"Вкусни" филми

  • 41 021
  • 192
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 818
Magrat*, много благодаря! Heart Eyes

Като говорим за сериали, един комедиен - 2 Broke Girls, но съм гледала малко серии и не знам доколко има готвене като цяло..

# 16
  • Мнения: 11 818
Понеже и аз си падам по кулинарни филми,  сега се поразтърсих и си харесах да гледам Eat Drink Man Woman - филм на Анг Лий
И американсаката му версия - Tortilla Soup.

Аз се сетих за още една комедийка, която съм гледала - Chef's Special/ Fuera de carta.

# 17
  • Мнения: 11 818
Допълвам с още един филм, който съм гледала – Toast, автобиографичен за английския кулинарен писател и журналист Найджъл Слейтър, с Хелена Бонъм-Картър.
И един по-старичък със Стенли Тучи – Big Night.

# 18
  • Мнения: 569
Преди няколко години изгледах един сериал, южно-корейски, казва се Паста. На мен лично много ми хареса, но все огладнявах, докато го гледах.

# 19
  • Мнения: 11 818
sunny_rose, предполагам е този - http://en.wikipedia.org/wiki/Pasta_%28TV_series%29

Аз пък се опитвам да се сетя за един също азиатски филм, игрален, беше съчетание на готвене и бойни изкуства, но много отдавна съм го гледала и не помня дори комедия ли беше.. Ако някой се сеща..

# 20
  • Мнения: 9 198
Аз пък се опитвам да се сетя за един също азиатски филм, игрален, беше съчетание на готвене и бойни изкуства, но много отдавна съм го гледала и не помня дори комедия ли беше.. Ако някой се сеща..
Tози ли Kung Fu Chefs ?

В 2 Broke Girls не съм случвала епизод с готвене.Двете момичета имат кафене и продават сладкиши.Забавна комедия е.

И едно от мен един японски сериал (11 еп.) свързан с италианска храна - Bambino
Тук може да се гледа на български онлайн Grinning

# 21
  • Мнения: 11 818
Tuon, да той е! Peace Мерси и за Bambino. Wink

Присетих се и за Крилце или кълка - http://www.imdb.com/title/tt0074103/ с Луи дьо Финес, също с него Големият ресторант/ Le grand restaurant , но нямам особени спомени..

# 22
  • Мнения: 569
Сиси ♥♥ точно този Simple Smile

# 23
  • Мнения: 176
А гледахте ли The Hundred-Foot Journey или На един черпак разстояние? Скоро го пуснаха по кината, но аз искам да прочета първо книгата..

И като стана въпрос за книги, тези дни прочетох "Пържени зелени домати" и сега ме чака филмът - Fried Green Tomatoes, мисля, че ще ми хареса много, защото книгат абеше чудесна!

И двата филма са ми много любими, препоръчвам. Благодаря за припомнянето, че "Пържени зелени домати" е и книга. Задължително ще се чете Simple Smile.

Благодарности и за хубавата тема!   bouquet

# 24
# 25
  • Мнения: 11 818
2в1, еха, азиатците са явно доста продуктивни в този жанр.
sunny_rose,  Peace
Elenore, книгата "Пържени зелени домати" вече я има и в електронен вид в Mailbooks. Peace

Пак по книга се сещам за филма Gabriela по книгата на Жоржи Амаду - "Габриела, карамфил и канела". И Under the Tuscan Sun по книгата "Под небето на Тоскана", която чак сега издадоха в България. И двата обаче не съм ги гледала, защото отново предпочитам първо да прочета книгите.

# 26
  • Мнения: 9 198
2в1, еха, азиатците са явно доста продуктивни в този жанр.
hahaha
 Аааа,на пръстите на едната ръка сигурно се побират корейските продукции, в които не се споменава по някакакъв начин храна.

# 27
  • Мнения: 176
Мерси, аз надзърнах в другата ти тема, дори вече си набелязах няколко книжки оттам, освен нея.
Преди и аз предпочитах да чета книгите първо, но така филмите ме разочароваха (само 2-3 пъти ми се е случвало обратното). Затова сега ако знам, че има и книга, и филм, започвам с филма.
Книга и филм с вкусни елементи, макар и не така застъпени - The Help (Слугинята, Южнячки). Мини ми е една от любимите героини-готвачки Wink.

# 28
  • Мнения: 11 818
От тази публикация си харесах следните филми - Babette's Feast - явно доста популярен сред кулинарните филми. Също Сервитьорката/Waitress и Последна вaканция/Last Holiday с Куин Латифа (макар че имам някакъв смътен спомен, но може и да бъркам). Гледали ли сте ги?
Авторът е споменал накрая и други по-стари филми, за които не знаех - La Grande Bouffe също The Cook the Thief His Wife & Her Lover и Delicatessen (явно някаква черна комедия).

Elenore, всъщност си правa, наистина по-често филмите разочароват, ако е четена книгата.. "Слугинята" специално точно в обратния ред беше при мен, но пак ми беше интересна книгата.

Tuon, ще пробвам някой ден да видя какви ги творят. Wink

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 17:29 от Сиси ♥♥

# 29
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990

Общи условия

Активация на акаунт