"Вкусни" филми

  • 41 017
  • 192
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 919
galia_mi, пиши впечатления, ако си го гледала! Hug
Хубав е, вкарали са и нотка хумор и романтика.
Главният герой е индиец и залитат към индийската кухня и подправки.

# 46
  • Мнения: 11 818
От тук, прочетох за някакъв грузински филм “1001 рецепти на влюбения готвач“, номиниран за Оскар през 1996г. Разтърсхи се в Оскарите и го открих - A Chef in Love/ Shekvarebuli kulinaris ataserti retsepti.

Ramen Girl е един от последните филми на Британи Мърфи.
Да, видях и аз..

# 47
  • Мнения: 11 818
Мисля, че Soul Kitchen също е за тук, но ако някой го е гледал да сподели!? Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 2 402
Мисля, че Soul Kitchen също е за тук, но ако някой го е гледал да сподели!? Hug

Да, за тук е  Peace Страхотен е, мерси, че ми напомни. Свалила съм го още преди месеци с идеята да го гледам пак.

# 49
  • Мнения: 5 710
Мисля, че Soul Kitchen също е за тук, но ако някой го е гледал да сподели!? Hug

Това е един от любимите ми филми. Задължително е да се гледа. Просто всичко останало цитирано назад е пълна боза, всравнение със Соул Кичън. Но той не е точно "вкусен филм", както назад видях, че някой е класирал "Пържени зелени домати", като 'вкусен филм' , което ми е малко странно.

За Ramen Girl, исках да кажа но нямах време онзи ден.  Самият филм има страшен потенциал, но на мен ми се загуби малко от историята от това, че японския ( вероятно дори умишлено) не беше преведен. Така че трябваше да гадая какво казва майстора на героинята точно както и тя през цялото време гадае какво й говори и учи той, и в крайна сметка се научава и съзрява чрез опита, смирението, упоритостта и  попивайки някак мъдростта на майстора. Самата игра и сцени не са нищо особено.  Така че ако някой го гледа във вариант с превод на текста на японски, вероятно ще разбере повече от мен и ще му хареса повече.

Много благодаря за "Правете хумус, не война". Хареса ми! Проверих дали ще го дават на Киномания, но не го виждам в програмата, минал е на София Филм Фест в началото на годината.

Последно преди Хумуса гледах Шефът - летен филм, забавен, нищо особено, но определено ти покачва апетита, докато го гледаш:)

Последна редакция: сб, 15 ное 2014, 11:03 от 10 c`s

# 50
  • Мнения: 11 818
10 c`s, благодаря за споделеното! Hug Ще свалям и аз, колко ми се насъбраха.. Колкото до това кои филми трябва да се включват в понятието "вкусни" - нека да бъде по-обширно разбирането! Wink А всеки може да си намери по нещо, дори и кулинарните моменти да са съвсем леко засегнати или присъстващи.  
"Пържени зелени домати" аз още не съм гледала, но четох книгата и в нея освен за заведението, се говори често за храна, има и рецепти и цялостното ми усещане беше едно такова уютно.. Не знам филмът как е представен, макар да прочетох само позитвни коментари. Иначе е ясно, че ще има и бозички, както във всеки жанр.

Magrat*, радвам се! Hug

# 51
  • Мнения: 11 818
Сетих се за още един филм, който гледах заради Деймиън Люис The Baker, шантава комедия. Simple Smile

Попаднах и на един документален филм за Перу - http://www.menumag.bg/za-hranata/statii/peru-na-vkus-kuhnyata-ka … -socialno-oryzhie

# 52
  • Мнения: 1 796
Great Food Films...
От това списъченце си избрах още няколко филми за гледане Simple Smile

Днес впрочем гледах Yin shi nan nu (Eat Drink Man Woman) и препоръчвам с две ръце Peace

Последна редакция: сб, 15 ное 2014, 19:08 от Графиня фон Вайсвурст

# 53
  • Мнения: 11 818
Графиня фон Вайсвурст, прегледах набързо, за много от филмите сме писали вече, но други не мога да разбера защо са включени.. Всъщност почти всеки филм отговаря на - ...with, or about food/drink, cooking, baking, restaurants, pubs, eating, and/or meals [some, more so, than others (may be for one memorable scene).. Simple Smile Все пак ще е полезен! Peace Ще ги гледаме и ще споделяме после са ли или не са "вкусни" филми по нашите критерии! Wink Затова мерси и за отзива относно Eat Drink Man Woman! Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 15 467
http://doramatv.ru/let_s_eat

Във всяка серия точех лиги.

# 55
  • Мнения: 11 818
Още един филм от минала Киномания - Cooking with Stella.
Героинята е готвачка в резиденцията на канадското посолство в Ню Делхи, намерила начин да продава оставащата храна. Нещата се променят, когато пристига нова посланичка. Нейният съпруг е толкова запленен от индийската храна, че убеждава Стела да го посвети в тънкостите на нейното приготвяне.

Тайна,  добре дошла! Hug

# 56
  • Мнения: 11 818
В Кухнята на любовта/ Love's Kitchen е гост-звезда Гордън Рамзи.
Филмът разказва за лондонски ресторантьор, покрусен от смъртта на съпругата си. Той се вслушва в съвета на своя приятел (Рамзи) и превръща западнал провинциален пъб в гурме ресторант, а менюто му скоро привлича вниманието на красива кулинарна критичка.

# 57
  • Мнения: 6 993
Гледах На един черпак разстояние, много ми хареса  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 11 818
Освен в споменатия вече Жена на върха/ Woman in Top, Пенелопе е участвала и в други филми с кулинарен елемент - Belle Epoque (през 1993 г. получава Оскар за най-добър чуждестранен филм) и Volver (аз съм си го харесала за глeдане отдавна, защото е на Педро Алмодовар, но още не съм). Гледали ли сте ги?

Еовин, супер, аз все още не намирам време..

Последна редакция: пн, 17 ное 2014, 10:15 от Сиси ♥♥

# 59
  • Мнения: 2 343
Ех, край на лутането какво да гледаме!

Общи условия

Активация на акаунт