Име за момиче с "А"? Мнения за името "Андреа".

  • 7 341
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 833
Много се колебах между Алиса и Анабел, и двете ми харесват много Peace В крайна сметка избрах Анабел Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 568
....

Последна редакция: ср, 04 мар 2015, 18:09 от Ben_gy

# 32
  • Мнения: 505
В така посочената анкета гласувах за Анабел, но нито едно не ми е по вкуса.

# 33
  • Мнения: 3 125
Гласувах за Алиса - харесва ми  Peace

Андреа ми звучи мъжко, а Анабел ми звучи като анабол  newsm78

# 34
  • Мнения: X
Анабел ми е странно, като го чуя не си представям човек, а някакво митично същество или еднорог.  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 14
Анабел ми е странно, като го чуя не си представям човек, а някакво митично същество или еднорог.  Rolling Eyes
Joy Смях се с глас на този отговор! Определено отпада, май малко хора го възприемат добре, включително и таткото е против.

# 36
  • Мнения: 6 833
Щом отпада Анабел, съм за Алиса  Peace  ако искаш редактирай анкетата, защото няма опция за промяна на гласа.

П.П. изтрих го и гласувах пак Wink

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Алиса

# 38
  • Мнения: X
В крайна сметка и Андреа да го кръстите, важното е на вас да ви допада.

Това, че в някои други страни е мъжко, да, но при нас е женско. В България мъжкия вариант е Андрей.

В други страни и Габриел, Даниел, Михаел са женски, но ние ги използваме за момчета, например.

# 39
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Сиси, говорим за значение на името. Андреа няма женско значение.
И по-точно - в някои страни го използват И за женско, а не обратното.
В България има име Андрей и дотам. Женските са привнесени - като Адриана, например. Но Адриана означава съвсем друго.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 120
Габриел, Даниел, Михаел... са архангелски имена, образът им е в мъжки пол.... тук по-неправилно е в този им вид да се ползват за женски, в точния си вид, т.е. не в женска форма на името (а те по-точно имат такава)
А Андреа наистина и като значение е толкова мъжко....
Иначе сходно с Андреа е Мина... светецът си е мъж, но  у нас само като женско се ползва.


Анкетата в този й вид - Алиса Simple Smile (което всъщност никак не е лошо, моето нехаресване идва само от там, че  свързвам Алиса с  тази на Карол, пък не харесвам книгите Wink)

Последна редакция: ср, 04 мар 2015, 16:44 от Angel_Dust

# 41
  • Мнения: 505
Щом отпада Анабел съм за Алиса.

# 42
# 43
  • Мнения: 5 259
Гласувах за Алиса, защото ми е едно от любимите имена, но Андреа всъщност не звучи никак лошо. Въпреки мъжкото си значение, е доста благозвучно и красиво име. Което и да изберете, все ще дадете хубаво име на детето си Simple Smile

# 44
  • Мнения: 6 993
Алиса, но по-добре само Алис даже, за да е като каката  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт