Детската градина- всичко, което ни вълнува-11

  • 32 855
  • 746
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 23 112
Г-жите пък намекнаха който си има баба или пък мама с бебе в къщи, да вземе да си почне...
При нас няма намеци, а директно ни се казва. Като че ли бабите са на 24 часово разположение и не ходят на работа. Да не говорим, че има и такива, които не желаят да гледат внуци... Обикновено директорката казва така: "Влезте ни в положението, и ние трябва да си починем".  Whistling

# 601
  • Мнения: 29 815
Г-жите пък намекнаха който си има баба или пък мама с бебе в къщи, да вземе да си почне...
При нас няма намеци, а директно ни се казва. Като че ли бабите са на 24 часово разположение и не ходят на работа. Да не говорим, че има и такива, които не желаят да гледат внуци... Обикновено директорката казва така: "Влезте ни в положението, и ние трябва да си починем".  Whistling

Така беше в яслата. Не работят август и до средата на септември. Не ги интересува кой ще гледа децата, няма сборни групи или градини. Казваха - Оправяйте се!  Close
Сега уж имало сборни, пък ще видим....

# 602
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 852
И при нас едни месец лятото(едната година юли, следващата август)градината не работи. На съобщението на вратата миналата година пишеше с главни букви и удебелено: ЗА КРАЙНО НУЖДАЕЩИТЕ СЕ може да се прехвърлят към еди коя си дежурна градина. Това не знам намекване ли е или натвърдване Laughing.

# 603
  • София
  • Мнения: 23 112
Е, и нашата градина почива през август, като всяка година се редуват дежурните през август детски градини. Слава богу, не сме опирали до тях, даже и през юли дъщеря ми рядко е ходила. Обаче директорката ни е уникална. Според нея я излагаме, ако се водят деца от нашата градина в дежурна такава.  ooooh!

# 604
  • Мнения: 710
И нашата е затворена от 1.08 до 10.09 всяка година. Тази година имаше голям ремонт и започнаха от 05.10.
Какво означава излагате я?  #Crazy Просто има родители, които не разчитат на чужда помощ.

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 6 651
на мен ми е рано за гореспоменатите тревоги, но знам, че от градината нямат право да откажат детето-бъдещ ученик да я посещава. Две от съседчетата ни бяха в градината, която посещава и сина ми. Едното го спряха, когато започнаха сборните групи лятото и се редуваха бабите, да го гледат.
Другото посещаваше градината до началото на септември, но при тях нямаше опция, кой да я гледа.

Като ми дойде до главата и на мен, ще го мисля, но като че ли клоня към вариант частна занималня или нещо подобно - не мисля, че целодневното посещение с по-малки деца ще се отрази добре на бъдещия ученик newsm78

За варицелата - в градината няма, но в яслата, която е в съседство, групата, която е срещу тази на дъщеря ми са под карантина от два месеца Simple Smile Чакам да прихване и тя, за да ми мине и този дерт от главата Mr. Green

v_spasova, не съм те забравила... Тръшна ме грипа, с;ед това и мъдрец се наложи да вадя... Тази вечер се заемам със задачата Hug

# 606
  • София
  • Мнения: 4 578


v_spasova, не съм те забравила... Тръшна ме грипа, с;ед това и мъдрец се наложи да вадя... Тази вечер се заемам със задачата Hug

Ооо мъдрец... Нямам 'щастието' да имам проблем с мъдреците.

Това с ваденето на зъби ми е болна тема вече. 4-ти зъб на каката пробива без млечния да е паднал. Светлината в тунела е, че 3-ти и 4-ти зъб поне се клатят. Дано тенденцията да се засили при следващите . Първите 2 зъба никакви признаци на клатене не показваха.

Знам че звучи гадничко, ама как пък можа точно това да вземе от таткото, б...и ... При него, сестра му и майка му е било така. И всичките имат проблеми с мъдреците и се е стигнало до вадене.

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 6 651
Ох, говори ми... И моето е наследство от татко ми Simple Smile
Този ми е трети по ред Rolling Eyes, поне излезе лесно и не се наложи операция, че тогава не знам как щях да го съвместя с кърменето Simple Smile

# 608
  • Мнения: 1 572
В училището, където записах голямото си дете се оказа, че лятото е имало подготвителни групи за деца, "върнати" от градините. Повечето от класа и бяха посещавали тези групи и се познаваха. Аз разбрах края на септември Simple Smile
А в градината, където завърши имаше грандиозен скандал м/у директорката и родителите по този повод. Директорката беше задължила /странно как/ родителите да НЕ записват децата за посещение лятото, а Август да НЕ прибягват до дежурни градини. Мотивът за последното - ако наши деца ходели там, после тя трябвало да върне "услугата". Слабоумие и чувство за бащиния.
Слава Богу не ме касаеше, но други родители бяха в прединфарктно състояние и с право.
В друга градина, детето на моя приятелка беше там до 14 Септември без никакъв проблем.

# 609
  • Мнения: 2 352
Чета и установявам, че директорката ни е ангелче. Абсолютно никога не е имало натиск. Единствено госпожа съм чувала да негодува как така, ако дете има баба, няма да почине поне един месец от градината (и аз съчувствам, когато децата нямат възможност да почиват, но когато няма избор - няма, а бабите понякога са лош избор), но никога не е имало обработване на родители. И всяка година децата от последната група са си посещавали градината, ако са записани. 

# 610
  • София
  • Мнения: 23 112
Аз пък не разбирам какво означава почивка от градината. С какво се натоварват децата през юни и юли, след като не учат, а само ядят, спят и най-вече играят.
Определено предпочитам детето да е на градина, пред алтернативата да мрънка на баба си, че й е тъпо и скучно.

# 611
  • Мнения: 29 815
Аз пък не разбирам какво означава почивка от градината. С какво се натоварват децата през юни и юли, след като не учат, а само ядят, спят и най-вече играят.
Определено предпочитам детето да е на градина, пред алтернативата да мрънка на баба си, че й е тъпо и скучно.

+1  Peace

# 612
  • Мнения: 2 352
То и ние нямаме нужда от отпуска, защото си гоним рутината. Wink
Всеки има нужда да се отдели от определена обстановка и постоянното присъствие на едни и същи деца. Малко да му залипсват другарчетата, за да ги преоткрие, но и да презареди батериите си. Децата обикновено се стягат в градината и се държат неестествено дисциплинирано, за да не им се скарат госпожите. Поне аз не познавам дете, което сутрин става с единствената мисъл как да отиде възможно дай-бързо в градината, но пък са предостатъчно тези, които виждам как се влачат като народна песен всяка сутрин.
А и все пак написах, че има баби, които  и градината с елементи на леки инквизиции е по-добрия избор.   Grinning

# 613
  • Мнения: 69 089
Може и да има баби, но може и да няма баби...

# 614
  • Мнения: 9 776
И аз не мисля, че се натоварват кой знае колко в градината, но ставането всяка сутрин рано все пак си е ангажимент. Ние вземаме отпуска отвреме-навреме, а за тях няма - чак до на лято ако ги оставим в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт