Абсорбатор в комин и проблем при съседа?

  • 14 809
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 953
един въпрос за да се ориентирам,трите  да ги наречем отдушника в една шахта ли вървят или не знаеш?

не знам, само усещам, че са свързани

# 31
  • Мнения: 148
От тухли е или от пвц тръба?!? Съседът какво е включил там?

# 32
  • Мнения: 428
Ох ...ако са в една шахта и са от коминни тела,може да се е разпаднала мазилката и да минава от една в друга ,което няма решение.Ако са от ПВЦ би следвало включването на баня.тоалетна,кухня да са перпендикулярно към вертикалния шранг,но как да помогнем като не знаем ситуацията.просто трябва първо да разбереш кое помещение къде е включено за да може изобщо да се коментира.Ако  може да нашракаш снимки ...

# 33
  • Мнения: 5 215
Какво може да се направи, ако съсед е вързал аспиратор не където трябва и от банята се усещат миризми?

Има ли изпробван вентилатор, който да спре напълно, нежеланите миризми от съседа?

Мнения за този?

Каая, ляв апартамент ли си (този до асансьора)?

# 34
  • Мнения: 148
Какво може да се направи, ако съсед е вързал аспиратор не където трябва и от банята се усещат миризми?

Има ли изпробван вентилатор, който да спре напълно, нежеланите миризми от съседа?

Мнения за този?

Каая, ляв апартамент ли си (този до асансьора)?
Жалба до Общината и Пожарната Simple Smile

# 35
  • Мнения: 953
Ева, жалба...
Забравям да питам мъжа ми за отдушника и с какво е вътре..


асансьорът е на междуетажието, но да - от моята страна е. защо?

# 36
  • Мнения: 5 215
Ако апартаментът ти е като на скицата, трябва аспираторът да се върже към квадрат 35. Ако е там, никой нищо няма право да ти каже, защото там трябва да е.

Скрит текст:

dessynik1 , можеш ли да посочиш на какво основание да е?

# 37
  • Мнения: 953
Ева, точно такова ми е разположението - зад входната врата ми е тоалетната, коридор, до тоалетната мокро и кухня...

Този квадрат 35 (ще покажа и на ММ) какво ще рече? че до него виждам друг квадрат?

# 38
  • Мнения: 5 215
Два са, но на теб ти трябва квадрат 35. Ако сте сложили тръбата на аспиратора в някой от другите, само трябва да я преместите, запушите дупката и готово. Като застанеш в кухнята с гръб към терасата, в десния ъгъл се намира.

# 39
  • Мнения: 953
Два са, но на теб ти трябва квадрат 35. Ако сте сложили тръбата на аспиратора в някой от другите, само трябва да я преместите, запушите дупката и готово. Като застанеш в кухнята с гръб към терасата, в десния ъгъл се намира.

точно в десния ъгъл се намира и има дупка? Друга дупка няма.... или друга дупка да търся вътре в самата дупка... Как да го обясня не знам?

Днес ми доставиха и филтрите с активен въглен, ще сложим и тях, дано възспрат  мазнините...

# 40
  • Мнения: 5 215
Можеш ли да снимаш и да качиш тук?

Ако не можеш, ще потърся довечера или утре за снимка, на която да видиш къде трябва е.

# 41
  • Мнения: 953
Не мога да качвам. Довечера ако бебка е тиха и кротка, ще помоля ММ да се позанимае, ама ако...
Ако намериш снимка преди това ще се радвам да качиш...

Нали ще пиша до общината, мога ли да им приложа и тази скица, да погледнат и те да потвърдят къде да го мушна този абсорбатор?

# 42
  • Мнения: 148


dessynik1 , можеш ли да посочиш на какво основание да е?
Аспираторът не е заустен правилно Simple Smile. Аспиратор се зауства в комина (коминното тяло на етажа), а не в общия комин или отдушника.

# 43
  • Младост/София
  • Мнения: 12
Момичета моля, да ми кажете къде да се оплача от съседите под мен. Апартаментът е даден под наем. Наематели те са млади хора с малко детенце, които готвят сутрин и вечер. Миризмата влиза в моята стая и няма отърване от нея. Дрехите ми, леглото ми, чистото ми пране всичко се умирисва на манджата която готвят в момента. Търпя от доста време но положението вече е нетърпимо - в топлото време съм на затворен прозорец. Проблемът идва от безхаберието на собствениците които не са си направили елементарният труд да поставят абсорбатор. В кухнята имат прозорец (без комарник) който те не отварят, предполагам от съображение за сигурност заради детенцето(ниски прозорци). Така единственият изход за всекидневното готвене е балконът- до кухнята. Миризмата влиза директно при мен и остава с часове, докато проветрявам целия апартамент. Също така и миризма идва от банята която непрекъснато им седи отворена. Къде и как да се оплача от тези наематели/собственици които съм сигурна че дори договор за наем нямат - поне с предишните им наематели беше така.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 237
Едва ли наличието на договор за наем ще спре или намали миризмата. Освен това, доколкото се разбира, миризмите на готвено се усещат, влизайки отвън. Няма основание за оплакване, по същата логика може да  се усеща цигарен дим, парфюм или препарат за почистване от стаята на съседите. Не може да им се забрани да пушат у тях си, ако са решили да го правят, както и да готвят, да чистят и др.п .

Общи условия

Активация на акаунт