"Вкусни" филми

  • 41 012
  • 192
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 818
Тъй като съм автор на темичка за "вкусни" книги, реших, че може би ще е хубаво да си имаме и такава за "вкусни" филми. Ще се радвам да споделяме, препоръчваме и обсъждаме всякакви игрални филми и сериали с кулинарна насоченост или просто с наслада към храната. Вярвам, че този вече оформил се жанр, си има и тук своите почитатели! Заповядайте!  Hug

Списък на споделените в темата филми, подредени са по азбучен ред, според българското заглавие:

„Вкусни“ филми:

Игрални филми:
Анонимните романтици/ Romantics Anonymous/ Les emotifs anonymes
Бел епок/ Belle Epoque
Bone In The Throat
Босът на бисквитките/ The Cookie Mobster
Бутилка Шок/ Bottle Shock
Вател/ Vatel
Вкусният път към любовта/ The Food Guide to Love
Войната на бисквитките/ Smart Cookies
Войни, любов и пица/ Pizza My Heart
В търсене на нещастието/ The Pursuit of Unhappiness/ Anleitung z … lücklichsein
Габриела/ Gabriela
Г-н Чърч/ Mr. Church
Големият ресторант/ The Big Restaurant/ Le grand restaurant
Голямата нощ/ Big Night
Голямото плюскане/ La Grande Bouffe
Господин Майонеза/ Monsieur Mayonnaise
Готвачът, крадецът, неговата жена и нейният любовник/ The Cook t … e & Her Lover
Да готвиш със Стела/ Cooking with Stella
Деликатесен/ Delicatessen
Ден на труда/ Labor Day
Джули и Джулия/ Julie & Julia
Добра година/ A Good Year
Довереникът на кралицата/ Victoria & Abdul
Dinner Rush
Жена на върха/ Woman in Top
Живот в рецепти/ Elizabeth David: A Life in Recipes
Завръщане/ Volver
Изискана кухня/ Ароматите на двореца/ Haute Cuisine/ Les saveurs du Palais
Канела/ Canela
Като гореща вода за шоколад/ Como agua para chocolate
Като готвачите/ Le Chef/ Comme un chef
Крале на торти/ Kings of Pastry
Крилце или кълка/ The Wing or Thigh?/ /L'aile ou la cuisse
Кулинарно състезание/ Just Desserts
Кухнята на любовта/ Love's Kitchen
Кутия за храна/ The Lunchbox/ Dabba
Любов и лимони/ Love and lemons/ Små citroner gula
Малки жълти лимони/ Små citroner gula
Майстор готвач/ Chef
Меню за дегустация/ Tasting Menu/ Menú degustació
Меню с проблеми/ Trouble a la carte/ Rindvieh à la carte
Моето лято в Прованс/ Avis de mistral
Момичето Рамен/ The Ramen Girl
Моят крал/ My King/ Mon roi
Murder, She Baked: A Chocolate Chip Cookie Mystery
На един черпак разстояние/ The Hundred-Foot Journey
Обедна песен/ The Song of Lunch
Париж може да почака/ Paris Can Wait
/ Bonjour Anne

Пасионада/Passionada
Пекарят/ The Baker
Перфектно чувство/ Perfect Sense
Повелителката на подправките/ The Mistress of Spices
Повелителят на кухнята/ Burnt
Под небето на Тоскана/ Under the Tuscan Sun
Последна ваканция/ Last Holiday/
Правете хумус, а не война/ Make Hummus Not War
Препечени филийки/ Toast
Просто неустоима/ Simply Irresistible
Пържени зелени домати/ Fried Green Tomatoes
Пътешествието/ The Trip + Пътуване до Италия/ The Trip to Italy
Рецепта за любов/ Recipe for Love
Сделка за милиони бургери/The Founder
Сервитьорката/ Waitress
Семеен обяд/ Soul Food
Спенглиш/ Spanglish
Специалитетът на деня/ Today's Special
Специалитетът на готвача/ Chef's Special/ Fuera de carta
С полъх на романтика/ A Taste of Romance
Средиземноморска диета/ Mediterranean Food/ Dieta mediterránea
С цялото си сърце/ All of My Heart
Тампопо/ Tampopo
Угощението на Бабет/ Babette's Feast/ Babettes gæstebud
Уроци по шоколад/ Lezioni di cioccolato + 2
Хиляда и една рецепти на влюбения готвач/ A Chef in Love/ Shekva … ataserti retsepti
Храна за душата/ Soul Kitchen
Хубавата Марта/ Mostly Martha/ Bella Martha - версия САЩ Без резервации/ No Reservations
Цариградска кухня/ И щипка сол/ A Touch of Spice/ Politiki kouzina
Шоколад/ Chocolat
Южнячки/ The Help
Яж, моли се и обичай/ Eat Pray Love

Сериали:
Милдред Пиърс/ Mildred Pierce
Поверително от кухнята/ Kitchen Confidential
Кухня + Кухня в Париж/ Кухня в Париже
2 Broke Girls
The Gourmet Detective

Азиатски филми и сериали:
Antique Bakery
Bambino!
Cook Up a Storm
Eat Drink Man Woman/ Yin shi nan nu - версия САЩ Тортила/ Tortilla Soup
Feast of the Gods
Fermentation Family
King of Baking, Kim Tak-Goo
Kung Fu Chefs
Let's Eat
Panda and Hedgehog
Pasta
Patisserie Coin de rue
Shik-gaek
Sweet Relationship
This Is Not What I Expected
Work of Love

Анимационни филми:
Облачно с кюфтета/ Cloudy with a Chance of Meatballs + 2
Приключения с храни/ Nutri Ventures
Рататуи/ Ratatouille
Feast

Документални филми и сериали:
A Cook's Tour
André/ The Voice of Wine
Anthony Bourdain: No Reservations
Anthony Bourdain: Parts Unknown
At the Fork
Chef’s Table
Cooked
Food, Inc.
Foodies: The Culinary Jet Set
Jeremiah Tower: The Last Magnificent
Jiro Dreams of Sushi
Серджо Херман: Безобразно съвършен/ Sergio Herman: Fucking Perfect
Spinning Plates
The Mind of a Chef
Theater of Life
The Raw and The Cooked/ Das Rohe und das Gekochte
Wasted! The Story of Food Waste

Сходни:
„Вкусни“ книги

Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 23:12 от bubanka

# 1
  • Мнения: 11 818
Аз ще започна с филмите, които съм гледала и ми изникват първоначално:
Джули и Джулия/ Julie & Julia
Добра година/ A Good Year
Като гореща вода за шоколад/ Como agua para chocolate
Повелителката на подправките/ The Mistress of Spices
Шоколад/ Chocolat
Яж, моли се и обичай/ Eat Pray Love

Сериали - Поверително от кухнята/ Kitchen Confidential с все още неизвестният тогава, а сега така нашумял Брадли Купър! И разбира се чудният руски сериал Кухня + филмът Кухня в Париж.

Ще допълвам..

Последна редакция: вт, 11 ное 2014, 16:20 от Сиси ♥♥

# 2
  • Мнения: 1 796
Bella Martha - много любим  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 11 818
Графиня фон Вайсвурст, не съм го гледала, мерси, че го сподели, точно това ми беше идеята! Hug
Веднага се сещам и за No Reservations с Катрин Зита Джоунс. Peace

Glloriyta, може и до там да стигнем! Wink Няма лошо и рецепти харесани и/или пробвани да си споделяме!

# 4
  • Мнения: 1 796
Сиси ♥♥, "Без резервации" е реплика на Bella Martha, аз повече харесвам немския.

# 5
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Детското филмче "Рататуй". Grinning

# 6
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Много хубава тема   bouquet  chef
Аз мога да ви предложа - Готвачът / Chef / http://prikachi.com/images/650/7716650Z.jpg

Изключително приятен филм, забавление за цялото семейство Peace
Храната е впечатляваща, особено едни сандвичи... Crazy
Задължително трябва да имате нещо под ръка, докато гледате.
Приятно гледане Hug

# 7
  • Мнения: 11 818
Hushpuppy, да, тъкмо се сетих, че го гледахме през лятото, много свеж, наистина! Peace Включен е и в тазгодишната Киномания заедно с още два кулинарни филма, които ми изглеждат симпатични - "Вкусният път към любовта" и "Канела": http://www.kinomania.bg/bg_BG/index/kinomania/order/kategorii Ако някой ги гледа да сподели! Hug

Графиня фон Вайсвурст, ясно, не знаех, ще го гледам, задължително! Peace

abs,  Peace Сещам се и за друг детски "Облачно с кюфтета" (две части). Wink

# 8
# 9
  • Мнения: 11 818
Точно взлезнах да пиша и за него, чудесна типична френска комедия с великолепния Жан Рено!

# 10
  • Мнения: 11 818
А гледахте ли The Hundred-Foot Journey или На един черпак разстояние? Скоро го пуснаха по кината, но аз искам да прочета първо книгата..

И като стана въпрос за книги, тези дни прочетох "Пържени зелени домати" и сега ме чака филмът - Fried Green Tomatoes, мисля, че ще ми хареса много, защото книгат абеше чудесна!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 402
Запис с две приятни романтични комедийки
Woman on Top
http://www.imdb.com/title/tt0206420/
Simply Irresistible
http://www.imdb.com/title/tt0145893/

# 12
  • Мнения: 1 796
Понеже и аз си падам по кулинарни филми,  сега се поразтърсих и си харесах да гледам Eat Drink Man Woman - филм на Анг Лий

# 13
  • Мнения: 11 818
Аз пък съм си харесала и даже свалила един мини сериал с Кейт Уинслет, но още не съм го гледала - Mildred Pierce, има висок рейтинг. Ако някой го е гледал, ще се радвам на впечатления! Hug

Графиня фон Вайсвурст, изглежда интересен!

Последна редакция: вт, 11 ное 2014, 18:52 от Сиси ♥♥

# 14
  • София
  • Мнения: 2 402
Аз пък съм си харесала и даже свалила един мини сериал с Кейт Уинслет, но още не съм го гледала - Mildred Pierce, има висок рейтинг. Ако някой го е гледал, ще се радвам на впечатления! Hug

Графиня фон Вайсвурст, изглежда интересен!

На мен много ми хареса. Няма много готвене, но има едни брутални отношения майка-дъщеря. Страхотни са и Кейт Уинслет и Евън Рейчъл Уд. Препоръчвам с две ръце  Peace

# 15
  • Мнения: 11 818
Magrat*, много благодаря! Heart Eyes

Като говорим за сериали, един комедиен - 2 Broke Girls, но съм гледала малко серии и не знам доколко има готвене като цяло..

# 16
  • Мнения: 11 818
Понеже и аз си падам по кулинарни филми,  сега се поразтърсих и си харесах да гледам Eat Drink Man Woman - филм на Анг Лий
И американсаката му версия - Tortilla Soup.

Аз се сетих за още една комедийка, която съм гледала - Chef's Special/ Fuera de carta.

# 17
  • Мнения: 11 818
Допълвам с още един филм, който съм гледала – Toast, автобиографичен за английския кулинарен писател и журналист Найджъл Слейтър, с Хелена Бонъм-Картър.
И един по-старичък със Стенли Тучи – Big Night.

# 18
  • Мнения: 569
Преди няколко години изгледах един сериал, южно-корейски, казва се Паста. На мен лично много ми хареса, но все огладнявах, докато го гледах.

# 19
  • Мнения: 11 818
sunny_rose, предполагам е този - http://en.wikipedia.org/wiki/Pasta_%28TV_series%29

Аз пък се опитвам да се сетя за един също азиатски филм, игрален, беше съчетание на готвене и бойни изкуства, но много отдавна съм го гледала и не помня дори комедия ли беше.. Ако някой се сеща..

# 20
  • Мнения: 9 197
Аз пък се опитвам да се сетя за един също азиатски филм, игрален, беше съчетание на готвене и бойни изкуства, но много отдавна съм го гледала и не помня дори комедия ли беше.. Ако някой се сеща..
Tози ли Kung Fu Chefs ?

В 2 Broke Girls не съм случвала епизод с готвене.Двете момичета имат кафене и продават сладкиши.Забавна комедия е.

И едно от мен един японски сериал (11 еп.) свързан с италианска храна - Bambino
Тук може да се гледа на български онлайн Grinning

# 21
  • Мнения: 11 818
Tuon, да той е! Peace Мерси и за Bambino. Wink

Присетих се и за Крилце или кълка - http://www.imdb.com/title/tt0074103/ с Луи дьо Финес, също с него Големият ресторант/ Le grand restaurant , но нямам особени спомени..

# 22
  • Мнения: 569
Сиси ♥♥ точно този Simple Smile

# 23
  • Мнения: 176
А гледахте ли The Hundred-Foot Journey или На един черпак разстояние? Скоро го пуснаха по кината, но аз искам да прочета първо книгата..

И като стана въпрос за книги, тези дни прочетох "Пържени зелени домати" и сега ме чака филмът - Fried Green Tomatoes, мисля, че ще ми хареса много, защото книгат абеше чудесна!

И двата филма са ми много любими, препоръчвам. Благодаря за припомнянето, че "Пържени зелени домати" е и книга. Задължително ще се чете Simple Smile.

Благодарности и за хубавата тема!   bouquet

# 24
# 25
  • Мнения: 11 818
2в1, еха, азиатците са явно доста продуктивни в този жанр.
sunny_rose,  Peace
Elenore, книгата "Пържени зелени домати" вече я има и в електронен вид в Mailbooks. Peace

Пак по книга се сещам за филма Gabriela по книгата на Жоржи Амаду - "Габриела, карамфил и канела". И Under the Tuscan Sun по книгата "Под небето на Тоскана", която чак сега издадоха в България. И двата обаче не съм ги гледала, защото отново предпочитам първо да прочета книгите.

# 26
  • Мнения: 9 197
2в1, еха, азиатците са явно доста продуктивни в този жанр.
hahaha
 Аааа,на пръстите на едната ръка сигурно се побират корейските продукции, в които не се споменава по някакакъв начин храна.

# 27
  • Мнения: 176
Мерси, аз надзърнах в другата ти тема, дори вече си набелязах няколко книжки оттам, освен нея.
Преди и аз предпочитах да чета книгите първо, но така филмите ме разочароваха (само 2-3 пъти ми се е случвало обратното). Затова сега ако знам, че има и книга, и филм, започвам с филма.
Книга и филм с вкусни елементи, макар и не така застъпени - The Help (Слугинята, Южнячки). Мини ми е една от любимите героини-готвачки Wink.

# 28
  • Мнения: 11 818
От тази публикация си харесах следните филми - Babette's Feast - явно доста популярен сред кулинарните филми. Също Сервитьорката/Waitress и Последна вaканция/Last Holiday с Куин Латифа (макар че имам някакъв смътен спомен, но може и да бъркам). Гледали ли сте ги?
Авторът е споменал накрая и други по-стари филми, за които не знаех - La Grande Bouffe също The Cook the Thief His Wife & Her Lover и Delicatessen (явно някаква черна комедия).

Elenore, всъщност си правa, наистина по-често филмите разочароват, ако е четена книгата.. "Слугинята" специално точно в обратния ред беше при мен, но пак ми беше интересна книгата.

Tuon, ще пробвам някой ден да видя какви ги творят. Wink

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 17:29 от Сиси ♥♥

# 29
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990

# 30
  • Мнения: 11 818
joy_r, точно на същия автор, който споменах по-горе е класацията. Wink

От този блог пък си харесах:
Elizabeth David: A Life in Recipes - филм на ВВС
Vatel - с Жерар Депардио за френския готвач Франсоа Вател по времето на Луи XIV
Също се споменават Spanglish и Soul Food.

# 31
  • София
  • Мнения: 193
Да допълня и аз с едно заглавие - Just Desserts

# 32
  • Мнения: 11 818
Oniyuri, супер, явно българското му заглавие е "Кулинарно състезание".

Ето и още един филм, който беше показан в друга тема - Изискана кухня/ Haute Cuisine. Peace Бил е на миналогодишната Киномания.

# 33
  • Мнения: 11 818
Ето и още един филм..Изискана кухня/Haute Cuisine. Peace Бил е на миналогодишната Киномания.
А това са и другите кулинарни филми от Киномания 2013 - Меню за дегустация/Menú degustació/ и Любов и лимони/Små citroner gula. “Вкусните“ филми от тази година ги показахме по-напред.

# 34
  • Мнения: 1 919
"На един черпак разстояние"

# 35
  • Мнения: 12 666
Пържени зелени домати е чудесен филм, няма да те разочарова. Гледах го преди години, сега, след като излезе книгата, пак го гледах.

Ако някой срещне На един черпак разстояние по торентите, моля да се обади.

# 36
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
И аз да се включа с едно предложение: руският "Кухня". Има игрален филм -- "Кухня в Париж" и сериал "Кухня", който го даваха по телевизията лятото. Направо съм се превивала от смях. Много е свеж.

# 37
  • Мнения: 9 197
Някой спомена Киномания (нищо,че го гледах по време на друг фест) и се сетих за Правете хумус, а не война.
Дано го има по тракерите или онлайн Grinning

# 38
  • Мнения: 6 993
Записвам се. Гледам в класацията е споменат Waitress.
Много ми е любим, няколко пъти съм го гледала, заради него си купих форма за пай и се научих да правя пай  Mr. Green
https://www.youtube.com/watch?v=inqd00PuNqQ

# 39
  • Мнения: 12 666
Качили са го вече http://www.zamunda.ch/details.php?id=423442
Мола ви, ако е възможно, давайте линкове към Замунда или нещо подобно.

# 40
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
joy_r, точно на същия автор, който споменах по-горе е класацията. Wink
Моите извинения, пропуснала съм Embarassed

# 41
  • Мнения: 11 818
Tuon, много ми добада заглавието, ще го потърся! Wink
Еовин, задължително ще се гледа, аз харесвам актрисата. П.П. много хубав филм с нея, некулинарен е August Rush, а скоро пък гледах пак с нея един, от който очаквах повече, но се оказа съвсем сладникава романтична комедийка Austenland.
Mandi84, наистина свеж и красиво направен е Кухня! Peace
galia_mi, пиши впечатления, ако си го гледала! Hug
Трещерица, супер и благодаря за мнението за "Пържени зелени домати", сигурна съм и аз, че ще ми хареса! Hug

Като ми остане повече време ще направя списък със споменатите филми и ще го сложа на 1 стр., вече посъбрахме доста.. Но мисля да има линк само към филма и съответното му оригинално заглавие, така вече по-лесно всеки може да си го търси от различните торенти.

# 42
  • Мнения: 1 796
Записвам се. Гледам в класацията е споменат Waitress.
Много ми е любим, няколко пъти съм го гледала, заради него си купих форма за пай и се научих да правя пай  Mr. Green
https://www.youtube.com/watch?v=inqd00PuNqQ

Аз го гледах вчера, чак любим няма да ми стане, но е хубав Simple Smile Колкото до формата за пай, и аз ще трябва да купувам май, че детето е гледало някакво филмче и всеки ден ме пита, кога ще ѝ направя черешов пай Mr. Green
Сиси ♥♥, как ме зариби с тези вкусни филми Wink, сега пак теглих да гледам Simple Smile

# 43
  • Мнения: 11 818
joy_r,  Hug Hug

Сиси ♥♥, как ме зариби с тези вкусни филми Wink, сега пак теглих да гледам Simple Smile
Радвам се, това беше идеята! Wink Hug И аз колко си харесах...

Още една публикация по темата, в която са включени обичайните и вече споменати филми, но тук ме заинтригува филмът "И щипка сол", но не можах да го открия, ето и думите на авторката, ако някой се сети за оригиналното заглавие:
Много близък до сърцата ни (и географско) гръцко-турски филм. Загледах се в него почти случайно и останах много доволна. От филма разбрах, че в кюфтетата можеш да сложиш и канела, "но не и когато ще ги сервираш на гости, защото канелата ги кара да бъдат сдържани ". Горният етаж на магазинчето на дядото на главния герой- грък беше тъмно и пропито с всякакви мизризми на подправки, един вълшебен свят, пълен с аромати и рецепти, а любовта на героите беше трайна и красива. Точните съставки за един филм. А снимка в нета не намерих, затова няма.
Аз подозирам, че е A Touch of Spice/ Politiki kouzina.

Спомената е и конкретна сцена от екшъна „Дълга целувка за лека нощ“, разбира се той не е кулинарен филм, но пък е хубаво да си говорим и просто за моменти от филми. В коментарите си харесах още два филма - The Ramen Girl и Pizza My Heart! Peace

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 16:08 от Сиси ♥♥

# 44
  • Мнения: 5 710
Ramen Girl е един от последните филми на Британи Мърфи.mdb.com/title/tt0806165/

# 45
  • Мнения: 1 919
galia_mi, пиши впечатления, ако си го гледала! Hug
Хубав е, вкарали са и нотка хумор и романтика.
Главният герой е индиец и залитат към индийската кухня и подправки.

# 46
  • Мнения: 11 818
От тук, прочетох за някакъв грузински филм “1001 рецепти на влюбения готвач“, номиниран за Оскар през 1996г. Разтърсхи се в Оскарите и го открих - A Chef in Love/ Shekvarebuli kulinaris ataserti retsepti.

Ramen Girl е един от последните филми на Британи Мърфи.
Да, видях и аз..

# 47
  • Мнения: 11 818
Мисля, че Soul Kitchen също е за тук, но ако някой го е гледал да сподели!? Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 2 402
Мисля, че Soul Kitchen също е за тук, но ако някой го е гледал да сподели!? Hug

Да, за тук е  Peace Страхотен е, мерси, че ми напомни. Свалила съм го още преди месеци с идеята да го гледам пак.

# 49
  • Мнения: 5 710
Мисля, че Soul Kitchen също е за тук, но ако някой го е гледал да сподели!? Hug

Това е един от любимите ми филми. Задължително е да се гледа. Просто всичко останало цитирано назад е пълна боза, всравнение със Соул Кичън. Но той не е точно "вкусен филм", както назад видях, че някой е класирал "Пържени зелени домати", като 'вкусен филм' , което ми е малко странно.

За Ramen Girl, исках да кажа но нямах време онзи ден.  Самият филм има страшен потенциал, но на мен ми се загуби малко от историята от това, че японския ( вероятно дори умишлено) не беше преведен. Така че трябваше да гадая какво казва майстора на героинята точно както и тя през цялото време гадае какво й говори и учи той, и в крайна сметка се научава и съзрява чрез опита, смирението, упоритостта и  попивайки някак мъдростта на майстора. Самата игра и сцени не са нищо особено.  Така че ако някой го гледа във вариант с превод на текста на японски, вероятно ще разбере повече от мен и ще му хареса повече.

Много благодаря за "Правете хумус, не война". Хареса ми! Проверих дали ще го дават на Киномания, но не го виждам в програмата, минал е на София Филм Фест в началото на годината.

Последно преди Хумуса гледах Шефът - летен филм, забавен, нищо особено, но определено ти покачва апетита, докато го гледаш:)

Последна редакция: сб, 15 ное 2014, 11:03 от 10 c`s

# 50
  • Мнения: 11 818
10 c`s, благодаря за споделеното! Hug Ще свалям и аз, колко ми се насъбраха.. Колкото до това кои филми трябва да се включват в понятието "вкусни" - нека да бъде по-обширно разбирането! Wink А всеки може да си намери по нещо, дори и кулинарните моменти да са съвсем леко засегнати или присъстващи.  
"Пържени зелени домати" аз още не съм гледала, но четох книгата и в нея освен за заведението, се говори често за храна, има и рецепти и цялостното ми усещане беше едно такова уютно.. Не знам филмът как е представен, макар да прочетох само позитвни коментари. Иначе е ясно, че ще има и бозички, както във всеки жанр.

Magrat*, радвам се! Hug

# 51
  • Мнения: 11 818
Сетих се за още един филм, който гледах заради Деймиън Люис The Baker, шантава комедия. Simple Smile

Попаднах и на един документален филм за Перу - http://www.menumag.bg/za-hranata/statii/peru-na-vkus-kuhnyata-ka … -socialno-oryzhie

# 52
  • Мнения: 1 796
Great Food Films...
От това списъченце си избрах още няколко филми за гледане Simple Smile

Днес впрочем гледах Yin shi nan nu (Eat Drink Man Woman) и препоръчвам с две ръце Peace

Последна редакция: сб, 15 ное 2014, 19:08 от Графиня фон Вайсвурст

# 53
  • Мнения: 11 818
Графиня фон Вайсвурст, прегледах набързо, за много от филмите сме писали вече, но други не мога да разбера защо са включени.. Всъщност почти всеки филм отговаря на - ...with, or about food/drink, cooking, baking, restaurants, pubs, eating, and/or meals [some, more so, than others (may be for one memorable scene).. Simple Smile Все пак ще е полезен! Peace Ще ги гледаме и ще споделяме после са ли или не са "вкусни" филми по нашите критерии! Wink Затова мерси и за отзива относно Eat Drink Man Woman! Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 15 467
http://doramatv.ru/let_s_eat

Във всяка серия точех лиги.

# 55
  • Мнения: 11 818
Още един филм от минала Киномания - Cooking with Stella.
Героинята е готвачка в резиденцията на канадското посолство в Ню Делхи, намерила начин да продава оставащата храна. Нещата се променят, когато пристига нова посланичка. Нейният съпруг е толкова запленен от индийската храна, че убеждава Стела да го посвети в тънкостите на нейното приготвяне.

Тайна,  добре дошла! Hug

# 56
  • Мнения: 11 818
В Кухнята на любовта/ Love's Kitchen е гост-звезда Гордън Рамзи.
Филмът разказва за лондонски ресторантьор, покрусен от смъртта на съпругата си. Той се вслушва в съвета на своя приятел (Рамзи) и превръща западнал провинциален пъб в гурме ресторант, а менюто му скоро привлича вниманието на красива кулинарна критичка.

# 57
  • Мнения: 6 993
Гледах На един черпак разстояние, много ми хареса  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 11 818
Освен в споменатия вече Жена на върха/ Woman in Top, Пенелопе е участвала и в други филми с кулинарен елемент - Belle Epoque (през 1993 г. получава Оскар за най-добър чуждестранен филм) и Volver (аз съм си го харесала за глeдане отдавна, защото е на Педро Алмодовар, но още не съм). Гледали ли сте ги?

Еовин, супер, аз все още не намирам време..

Последна редакция: пн, 17 ное 2014, 10:15 от Сиси ♥♥

# 59
  • Мнения: 2 343
Ех, край на лутането какво да гледаме!

# 60
  • Мнения: 5 710
Освен в споменатия вече Жена на върха/ Woman in Top, Пенелопе е участвала и в други филми с кулинарен елемент - Belle Epoque (през 1993 г. получава Оскар за най-добър чуждестранен филм) и Volver (аз съм си го харесала за глeдане отдавна, защото е на Педро Алмодовар, но още не съм). Гледали ли сте ги?

Еовин, супер, аз все още не намирам време..

Volver е според мен от най-силните филми на Алмодовар, за мен всъщност е най-силния му филм.
Не е в графата "вкусен" но силно ти го препоръчвам, много женски филм, много.

# 61
  • Мнения: 11 818
10 c`s, много благодаря! Hug Точно защото знам, че ще ми хареса го отлагах за гледане в подходящо време, за да му се насладя както трябва, но напоследък все не мога да си открадна такова. Wink

# 62
# 63
# 64
  • Мнения: 9 197
Много благодаря за "Правете хумус, не война". Хареса ми! Проверих дали ще го дават на Киномания, но не го виждам в програмата, минал е на София Филм Фест в началото на годината.
Къде успя да го намериш?
Аз писах,че се сетих за него след като някой спомена за Киномания,но съм го гледала от друг фест.

The Lunchbox не видях някой да го споменал,но ако съм пропуснала  Praynig сори.
С индийски вкуснотии. Grinning

# 65
  • Мнения: 11 818
Tuon, The Lunchbox/ Dabba има доста висок рейтинг, мерси, че го сподели! Hug По-късно ще потърся и аз дали мога да намеря "Правете хумус, а не война"..

La4e-pasmaka4e, само Mediterranean Food/ Dieta mediterránea не сме споменали от покааните от теб. Гледала ли си го/ ги?

# 66
  • Мнения: 9 197
 Сиси ♥♥,напълно си го заслужава високия рейтинг.Тук има прекрасно ревю за филма.
Има го в Замунда с превод Grinning

# 67
  • Мнения: 260
Tuon, The Lunchbox/ Dabba има доста висок рейтинг, мерси, че го сподели! Hug По-късно ще потърся и аз дали мога да намеря "Правете хумус, а не война"..

La4e-pasmaka4e, само Mediterranean Food/ Dieta mediterránea не сме споменали от покааните от теб. Гледала ли си го/ ги?
Да отдавна още като излезе, според мен е за почитателите на европейското кино, тези които предрочитат американските продукции може и да не го харесат, специфичен е.

# 68
  • Мнения: 11 818
La4e-pasmaka4e, мерси, аз съм от почитателите на европейското кино и не само. Wink Намерих го и за сваляне. Peace

# 69
  • Мнения: 2 452
 
Освен любимият  на децата "Рататуй" ,се очаква скоро и едно прекрасно детско,"вкусно" филмче,на Дисни! Grinning
    Feast (2014)   http://www.imdb.com/title/tt3689498/
Скрит текст:
 

# 70
  • Мнения: 5 710
Много благодаря за "Правете хумус, не война". Хареса ми! Проверих дали ще го дават на Киномания, но не го виждам в програмата, минал е на София Филм Фест в началото на годината.
Къде успя да го намериш?
Аз писах,че се сетих за него след като някой спомена за Киномания,но съм го гледала от друг фест.





Аз проверих в програмата на Киномания, но го няма. Иначе го гледах от стрийм онлайн.  http://www.solarmovie.is/link/play/2544415/

# 71
  • Мнения: 9 197
10 c`s  Hug
Аз го търсих,но така и не го намерих за гледане.Мерси Hug

# 72
  • Мнения: 31 206
Сиси ♥♥,напълно си го заслужава високия рейтинг.Тук има прекрасно ревю за филма.
Има го в Замунда с превод Grinning
Много благодаря!  bouquet

# 73
  • Мнения: 11 818
10 c`s, много благодаря и аз за "Правете хумус, не война", мисля, че не е бил на Киномания, а на София филм фест.

Roo Roo, еха, чудно сладко изглежда филмчето, мерси много! Hug

# 74
  • Мнения: 11 818
Имаме си вече списък с филмите на 1 стр.!! Hug

# 75
  • Мнения: 176
  bouquet

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 16:09 от Elenore

# 76
  • Мнения: 11 818
Пети сезон на "Кухня" ще излезе през март 2015 г. Ще има и и игрален филм пак -"Кухня в Китай". Simple Smile От тук - http://www.serialkuhnya.tv/kogda-vyjdet-5-sezon.html

# 77
  • Мнения: 11 818
Опитвам се да се сетя за името на един доста брутален филм, който гледах преди време, ако не се лъжа беше бразилски, но е възможно и португалски да е бил.. Главният герой се озовава в затвора, където показва кулинарни умения и така печели преференции от съкилийниците си, а паралелно показват и живота му преди това.
Скрит текст:
Филмът свърши как той спокойно си прави пържолка на едно тиганче и после показаха, че е убил мацката, в която беше влюбен (проститутка) и всъщност пържолката е от нейното дупе! Laughing Съответно така ни изясниха и причината за влизането му в затвора.

# 78
  • Мнения: 6 993
Сиси, скритият текст ме разби  Shocked

# 79
  • Мнения: 11 818
Той затова й е скрит, но пък би помогнал някой да се сети за заглавието на филма. Нали и сериалът Hannibal споменахме по-напред, по темата си е и той.  Grinning

# 80
  • Мнения: 6 993
Гледах Love's kitchen случайно, попадна ми целият в ютюб. Приятно филмче, ама някак ми беше бавно.  Thinking

# 81
  • Мнения: 11 818
Във връзка с раздадените вече Оскари и спечелилият 4 статуетки Tha Grand Budapest Hotel попаднах на това - как се правят шоколадови куртизанки или куртизанка в шоколад - Courtesan au Chocolat.  Grinning Ето и написаното и пробваното от Йоана. Peace
Иначе филмът не е "вкусен", но пък е много красив!

# 82
# 83
  • Мнения: 6 993
Ааа, мерси, звучи забавно, тъкмо се чудех какво да гледаме довечера  Sunglasses

# 84
  • Мнения: 1 531
Здравейте! Stop Благодаря за темата и за споделените филми!  bouquet  bouquet
Моите любими "вкусни" филми са: "Кулинарно състезание", "Без резервации","Шоколад"..."Рататуи".
Ето и от мен две заглавия.Филмите са приятни,дори забавни на моменти ,а и вкусни елементи има. Peace
http://www.imdb.com/title/tt1065305/
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=224577&hit=1
http://www.imdb.com/title/tt2106519/
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=315052&commen … s=1#startcomments

# 85
  • Мнения: X
 Politiki kouzina (2003) http://www.imdb.com/title/tt0378897/
 http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=345078&hit=1   - много красив филм .
Скрит текст:

 

# 86
  • Мнения: 11 818
Жармен, много благодаря, отдавна исках да го гледам, но явно съм бъркала името и не го откривах. Даже в списъка на 1 стр. съм го писала с българско име "И щипка сол", така съм го срещала. Още днес ще го гледам. Hug

eovin27, ще се гледат. Hug Не знаех, че има и втора част..

Въобще тези дни имам повече свободно време и ще си харесам още филмчета от 1 стр.

# 87
  • Мнения: 1 531
Сиси ,приятно гледане ти пожелавам! Hug
Сетих се за още един филм.Не знам дали е "вкусен" ...Ами има там едни сцени с храна,много романтични,леко еротични  Grinning ,но филмът на мен ми допадна доста,а и какво фадо има там... Heart EyesС удоволствие слушах. Grinning
Става дума за Passionada / Пасионада (2002).
http://www.imdb.com/title/tt0285879/
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=176637&hit=1
http://big-boss-tracker.net/index.php?page=torrent-details&i … 65c6723e3a413a52a

# 88
  • Мнения: 11 818
Гледах Les saveurs du Palais/ Haute Cuisine и много ми хареса! Peace По истински случай е, за Ортанз Лабори, която 2 г. е лична готвачка на Франсоа Митеран. Страхотна игра на актрисата, прекрасен филм, препоръчвам! Аз го свалих от тук.

Гледах и Politiki kouzina, точно каквото очаквах. Peace

eovin27, звучи ми познат, може би съм го гледала навремето, но не го помня..

# 89
  • Мнения: 1 531
Сиси,готин е филма,ако ти остане време гледай го.Може би ще намериш нещо хубаво за себе си ...усмивка и хубаво прекарани мигове ...Едно ново приятно познанство. Peace  Grinning Аз не бях го гледала преди.Но с удоволствие бих го изгледала отново след време.Аз така "Кулинарно състезание","Рататуи,"Без резервации" периодично си ги гледам отново и всеки път ме усмихват. Peace Вече сме си един вид стари приятели с тях. Laughing Wink Зареждат ме освен с усмивка и ме настройват творчески... Grinning Peace
Сега съм решила да гледам "Пържени зелени домати",но първо ще прочета книгата. Peace
Много ми е интересно как биха филмирали  някои от книгите на Сара Адисън Алън..Ако е добре направено и успеят да уловят атмосферата,която носят книгите и направо ще станат фантастични филми. Peace Grinning

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 17:44 от eovin27

# 90
  • Мнения: 11 818
Гледах Lunch Box и ми хареса..

Сега съм решила да гледам "Пържени зелени домати",но първо ще прочета книгата. Peace
Много ми е интересно как биха филмирали  някои от книгите на Сара Адисън Алън..Ако е добре направено и успеят да уловят атмосферата,която носят книгите и направо ще станат фантастични филми. Peace Grinning
Заповядай и в темичката за "вкусни книги". Hug

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 11:02 от Сиси ♥♥

# 91
  • Мнения: 11 818
Гледах две много симпатични "вкусни" филмчета, единият е шведски - Små citroner gula, от тукPeace
Другият е френски - Les émotifs anonymes/ Romantics Anonymous, изядох цял черен шоколад с чили и портокал, докато го гледах.  Embarassed Няма го в списъка, препоръчвам! Peace

# 92
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Много харесвам вкусни филми, особено тези за Италия и италианската храна, ще го гледам и този френския, че обожавам черен шоколад. Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 11 818
Гледах The Ramen Girl , един от последните филми с Бритъни Мърфи, но ми беше странен и труден за гледане, все пак не съжалявам и след това четох и понаучих доста за супата "Рамен", беше ми интересно.

Също и Waitress, заслужаваше си заради многото видове пайове. Поздравявам ви с тази песничка от филма. Hug

Lunno momi4e, добре дошла! Hug Можеш да си харесаш филми от списъка на 1 стр., със сигурност имаше и свързани с Италия, италианската храна..

# 94
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
  bouquet това смятам да направя, такова настроение ми дават. Heart Eyes

# 95
  • Мнения: 6 993
Waitress ми е единият от най-любимите филми.
Песничката си я пускам, като правя пай  Laughing

# 96
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
От посочените филми " Шоколад" ми е много любим. Ще започна с " Toast", много обичам ретро кухни Simple Smile Харесах си и един от италианските за шоколада.Благодаря ви за прекрасната тема!  bouquet

# 97
  • Мнения: 1 531
Още един филм,който случайно открих...
http://www.imdb.com/title/tt0255653/
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=275017&hit=1
И още един ...
http://www.imdb.com/title/tt0246772/
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=287575&commen … s=1#startcomments

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 06:59 от eovin27

# 98
# 99
  • Мнения: 11 818
Аз все се каня да го сваля, гледала съм само американската му версия - No Reservation, но казват, че оригиналът е по-добър.
Tortilla Soup и аз го срещах, но го няма в списък на 1 стр., ще го добавя скоро.

# 100
  • Мнения: 12 666
Аз пък нямах представа за този филм Mostly Martha. Благодаря, Графиньо.  Американците пак са копирали.

# 101
  • Мнения: 11 818
Ще започна с " Toast", много обичам ретро кухни Simple Smile
И аз така. Обичам и автобиографични филми, а този е и такъв, разказва за ранните години на Найджъл Слейтър.  Гледах го още като излезе, малко странен, но ми хареса и пак едни пайове... Grinning

# 102
  • Мнения: 1 531
+1
Изгледах го и аз и се присъединявам към горенаписаното. Heart Eyes Нежен,естесвен,красив.Хареса ми много.
Хубаво е,че има такива теми ,в които се споделят подобни филми. Grinning Аз го пратих на двете ми най-добри приятелки да го видят и те. Simple Smile
Американците са взели доста неща,но всъщност и двете версии си имат свой чар. Peace

# 103
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Гледах  Toast Confused, но филмът лично на мен изобщо не ми хареса, едвам го изгледах, не се вписва в представите ми за това, което търсех, не го препоръчвам,  тегав, подтискащ, с някаква нотка на перверзност във всичко, с две думи не е моят филм, ама хич. Simple Smile

# 104
  • Мнения: 11 818
eovin27, и аз го гледах, но малко ми пречеше това, че вече бях гледала американската версия.

Lunno momi4e, затова писах, че е странен.. Wink

# 105
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
eovin27, и аз го гледах, но малко ми пречеше това, че вече бях гледала американската версия.

Lunno momi4e, затова писах, че е странен.. Wink
да, направо тръпки да те побият Grinning като филмови качества вероятно е доста ценен, но аз не си падам по такива неща.

# 106
  • Мнения: 1 531
Сиси,да и на мен ми пречеше мъничко точно това,но като се абстрахирах и успях да се насладя на филма. Peace
Скрит текст:
Много ме изкефи как Марио помогна на малката,как я насърчаваше да яде и после да готви.Това с готвенето точно,на мен ми е много познато.Аз така също започнах да готвя.
Майка ми ме оставяше така небрежно да довъшвам нещо и изчезваше уж по задачи за мъничко до съседки.И аз така без да ме притискат и се запалих. Wink
Ето един момент от филма,който ме изкефи също. Peace Много чувствено,интимно е да споделиш храната и своите усещания с любим човек.
Видеото е спойлер. Wink Peace
https://www.youtube.com/watch?v=_jUXNQMGXXs

# 107
  • Мнения: 6 993
Гледах  Toast Confused, но филмът лично на мен изобщо не ми хареса, едвам го изгледах, не се вписва в представите ми за това, което търсех, не го препоръчвам,  тегав, подтискащ, с някаква нотка на перверзност във всичко, с две думи не е моят филм, ама хич. Simple Smile
И аз съм го започвала, даже не го догледах, нещо въобще не ме грабна  Simple Smile

# 108
  • Мнения: 1 531
Здравейте!  Grinning
Нещо новичко открих.Още не съм ги гледала,но като чете резюмето ми звучат като за тук. . Wink
http://www.imdb.com/title/tt4621642/
http://DMCA-removal-from-Google/index.php?page=torrent-details&a … 49a691ac11884a3f3
http://www.imdb.com/title/tt2339647/
http://play.novatv.bg/programi/voinata-na-biskvitkite/630170?autostart=true
И още един филм- "Босът на бисквитките ",който беше споменат в темата.Ако някой не го е гледал...има го и тук:
http://zelka.org/details.php?id=440349

# 109
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
пропуснала съм темичката, но много обичам такива филми  Heart Eyes ето предложения от мен :

Jiro Dreams of sushi

Haute Cuisine

The Trip to Italy

# 110
  • Мнения: 1 531
Снощи изгледах "Murder, She Baked: A Chocolate Chip Cookie Mystery ".Съчетава две мои страсти  Laughing Wink този филм-детективските истории и печенето на сладкиши. Grinning Sunglasses   chef Но иначе филма не можа да ме грабне.Нещо му липсваше,за да ме завладее.Повече дълбочина на историята може би и още моменти в пекарната,но все пак не беше лош. PeaceМного ми хареса пекарната,самата атмосфера,която създават такива места...малки масички,домашни сладкиши.Приятна,задушевна атмосфера. Heart Eyes Докато го гледах филма обаче видях една реклама...за сериал и то какъв... Wink
http://www.imdb.com/title/tt3600960/
https://www.youtube.com/watch?v=liR0lZpgfHQ
Такъв още не бях засичала. Grinning Peace

Последна редакция: вт, 30 юни 2015, 12:20 от eovin27

# 111
  • Мнения: 11 818
Хубави филми сте показали! Hug

Mrs.Turner / Samberg, аз много харесах Haute Cuisine! Peace А другите два, които си показала, определено ме заинтригуваха! Hug Документалния за майстора на суши сигурно заслужава да се види. А The Trip to Italy веднага дръпнах, съпругът ми е фен на много комици, вероятно ще са му познати и тези британските, ще го гледаме с удоволствие заедно, благодаря! Hug

eovin27, The Gourmet Detective определено ще е любопитен сериал, ще го чакам да се появи! Hug Гледам, че е за Hallmark. Всъщност има поредица книги със същото заглавие - https://www.goodreads.com/series/51259-gourmet-detective, но мисля, че този сериал не е по тях.

Последна редакция: сб, 04 юли 2015, 09:32 от Сиси ♥♥

# 112
  • Мнения: 11 818
Едно немско филмче, което хвaнaх случaйно по НВО - "В търсене нa нещaстието" - http://www.imdb.com/title/tt1951076/. Не успях дa го гледaм целия, шaнтaвичък е мaй.. ще го потърся.

# 113
  • Мнения: 11 818
А The Trip to Italy веднага дръпнах, съпругът ми е фен на много комици, вероятно ще са му познати и тези британските, ще го гледаме с удоволствие заедно, благодаря! Hug
Забравих да напиша, че го гледахме и ни хареса, мъжът ми добре познаваше тези комици, Mrs.Turner / Samberg, благодаря за препоръката. Всъщност има и филм преди този пак с тях от 2010 - The Trip, ще се гледа и той. Peace

# 114
# 115
  • Мнения: 11 818
Започна новият сезон на "Кухня"..

Много ми хареса Haute Cuisine Peace Българско заглавие - „Изискана кухня” или „Ароматите на Двореца”, за личната готвачка на френския президент Франсоа Митеран.

Най-после гледах и The Hundred-Foot Journey, отлагах го, защото мислех първо да прочета книгата, но все пак не издържах, много приятен, страхотна игра на Хелън Мирън. Peace

И един филм с Жан Рено, който не е съвсем "вкусен", но има такъв привкус - Avis de mistral. Прованс, маслинова горичка, домашен сладолед..

# 116
  • Мнения: 11 818
Съвсем нов "вкусен" филм Burnt, българското му заглавие е "Повелителят на кухнята". А Брадли Купър вече има опит в подобна роля, макар че в сериала "Поверително от кухнята" е доста млад, точно преди 10 години - http://www.imdb.com/title/tt0460654/?=nm_flmg_wr_6. Ще ми е любопитно да видя филма при първа възможност.

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Този филм по книгата на Антъни Бордейн ли е направен?

# 118
  • Мнения: 11 818
Поверително от кухнятa - дa! Но по-скоро с елементи от книгaтa..

# 119
  • Мнения: 6 993
Сега гледах трейлъра, много готин изглежда.  Grinning

# 120
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Два документални филма за отдадеността, страстта и любовта към това, което съчетава хобито и професията   txtloves


Jiro Dreams of Sushi (2011)

Spinning Plates (2012)


 bouquet Благодаря за хубавата тема  Heart Eyes

# 121
  • Мнения: 53
Днес гледах на кино "Повелителят на кухнята" с Брадли Купър в главната роля. Приятен филм, не е нещо изключително, но все пак си заслужава да се гледа, ако имате интерес към ресторантьорския бизнес.

# 122
  • Мнения: 11 818
Ebraida, благодаря за споделеното!

Аз прегледах филмите на Киномания, но не видях тази година такъв..

# 123
  • Мнения: 11 818
Аз прегледах филмите на Киномания, но не видях тази година такъв..
Игрален няма да има, само документални:

И тази година ще има акцент върху кулинарното кино, като ще бъдат представени два документални филма “Серджо Херман: Безобразно съвършен” на 21 ноември от 20:00 часа и “Foodies” на 19 ноември от 19:30 часа в Зала 10.

“За първи път КИНОМАНИЯ и Di Vino си партнират в представянето на кулинарните прожекции. Двата филма, които ще представим са за вманиачените любители на храната и хубавото вино”, каза Вера Петрова. А топ готвача, който ще покаже невероятни умения по време на кулинарното събитие е Димо Димов, който е известен като един от солидните и изискани шеф-готвачи в България. Привлича вниманието на ценителската публика у нас с работата си в ресторантите "Сомелиер" и "Крим", както и GOURMET CLUB CLASSIC, който благодарение на него спечели през 2007 г. престижната награда "Ресторант на годината".

# 124
  • Мнения: 53
http://www.imdb.com/title/tt2503944/?ref_=nm_flmg_act_6

Четох, че Брадли Купър в някакъв етап от живота си наистина се занимавал с кулинария за това така добре му пасват такива роли, но докато в Поверително от кухнята пресъздава образа на Антъни Бурдейн, в Повелителят образът е вдъхновен от Гордън Рамзи.

# 125
  • Мнения: 11 818
Много интересно, EbraidaPeace

# 126
  • Мнения: 6 993
ОО, направо не можах да повярвам, че толкова ни е изпаднала темата  Laughing
Ето един, който ми попадна днес
https://www.youtube.com/watch?v=4ERYQjwtzJA
 Много приятничък и романтичен като за някой следобед през уикенда  Crazy Heart Eyes

# 127
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Търся Lezioni di cioccolato / Уроци по шоколад (2011), но търсачката в Замунда дава нещо бъг и не го откривам, моля ако някой има линк към филма в замунда. bouquet

# 128
  • Мнения: 11 818
Lunno momi4e, в Зелка.орг го има - Lezioni di cioccolato или Chocolate Kisses.

Еовин, какво е заглавието на филма? Това ли е - http://www.imdb.com/title/tt4067256/?ref_=nm_flmg_act_6?

# 129
  • Мнения: 1 531
А тези филмчета гледали ли сте ги?
All of My Heart/С цялото си сърце
http://www.imdb.com/title/tt4460176/?ref_=rvi_tt
Taste of Romance/С полъх на романтика
http://www.imdb.com/title/tt1849868/
Сладки са!Дори забавни! Simple Smile

# 130
  • Мнения: 1 796
А тези филмчета гледали ли сте ги?
All of My Heart/С цялото си сърце
http://www.imdb.com/title/tt4460176/?=rvi_tt
Taste of Romance/С полъх на романтика
http://www.imdb.com/title/tt1849868/
Сладки са!Дори забавни! Simple Smile


eovin27 Вторият къде може да бъде намерен?

# 131
  • Мнения: 1 531
Графиня фон Вайсвурст , вторият го има във Vbox 7,както и първият.Taste of Romance го има също и тук...

# 132
  • Мнения: 1 796
Графиня фон Вайсвурст , вторият го има във Vbox 7,както и първият.Taste of Romance го има също и тук...



Благодаря Peace

# 133
  • Мнения: 1 531
Моля! Simple Smile Приятно гледане! Simple Smile

# 134
  • Мнения: 2 452
 "С полъх на романтика" е много симпатичен филм.Изгледах го с дъщеричката/момиченцето ,в главната роля е на нейната възраст  Wink/.Това и е първият,вкусен филм за "големи",който гледаме двете. Grinning 
Сега търся друг,подходящ,да му се насладим отново заедно! Grinning

Последна редакция: ср, 13 яну 2016, 10:47 от Roo Roo

# 135
  • Мнения: 6 993


Еовин, какво е заглавието на филма? Това ли е - http://www.imdb.com/title/tt4067256/?=nm_flmg_act_6?
Да, този е! Нямаше заглавие в ютюб, случайно ми го показа.

# 136
  • Мнения: 2 452


Еовин, какво е заглавието на филма? Това ли е - http://www.imdb.com/title/tt4067256/?=nm_flmg_act_6?
Да, този е! Нямаше заглавие в ютюб, случайно ми го показа.
   Има го и тук! „Рецепта за любов / Recipe for Love (2014)“ http://onlain-filmi.net/retsepta-za-lyubov-2014/
Скрит текст:
Действието на филма „Рецепта за любов / Recipe for Love (2014)“, разказава за двама готвачи решили да напишат готварска книга. Борещи се заедно, с всяка рецепта, техните грешки в готвенето и миналото им заплашват да изпратят готварската книга в пламъци. Но след като и двамата се вгледат по-дълбоко в сърцето на тяхната споделена страст, романтиката става все по-вероятно да се появи

# 137
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Lunno momi4e, в Зелка.орг го има - Lezioni di cioccolato или Chocolate Kisses.

Еовин, какво е заглавието на филма? Това ли е - http://www.imdb.com/title/tt4067256/?=nm_flmg_act_6?
bouquet bouquet bouquet

# 138
  • Universe
  • Мнения: 1 556
The Song of Lunch (2010) 

Един 50-минутен обяд с изтънчени гурме алегории и кадифен глас на няколко бутилки вино (без да броим НЕЯ), който може да ви приседне... Минало и настояще на маса за двама

"Погледите им се срещат както обикновено, разголвайки всичко и нищо"(©).

Великолепна игра на Алън Рикман и Ема Томпсън  Peace

В памет на Алън Рикман, поел към вечния си дом на 14 януари т.г....



R.I.P  bouquet

# 139
  • Мнения: 11 818
Благодаря за филма! Hug Ех, Алън Рикман.. Sad

# 140
  • Мнения: 2 452
  
    Гледах Labor Day (2013)!  Много ми хареса!Толкова доброта и топлота,лъха от този филм... Паят от праскови беше прекрасен Wink.

Последна редакция: пн, 01 фев 2016, 11:34 от Roo Roo

# 141
  • Мнения: 11 818
Trouble а la carte/ Rindvieh à la carte/ Меню с проблеми - срещнах го по торентите, но още няма субтитри.

Mon roi/ My King - не е точно вкусен, но прекрасен филм, споменавам го все пак, защото героят на Венсан Касел готви, има ресторант..

# 142
  • Мнения: 11 818
Mr. Church - по действителен случай!  Peace

# 143
  • Мнения: 11 818
Bottle Shock - сюжетът е базиран на действителна история, разказваща за ранните дни и прохождането на винопроизводството в Калифорния.

Списъкът на 1 стр. е подновен, приятно гледане! Hug

Последна редакция: вт, 13 юни 2017, 11:15 от Сиси ♥♥

# 144
  • София
  • Мнения: 553
Нещо новичко да предложите  bouquet

# 145
  • Мнения: 11 818
cveti__petkova, аз не съм попадала скоро на нещо ново, но погледни списъка на 1 стр., едва ли си изгледала всичко, пък и там има доста по-нови или от последните години. Wink

П.П. Сравнително нов и гледам, че го няма в списъка е The Founder, на мен ми беше интересно.

Иначе аз съм решила да търся за гледане документалния сериал Chef's Table на Netflix е и изглежда много интересно!


# 146
  • Мнения: 1 796
Днес гледах този "вкусен" филм:
This Is Not What I Expected

# 147
# 148
  • Мнения: 11 818
Последният "вкусен" филм, който гледах беше - Cook Up a Storm. Не обичам като цяло азиатски филми, но този ставаше. Simple Smile

Ще търся да гледам документалната поредица Cooked .

# 149
  • Мнения: 1 796
Последният "вкусен" филм, който гледах беше - Cook Up a Storm. Не обичам като цяло азиатски филми, но този ставаше. Simple Smile


Ммм, благодаря, ще се гледа Simple Smile

Аз обичам азиатски филми и в момента гледам едно корейско сериалче "Wok of love".

# 150
  • Мнения: 11 818
Графиня фон Вайсвурст, май основно благодарение на теб на 1 стр. си имаме списък и с азиатски филми само. Wink Гледала съм някои, но ще опитам и други, големи красоти правят!

Приготвила съм си Perfect Sence, някак съм го пропуснала във времето, но ми се струва, че ще е подходящ за темата!

Не е "вкусен" филм, но имаше много симпатични моменти, свързани с храната във Victoria & Abdul. Simple Smile

# 151
  • Мнения: 454
Искрено се забавлявах с руския филм Кухня.

# 152
  • Мнения: 1 332
Винаги първо се сещам за A touch of spice . По това време живеехме в Гърция и ми навява мили спомени. Гледах го без субтитри, супер настроение създава.

Последна редакция: пн, 11 юни 2018, 06:39 от Leonie

# 153
  • Мнения: 9 197
Tайландски филм с главно действаща храна - торти
Suddenly It's Magic

Бразилски - Estomago: A Gastronomic Story

Японски - Sweet Bean; Udon; Soup Opera

Испански- 18 Meals

По  Travel Channel съм гледала Man v. Food
За огромни или лютиви порции,които трябва да се изадат за определено време.
Освен това представят ресторанти в градовете в които се снима предаването.

# 154
  • Мнения: 11 818
Tuon, страхотни предложения! Ще започна със Sweet Beans. A Man v. Food мислех, че е просто освинване. Simple Smile Но щом има люто, ще прегледам, дръпнах първите 4 сезона.

Leonie, много е хубав, да и различен!


# 155
  • Мнения: 9 197
В повечето случаи Man v. Food e освинване,а лютото е твърде люто. В един случаи хапва с ръкавици и очила, защото лютивината може да изгори кожата му.
Интересно е преди голямото ядене,показват интересни ресторанти и местна кухня,но има и гигански напитки.
Не съм гледала всички сезони,просто когато върша нещо в къщи върви Travel Channel.

# 156
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Наскоро гледах Средиземноморска диета , доста е интересен и увлекателен.
Кулинарен дуел също е много добър, от там дори си харесах сладкиш, който да приготвя. Borossi cake.
Моя е готвач, баща ми също и от там идва и моята страст към кулинарията. А такива филми обожавам.

# 157
# 158
# 159
  • Варна
  • Мнения: 478
Да раздвижим малко темата. Нови филми -
The Secret Ingredient /Тайната съставка
Falling for You
Bottled with Love
Има ги в сайта на Hallmark. Трябва да прегледам пак списъка на първа страница, май не съм изгледала всички предложения.

# 160
  • Мнения: 2 452
,,Фермата Пенелопе "      https://m.youtube.com/watch?v=mF13HCoS3Nw            Ето и един много приятен,български- ,, вкусен" филм!  /  https://m.rozali.com/novini/zvezdi-na-pricel/fermata-penel … avi-svoboden.html /

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 10:32 от Roo Roo

# 161
  • Мнения: 11 818
Реших да съживя темата, защото The Menu трябва да се овековечи!! Simple Smile Няма как да не е тук! И други брутални има на 1 стр., при които фокусът не е храната, а чрез нея се търсят други внушения, така че.. трябва!

Мисля да гледам и Delicious.

На доста коледни филми попаднах тази година, които спокойно могат да се включат в темата, но сега не се сещам..

# 162
  • Мнения: 2 452
Прекрасен, докосващ,красив филм!/и много,, вкусен"!/...   https://m.imdb.com/title/tt11252254/

# 163
  • Hamburg
  • Мнения: 2 015
Още един "вкусен" филм:

# 164
  • Мнения: 5 774
СТРАХОТНА тема! Благодаря ! Simple Smile)))))

Включвам се с един гръцки вкусен филм

# 165
  • Hamburg
  • Мнения: 2 015
Присъединявам се към горното мнение - темичката ви е бижу, много се радвам, че я открих.
Да похваля един филм, който си харесах оттук, в случай, че има и други още негледали - Chef (2014).
Страхотен! Кулинарно предизвикателство, roadtrip филм и свежа комедия в едно, с латиноамерикански привкус и Скарлет Йохансон и София Вергара за цвят.

Последна редакция: вт, 09 май 2023, 00:36 от Bizzie Lizzie

# 166
  • Мнения: 11 818
Радвам се, че темичката се е раздвижила! Последните два предложени съм гледала, но задължително ще потърся From Scratch и A Pinch of Portugal. Благодаря! Flowers Tulip

# 167
  • Мнения: 1 531
Здравейте!
И аз се радвам много, че темата се е раздвижила.
От мен две предложения, два сериала.
Recipes for Love and Murder
https://www.imdb.com/title/tt11698202/
Ето го и сериалчето, със руски субтитри е. Много ми хареса, а още повече ми хареса едноименната книга, която е издадена в България.
http://seasonvar.ru/serial-34701-Retcepty_lyubvi_i_ubijstva.html
И още един La cocinera de Castamar. Има и книга издадена у нас, но още не съм я чела. Видях, че я има обаче в нашата библиотека и при първа възможност ще я взема.
https://www.imdb.com/title/tt12626014/
Тук го има сериалчето, с дублаж на руски.
http://seasonvar.ru/serial-29029-Kuharka_iz_Kastamara.html

# 168
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Един филм, който НЕ препоръчвам, на кулинарна тематика.
Hunger, тайландски. Едва го изгледах.

# 169
  • Мнения: 9 197
Един филм, който НЕ препоръчвам, на кулинарна тематика.
Hunger, тайландски. Едва го изгледах.
За този филм четох коментар,че е нещо като  Гордън Рамзи, роден в алтернативна вселена като син на бедна прислужница....

# 170
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Нещо такова, да. Ама... в един момент отива към абсурдното. Никак не ми хареса.

# 171
  • Мнения: 11 818
Срещали ли сте нещо в hbomax и skyshowtime? Не се справих с търсачките им, ще се радвам на предложения..
Че не ми се сваля от торенти, а май сайтовете за онлайн гледане не работят?!

# 172
  • Hamburg
  • Мнения: 2 015
Аз съм доволна от този сайт:
Скрит текст:
A Pinch of Portugal гледах там. Някои нови сериали и филми имат субтитри на български (Silo поне има), иначе са на английски и други езици.

# 173
  • Мнения: 11 818
Мерси, ще го разгледам, не съм го срещала до момента. А бг субтитри как се разбира има ли?

# 174
  • Hamburg
  • Мнения: 2 015
На доста филми и сериали има български субтитри всъщност. Като пуснеш филма, от Settings в долния десен ъгъл на екрана отиваш на CC (closed captions) и оттам можеш да видиш всички езици, българският е от горе Simple Smile

# 175
  • Мнения: 11 818
Ориентирах се! Flowers Tulip

И по темата! Попаднах на сравнително нов сериал The Bear! с Джеръми Алън Уайт от Shameless. Дано го намеря някъде.. Любопитен ми е много, а и 8.4 добре звучи + 2. сезон.

# 176
  • Мнения: 130
Много хубава тема,веднага си харесах 2-3 филма  и се надявам да мога да гледам някой през уикенда,благодаря!

# 177
  • София
  • Мнения: 15 467
Един филм, който НЕ препоръчвам, на кулинарна тематика.
Hunger, тайландски. Едва го изгледах.
А на мен ми хареса, затова го препоръчах.Истината в професионалната кухня.Но аз съм свикнала на извращенията в азиатските филми.

Не мога да прегледам цялата тема, нямам представа дали повтарям, но аз харесвам и тези, освен някои от изброените на първа страница :  Let's Eat 1, 2 и 3 сезони. Но корейците във всеки  филм или сериал ядат,освен ако не е боевик. Имаше и един китайски, докато готвеха го гледах, като започнаха любовни проблеми го зарязах,не си спомням името..Корейците имат и много реалити ,известни личности  отиват в някое село ,гледат  си храната или я ловят в морето и си готвят  -  Three Meals a Day .Имат и шоу, където обикалят по домовете и питат дали могат да ги нахранят.И Всеки ги храни с какво има.

https://doramatv.live/let_s_eat

https://doramatv.live/let_s_eat_2

https://doramatv.live/let_s_eat_3

Последна редакция: пт, 12 май 2023, 13:59 от Тайна

# 178
  • Мнения: 6 993
Ориентирах се! Flowers Tulip

И по темата! Попаднах на сравнително нов сериал The Bear! с Джеръми Алън Уайт от Shameless. Дано го намеря някъде.. Любопитен ми е много, а и 8.4 добре звучи + 2. сезон.
Има го в Дисни плюс, бях започнала да го гледам, ама нещо не ме грабна

# 179
  • Hamburg
  • Мнения: 2 015
Някой знае ли къде може да се гледа Bella Martha? Бях го запланувала за този уикенд, но е старичък и не го намирам никъде, дори и за закупуване Disappointed
Вие къде сте го гледали?

# 180
  • Мнения: 1 531
Bizzie Lizzie, не знам дали го виждате, но Bella Martha го има тук с руски дублаж:
https://ok.ru/video/1126292720163
Иначе и в Зелка го има с бг суб, пише, че има 4 сийдъри

# 181
  • Hamburg
  • Мнения: 2 015
Eovin, вижда се, благодаря много! Flowers Tulip Този руски сайт не го знаех.

# 182
  • Мнения: 1 531
Приятно гледане, Bizzie Lizzie! Ето още един подобен сайт. И в него намерих с дублаж последната част на Gourmet Detective. Аз още не съм я гледала. Става дума за Gourmet Detective: Roux the Day
https://rezka.ag/films/drama/33289-sous-dnya-detektivnaya-zagadk … urmanov-2020.html

# 183
  • Мнения: 11 818
От Cinelibri тази вечер - La passion de Dodin Bouffant/The Taste of Things. Великолепие!

# 184
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Супер, много благодаря за подсказката за филма!
Извън темата е малко, но ако някой иска да го гледа:
https://www.cinelibri.com/strasti-v-kuhniata/

# 185
  • Мнения: 11 818
Напротив, точно по темата, смятах, че се подразбира, че ще го има и в други дни и зали в рамките на Cinelibri, но може някой да не е наясно.. благодаря за допълнението!

# 186
  • Мнения: 2 452
С Жюлиет Бинош...любима актриса!Благодаря!

# 187
  • Варна
  • Мнения: 478
Да знаете къде мога да намеря сериала Julia https://www.imdb.com/title/tt10975574/
Прочетох, че ще за започва 2 сезон, ами да погледам първи.

# 188
  • Мнения: 6 993
Да знаете къде мога да намеря сериала Julia https://www.imdb.com/title/tt10975574/
Прочетох, че ще за започва 2 сезон, ами да погледам първи.
HBO Max

# 189
  • Варна
  • Мнения: 478
Да знаете къде мога да намеря сериала Julia https://www.imdb.com/title/tt10975574/
Прочетох, че ще за започва 2 сезон, ами да погледам първи.
HBO Max

За съжаление нямам такъв.

# 190
  • Мнения: 11 818
Да го намирате някъде за гледане?

# 191
  • Мнения: 1 531
Julia с руски дублаж от две студия, дори със субтитри на руски.
http://seasonvar.ru/serial-32431-Dzhuliya_pseglcd.html
А ето този по много книга, която много харесвам наскоро го гледах с руски дублаж
http://seasonvar.ru/serial-34701-Retcepty_lyubvi_i_ubijstva.html

# 192
  • Мнения: 11 818
Една съвсем стандартна лека романтична история - Dating the Delaneys.

Общи условия

Активация на акаунт