Име за момиче с "А"? Мнения за името "Андреа".

  • 7 333
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 810
Аделина ми е любимо.

Андреа също ми харесва, но не толкова много.

# 16
  • Мнения: 94
На мен много ми харесва името Андреа. Едно от любимите ми имена е. Исках да кръстя така дъщеря си, но таткото не го одобри. Много сладко звучи и галеното име Анди Simple Smile

# 17
  • Мнения: 212
Освен това, Андрея означава "мъжествен." Не е много добро пожелание за момиче Wink

# 18
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Иначе да, използва се и за мъжко име - веднага се сетих за Андреа Бочели.


То Е мъжко име. Названието  андро (от латински) означава единствено "мъжки". Няма нищо женско в име с този корен.
А това, че се ползва в някои страни и като женско, не означава нищо - просто се смята за благозвучно за момиче. Никой, който държи на значението на името, не би си кръстил така девойката, освен ако не я вижда като....мъжкарана Rolling Eyes.
С А има страшно много красиви женски имена - Амелия, Анелия, Аника, Аделина. Анастасия, Ан(н)а, Азалия, Амаранта....

# 19
  • Мнения: 14
Благодаря за мненията. Това, което ме притеснява е, че се среща и като мъжко, иначе самото име много ми харесва, а има и имен ден. Мислехме с таткото за Алина/Алиса, но нещо не сме много запленени от тях. А за асоциациите с поп-фолка въобще не се притеснявам, защото след няколко години едва ли някой ще помни въпросната певица, пък и май повечето женски имена така или иначе вече присъстват в този "жанр".
Обмислях името Анжела, но свекър ми е Ангел и не искам да е едно към едно с неговото. Анабел беше първото име, което си харесах, но таткото не го харесва...

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
Анабет ми е една идея по-симпатично от Анабел.
Анджела не го намирам 1 към 1 чак с дядото, вероятно заради чуждия привкус... Ако беше Ангелина вероятно би ми било по-буквално някак.

Анджела също ще си има имен ден. Анджи е много мило и сладко. Алина също на места я дават да има имен ден на архангелов ден(не че виждам нещо общо) и ще дели празник с дядо си, което също е много мило, ако не е кръстена буквално на него.
Алиса пък го дават да празнува на цветница... от латински бряст...
Та с именните дни се решава проблема Wink

# 21
  • Мнения: 379
Твоят избор ми харесва, и аз винаги съм го свързвала като женско име Андреа, сега за първи път научавам , че е и мъжко.  newsm78
Анжела също е много хубаво име.  Peace
Алекс, как ти се струва, и то е "унисекс" за момче и момиче?

# 22
  • Мнения: 14
Твоят избор ми харесва, и аз винаги съм го свързвала като женско име Андреа, сега за първи път научавам , че е и мъжко.  newsm78
Анжела също е много хубаво име.  Peace
Алекс, как ти се струва, и то е "унисекс" за момче и момиче?
Aлекс определено не искам да е, защото е много масово напоследък. Иначе от изброените идеи дотук, най-много (освен Андреа) ми харесва Алиса.

# 23
  • Мнения: 3 922
Харесвам Андрей, но не и женския вариант - Андреа.
Предлагам Адриана, Аделина, Адел, Анелия, Албена.

# 24
  • Мнения: 6 833
Иначе от изброените идеи дотук, най-много (освен Андреа) ми харесва Алиса.

От тези двете Алиса ми харесва повече Peace  много нежно и красиво звучи Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 14
Добавих и анкета с моите фаворити от предложените имена с "А".

# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
Анабел в анкетата.

# 27
  • Мнения: X
Алиса от мен.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Андреа

# 29

Общи условия

Активация на акаунт