Дискусия: Вярвате ли в реализацията на писателите в България?

  • 39 082
  • 312
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 71
Ами като не искаш от първия път да се излагаш, напиши 2-3 книги, пусни ги без пари и чак след това тръгвай да търсиш слава.

Брей, дойдохме си на думата за цялото плюене най-после.

Ами, сори такъв вариант избрах за продажби и копи/паста не става. Вариант не е да се върне вложеното, а за да има опции като превод, втора част и прочие. За момента не виждам как ще стане т'фа нещо.

Сумата по проект отдавна мина 5 хил. лв - но т'ва е мой проблем, а не ваш. В нея не влизат труд и време.

Вие ме базикате тук, ама аз няма да ти я купя. Е, кой ви кара да я купите, че не мога да се сетя. Писах за проблемите при нов/недоказан автор, които ще има. Нищо повече.

Поздрави и дано утре си по-добричка и усмихната ( на мен ми е вътре яко и се хиля, а чета глупости все едно вие сте ги ръсили тия средства )  

# 121
  • Мнения: X
Вярвам. Тук в Бг-мама.

# 122
  • Мнения: 6 365
През 2015 има методи за предпазване от копи-пейст и за изтриване на копията от безплатните сайтове.

# 123
  • Мнения: 71

Винаги, като математическо и логическо правило, няма да има смисъл да кажеш "най-старата империя от началото на човечеството", освен ако не покажеш, че преди човечеството е имало нещо друго и това друго също е градило империи.

Къде го видяхте това нещо написано...?

Тук: http://www.ziezibook.com/nachalo

Или не си го писал ти? Това, първото изречение: "Най-старата империя, откакто съществува човечеството е брутално нападната. "

Напротив, аз съм го писал и попитах къде видяхте приликите с текст, който ми приписвате. Даже съм ви го почернил ( за удобство ).

Няма думи като начало и сие, които ми приписвате .. да съм казал.

П.П. А, ме гоните за запетайките, при очеизваден текст, който не може да сравните. Питайте някое хлапе от 3-ти клас и ще ви посочи разликите. Аз няма да мога.

Поздрави!

# 124
  • Мнения: 12 302
Ами, сори такъв вариант избрах за продажби и копи/паста не става.
...
Вие ме базикате тук, ама аз няма да ти я купя. Е, кой ви кара да я купите, че не мога да се сетя. Писах за проблемите при нов/недоказан автор, които ще има. Нищо повече.


Не знам защо толкова се заблуждавате, че този начин за продажба ви гарантира нещо. Достатъчно е да си я купи един-единствен човек, който да реши, че си заслужава да я пусне в безплатна платформа. Мисля, че всички съвети, които ви дадоха, бяха доста добронамерени. Ясно е, че всеки автор се отнася трепетно към думите си, но за да стигнеш до етапа "доказал се", трябва нещо повече от самочувствие.

# 125
  • Мнения: 6 365
Начало, зора на човечеството, зачеване на човечеството, откакто съществува-  това са различни думи, зад които стои един и същи смисъл. Колоритът е различен, но логиката не се променя.

А ако не можеш да виждаш и управляваш смисъла зад думите- защо се напъваш да пишеш?

# 126
  • Мнения: 71
Ами, сори такъв вариант избрах за продажби и копи/паста не става.
...
Вие ме базикате тук, ама аз няма да ти я купя. Е, кой ви кара да я купите, че не мога да се сетя. Писах за проблемите при нов/недоказан автор, които ще има. Нищо повече.


Не знам защо толкова се заблуждавате, че този начин за продажба ви гарантира нещо. Достатъчно е да си я купи един-единствен човек, който да реши, че си заслужава да я пусне в безплатна платформа. Мисля, че всички съвети, които ви дадоха, бяха доста добронамерени. Ясно е, че всеки автор се отнася трепетно към думите си, но за да стигнеш до етапа "доказал се", трябва нещо повече от самочувствие.

Кой е начина ми на продажба. Изяснете се, ако обичате?

П.П. Правата са в Издателя и е ясно написано още на втора страница под заглавието. Той може да гони всеки до Чикаго и назад. И това ли измислихте? Как да шунтираме автора и издателя?

Явно ви трябват очила, понеже навсякъде пиша нов/недоказал се автор. Айде спрете се с тия тъпашки манипулации?

Поздрави!

# 127
  • Мнения: 6 365
Нов автор може да се докаже, като преди това 10 години си изкарва парите с писане по други места.

# 128
  • Мнения: 71
Начало, зора на човечеството, зачеване на човечеството, откакто съществува-  това са различни думи, зад които стои един и същи смисъл. Колоритът е различен, но логиката не се променя.

А ако не можеш да виждаш и управляваш смисъла зад думите- защо се напъваш да пишеш?

Напротив!

Спешъл за Европа - България ( БГ Империя ) е доказано най-дълго просъществувалата империя до наши дни.

За сравнение може да погледнете в уики-то колко време просъществува Римска империя, която я няма вече. Но там се води за най-дълго просъществувалата Империя в света, която е умряла ( около 930 години - по памет ).

Вие ли ще ме учите на БГ история, че не разбрах? И да ви слушам простотиите, че БГ Империя нямала епос и прочие като ние сме най-древните в Европа?
-------------------------------------------

Нормално е - дечицата да бягат след втория час в даскалото по История. Нормално!

С подобни даскали и критикари като вас - всичко ще избяга от БГ и го правят вече от 25 години. Плюйте още, че се опитвам да ги спра.

# 129
  • Мнения: 71
Нов автор може да се докаже, като преди това 10 години си изкарва парите с писане по други места.

Къде го пише това като правило? ( белким науча нещо и аз от бисерите и вицовете )

Посочете ми го!

П.П. Ако може с предишните примерчета за Толкин, Еко и к'ви бяха там ...

Самият ви изказ е пълен нон-сенс "нов" автор и следва 10 години ..... - не ме карайте да минавам в режим в редакция и корекция, че ще спрете да пишете въобще. Нищо, че толкова лесно раздавате присъди на останалите, които не сте чели.

Но го правите. Сега вземете да плюете Мерцедес колко гадна извивка има на задния калник, новия модел. Нищо, че не сте го виждали на живо.

Спрете се! ( аз съм възпитан, но е до време )

Ще чета глупости след глупости - "нов" автор на 10 години .....  ( боже, боже ... )

# 130
  • Мнения: 6 365
Нов автор може да се докаже, като преди това 10 години си изкарва парите с писане по други места.

Къде го пише това като правило? ( белким науча нещо и аз от бисерите и вицовете )

Посочете ми го!

П.П. Ако може с предишните примерчета за Толкин, Еко и к'ви бяха там ...

Правилото се приписва на Рей Бредбъри, но и други са го казвали по различни начини. Според него всеки автор трябва да изпише първия милион думи, които са глупости, преди да стане сериозен писател. Докато изписваш тоя милион думи, може да ти плащат за част от тях. Например като пиар, копирайтър, журналист. Или с малки разкази.

"
“Write a thousand words a day and in three years you will be a writer.”
– Ray Bradbury
"

Алтернативата е на Фредерик Шопен, според когото трябва човек да си изсвири глупавите ноти, преди да почне да прави музика. Мисля, че схвана смисъла.

Мда, някой си там Рей Бредбъри...

Надявам се пишеш сутрешни страници и знаеш какво е това и защо се прави.

# 131
  • Мнения: 3 096
Има и "нови" автори, писали какво ли не доста по-дълго от 10 години, преди да се подпишат под първата си творба.
Сутрешните страници са важни, да.
Мамасита, надявай се, но не много.  Wink

# 132
  • Мнения: 71

Правилото се приписва на Рей Бредбъри, но и други са го казвали по различни начини. Според него всеки автор трябва да изпише първия милион думи, които са глупости, преди да стане сериозен писател. Докато изписваш тоя милион думи, може да ти плащат за част от тях. Например като пиар, копирайтър, журналист. Или с малки разкази.

"
“Write a thousand words a day and in three years you will be a writer.”
– Ray Bradbury
"

Алтернативата е на Фредерик Шопен, според когото трябва човек да си изсвири глупавите ноти, преди да почне да прави музика. Мисля, че схвана смисъла.

Мда, някой си там Рей Бредбъри...

Надявам се пишеш сутрешни страници и знаеш какво е това и защо се прави.

Девойко, юбава - сега спри да ми лафиш с клишета и да се криеш зад чужди "авторитети".

Обяснявам ти го съвсем елементарно като тъп, БГ, ниско-производителен и к'во беше още там като квалификации за БГ авторите.
------------------------------

При писането има следния парадокс, който се наблюдава. Колкото повече пишеш, толкова по-добър ставаш.

Мога да ти развия още доста нещата, но ти не искаш да чуеш опит, а искаш да слушаш собствения си глас в настаналата тишина и да му се възхищаваш.
--------------------------------

Ако ти кажа, че съм изписал доста повечко от Рей Бредбъри ще е безсмислено, понеже ще разбия всичките ти клишета, с които си закърмена.

Тук вече влиза догмата. Или промит мозък. Или както искаш го наречи, но принцип е един и същи - отхвърляне на новото, защото противоречи на старото.

А, по презумция се води, че старото било бачкало повече, което е пълна лъжа. Накратко описах, че чета по 8-10 часа на ден и пиша по 2 после.

Няма как да пишеш нещо, като не си чел. Но ти ми даваш пример с автор, който пишел по 8 часа на ден и бил като пчеличката Мая на втора степен.

От личен опит ти казвам, че 8 часа да се пише и то без да се чете е случай за психиатрия. Даже не е за майтап. Какво пише? Собствените си гласове ли?

Поздрави!

# 133
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 025
Честно казано, може би някои автори могат да се реализират в България, но не смятам, че вие ще сте от тях, особено след като прочетох няколко страници с писанията ви!

# 134
  • Мнения: 71
Мога да се обоснова и да ти разбия клишета/догмите със същото, но си дама и ми е под достойнството. Все едно сме Бийтълс през 69 година да'е ...
-------------

Чувала си клишето: Книгата е отворен прозорец към света!

( дотук Окей, какво разбра от това клише? )

Опс .. то трябва да има Хоризонт. Тоест този, който пише трябва да е видял, чул, разбрал, прочел доста преди да се прави на Хоризонт пред останалите. После четем, че имало автор в БГ, който пише по 8 часа на ден без да чете? ( малко е комично )

Чак пък и на Прозорец към Света ....

Втора част ( писането е вид рамка, която да се нахлузи на читател ), да го ограничи и да не мисли. За Соц. литературата, подобен лаф е бил безценен. Ние плюскаме всеки ден от Корекома, а раята да го духа и да чете за "прозореца".
-------------------------------------------------------------

Казах - пуснете резюме, от което толкова се възмущавате на децата си и да видим дали ще го разберат. Явно за вас е непонятно за какво иде реч в книгата.

Та, да сверим часовниците с по-младото поколение.

Общи условия

Активация на акаунт