Отговори
# 165
  • Мнения: 19 041
Пък представете си как си вземате хубава жена с капризно малко носле, а ви се ражда дъщеря със стърчаща и месеста чушка. Честно ли е да криеш с операции какви гени носиш? Добре поне, че още не е измислено как някой тъпак може да се направи на умник.

Що пък да не е честно? Ако детето ти се роди със заешка уста или вълчо небце, ще го оставиш неоперирано, за да не му криеш гените ли? Или ако има сърдечна малформация, резултат от генетично заболяване, която може да се оправи оперативно, няма да го оперираш ли? Или ако има краниостеноза?
Ако си комплексно грозна, файда няма и да си оперираш носа - по-хубава няма да станеш, но ако си красива, обаче имаш грозна брадавица или грозен нос, които развалят една иначе доста приятна визия?

Аз откровено им се чудя на жени, които не взимат ефективни мерки в посока разкрасяване, а хвърлят тонове усилия в замазване на положението. Например имат редки и криви зъби, обратна захапка, а вместо да сложат брекети или някакво апаратче и т.н., тръгват да си избелват грозните зъби, които просто не са за показване.

# 166
  • Мнения: 7 171
Не знаели кой е Дориан Грей.  Shocked Зевсе, Зевсе.

Някои се чудиха и коЯ е Дориан Грей.

# 167
  • Мнения: 7 171
Аз самата съм на 20+ и не се притеснявам за  старостта като такава, но си признавам, че много сериозно се грижа за външния си вид още от сега със спорт, качествена козметика и много сън Simple Smile
Ще дам  и един пример Ариана Карембьо 43, красавица си беше, красавица си е и сега Heart Eyes
http://actu.last-video.com/wp-content/uploads/2014/04/la-sexy-ad … voir-denfants.jpg



Изобщо не ми харесва като външност. Но определено годините и личат.

# 168
  • Мнения: 192
Има и нещо друго в което съм се убедила.Емоциите, които изпитваме се изписват на лицето ни.Жените, които изпитват злоба, стареят много по грозно и видимо .Давам пример .
Моя позната(не е българка)наближава 40 има прекрасен, доста заможен и много красив мъж, деца и тн .Кариера няма , но тя самата казва, че това не й било целта в живота(аз лично не разбирам такива жени, но това е друга тема), тази жена е толкова злобна към всичко и всеки, че аз започвам да се чудя как е възможно при живота, който има да изпитва подобна ненавист към хората.Естествено както се досещате тези емоции вече са доста видими, стиснати злобни устни, бръчки на доста места,злобен,присвит поглед.
В същото време друга моя позната на 60 нито една бръчка,благородно излъчване, устните й са все така пухкави като на младини(това всичкото без  никакви пластични интервенции), а живота, който е имала никак, ама никак не е бил лек.В нея обаче никога не съм съзирала злоба или нещо подобно.
Изводът е, че на една определена възраст си проличава истинската ни същност и за това да изглеждаме красиви или не, вина има не толкова  времето, което е изминало, а емоциите и чувставата ,които изпитваме!

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 02:00 от belladonna86

# 169
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти да видиш! Нали един китаец беше осъдил жена си, че му родила грозни деца...

Да, и случаят беше точно за това, че мацката си правила толкова пластични операции преди да го срещне, че той се подлъгал, че била красива.

Емоции се подправят, те не се отразяват на лицето, освен акоо тайно наблюдаваш човека, когато той си мисли, че е сам. Пълно е с красавци и красавици, с невероятно приветливи лица, обаче като нищо ще ги гризнат врата.

# 170
  • София
  • Мнения: 4 878
Аз самата съм на 20+ и не се притеснявам за  старостта като такава, но си признавам, че много сериозно се грижа за външния си вид още от сега със спорт, качествена козметика и много сън Simple Smile
Ще дам  и един пример Ариана Карембьо 43, красавица си беше, красавица си е и сега Heart Eyes
http://actu.last-video.com/wp-content/uploads/2014/04/la-sexy-ad … voir-denfants.jpg



Изобщо не ми харесва като външност. Но определено годините и личат.

Личат ѝ и пластичните операции, които я загрозават и състаряват. Изглежда ми на около 50.
Според мен, жените се скапват след като влязат в климактериума. Дотогава няма от какво да се притесняват. Менопаузата обаче е основен индикатор за настъпващата старост.

# 171
  • Мнения: 12 473

Изводът е, че на една определена възраст си проличава истинската ни същност и за това да изглеждаме красиви или не, вина има не толкова  времето, което е изминало, а емоциите и чувставата ,които изпитваме!


Да де, не начинът на живот се отразява, а начинът на мислене..
Толкова е просто.

# 172
  • Мнения: 2 837
Да кажем, че начинът на живот не се отразява на външността, е нелепо. Вярно, отразява се различно на различните жени, както всичко останало.
Аз не обичам генерализациите - срещала съм хора, които са ми изглеждали на пръв поглед интелигентни и благородни, а пък са се оказали съвсем не такива. И хора, които не са ми вдъхвали доверие, а пък са се оказали свестни и почтени. Външността не винаги лъже, но понякога го прави.
Не бих искала вечна младост на всяка цена. Най-добре съм се чувствала между 25 и 35 (не по-рано) и единствената причина да се притеснявам от настъпващото време, е, че постепенно умът и тялото може да започнат да ми изневеряват. Токове и силен грим почти никога не съм носила, но се обличам често като тийн, защото фигурата ми го позволява, а ми е удобно.

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 09:20 от Ана2

# 173
  • Мнения: X
Прочетох само първия пост и отговарям, без да чета темата, за да не ми влияят други отговори.

Суетна съм в разумни граници.Приемам, че човек остарява, всеки човек.Вечно млади остават само тези, които са умрели млади.
Не съм фен на силикона, нито на фитнеса, правя каквото трябва в рамките на нормалното.
Доста повече бих страдала, ако загубя здравето си.За мен то е безценно, много по-важно от опънатата кожа и високите токчета.Затова влагам повече усилия и средства да съхраня него.А здравият човек, без значение дали е на 20 или на 80, винаги изглежда добре.
Стресът и болестите са най-големите врагове на хората и целта ми е да стоя колкото се може по-далеч от тях.

Сега отивам да чета кои са най-суетните форумки ......    Laughing

# 174
  • Мнения: 12 473
Да кажем, че начинът на живот не се отразява на външността, е нелепо.

Ана, имах предвид, че начинът на мислене определя и начина на живот..Wink)

# 175
  • Мнения: 2 837
Разбира се, че начинът на мислене влияе на начина ни на живот. Но има и обективни неща - смърт на дете или проблеми с него, ранна смърт на родители, и т.н. Виждала съм цъфтяща млада жена да се състари с 20 години за една нощ при такава драстична загуба. Има удари, за които не сме готови и които могат да ни прекършат, независимо колко философски сме настроени. Просто...да пази Бог.

# 176
  • София
  • Мнения: 62 595
След ен на броя пластики на млади години, жените на средна възраст придобиват един и същ кифленски вид. Сори, ама ми приличат на, ще извинявате за грубия израз, на стари чанти. Като по поръчка вчера видях няколко такива жени - кифли на по 40+ видима възраст, но изглеждащи дори цинично.

# 177
  • Мнения: 6 365
Не бих казала, че емоциите и чувствата се отразяват директно и еднозначно.

Един човек може да е имал все хубави емоции, но в неправилен контекст, това го кара да изглежда остарял по грозен начин.

Друг може да има комбинация от мъчителен живот с много тъги, но да има някакви духовни устои и накрая да изглежда красиво и достойно.

А за обикновения човек то дори не са емоции, а е пряко въздействие на идеята за това "какъв съм аз". Ако си казваш, че си обикновена женица, ще придобиеш навик да ходиш с определена стойка, с определен диапазон на движения и изражение на лицето. След време ще станат перманентни, някои части от тялото ще се съсухрят, защото не се използват и ще придобиеш точно класически вид на "женица".

Понякога дори не го мислиш, а средата около теб ти налага определени навици и изражения. Става малко като с косатката в аквариум, на която й се изкривява гръбната перка. 

# 178
  • Мнения: 2 837
Ама моля ти се, тук обикновени няма.  Mr. Green

# 179
  • Мнения: 14 654
Що пък да не е честно? Ако детето ти се роди със заешка уста или вълчо небце, ще го оставиш неоперирано, за да не му криеш гените ли?

Защо сравняваш обикновения "грозен" нос с тези вродени малформации, които пречат на нормалния живот. Наистина не разбирам това настървение, с което скачаш, приличаш на вманиачена в темата. Разбира се, че ако някое от децата ми бе родено с такъв дефект, щях да направя всичко възможно, за да подобря максимално комфорта му, ама ако се бяха родили с гърбави носове, нямаше да ги оперирам, защото в света е нормално да има хора с всякакви носове и това шях да им го обясня. Както и ако се бяха родили с къси крака, плоски глави или редки коси. Болест е да не харесваш дотолкова себе си, че да лягаш под ножа. И разбира се, че е измама да не кажеш на партньора си за всички операции, които имаш, независимо за заешка устна ли става въпрос или за корекция на носа от каприз. Ами може да не искам деца от мъж с гърбав нос, особено ако ще са момичета. И ако лъжецът си е направил сполучлива операция, която не забележа, а после децата ми имат носове като кобилици, ще е много нечестно спрямо мен.
Браво на китаеца!

Общи условия

Активация на акаунт