Име за момиче с "А"? Мнения за името "Андреа".

  • 7 333
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,

Бременна съм с момиченце в 8-ми месец и все още не мога да измисля име за бебето... Буквата трябва да е "А". Харесала съм името Андреа, но попаднах на тема, където се обсъжда дали е мъжко или женско и затова не съм на сто процента убедена, че това е името. По-голямата ми дъщеря се казва Катрин (с ударение на и-то) и ми се иска имената да звучат добре заедно. Да не е много дълго и да не е производно на "Ангел". Благодаря предварително за мненията и предложенията!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Името което си си харесала е страхотно!Андреа си е женско име!Прекрасен избор. Hug

# 2
  • Мнения: 6 833
Лично на мен не ми харесва. Може би АндреЯ ми звучи малко по-добре Peace

Иначе да, използва се и за мъжко име - веднага се сетих за Андреа Бочели.

С буквата А предлагам Адриана, Ася, Албена, Алиса, Анастасия  Peace

# 3
  • Мнения: 2 732
Едно време и аз си мислих ,че така ще кръстя детето си .Даваха един филм .Но не съм .Хубаво е името но и на мен Андрея по ми харесва .
Иначе -Аделина ,Анита ,Алена и т.н .

# 4
  • Мнения: 505
Андреа е женско име и тук където живеем в Испания беше много модерно до преди 5-6 години. В класа на сина ми има няколко Андреи. Аз не го харесвам особено , нито пък Адриана и съм много учудена от това , колко хора го предпочитат. Моя първи избор беше Аделина - сега обаче е доста предпочитано също. В крайна сметка кръстихме дъщеря ни Анита и изобщо не съжалявам. Намерихме златната среда - нито много модерно , нито старомодно. Сина ми го избра.

# 5
  • Мнения: 6 904
В класа на дъщеря ми има Андреа. Въпреки че не съм сигурна дали е с А или Я накрая. Момче е. Не знам, аз постоянно се сещам за фолк певицата, не съм сигурна, че бих мога да си кръстя детето така.

# 6
  • Мнения: X
Алиса ми харесва много. Анита също.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 754
На съседите момиченцето е Андреа,всички я наричат Анди.На мен името ми харесва! Peace

# 8
  • Мнения: 6 833
Tsvetence , ти всъщност не си сигурна дали ти харесва достатъчно името или те притеснява това, че се използва и за мъжко?

# 9
  • Мнения: 568
От мен като предложение Анабел(а). По нашите ширини е едно от рядко срещаните, но красиви имена. С Катрин са  напълно в съзвучие...
...предлагам това, защото първото ти дете е с чуждозвучащо име - няма лошо.
Иначе от българските с "А", харесвам моето си - Албена, също и  Аглика.

# 10
  • Мнения: 4 569
Андрея/Андреа не е лошо, но все ще обяснява как се изписва.

Анита
Алиса
Аника
Анета
Антония
Анелия
Анастасия
Ана
Аделина
Албена

# 11
  • София
  • Мнения: 44 120
Алина  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Антоанета  Heart Eyes

Аника, Асения  Laughing

# 12
  • Мнения: 212
Не знам защо, но винаги съм смятала Андрея за мъжко име. просто ми е трудно да го възприема като женско. Освен това ми носи неприятни асоциации с фолк певицата. Не ми харесва. С А бих предложила - Алена, Алекса, Аитана, Адриана.

# 13
  • Мнения: X
Аз го смятам за женско име. Не бих го избрала обаче, защото го свързвам с поп фолка.

# 14
  • Мнения: 14 635
Името е за цял живот.Ще мине времето на певачката Андреа и името няма да се свързва с поп фолк.Нямам представа това истинското и име ли е,или артистичен псевдоним?
На мен мн.отдавна ми харесва това име за момиче,много преди да се появи въпросната ''звезда''.
Във Франция е мъжко име.

# 15
  • Мнения: 2 810
Аделина ми е любимо.

Андреа също ми харесва, но не толкова много.

# 16
  • Мнения: 94
На мен много ми харесва името Андреа. Едно от любимите ми имена е. Исках да кръстя така дъщеря си, но таткото не го одобри. Много сладко звучи и галеното име Анди Simple Smile

# 17
  • Мнения: 212
Освен това, Андрея означава "мъжествен." Не е много добро пожелание за момиче Wink

# 18
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Иначе да, използва се и за мъжко име - веднага се сетих за Андреа Бочели.


То Е мъжко име. Названието  андро (от латински) означава единствено "мъжки". Няма нищо женско в име с този корен.
А това, че се ползва в някои страни и като женско, не означава нищо - просто се смята за благозвучно за момиче. Никой, който държи на значението на името, не би си кръстил така девойката, освен ако не я вижда като....мъжкарана Rolling Eyes.
С А има страшно много красиви женски имена - Амелия, Анелия, Аника, Аделина. Анастасия, Ан(н)а, Азалия, Амаранта....

# 19
  • Мнения: 14
Благодаря за мненията. Това, което ме притеснява е, че се среща и като мъжко, иначе самото име много ми харесва, а има и имен ден. Мислехме с таткото за Алина/Алиса, но нещо не сме много запленени от тях. А за асоциациите с поп-фолка въобще не се притеснявам, защото след няколко години едва ли някой ще помни въпросната певица, пък и май повечето женски имена така или иначе вече присъстват в този "жанр".
Обмислях името Анжела, но свекър ми е Ангел и не искам да е едно към едно с неговото. Анабел беше първото име, което си харесах, но таткото не го харесва...

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
Анабет ми е една идея по-симпатично от Анабел.
Анджела не го намирам 1 към 1 чак с дядото, вероятно заради чуждия привкус... Ако беше Ангелина вероятно би ми било по-буквално някак.

Анджела също ще си има имен ден. Анджи е много мило и сладко. Алина също на места я дават да има имен ден на архангелов ден(не че виждам нещо общо) и ще дели празник с дядо си, което също е много мило, ако не е кръстена буквално на него.
Алиса пък го дават да празнува на цветница... от латински бряст...
Та с именните дни се решава проблема Wink

# 21
  • Мнения: 379
Твоят избор ми харесва, и аз винаги съм го свързвала като женско име Андреа, сега за първи път научавам , че е и мъжко.  newsm78
Анжела също е много хубаво име.  Peace
Алекс, как ти се струва, и то е "унисекс" за момче и момиче?

# 22
  • Мнения: 14
Твоят избор ми харесва, и аз винаги съм го свързвала като женско име Андреа, сега за първи път научавам , че е и мъжко.  newsm78
Анжела също е много хубаво име.  Peace
Алекс, как ти се струва, и то е "унисекс" за момче и момиче?
Aлекс определено не искам да е, защото е много масово напоследък. Иначе от изброените идеи дотук, най-много (освен Андреа) ми харесва Алиса.

# 23
  • Мнения: 3 922
Харесвам Андрей, но не и женския вариант - Андреа.
Предлагам Адриана, Аделина, Адел, Анелия, Албена.

# 24
  • Мнения: 6 833
Иначе от изброените идеи дотук, най-много (освен Андреа) ми харесва Алиса.

От тези двете Алиса ми харесва повече Peace  много нежно и красиво звучи Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 14
Добавих и анкета с моите фаворити от предложените имена с "А".

# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
Анабел в анкетата.

# 27
  • Мнения: X
Алиса от мен.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Андреа

# 29
# 30
  • Мнения: 6 833
Много се колебах между Алиса и Анабел, и двете ми харесват много Peace В крайна сметка избрах Анабел Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 568
....

Последна редакция: ср, 04 мар 2015, 18:09 от Ben_gy

# 32
  • Мнения: 505
В така посочената анкета гласувах за Анабел, но нито едно не ми е по вкуса.

# 33
  • Мнения: 3 124
Гласувах за Алиса - харесва ми  Peace

Андреа ми звучи мъжко, а Анабел ми звучи като анабол  newsm78

# 34
  • Мнения: X
Анабел ми е странно, като го чуя не си представям човек, а някакво митично същество или еднорог.  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 14
Анабел ми е странно, като го чуя не си представям човек, а някакво митично същество или еднорог.  Rolling Eyes
Joy Смях се с глас на този отговор! Определено отпада, май малко хора го възприемат добре, включително и таткото е против.

# 36
  • Мнения: 6 833
Щом отпада Анабел, съм за Алиса  Peace  ако искаш редактирай анкетата, защото няма опция за промяна на гласа.

П.П. изтрих го и гласувах пак Wink

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Алиса

# 38
  • Мнения: X
В крайна сметка и Андреа да го кръстите, важното е на вас да ви допада.

Това, че в някои други страни е мъжко, да, но при нас е женско. В България мъжкия вариант е Андрей.

В други страни и Габриел, Даниел, Михаел са женски, но ние ги използваме за момчета, например.

# 39
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Сиси, говорим за значение на името. Андреа няма женско значение.
И по-точно - в някои страни го използват И за женско, а не обратното.
В България има име Андрей и дотам. Женските са привнесени - като Адриана, например. Но Адриана означава съвсем друго.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 120
Габриел, Даниел, Михаел... са архангелски имена, образът им е в мъжки пол.... тук по-неправилно е в този им вид да се ползват за женски, в точния си вид, т.е. не в женска форма на името (а те по-точно имат такава)
А Андреа наистина и като значение е толкова мъжко....
Иначе сходно с Андреа е Мина... светецът си е мъж, но  у нас само като женско се ползва.


Анкетата в този й вид - Алиса Simple Smile (което всъщност никак не е лошо, моето нехаресване идва само от там, че  свързвам Алиса с  тази на Карол, пък не харесвам книгите Wink)

Последна редакция: ср, 04 мар 2015, 16:44 от Angel_Dust

# 41
  • Мнения: 505
Щом отпада Анабел съм за Алиса.

# 42
# 43
  • Мнения: 5 259
Гласувах за Алиса, защото ми е едно от любимите имена, но Андреа всъщност не звучи никак лошо. Въпреки мъжкото си значение, е доста благозвучно и красиво име. Което и да изберете, все ще дадете хубаво име на детето си Simple Smile

# 44
  • Мнения: 6 993
Алиса, но по-добре само Алис даже, за да е като каката  Simple Smile

# 45
  • Мнения: 2 586
Аз съм пристрастна, защото и на мен Андреа ми беше сред фаворитите като избирахме името на дъщеря ни. Много много ми харесва. А също и Аделина, Алина.

# 46
  • Мнения: 14
Благодаря на всички за отговорите и гласуването!  Hug Бях решила, че със сигурност ще е Алиса, но от няколко дни ми харесва най-много името Анджелина и мисля това да е окончателното име Simple Smile

# 47
  • Мнения: 379
Честито!   bouquet

# 48
  • Мнения: 1 031
Благодаря на всички за отговорите и гласуването!  Hug Бях решила, че със сигурност ще е Алиса, но от няколко дни ми харесва най-много името Анджелина и мисля това да е окончателното име Simple Smile
Нали не трябваше да е производно на Ангел. Laughing
Името е много хубаво (макар да предпочитам БГ варианта - Ангелина)

Андреа/я е звучно име, но не е случайно, че по нашите земи е изключително мъжко име. Все пак името е гръцко и значи "мъжествен", което не се връзва с представите ни за "феи", "принцеси", "елфчета"  и други подобни.

# 49
  • Мнения: 14

[/quote]
Нали не трябваше да е производно на Ангел. Laughing
Името е много хубаво (макар да предпочитам БГ варианта - Ангелина)
[/quote]

Ами не трябваше да е производно, но изведнъж реших, че Анджела или Анджелина са най-звучните имена с А, които съм чувала! И сега дилемата е кое от двете да бъде името, тъй като и двете ми хресват много  Simple Smile

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Алиса и Андреа не ми харесват.
Харесва ми Албена.

# 51
  • Мнения: 4 569
Анжела

# 52
  • Мнения: 3 124
Анджела или Анжела  Peace

# 53
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
Много неестествено ми звучат и Анджелина и Анджела, съжалявам.
Както някой по- нагоре беше писал, по- добре Ангелина ( което аз лично никак не харесвам също).

Иначе бих предложила Александрина, Алиса, Антонина.  Peace

# 54
  • Мнения: 6 993
Ангела харесвам аз най-много от тия. Анджела и Анджелина - не.  Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 5 656
Анджела е много хубаво, Анджелика също (с ударение на И).

# 56
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Ангела харесвам аз най-много от тия. Анджела и Анджелина - не.  Simple Smile

И аз  Peace И щях да го предложа, ако не бях дочела, да не е производно на 'ангел'..

Ангелина също ми харесва много  Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 6 993
Е,ъ, Анджела и Анджелина от къде идват, ако не от Ангел?!  Crazy

# 58
  • Мнения: 196
Анджела или Анжела са страхотни имена. Сто пъти по добри от Ангелина ( звучи като лелка)

# 59
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Е,ъ, Анджела и Анджелина от къде идват, ако не от Ангел?!  Crazy

Туй.. въпрос към мен ли?  Crazy Разбира се, че са производни на 'ангел', но не ми харесват  Peace

И Ангелина е 100 пъти по-добре от


 #Silly

 Laughing

# 60
  • Мнения: 505
Анджела или Анджелина - как можа от всички имена тези да избереш??? Не ми харесват. Както казаха по - горе Ангелина звучи по - добре. 

# 61
  • София
  • Мнения: 44 120
Нали не трябваше да е производно на Ангел. Laughing
Името е много хубаво (макар да предпочитам БГ варианта - Ангелина)
[/quote]

Ами не трябваше да е производно, но изведнъж реших, че Анджела или Анджелина са най-звучните имена с А, които съм чувала! И сега дилемата е кое от двете да бъде името, тъй като и двете ми хресват много  Simple Smile
[/quote]

Анджела ми харесва повече Simple Smile

# 62
  • Мнения: 14
Simple Smile Аз си сменям мнението през ден, ако не родя вече просто не знам... Направо ме е яд, че сложих анкетата токова рано, защото сега отново се замислям за името Анабел, много ми се връзва с името на каката Катрин. Единственият проблем е че таткото не го харесва изобщо, иначе на мен ми харесва много, особено кратката форма Белла  Heart Eyes Така че, сега колебанието ми е между Анджела и Анабел (с ударение по-скоро на а).
Ангелина го намирам за ужасно и супер старомодно.

# 63
  • Мнения: 196
Анжела е по добре и без това щом таткото не харесва Анабел.

# 64
  • Мнения: 6 833
Аз лично никога не бих кръстила детето си с име, което таткото не харесва.

# 65
  • Мнения: 4 569
Simple Smile Аз си сменям мнението през ден, ако не родя вече просто не знам... Направо ме е яд, че сложих анкетата токова рано, защото сега отново се замислям за името Анабел, много ми се връзва с името на каката Катрин. Единственият проблем е че таткото не го харесва изобщо, иначе на мен ми харесва много, особено кратката форма Белла  Heart Eyes Така че, сега колебанието ми е между Анджела и Анабел (с ударение по-скоро на а).
Ангелина го намирам за ужасно и супер старомодно.
Не може ли да е Бела само, без Анабел?

# 66
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Така че, сега колебанието ми е между Анджела и Анабел (с ударение по-скоро на а).
Ангелина го намирам за ужасно и супер старомодно.

Не познавам нито едно детенце с име Анабел. Но пък познавам 2 баби. И като ходим на гроба на бащата на съпруга ми, покрай доста надгробни плочи с името Анабел минаваме.. жени починали през 18 и 19 век  Thinking

Ангелина, лично, ми е фаворит. Ако имам момиченце, това е едно от потенциалните му имена.

Освен това точно Ангелина се изписва името на латиница (паспорт, лична карта..), като Angelina Jolie, например. Като знам как са изписани някои имена със съчетания на -дж- и подобни в бг-международни паспорти.. и  Shocked  Joy

# 67
  • Мнения: 4
Името което си си харесала е страхотно!Андреа си е женско име!Прекрасен избор. Hug

звучи добре, но е мъжко.  На превод от старогръцки означава ''мъжество'' Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт