"Вкусни" филми

  • 41 016
  • 192
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 818
joy_r, точно на същия автор, който споменах по-горе е класацията. Wink

От този блог пък си харесах:
Elizabeth David: A Life in Recipes - филм на ВВС
Vatel - с Жерар Депардио за френския готвач Франсоа Вател по времето на Луи XIV
Също се споменават Spanglish и Soul Food.

# 31
  • София
  • Мнения: 193
Да допълня и аз с едно заглавие - Just Desserts

# 32
  • Мнения: 11 818
Oniyuri, супер, явно българското му заглавие е "Кулинарно състезание".

Ето и още един филм, който беше показан в друга тема - Изискана кухня/ Haute Cuisine. Peace Бил е на миналогодишната Киномания.

# 33
  • Мнения: 11 818
Ето и още един филм..Изискана кухня/Haute Cuisine. Peace Бил е на миналогодишната Киномания.
А това са и другите кулинарни филми от Киномания 2013 - Меню за дегустация/Menú degustació/ и Любов и лимони/Små citroner gula. “Вкусните“ филми от тази година ги показахме по-напред.

# 34
  • Мнения: 1 919
"На един черпак разстояние"

# 35
  • Мнения: 12 666
Пържени зелени домати е чудесен филм, няма да те разочарова. Гледах го преди години, сега, след като излезе книгата, пак го гледах.

Ако някой срещне На един черпак разстояние по торентите, моля да се обади.

# 36
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
И аз да се включа с едно предложение: руският "Кухня". Има игрален филм -- "Кухня в Париж" и сериал "Кухня", който го даваха по телевизията лятото. Направо съм се превивала от смях. Много е свеж.

# 37
  • Мнения: 9 197
Някой спомена Киномания (нищо,че го гледах по време на друг фест) и се сетих за Правете хумус, а не война.
Дано го има по тракерите или онлайн Grinning

# 38
  • Мнения: 6 993
Записвам се. Гледам в класацията е споменат Waitress.
Много ми е любим, няколко пъти съм го гледала, заради него си купих форма за пай и се научих да правя пай  Mr. Green
https://www.youtube.com/watch?v=inqd00PuNqQ

# 39
  • Мнения: 12 666
Качили са го вече http://www.zamunda.ch/details.php?id=423442
Мола ви, ако е възможно, давайте линкове към Замунда или нещо подобно.

# 40
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
joy_r, точно на същия автор, който споменах по-горе е класацията. Wink
Моите извинения, пропуснала съм Embarassed

# 41
  • Мнения: 11 818
Tuon, много ми добада заглавието, ще го потърся! Wink
Еовин, задължително ще се гледа, аз харесвам актрисата. П.П. много хубав филм с нея, некулинарен е August Rush, а скоро пък гледах пак с нея един, от който очаквах повече, но се оказа съвсем сладникава романтична комедийка Austenland.
Mandi84, наистина свеж и красиво направен е Кухня! Peace
galia_mi, пиши впечатления, ако си го гледала! Hug
Трещерица, супер и благодаря за мнението за "Пържени зелени домати", сигурна съм и аз, че ще ми хареса! Hug

Като ми остане повече време ще направя списък със споменатите филми и ще го сложа на 1 стр., вече посъбрахме доста.. Но мисля да има линк само към филма и съответното му оригинално заглавие, така вече по-лесно всеки може да си го търси от различните торенти.

# 42
  • Мнения: 1 796
Записвам се. Гледам в класацията е споменат Waitress.
Много ми е любим, няколко пъти съм го гледала, заради него си купих форма за пай и се научих да правя пай  Mr. Green
https://www.youtube.com/watch?v=inqd00PuNqQ

Аз го гледах вчера, чак любим няма да ми стане, но е хубав Simple Smile Колкото до формата за пай, и аз ще трябва да купувам май, че детето е гледало някакво филмче и всеки ден ме пита, кога ще ѝ направя черешов пай Mr. Green
Сиси ♥♥, как ме зариби с тези вкусни филми Wink, сега пак теглих да гледам Simple Smile

# 43
  • Мнения: 11 818
joy_r,  Hug Hug

Сиси ♥♥, как ме зариби с тези вкусни филми Wink, сега пак теглих да гледам Simple Smile
Радвам се, това беше идеята! Wink Hug И аз колко си харесах...

Още една публикация по темата, в която са включени обичайните и вече споменати филми, но тук ме заинтригува филмът "И щипка сол", но не можах да го открия, ето и думите на авторката, ако някой се сети за оригиналното заглавие:
Много близък до сърцата ни (и географско) гръцко-турски филм. Загледах се в него почти случайно и останах много доволна. От филма разбрах, че в кюфтетата можеш да сложиш и канела, "но не и когато ще ги сервираш на гости, защото канелата ги кара да бъдат сдържани ". Горният етаж на магазинчето на дядото на главния герой- грък беше тъмно и пропито с всякакви мизризми на подправки, един вълшебен свят, пълен с аромати и рецепти, а любовта на героите беше трайна и красива. Точните съставки за един филм. А снимка в нета не намерих, затова няма.
Аз подозирам, че е A Touch of Spice/ Politiki kouzina.

Спомената е и конкретна сцена от екшъна „Дълга целувка за лека нощ“, разбира се той не е кулинарен филм, но пък е хубаво да си говорим и просто за моменти от филми. В коментарите си харесах още два филма - The Ramen Girl и Pizza My Heart! Peace

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 16:08 от Сиси ♥♥

# 44
  • Мнения: 5 710
Ramen Girl е един от последните филми на Британи Мърфи.mdb.com/title/tt0806165/

Общи условия

Активация на акаунт