Колко често се чувате с родителите си?

  • 15 312
  • 188
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Всеки ден се чувам с нашите (с баща ми понякога по - рядко) и мъжа ми почти всеки ден с техните, понякога пропуска по няколко дни.

# 106
  • Мнения: 21 676
  Важното е свекърва ти да не се намесва във вашите неща и при тези разговори да не налага своето мнение за решения, дори и дребни за вашето семейство. Може би усещаш такава намеса, щом се дразниш? Иначе би било напълно безпочвена ревност, ако ти се зловиди, че майка и син се чуват всеки ден.

# 107
  • София
  • Мнения: 933
С баща ми се чувам един път в месеца, но със свекърва ми почти всеки ден .

# 108
  • Мнения: 18 676
Кой изобщо пораснал индивид обсъжда с майка си как е спал и какво е ял. Crazy Как си, добре ли си, нещо интересно, как е минало нещо си и ето ти ги едни бързи 5 мин. разговор. Е, ако нищо интересно не ти се случва дни наред, сигурно и нищо интересно няма да имаш да споделиш.

# 109
  • Мнения: 408
Ами мнението ми е че един възрастен мъж нз за какво трябва да дава всекидневни обяснения на майка си как е спал, какво е ял, какви са му плановете за деня, кой мач ще гледа довечера и т.н. Струва ми се неестествено да се дават пълни отчети на това,какво ще правят с жена си и какви са им плановете! Еми мъж е все пак, създал е семейство вече, да се чува веднъж седмично-ОК, при положение че си е жива и здрава,има много хора около нея и говори с него от любопитство и да си запълни времето!  Не приемам родителите да живеят живота на децата си и това да им запълва деня! Това е
Когато човек има добри новини, иска задължително да ги сподели с близките си и да им предаде поне частица от щастието си. Никой не е в състояние да се зарадва на чуждото щастие, така както се радват родителите на щастието на децата си. Майките на мъжете са точно толкова майки, колкото и майките на жените. В различните семейства има различни отношения, някои родители изграждат силна връзка с децата си, други деца едва чакат да напуснат домашното огнище и да избягат от кофти родители. Дори да не харесваш особено майката на мъжа си, логично е да се радваш, че твоят мъж има добри отношения с майка си, а нея да уважаваш заради това, което е направила за твоя мъж, който (предполагам) обичаш. Да се ревнува от свекърва или снаха е глупаво. Едната е майка, другата съпруга, и двете са важни, но по различен начин. Защо трябва синът/съпругът да се поставя между чука и наковалнята? Не те нападам, както ти каза своето мнение, така споделям аз своето.

# 110
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
И понеже мъжете са мъже, а пък жените са жени, и майките са такива, а децата онакива...
Абсолютно не признавам такива идеи.
Има хора, които много говорят, има хора, които малко говорят. Няма никаква връзка с пола или кой на кого е родител/дете.

# 111
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всеки ден за поне 30-40-50 мин. Няма значение майка или татко ще вдигне.
Рядко, но се е случвало и по 2-3 пъти на ден.
Свекърва ми е в по-добрия свят от 2г и малко, но приживе мисля, че на 5-6 дни звънеше на мъжа ми.

Ноооо, за синчето предвиждам по-чести разговори  Mr. Green

# 112
  • Мнения: 817
С баща ми по-2-3 пити на ден Grinning.Живеем в един град и се виждаме 2-3 пъти в седмицата,а понякога остава да спи в къщи.С майка ми сутрин и вечер за кратко по скайп-тя е в чужбина.Главно се обаждат за да чуят/видят децата.Добре ми е така,спокойна съм Hug

# 113
  • Мнения: 15 092
Много се надявам синът ми да не стане някой пън и да реши, че е "мъжествено" да се чуваме веднъж месечно, че да не го помисли жена му за п*тьо. Дали ще си говорим как е спал и какво е ял, зависи и от двама ни.

# 114
  • Мнения: 364
Много се надявам синът ми да не стане някой пън и да реши, че е "мъжествено" да се чуваме веднъж месечно, че да не го помисли жена му за п*тьо. Дали ще си говорим как е спал и какво е ял, зависи и от двама ни.

от четените тук коментари и аз се надявам на същото  Peace

# 115
  • Мнения: X
Прочетох го, ама пак ви казвам има родители, които се държат с децата си (на по 40 години), като с малолетни. Та от там е нормално децата да са леко раздразнени и да не са така доброжелателно настроени като другите. Обичат си родителите, просто искат да се отнасят с тях, като със зрели хора.

# 116
  • Мнения: 364
Прочетох го, ама пак ви казвам има родители, които се държат с децата си (на по 40 години), като с малолетни. Та от там е нормално децата да са леко раздразнени и да не са така доброжелателно настроени като другите. Обичат си родителите, просто искат да се отнасят с тях, като със зрели хора.

нищо лично.. но защо майка ми да ми е мила, а майката на мъжа ми да не му е мила. за всеки родител детето му е дете на 20 на 30 дори и на 40.

# 117
  • Мнения: 84
Прочетох го, ама пак ви казвам има родители, които се държат с децата си (на по 40 години), като с малолетни. Та от там е нормално децата да са леко раздразнени и да не са така доброжелателно настроени като другите. Обичат си родителите, просто искат да се отнасят с тях, като със зрели хора.

Абсолютно съм съгласна! Но някои хора тук много се вживяват и преиначават нещата!  Отидохме на мнения че едва ли не изглеждал като п*тьо, ако се чува по еди колко си пъти на ден с майка си  Joy Никой никъде не е казвал подобно нещо, просто всеки изказва позицията си по въпроса. Айде по-спокойно, да не се палим толкова!Аз пък ако имам син, нямам намерение да се чувам с него всеки ден, а ще го оставя да ми звъни когато пожелае сам,когато има време и когато има да ми каже нещо по същество. В никакъв случай не смятам да го тормозя и едва ли не да му вменявам чувство за вина ако не ми звъни всеки ден по 2 пъти.

# 118
  • Мнения: 15 092
Точно авторката каза, че за нея е ок мъжът да се чува веднъж седмично с майка си. Ако обаче мъжът има по-честа нужда да се чува с нея, какво правим? Всеки има различни нужди и разбирания и никой няма право да каже кое правилно, кое грешно.

# 119
  • Мнения: 2 931
     Авторката не се дразни на собствената си майка, че я третира като малолетна, но се дразни на свекърва си. Двойният стандарт е към свекървата, не съм половинката. Даже вече си представи каква свекърва ще бъде тя, нищо че няма син.
     

Общи условия

Активация на акаунт