения: 1 540
Напиши му, че ще идваш в София на семинар/пазар/при роднини и попитай дали иска да се видите  Flutter

# 4
  • София
  • Мнения: 17 288
Напиши му, че ще идваш в София на семинар/пазар/при роднини и попитай дали иска да се видите  Flutter
Подкрепям! Така постъпи моят настоящ съпруг в същата ситуация. Аз разведена, в София, с детето; той ерген във Варна. Каза ми, че идва по работа на Стройко и ако искам, да се видим на кафе или вечеря. Аз избрах вечеря и оттогава вече 6 години заедно, брак и още едно дете у дома Simple Smile

# 5
  • Мнения: 10 064
На тази възраст няма да изглежда като хлапашка проява, ако му предложиш да се видите и да си поговорите, дори и под предлог, че имаш работа в София.
Все пак сте зрели хора.
Подкрепям идеите на Бърди и shark

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Пробва ли да му помахаш?

# 7
  • Мнения: 29 395
На тази възраст няма да изглежда като хлапашка проява, ако му предложиш да се видите и да си поговорите, дори и под предлог, че имаш работа в София.
Все пак сте зрели хора.
Подкрепям идеите на Бърди и shark

На същото мнение съм. Като се видите само двамата без други съученици, ще си проличи дали има и той симпатии към теб... Peace
Стискам палци да се наредят нещата!

# 8
  • Мнения: 315
Е хайде де големи жени сте вече пък не знаете как да свалите един мъж!
Облечи се секси, но не крещящо, напудри се и се виж с него. Обади му се и не е нужно дори причина да измисляш - кажи - в София съм, искаш ли да се видим. Ако има интерес към теб - това е повече от достатъчно, не му трябват никви игри, че дори напротив. Мъжете мразят женските игри, сценарии и тн. Не мога дори да проумея че не знаеш как, ми то...Ако от първа среща те страх тогава не ходи в гората дет се вика Simple Smile Сетих се и още нещо - ако искаш ми се обади първо на мен да потренираме!

# 9
  • в моята си къща
  • Мнения: 68
Бърди  ,чудесна история с прекрасен край!Благодаря и на останалите момичета ,че се включихте с идеи.Elecotal ,не че не зная как , страх ме е честно казано  да не се изложа  Embarassed 20 години никаква връзка не сме поддържали и сега изведнъж го търся .

# 10
  • Мнения: 315
Няма да се изложиш. Това да се обадиш на един мъж е достатъчно показателно и ти казвам, че ако той те харесва по някакъв начин ще се зарадва. Предполагам че това с провала и тн съществува у повечето хора, но в случая от първия път и първото обаждане ти дори ще си наясно дали той има желание. Без предтексти, бе нищо се обади. Познавам жени дето нарочно се дърпат и отказват срещи щото нали да не се давали лесно, но при мъжете го няма тоя момент. Ние имаме ли симпатия веднага сме готови да откликнем.

# 11
  • в моята си къща
  • Мнения: 68
Elecotal , много ми помагаш  Simple Smile ,чудесно е да знаеш ,как вижда  нещата и противоположния пол.

# 12
  • Мнения: 2 222
То няма и какво да губиш. В най-кофти случай, ако не откликне, приеми, че може да е сериозно ангажиран и толкова. Пълно е с мъже, сред тях и много интересни, ако не е този, ще е някой друг.

# 13
  • Мнения: 1 136
Еlectolal ти го е казал много ясно , не сме на възраст да си играем на иска ми се не ми се, и двамата знаете защо се виждате - в София съм или ще съм , имаш ли желание да се видим Simple Smile , но само не отивай с нагласата че от това ще излезе голяма любов , не казвам че няма за в бъдеще , но в началото бъди с нагласа парти Hug

# 14
  • Мнения: 3 231
и двамата знаете защо се виждате
Хм, аз мисля, че само тя знае защо се виждат (ако въобще се видят). Той откъде да знае?

Или тя по телефона ще му каже, че иска да се видят, защото иска да запълни празното място от предния съпруг?

# 15
  • Мнения: 7 848
И моята история е нещо подобно аз тук, той в друг град. Само че обратното, аз вече с един брак зад гърба си, а той все още ерген.  Бях в отпуск и ей така го реших- резервирах си хотел за една седмица, поверих детето на баба ми и се изтипосах под предлог, че съм командировка. Той също през деня беше на работа, аз се мотах из града, а всяка вечер някъде- заедно. "Командировката" ми свърши, прибрах се тук и мълчаливо зачаках. Само след една седмица беше у дома да ме "иска" от баща ми, колкото и смешно да звучи сега това.

Момичета нали знаете, че ние си избираме мъжете, останалото е за пред тях.  Grinning

TONITATA, давай смело и успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 11 472
Давай смело, както са те посъветвали съфорумките – позвъни му! Няма по-удачен вариант, защото ако му допадаш или има желание да се видите по-кафе, това е начинът, ако ли пък – не, ще трябва да го разбереш след 100 години, когато там е следващия ви сгоден случай за среща, било то ученическа сбирка или прочие.
Не чакай, а действай, и да, общо-взето, като мъж ти казвам, че ще добие представа за какво го търсиш, а когато го очароваш с присъствие и излъчване, дори и да е имал някакви съмнения, те могат да бъдат разбити: )
Успех и пиши!

# 17
  • Мнения: 315
Айде сега, ще ми звънне жена да иска да пием кафе и аз няма да съм наясно - че следователно поне малко ме харесва и има нещо наум? Само ако е женена - че дори и тогава всъщност - не бих се усъмнил на 99%  Simple Smile Приятелството с жена може да е само старо такова - я от училище, я от квартала. Иначе изневиделица да ме потърсят жени - далеч няма да си помисля че ме харесват за обсъждане на политиката например...

# 18
  • Мнения: 29 395
Айде сега, ще ми звънне жена да иска да пием кафе и аз няма да съм наясно - че следователно поне малко ме харесва и има нещо наум? Само ако е женена - че дори и тогава всъщност - не бих се усъмнил на 99%  Simple Smile Приятелството с жена може да е само старо такова - я от училище, я от квартала. Иначе изневиделица да ме потърсят жени - далеч няма да си помисля че ме харесват за обсъждане на политиката например...

....може да ти иска услуга например. Не е задължително да те харесва. Това се разбира при самата среща, ама преди това..... newsm78 едва ли!

# 19
  • Мнения: 315
Разбира се още при разговора, повярвай ми Simple Smile
Винаги на една жена й личи по начина по който говори, по думите които използва, по трепета на гласа ако щеш. Ако ще се иска услуга винаги се казва - искам да говоря нещо с теб например. Не се казва искаш ли да се видим да пием по кафе. Самото пием по кафе носи жесток смисъл.

# 20
  • Мнения: 29 395
Разбира се още при разговора, повярвай ми Simple Smile
Винаги на една жена й личи по начина по който говори, по думите които използва, по трепета на гласа ако щеш. Ако ще се иска услуга винаги се казва - искам да говоря нещо с теб например. Не се казва искаш ли да се видим да пием по кафе. Самото пием по кафе носи жесток смисъл.

Ааааа, добре е да го знам!
Да не взема да поканя някой приятел на кафе, че да остане с погрешно впечатление  Grinning

# 21
  • Мнения: 315
Приятел е съвсем различно и аз ти го казах вече. В случая обаче нали не са приятели тия гълъбчета.
Аз описвах случаите когато жена, която не ми е в приятелския семеен кръг реши да ме кани на питиета. Канили са ме такива, знам какво става и знам и те какво очакват. Нещата са прости бе хора, само малко човек трябва да се вслуша във вътрешния си глас.

# 22
  • Мнения: 29 395
Приятел е съвсем различно и аз ти го казах вече. В случая обаче нали не са приятели тия гълъбчета.
Аз описвах случаите когато жена, която не ми е в приятелския семеен кръг реши да ме кани на питиета. Канили са ме такива, знам какво става и знам и те какво очакват. Нещата са прости бе хора, само малко човек трябва да се вслуша във вътрешния си глас.

Е, как бре?!?! Приятели от училище, не най-добри, но все пак от ученическите години...

# 23
  • Мнения: 315
Нямат обаче връзка последните години, живеят в различни градове дори, рядко са се засичали не беше ли така? Ти това ли наричаш приятел?

# 24
  • Мнения: 29 395
От училищните години мога всички да нарека приятели, въпреки че не поддържаме ежедневна връзка. Учили сме 5 години заедно, разни преживявявания сме имали, приятели за цял живот....Дори сега като се виждаме веднъж на 2 години по срещите на випуска, все едно, че вчера сме се разделили. А не е като да сме били най-добри приятели...
Но всеки случай е различен, де....

# 25
  • Мнения: 315
Добре да те попитам ако сега някой от онези съученици ти звънне изведнъж и ти каже айде да пием кафе - ти какво ще си помислиш ама честно?

# 26
  • София
  • Мнения: 11 472
Добре да те попитам ако сега някой от онези съученици ти звънне изведнъж и ти каже айде да пием кафе - ти какво ще си помислиш ама честно?
Ще помисли, че иска да му напише домашното: ))

# 27
# 28
  • Мнения: 7 848
Добре да те попитам ако сега някой от онези съученици ти звънне изведнъж и ти каже айде да пием кафе - ти какво ще си помислиш ама честно?
Ще помисли, че иска да му напише домашното: ))

И ще го пишете по парфюм и прашки  Grinning

# 29
  • BG
  • Мнения: 2 458
Ако съм свободна и с този акъл - сегашния ми, направо отивам и си му казвам на този, когото харесвам. Няма време за церемонии, животът препуска много бързо!

# 30
  • Мнения: 1 726
А той защо не е женен на около 40, да не е гей?

# 31
  • в моята си къща
  • Мнения: 68
Наистина не сме били най - добри приятели , но бяхме по- близки отколкото  например с другите момчета от  класа.И  когато се видяхме на срещата той показа по- специално  внимание към мен.И аз като Elecotal мисля ,че ако звънна да се видим за кафе , той ще разбере идеята ми.И през цялото време на мене ще ми бъде адски неудобно , ако той се досеща защо съм се обадила.

# 32
  • Мнения: 10 064
.И през цялото време на мене ще ми бъде адски неудобно , ако той се досеща защо съм се обадила.

Би трябвало това да те ласкае, ако се е усетил и дошъл на срещата.
Е, все някой трябва да е пръв, а на тези години времето вече лети.

Защо се двоумиш още? Ние не можем да се обадим - ти си на ред!
Чакаме добри новини!  bouquet

# 33
  • Мнения: 102
Надявам се вече си му звъннала или писала.  newsm78

# 34
  • Мнения: 802
Той какво работи в София? Може да звъннеш и да кажеш, че си в София и ти трябва неговата помощ/ услуга в областта, в която работи. Виждате се, обсъждате туй онуй накрая казваш, че ти е било много приятно и му предлагаш пак да излезете, докато си в града за няколко дни.
Щом не искаш да си директна, това е добър предлог според мен, и няма да се притесняваш какво щял да си помисли и да ти е неудобно.
Айде звънкай сега, че всички чакат развитие  Grinning
Elecotal, много си прав от мъжка гледна точка, добре приказваш  Laughing

# 35
  • Мнения: 1 040
А той защо не е женен на около 40, да не е гей?
И аз това се питам.
На 40 да станеш и ни жена, ни приятелка?

# 36
  • Мнения: 7 848
А той защо не е женен на около 40, да не е гей?
И аз това се питам.
На 40 да станеш и ни жена, ни приятелка?
Не намирам нищо необикновено в това. Познавам такива хора и от двата пола. След няколко неудачни любови се отдават единствено на работата си и затварят страницата с любовните авантюри.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 052
Желая ти, след 10 години, да покажеш темата на господина и да вдигнете тост за прекрасното ви семейство  Peace

# 38
  • Мнения: 3 371
А той защо не е женен на около 40, да не е гей?

ама че логика Laughing

първата ми и най-голяма любов е на 46г. и не е женен, нито е гей. много богат човек е/към днешна дата/, типична руска мутра с охрана, почти два метра мъж, но ей на, мамашка и до ден днешен се тюхка за синчето си/аз си говоря с нея, за разлика с него Laughing/, защо не се взехме навремето. любовници много, съпруга - йок  Laughing


иначе за привличане на вниманието - добре са те посъветвали, обади се и кажи, че ще идваш по работа и имаш 2 свободни часа/не казвай кога са точно, защото той пък може да има оперативка, примерно, де, тогава точно/, остави той да те попита и подаде сигнал дали има интерес.

иначе, ако питаш мен - аз не бих се обадила....но сигурно защото съм на години, а и все си мисля, че ако нещо е писано да стане, то нещата така ще се наредят, че да ви съберат. да 'давам газ'  на съдбата вече не бих могла/правила съм като млада и е било на 100% неуспешно, та това от опит..../

успех и късмет Simple Smile

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 13:43 от April snow

# 39
  • Мнения: 315
Всъщност няма защо да ти е неудобно  когато той узнае че ти евентуално имаш интерес към него. Първо ако дойде на срещата - значи и той има тоест картите просто ще са поставени на масата и от двамата играчи. Ако сте си били пък и дружки преди значи ще има какво да си кажете.
Това защо на 40 не е женен - ми щото е умен, що!

# 40
  • Мнения: 10 064

Това защо на 40 не е женен - ми щото е умен, що!
+ 1
  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 040
Да, те старите ергени пращят от акъл...

# 42
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да, те старите ергени пращят от акъл...

 Joy именно  за това не им трЕбе никой

# 43
  • Мнения: 7 006
Наистина не сме били най - добри приятели , но бяхме по- близки отколкото  например с другите момчета от  класа.И  когато се видяхме на срещата той показа по- специално  внимание към мен.И аз като Elecotal мисля ,че ако звънна да се видим за кафе , той ще разбере идеята ми.И през цялото време на мене ще ми бъде адски неудобно , ако той се досеща защо съм се обадила.

За мен по-притеснителното би било,ако не се досети...

# 44
  • Мнения: 315
Е ако не се досети значи наистина има повод за притеснения и ето защо е сам тоя пич Simple Smile

# 45
  • Мнения: 4 270
Е ако не се досети значи наистина има повод за притеснения и ето защо е сам тоя пич Simple Smile

А кой казва, че е сам?

# 46
  • Мнения: 315
Ами назад прочетох, че е на 40 и не е женен. Тя иска да го свали, което ме навежда на идеята че тоs е свободен в момента. Не че има нещо лошо да сваляте и обвързани мъже де Simple Smile

# 47
  • Мнения: 4 270
Ами назад прочетох, че е на 40 и не е женен. Тя иска да го свали, което ме навежда на идеята че тоs е свободен в момента. Не че има нещо лошо да сваляте и обвързани мъже де Simple Smile
Само женените ли не са сами? Laughing Май само на авторката й се иска героят да е сам, а същият може да си има сериозна връзка. Може да го кара и на секс за една нощ, може да е решил да не дава обяснения.

# 48
  • Мнения: 315
Може и гей да е, казах го вече Simple Smile
Все пак нали коментираме въз основа на това, което ни е дадено.
Също така взаимоотношенията се учат, днес ще пита въвфорум, утре ще си знае вече, от опита - горчив или сладък без значение. С годините хората преодоляват доста свои несигурности и страхове и в това е смисъла според мен на цялото пънене да сме нещо.

# 49
  • Мнения: 4 270
Може и гей да е, казах го вече Simple Smile
Все пак нали коментираме въз основа на това, което ни е дадено. Също така взаимоотношенията се учат, днес ще пита въвфорум, утре ще си знае вече, от опита - горчив или сладък без значение. С годините хората преодоляват доста свои несигурности и страхове и в това е смисъла според мен на цялото пънене да сме нещо.

Да, де! Дадено ни е едно нищо, интерес към съученик, който авторката не е виждала 20 години, с изключение на срещите на класа, ама тогава тя била с разклатен брак. По нейни думи не е семеен и няма сериозна връзка, ама не ни е даден източник, за да преценим достоверна ли е информацията. Сега решила, че се интересува от съученика си и ни пита какво да направи, за да се видят.

Последна редакция: чт, 02 окт 2014, 16:44 от Herz

# 50
  • Мнения: 315
Съжалявам но никак не се съгласявам с твоята интерпретация. Щом приемаш, че я е срам, че не знае как да  постъпи, че това е само съученик от преди и тн - значи трябва да приемеш и думите че е сам. Тоест като ще нищим тука ситуацията то или я приемаме за вярна или не я приемаме. Не виждам причина да тръгнем да търсим сега източници дали всичко е достоверно...Иначе съм напълно съгласен с теб, че из форумите почти винаги се казва половината истина.

# 51
  • Мнения: 4 270
Съжалявам но никак не се съгласявам с твоята интерпретация. Щом приемаш, че я е срам, че не знае как да  постъпи, че това е само съученик от преди и тн - значи трябва да приемеш и думите че е сам. Тоест като ще нищим тука ситуацията то или я приемаме за вярна или не я приемаме. Не виждам причина да тръгнем да търсим сега източници дали всичко е достоверно...Иначе съм напълно съгласен с теб, че из форумите почти винаги се казва половината истина.

Добре, тя не казва: "разбрах от приятел/ка, че е сам..." или "Каза ми, че няма сериозна връзка" и т.н. Върху кое да разсъждаваме? Какво да му каже и дали да му се обади, защото след 20 години е решила, че си пада по него?

# 52
  • Мнения: 315
Ааааа не знам какво искаш да докажеш с тези зациклящи въпроси честно. Аз тъй или иначе си казах мнението на жената, която очевидно искаше да чуе няколко окуражителни думички. То е ясно че е голям човек и че сама ще се справи но понякога човек иска да знае, че не е сам, че има съпричастни и разбиращи го.

# 53
  • Мнения: 4 270
Ааааа не знам какво искаш да докажеш с тези зациклящи въпроси честно. Аз тъй или иначе си казах мнението на жената, която очевидно искаше да чуе няколко окуражителни думички. То е ясно че е голям човек и че сама ще се справи но понякога човек иска да знае, че не е сам, че има съпричастни и разбиращи го.

Не е сама, има съпричастни и разбиращи я! Споко! Сигурно по твоите разбирания цикля, но искам да знам защо той и защо след 20 години? Все тая! Ще горя в развитието на темата и дума повече няма да кажа!

# 54
  • Мнения: 315
Ами чисто хипотетично причините не са много - защо той - защото понякога старата любов ръжда не хваща и тя като го е видяла пак нещо й е трепнало, също може да е точно той - защото в момента няма друг мъж около нея подходящ а него определя като такъв, може като го е видяла последния път да е видяла и разчела интерес в самия него към нея. Всъщност не знам защо толкоз ти трябва да знаеш дали той е наистина сам и защо го иска - да не би ти също да го искаш? Simple Smile

# 55
  • Мнения: 4 270
Ами чисто хипотетично причините не са много - защо той - защото понякога старата любов ръжда не хваща и тя като го е видяла пак нещо й е трепнало, също може да е точно той - защото в момента няма друг мъж около нея подходящ а него определя като такъв, може като го е видяла последния път да е видяла и разчела интерес в самия него към нея. Всъщност не знам защо толкоз ти трябва да знаеш дали той е наистина сам и защо го иска - да не би ти също да го искаш? Simple Smile

Много хипотетичен стана казусът! На мен да ми трябва? Мисля, че много си се объркал! Важното е, че на теб не ти трябва да знаеш  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 239
Напиши му, че ще идваш в София на семинар/пазар/при роднини и попитай дали иска да се видите  Flutter
И ако каже "да", на срещата направи челна стойка - няма как да не му привлечеш вниманието. Особено ако е на публично място.  newsm10

# 57
  • Мнения: X
Аз мисля, че авторката има интерес към него, защото той самия, както тя каза се е държал по - специално с нея на срещата на класа.

Най - добре е да му пишеш по фейсбук и след като видиш, дали те отразява и как се отнася, тогава да направиш "командировка" в София.

# 58
  • Мнения: 5 513
Сега видях темата.Прочетох първата страница,а другите по диагонал.
Ако още не си му звъннала ,ще минат още 20години.Притесненията са само в твоята глава.Пишеш във ФБ/отиваш, каквото ти идва отвътре.Или ще стане или няма да стане.Ако стане и си паснете -добре.Ако не си паснете пак няма да го виждаш следващите 20 години и толкова.
Той няма да дойде да ти звънне на вратата.
Не знам от една среща ,защо такава драма.Аз пък се чудя 20г. къде ги кри тия чувства ,че сега да те гони такъв срам ,че да не можеш кафе да пиеш или да пишеш на човека.
Коментирай някоя снимка или публикация на човека.

Общи условия

Активация на акаунт