Какво правят жените в менопаузата, когато... 3

  • 96 282
  • 785
  •   1
Отговори
# 765
  • Другата България
  • Мнения: 37 710
Аз от 20 съм с един, и все още с прогестерон идва. Стана ми интересно, кой ти назначи тези хормони? Завидях ти....

# 766
  • София
  • Мнения: 736
Май ще си завиждаме взаимно  Wink, тайно се молех да додрапам с яйчника до 50годишнина, т.е. 20 години с 1 яйчник, но  ще видим фортуна колко ще отпусне. Колкото-толкова.
Последният цикъл беше нормален, предхождащ от 2м. с цикъл на 20 -тина дни. На прогестеронови кремеви съм от 3г, но последно правих 6 м. пауза,аке не и по-дълга.Може би затова се поразбутаха нещата. Лекарят ми каза да не мажа щом няма фоликули.
АГ ми ги изписа, аз пуснах още и сега съм почти банкрутирала за месеца. Но ще свивам разходите, здравето е с приоритет.

# 767
  • Мнения: 20 208
Неба, радвам се, че си отново в темата.  Simple Smile

# 768
  • Другата България
  • Мнения: 37 710
Неба, значи вървя по твоя път. Ще те ползвам за личен гинеконсултант. Hug Flutter

# 769
  • София
  • Мнения: 736
Неба, значи вървя по твоя път. Ще те ползвам за личен гинеконсултант. Hug Flutter

 Heart Eyes

# 770
  • София
  • Мнения: 345
Здравейте, оперирана съм(хистеректомия) с останал 1 яйчник преди 9 години.На 47години съм до момента не съм имала симптоми за започваща менопауза.Искам да попитам освен по симптоми(вълни,нощно изпотяване и др.) може ли с някакви изследвания да се определи навлизане в менопауза?

# 771
  • Мнения: 93
Праисторическият човек рядко е доживявал до 30 г. , така че за мен хич не е пример за здравословно хранене.

Не до 30, а до 25 рядко са доживявали. Праисторическата жена изобщо не е подозирала, що е то менопауза.  Laughing
А някои ги имат за недостижим идеал и се стрмят да копират хранителните им навици.  Crazy
Може да се върнат още по-назад и да се качат по клоните. Не, че вярвам в еволюционната теория.
ами да-така е било...

# 772
  • Мнения: 14
Здравейте момичета   bouquet
Преди време бях ви писала за един мой проблем и долу горе как се развиха събитията.Обещах да пиша ,ако пак се появи..историята беше:"Здравейте момичета  bouquet
На 47 години съм и от 7 години нямам и капка менструация.Днес ми е втори ден обилно кръвотечение без никаква болка и оплаквания.Много съм учудена и стресирана,подмаладявам ли се  newsm78..какво става с мен..Има ли някой като мен ,след толкова време и изведнъж така да му дойде.Чувствам се много добре и нямам никакви оплаквания ,нито стрес.Ще се радвам ,ако споделите  .......та сега преди 10 дена ми дойде пак,също така обилно,но този път не бързах да пия лекарство за спиране на кръвотечението и то си спря само на 3 тия ден.Чувствам се добре.Мисля ,че след 2 месеца пак ще се повтори филма.Ще ви държа в течение на моята история,защото не съм пила каквито и да е лекарсва /освен антибиотик когато настина/..и нямам намерение да ходя на лекар...та така.Интересно ми е какво ли става с мен..много съм добре и затова не се притеснявам,а оставям нещата спокойно да се случват.Хубав ден и след около 2 месеца мисля,че май пак ще цъфна тук ,защото темата е полезна и е хубаво да си споделяме и помагаме със съвети или опит.  bouquet

# 773
  • Мнения: X
Ама ти наистина ли не посети лекар?  Shocked

# 774
  • Другата България
  • Мнения: 37 710
..............защото темата е полезна и е хубаво да си споделяме и помагаме със съвети или опит.  bouquet
И ти смяташ, че със споделянето на това как не се ходи на лекар и самоволно се приемат медикаменти помагаш?
Много спорен въпрос.

# 775
  • София
  • Мнения: 736
 pigito68, всяко кървене в период на менопауза трябва да се консултира при лекар. Може да е полип, в най-добрия случай, но може и да е онкопроблем. Направо се играеш с огъня.

# 776
  • Мнения: 54 690
Пиги, дано да си добре, но аз не бих  имала твоето спокойствие да се самоуспокоявам, че всичко е наред.

# 777
  • Мнения: 20 208
Ще ви държа в течение на моята история,защото не съм пила каквито и да е лекарсва /и нямам намерение да ходя на лекар...та така.Интересно ми е какво ли става с мен..много съм добре и затова не се притеснявам,а оставям нещата спокойно да се случват.Хубав ден и след около 2 месеца мисля,че май пак ще цъфна тук ,защото темата е полезна и е хубаво да си споделяме и помагаме със съвети или опит.  bouquet
То хубаво споделяш, но защо ли.....
Ако търсиш съвет - не си послушала този, който всички ти дадохме, а именно - да отидеш на лекар?
Ако искаш да дадеш съвет, то какъв е той -да не се ходи на лекар ли?
Интресно ти е какво става с теб -ами единствено гинеколог може да ти даде отговор на този въпрос.
За мен това е заравяне на главата в пясъка.

# 778
  • Мнения: 54 690
Време е за нова тема. Wink

# 779
  • Мнения: 7 135
Време е за нова тема. Wink
Сега нямам време, привечер ще съм по-совободна и ще отворя нова. Ако на теб ти се занимава и имаш свободно време, направи я ти.  Peace

pigito68, несериозно е от твоя страна, че не си отишла на лекар. Иди, може да е нещо безобидно, но може и да имаш сериозен проблем. Не отлагай, иди!

Общи условия

Активация на акаунт