Отговори
# 195
  • Мнения: 851
Портретът се оказа огледало на душата. Който е пропуснал, да прочете тази класика. Има и добър филм, сниман в България.
Аз съм си грозничка по някои критерии, но комплексите ми се проявяват само в дни, в които ми е зле и не ми се излиза. Ако се смятах за красавица, вероятно щях да правя всичко възможно да запазя това за по- дълго време. Всичко е до усещане и внушение. Например, когато съм щастлива, се изумявам колко по- различно изглеждам.  От друга страна, някои хора забелязват дефекти, които за мен са чаровни и обратното. Но ми е смешно и донякъде се дразня, когато на опашка в магазина чуя зад себе си "не предреждай госпожата!". Да, винаги от майки към деца. Пък после се чудят, че на 30 години децата им смятат за комплимент да ги нарекат млади. От детските ми години си го спомням, явно още го има.  Мъжете пък ми искат лична карта за кутия цигари.
Не бива да бъркаме обаче жената домакиня с медийните звезди. Вторите задължително изглеждат както трябва, по всяко време, на всякаква светлина, под всеки възможен ъгъл...Задължително момичетата са гримирани като лели, а лелите опънати като девойки на екрана. Адриана си поддържа имиджа на кукла, докато Елън Помпео например ...остарява по естествен път, отново в тон с кариерата си.
Лив Тейлър е моят фаворит, пък вижте го баща ѝ на какво прилича.  Crazy

# 196
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
донякъде се дразня, когато на опашка в магазина чуя зад себе си "не предреждай госпожата!". Да, винаги от майки към деца.
А как според теб трябва да те нарекат, господин ли?

# 197
  • Мнения: 14 654
Ти от един видян грозен гей започна да развиваш теории, че не е редно в никакъв случай.

И къде написах, че човекът е гей? Май ти си правиш изводи от частична информация. И не е от "един грозен гей", моловете напоследък са пълни с грозилища с операции на физиномиите, които разхождат с небивало самочувстие, а всъщност приличат на мъпети.

Аз пък не разбирам защо някой, роден с гърбав нос  да не се оперира, ако това му носи дискомфорт? Нали за това са пластичните хирурзи? Виж, помпането на джуки и бюстове ми се вижда немотивирано и излишно.

И каква е разликата между това да си окастриш носа и да си попълниш свитите устенца или малките гърди? И в двата случая очевидно не се харесваш. Как така едното го разбираш, а другото не? То е едно и също. И психолог би помогнал, даже по-трайно от хирург. Те психолозите са за това, да помагат на хората да живеят в мир със себе си и света.

# 198
  • Мнения: 14 001
На същото мнение съм. Просто не може да си правиш изводи от начина, по който изглежда човек, колко е сбръчкан и т.н., за характера му. Такива житейски трагедии действително могат да съсипят здравето и визията за човек за много кратко време. Майка ми за последните години, през които гледа баба ми, която вече беше изцяло неспособна да се обслужва сама, остаря неимоверно и

подкрепям.
изражението доста често ни състарява, но как да запазиш свежия си външен вид ако си семеен и имаш деца, болни родители и куп възможно здравословни проблеми. Не ме разбирайте погрешно всеки обожава децата си но ако има здравословни проблеми с тях - повярвайте няма друга съизмерима трагедия.

# 199
  • Мнения: 851
донякъде се дразня, когато на опашка в магазина чуя зад себе си "не предреждай госпожата!". Да, винаги от майки към деца.
А как според теб трябва да те нарекат, господин ли?

Все още съм на 23, а това ми се случва отдавна. Нито ръстът, нито телосложението, нито лицето ми предполагат такова обръщение. Да не говорим, че съм госпожица. Може и господин, поне да оправдае недоглеждането.  Grinning

# 200
  • Варна
  • Мнения: 10 669
донякъде се дразня, когато на опашка в магазина чуя зад себе си "не предреждай госпожата!". Да, винаги от майки към деца.
В този случай, ако жената пред нас е до 45г някъде, казвам умишлено "Не пререждай какичката!"  Mr. Green

# 201
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
По-важно за постигане обаче ми се струва другото - да нямаш ""затлъстяла душа - която не се движи редовно из красотите и се тъпче само с кофти неща". Формулировката е взета назаем от 6-годишно дете, не моето.

Много е готино това. Невероятно мъдро 6-годишно дете. Вярвам, че външността  е отражение на душата.

Темата ми е близка - на 45 г. съм  Simple Smile. Не съм преживявала криза нито на 30-те, нито на 40-те. Не ползвам грим, освен червило чат-пат, и колкото и да е скандално - никога не съм ходила на козметик, явно няма и да отида в този живот. Суетата съм я оставила някъде в тийн-годините. Не става Дориан Грей  от мен /не съм чела книгата, де, да не си помислите/. Приела съм остаряването като естествен и неизбежен процес във физически аспект. Повече ме притесняват разни характерови отклонения. Не ми се ще да се превърна в мърмореща досадна бабка: "А по мое време как беше ... за нищо не стават младите ..." Mr. Green. .... Като цяло, казват, че с възрастта лошите черти се изострят Thinking

От младостта ми липсва единствено безгрижието, но има надежда като стана една добре обезпечена, необременена с деца и битовизми пенсионерка, да се втурна в живота отново  Wink

# 202
  • Мнения: 4 892
На същото мнение съм. Просто не може да си правиш изводи от начина, по който изглежда човек, колко е сбръчкан и т.н., за характера му. Такива житейски трагедии действително могат да съсипят здравето и визията за човек за много кратко време. Майка ми за последните години, през които гледа баба ми, която вече беше изцяло неспособна да се обслужва сама, остаря неимоверно и

подкрепям.
изражението доста често ни състарява, но как да запазиш свежия си външен вид ако си семеен и имаш деца, болни родители и куп възможно здравословни проблеми. Не ме разбирайте погрешно всеки обожава децата си но ако има здравословни проблеми с тях - повярвайте няма друга съизмерима трагедия.

Ами то на тия хора точно хич не им е до собствената им красота. Има и такива, които и без това са го осъзнали. В крайна сметка около нас има постоянно човеци с някакви трагедии. И си правиш сметка кое е важно. Което, дебело подчертавам, не значи, че хората не бива да се поддържат.
Впрочем има много симпатични момчета и момичета, които са тотални мърльовци, а не са грозни.
С което искам да кажа /което съм го казвала много пъти/, че човек ако поддържа добра хигиена, ако е отворен към света и не е ужасен киселяк, ако поне малко полага грижа в хранене и движени и е екста. Нищо повече не е нужно.

# 203
  • Мнения: 7 243
Ти от един видян грозен гей започна да развиваш теории, че не е редно в никакъв случай.

И къде написах, че човекът е гей? Май ти си правиш изводи от частична информация. И не е от "един грозен гей", моловете напоследък са пълни с грозилища с операции на физиномиите, които разхождат с небивало самочувстие, а всъщност приличат на мъпети.

Аз пък не разбирам защо някой, роден с гърбав нос  да не се оперира, ако това му носи дискомфорт? Нали за това са пластичните хирурзи? Виж, помпането на джуки и бюстове ми се вижда немотивирано и излишно.

И каква е разликата между това да си окастриш носа и да си попълниш свитите устенца или малките гърди? И в двата случая очевидно не се харесваш. Как така едното го разбираш, а другото не? То е едно и също. И психолог би помогнал, даже по-трайно от хирург. Те психолозите са за това, да помагат на хората да живеят в мир със себе си и света.

Янечек, говоря за хора, на които външният им вид им причинява дискомфорт или са принудени да търпят подигравки и подмятания заради него.
Не става дума за хора, родени с нормални устни и носове, уши, гърди, задници или каквото там си оперират.
Познавам жена, която си направи операция на носа,  лека корекция, но има съвсем друго излъчване. Такива леки интервенции подкрепям.
Не такива като на Мара отварачката, Глория и останалите плей гърли от чалга индустрията.

# 204
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това с каките, батковците и лелите ми е безкрайно ориенталско. Има два вида учтиво обръщение към непознати - господин и госпожа, и така е по цял свят.

# 205
  • Мнения: 4 892
Аз казвам "господин" и "дамата" или "тази дама е преди нас". Госпожа не казвам и не употребявам. АКо е младо дете, казвам - младеж  Mr. Green

# 206
  • Мнения: X
Ох, не знам дали старостта прощава, ама като гледам снимките, пластичната хирургия не прощава никому....   Mr. Green

# 207
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Всъщност, като се замисля, и аз казвам "дамата" Simple Smile.

# 208
  • Мнения: 4 892
Нали, по-готино е  Grinning  Макар, че и другите са си официални и няма защо никой да се сърди.

# 209
  • София
  • Мнения: 19 449
В духа на темата се сещам за скорошна случка. Моя добра позната е омъжена за 9-10 години по-млад мъж. Тя самата е миньонче и страхотно младее, може и 10 години да свали.
Това ОК, но в заведение на висок глас обясняваше как някой от шефовете я попитал: Наборе, как се чувстваш? и тя му отговорила: Ами според теб с този млад мъж как се чувствам? Явно човекът е визирал, че е прехвърлила 40-така и тя веднага да се изфука... Ама като си с такова самочувствие, защо не оставиш външността си да говори сама?

Общи условия

Активация на акаунт