Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 777
  • 797
  •   1
Отговори
# 390
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Ирайн, аз за бебо взех течен на НУК, а за нашите дрехи Тео бебе.
Нук няма почти никакъв аромат и е подходящ за новородени.

# 391
  • Варна
  • Мнения: 759
Ирайн, и на мен тео-то с лавандула много ми мирише, спокойно, от хормоните е  Grinning Нук също ми харесва, имах една мостра. Но аз няма да ползвам и без това такива препарати по-нататък, защото са с ензими.
То май вече не могат да се намерят препарати с тези дозатори. Аз си карам с един много стар и изкривен вече, но така ще е. Не знам как си мислят производителите/търговците, че можем да дозираме без такива чашки  newsm78

Не е необходимо да се слага отгоре допълнителна завивка, като е с чувалче. Това е във връзка със закаляването и да не се претопли (бебетата нямат още изграден механизъм на терморегулация, затова и се препоръчва да спят при по-ниски температури). Пък като пораснат, ще си се завиват както искат  Mr. Green

# 392
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Е, аз нали както писах, ще спи до мен. Достатъчно ще се топли. Simple Smile Пълният контакт с тялото на майката(а и на бащата от време на време) е много важен за бебето в 1те месеци, че и по нататък. С това чувалче, някак изолирано ми се вижда. newsm78 Пък и ако видя, че се е отвило, ще го завия. Баткото редовно си се отвива още от бебе. Ама не е бил нито веднъж болен заради това. Peace И аз съм За закаляването и хич не навличам. Бабите са далеч, тъй че обличам както на мен ми харесва. Peace Чорапи и до ден днешен Кирил почти не носи вкъщи...
Но разбира се, всеки си има своите предпочитания. Peace Hug

# 393
  • Варна
  • Мнения: 759
Е, аз нали както писах, ще спи до мен. 

Но разбира се, всеки си има своите предпочитания. Peace Hug
Peace
Това съм го изтървала, че ще спи при теб  Embarassed Така съм съгласна  Wink

# 394
  • Мнения: 509
Аз също съм зиморничава и баткото го навличах като мен, спяхме на топло, пък и с каляването не ми се получи явно, защото мн боледува, особено като тръгна на ясла. Тоз път мисля да се постарая повече. Laughing
Мелина, взе ли изпита? Стискам ти палци! newsm10

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 19:30 от Dakota

# 395
  • Мнения: 958
Цвети,  Heart Eyes

Значи, казаха в събота нещо много важно на една лекция - детето ще стане каквито сте и вие..В смисъл вие ако сте зиморничави и се навличате - и детето ще си го направите такова. Ако спите на отворен прозорец през зимата - и детето ще е така..Хубаво е каляването за мен лично, но с мярка (в смисъл да гледам босо детео през зимата няма как да стане..) Прекаляването със завивки също не ми харесва..Хубаво е да се намери една златна среда, защото в началото детето няма рецептори за топло и студено - НЕ се поти ако му е топло и НЕ трепери, ако му е студено.. Нито едното, нито другото е добро за детето..Замислете се. Иначе най-хубавата максима, потвърдена от доста лекари, е колкото на вас, толкова на бебето +1, поне за мен Peace

# 396
  • Мнения: 86
Съгласна съм с Цвети и Адичка за чувалчетата за спане. Тези които съм взела не знам дали са удачни за първите седмици, тк дупката за главичката е малко голяма, ама ще завиваме с памучно одеалце, докато израсте за тях.

За температурата, за сайта на гробаг има табличка която пояснява спрямо градусите в стаята и тога на чувалчето, колко да е облечено бебето за да не му е топло: http://gro.co.uk/grobag-baby-sleep-bags/woodland-tales-grobag
Всяко бебе е индивидуално разбира се.

Уф и аз съм много зиморничева, и обочам да ми е топло та усещам как бебока ще е само по къс ръкав и къси ританки у дома  Grinning

# 397
  • Мнения: 54
Подкрепям момичетата за спалните чувалчета ,и аз ще ползвам такова ,но съм кушила и олекотена завивка за всеки случай ,а и беше в комплекта с чаршафите.

Относно закаляването на лекция която бях с една педиатърка за ваксините ,каза,че детето добре облечено може да се извежда до -5 градуса ,само да няма много силен вятър и ,че е изключителна грешка да смятаме ,че като гледаме зимно бебе трябва два месеца да го вържим вкъщи затворено и да правим по 25 градуса вътре.Каза ,че за дете вкъщи трябва да е от 18-22 градуса .Аз лично смятам да спазя това изискване и въобще несмятам да се затварям вкъщи и да се задушавам и отоплям излишно.

# 398
  • Мнения: 24
Здравейте момичета,искам да ви питам при изследване на урината на някоя излизали ли са и завишени левкоцити?

# 399
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
На мен ама имах и в кръвта и въпреки че CRP ми беше в норма пих профилактично АБ - Уназин за 10 дена.

# 400
  • Мнения: 24
На мен ама имах и в кръвта и въпреки че CRP ми беше в норма пих профилактично АБ - Уназин за 10 дена.
А някакви оплаквания имаше ли?

# 401
  • Мнения: 509
Здравейте момичета,искам да ви питам при изследване на урината на някоя излизали ли са и завишени левкоцити?

Виж тук:
Скрит текст:

И не се шашкай, вероятно ще те изследват пак.

# 402
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Нямах.

# 403
  • Мнения: 958
Аз имах леко завишени левкоцити, но докторката ми каза, че е абсолютно нормално да са леко завишени поради по-голямото количество плазма в кръвта заради бебоците. Нито съм имала оплаквания, нито ми е предписано нещо Peace

# 404
  • София
  • Мнения: 1 003
Момичета, благодаря ви за пожеланията!     bouquet  Дано всички стигнем безпроблемно до Декември и на финала да си гушнем здравички бебчета!

Аз днес бях на преглед!
Бебка е 1800 гр., което по табличката на първа страница отговаря на две седмици напред!
Лошото е, че и моите килограми са две седмици напред!   Mr. Green

Хемоглобина ми пак е паднал....  Close хем цял месец пих желязо....

Общи условия

Активация на акаунт