Детската градина- всичко, което ни вълнува-11

  • 32 818
  • 746
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 29 407
О, как на кабинет? Ами ако някоя бременна има там, дето не е карала... това ми беше най-страшно на мене...

Е, какво да направим? Нали трябва да го прегледат детето?

# 586
  • Мнения: 18 487
О, как на кабинет? Ами ако някоя бременна има там, дето не е карала... това ми беше най-страшно на мене...

Е, какво да направим? Нали трябва да го прегледат детето?

Вината е на лекарите според мен. Когато аз карах варицела в ученическите години педиатрите диагностицираха варицела само на домашно посещение.

Иначе за сигурност и на детето, и на останалите болни е най-лесно да се сложи една маска на детето. А пък бременните пред кабинетите е направо задължително според мен да са с маски.

# 587
  • Мнения: 29 407
За наш късмет нямаше други чакащи, понеже беше на дежурен кабинет. Докторът каза, че е много заразно, за да знаем, не за друго. За домашно посещение директно ни беше казано - ако имаме възможност, да го заведем, защото иначе не се знаело кога. ЛЛ по празниците няма, а и да има, също отказва домашно посещение... Като го диагностицираха, не сме излизали повече, докато не се излекува.

Но заразна болест може да се хване навсякъде - в градския транспорт, на работа, в магазина. То, ако само за това мислиш, по-добре да не излизаш от вкъщи....

# 588
  • Мнения: 21 279
И ние слагаме маски след операцията вече като ходим до ЛЛ  Peace

# 589
  • София
  • Мнения: 23 097
Не го откривам тук... Rolling Eyes
desex, явно много държиш да го намериш, за което те разбирам. Ако имаш време и търпение, можеш да се разровиш в старите теми. Миналата година, някъде май-юни ми беше даден линк от Sourcherry. Аз дори си принтирах страницата, където се упоменаваше, че децата имат право да посещават градина до 14 септември, но след като си свърших работа, я изхвърлих.

# 590
  • Мнения: 2 558
desex, явно много държиш да го намериш, за което те разбирам. Ако имаш време и търпение, можеш да се разровиш в старите теми. Миналата година, някъде май-юни ми беше даден линк от Sourcherry. Аз дори си принтирах страницата, където се упоменаваше, че децата имат право да посещават градина до 14 септември, но след като си свърших работа, я изхвърлих.
Ще поразровя! Благодаря!  Peace

# 591
  • Мнения: 847
О, как на кабинет? Ами ако някоя бременна има там, дето не е карала... това ми беше най-страшно на мене...

Е, какво да направим? Нали трябва да го прегледат детето?
Ами,педиатърът се предупреждава,че детето е с обрив и ви казва какво да направите.
Нашата педиатърка н-р или идва вкъщи, или първо излиза от сградата,за да погледне обрива и тогава дава инструкции.

# 592
  • Мнения: 9 776
О, как на кабинет? Ами ако някоя бременна има там, дето не е карала... това ми беше най-страшно на мене...

Е, какво да направим? Нали трябва да го прегледат детето?
Ами,педиатърът се предупреждава,че детето е с обрив и ви казва какво да направите.
Нашата педиатърка н-р или идва вкъщи, или първо излиза от сградата,за да погледне обрива и тогава дава инструкции.

Това болднатото е по-скоро прецедент. И са малцина тези, дето ще го направят. Whistling Не знам за вас, но напоследък семейството ми се сблъска с изключително лекарско бездушие, и то за изключително тежък случай с дете, за което лечение няма. Можем само да се молим да не опираме никога до тях. Sad

# 593
  • София
  • Мнения: 5 287
О, как на кабинет? Ами ако някоя бременна има там, дето не е карала... това ми беше най-страшно на мене...

Е, какво да направим? Нали трябва да го прегледат детето?

От градината ни обясниха подробно за какво да следим, все пак контактна беше момата. Като се усъмнихме - по телефона с лекарката. А що се отнася до бременните, то не всеки знае от секундата, нали така  Rolling Eyes Разбира се, че гаранции няма...

# 594
  • Мнения: 5 958
О, как на кабинет? Ами ако някоя бременна има там, дето не е карала... това ми беше най-страшно на мене...

Е, какво да направим? Нали трябва да го прегледат детето?

От градината ни обясниха подробно за какво да следим, все пак контактна беше момата. Като се усъмнихме - по телефона с лекарката. А що се отнася до бременните, то не всеки знае от секундата, нали така  Rolling Eyes Разбира се, че гаранции няма...

Тази "телефонна" консултация достатъчна ли е, за да потвърди или отхвърли каквото и да е  newsm78
И аз не виждам драма в посещението на детет с шарка в лекарски кабинет, даже не знаех, че преди време са посещавали вкъщи за това  Rolling Eyes Така или иначе е пожелателно слагането на маска при предвидено висене пред докторски кабинет - особено в състояние като бременност и бременната не е карала шарка.
Апропо, болното от шарка дете също може да не е развило все още симптомите, а да е само носител и пак да зарази  Peace

# 595
  • София
  • Мнения: 5 287
При нас се оказа абсолютно достатъчно - всички имаха характерни симптоми в изобилие. Сигурно има вариант и за консултация в кабинета, но със сигурност не вярвам да е добра идея ей така, в общата чакалня, па макар и с маска. Както и да е, спирам, че оспамихме темата Simple Smile

# 596
  • Мнения: 2 352
О, как на кабинет? Ами ако някоя бременна има там, дето не е карала... това ми беше най-страшно на мене...

Е, какво да направим? Нали трябва да го прегледат детето?
Ами,педиатърът се предупреждава,че детето е с обрив и ви казва какво да направите.
Нашата педиатърка н-р или идва вкъщи, или първо излиза от сградата,за да погледне обрива и тогава дава инструкции.

Това болднатото е по-скоро прецедент. И са малцина тези, дето ще го направят. Whistling Не знам за вас, но напоследък семейството ми се сблъска с изключително лекарско бездушие, и то за изключително тежък случай с дете, за което лечение няма. Можем само да се молим да не опираме никога до тях. Sad
Лекарите от нашето педиатрично крило постъпват по начина, описан от ЙоЙо. Пъпчиви деца в чакалнята нигога не съм виждала, в интерес на истината.

# 597
  • Мнения: 18 487
Нормално да не се виждат пъпвичи деца пред кабинетите. Многото пъпки избиват по-натам, първоначално я има 1-2 по меките части на тялото, я не.

Не мисля, че някой трябва да се чувства гузен, че не е викнал лекар на платено домашно посещение, защото практиката им е болните от варицела да се преглеждат на общо основание. А "преглед" по телефона за болест, която прави 100 усложнения, за мен не е вариант. Не е само за едното диагностициране.

# 598
  • София
  • Мнения: 4 561
Момичета, как стои въпросът с децата, които тази година завършват градината - могат ли да я посещават през лятото, докато дойде септември и тръгнат на училище?  newsm78
Аз съм си запазила линк към това съобщение от Минчева към директорките.
Може за твое успокоение да пуснеш и едно писмено запитване към дирекция Образование, да си го имаш отговора черно на бяло.

На родителската среща есента изрично питах. Аз поне тази година няма да имам проблем с гледането за лятото. Но исках въпроса да бъде повдигнат. Учудващо за мен друг не се сети да пита. Може би си имат резервни варианти хората. Или им е било рано прекалено рано да се тревожат за това.

С половин уста директорката отговори, че можело и че щели дадат молби за летните месеци на 4-тите групи. Но август градината почива, да си знаем.
Г-жите пък намекнаха който си има баба или пък мама с бебе в къщи, да вземе да си почне...

# 599
  • Мнения: 5 513
При нас в детска поликлиника има на входа стая изолатор.Там чакат преглед заразните.А на частните центрове има график доки ,кога е на домашни визити,когас бременни,кога преглежда общо.Бременните ходят на гинеколог не на педиатър.И ако все пак засека бременна бих и казала да се отдръпне.

Общи условия

Активация на акаунт