Дискусия: Вярвате ли в реализацията на писателите в България?

  • 39 071
  • 312
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 096
Защо не членуваш някои съществителни?
И къде чете Мамасита книгата, че ми стана интересно...

Всичко това ми звучи много странно, сякаш повече си се занимавал с техническата част, отколкото с написването на книгата. Какво означава "дописване от около 12% като обем"? За обем ли пишеш?

Никой не е длъжен да харесва книгата само защото си положил големи усилия.

# 91
  • Мнения: 71
Между другото, трябва ти и проверка на факти. Имаш някакви редове за кораб с рапани по дъното. Рапанът е инвазивен вид и се е появил едва през 20-ти век в Черно море. Няма как древни пирати да имат рапани по корабите.

А Бай Маранди беше някакъв култов коментатор едно време...

Госпожо, ограмотете се поне за миг и прочетете нещо преди да бълвате като вятърна мелница неграмотността си сред околните. Моля ви!
---------------------------------------
Хелмут Ханке
Морякът, смъртта и дяволът

Цитат:

Особено жестоко било прекарването под кила. За тази цел към всеки край на гротреята, която стърчи през цялата ширина на тримачтовия платноход, прикрепвали по една макара. През макарите пущали възлесто въже, предварително прокарано под корабния кил. Връзвали наказания за въжето и екипажът го дърпал под кила от левия до десния борд и пак го изтеглял горе.

 Ако жертвата оживее от първия път, оставяли я да се полюлее под реята и да си поеме въздух. После жестоката процедура се повтаряла в обратна посока. Нерядко се случвало въжето да се закачи някъде, тогаз изваждали наказания мъртъв от водата. Други пък се наранявали по обраслия с остроръбести молюски корпус.

http://chitanka.info/text/32210/8
--------------------------------------------

П.П. Умишлено ви вадя инфото от външен източник, понеже досега разбрах, че БГ авторите сме тъпи, ниско-производителни и смотани.

Това се е водело най-тежкото наказание във флота и не е от 20 век, доста преди това. Само смъртното наказание е било по-тежко.

Не искам да изпадам в обяснителен режим казах: Оправете си пропуските в познанията и ако някой ден успеете да прочетете книгата, съм насреща за критика.

Казах, че като техника на писане преливам картините много бързо една в друга. Няма смисъл да ме тествате дали знам какво съм писал и защо.

Поздрави!

# 92
# 93
  • Мнения: 71
Защо не членуваш някои съществителни?
И къде чете Мамасита книгата, че ми стана интересно...

Всичко това ми звучи много странно, сякаш повече си се занимавал с техническата част, отколкото с написването на книгата. Какво означава "дописване от около 12% като обем"? За обем ли пишеш?

Никой не е длъжен да харесва книгата само защото си положил големи усилия.

Пиша бързо из форумите и съжалявам за грешките, които се получават.

Не я е чела, а чела в един друг форум отзивите, където 2 ( хейтърчета ) ми пилят дроба, понеже бях пуснал няколко глави демо, още предната година.

Всичко това е минато през редактор, коректор и сие. Пак има забележки, но ако трябва да стане перфектно - тогава никога не трябваше да се появи на пазар.

Госпожо, издателството ме води така като външна услуга да си платя. Делят целия текст на 1800 символи и каквото се получи е брой страници. Там вече цъкаш по различните тарифи за редакция 3 лв. за корекция 1 лв.

Всичко е бизнес и аз не им оспорвам труда или услугата за разлика от вас. Платено им е.

П.П. Да, така се получи, че никой в БГ не иска да издава нов/недоказан автор, но го разбрах едва на средата на книгата, когато вече се правеше дизайн ( визия сайт и корица ).

Имаше 2 варианта:
- или да спра всичко;
- или да се опитаме да стигнем до заветната сергия.

Дизайн на нещата също не е на издателството, понеже това често се ползва като "аргумент" в пространството, че по-лесно било да се издава чуждестранна литература, понеже вървяла с готов дизайн и било по-евтино, отколкото да изработват те това перо.

Ето, и тук бях спестил усилията на Издателите. Дизайн се правеше успоредно с книгата, на спокойствие, докато уточняваме дребните детайли какво точно искаме като краен ефект.

Алтернатива от издател е:
- 80 лв за корица ( някаква си - без да са те чели )
- 250 лв. с конкурс между три художника и да си избереш.

Ами, благодаря! Но отказах и тази опция и дизайн го дадохме готов.

Поздрави!

# 94
  • Мнения: 12 302
Литературен успех те не са, но това няма значение. Вложени са много ресурси в превръщането на книгите в годен за четене и дори увлекателен материал.

Не съм сигурна, но Ана Тод май сключи договор с издателството и получи съответното вложение на ресурси, след като пожъна доста голям успех в wattpad без ресурси, в суров вид. Осребряването на успеха естествено дължи на издателството.

# 95
  • Мнения: 3 096
Всичко е бизнес и аз не им оспорвам труда или услугата за разлика от вас. Платено им е.
Нищо не оспорвам, само се поинтересувах какво и защо се дописва за 12% обем.
И не разбрах защо положените усилия върху изданието се използват като аргумент за качествата на книгата.

Литературен успех те не са, но това няма значение. Вложени са много ресурси в превръщането на книгите в годен за четене и дори увлекателен материал.

Не съм сигурна, но Ана Тод май сключи договор с издателството и получи съответното вложение на ресурси, след като пожъна доста голям успех в wattpad без ресурси, в суров вид. Осребряването на успеха естествено дължи на издателството.
Да, това имах предвид - че издателството е вложило ресурсите след успеха на книгата в отворената платформа.

# 96
  • Мнения: 71

Вижте, стил на книга е фентъзи и там хиперболизация е често срещан метод. В крайна сметка, колежката оспори, че въобще някога е имало такова наказание в моркото право.

Нещо друго има ли, за което да ми изядете дроба като "подкрепа"? Simple Smile

Не разбирам злобата и подозрението, с което се посреща всичко от БГ автори. Все едно сме престъпници.

# 97
  • Мнения: 3 096
А аз не разбирам това хленчене. Проявете малко достойнство, все пак никой от нас не е чел книгата и изказванията са направо меки. Обикновени коментари и въпроси приемате като нападки. Ако завалят критики от читатели, какво ще направите, като Теди Москов след критическа рецензия ли ще се държите?

# 98
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А аз не разбирам защо се държиш така, когато те критикуват.
Направо си представям как ще пишеш зад гърба ни в други форуми как едни злобни тъпи и прости и нищо не знаещи майки са те оплюли теб невинния във форума бг-мамма. Точно така както писа за някои други тук.
Жалко. А в началото изглеждаше свежак. Оказа се поредният мрънльо, на когото злобните майки са му криви.

# 99
  • Мнения: 71
А аз не разбирам това хленчене. Проявете малко достойнство, все пак никой от нас не е чел книгата и изказванията са направо меки. Обикновени коментари и въпроси приемате като нападки. Ако завалят критики от читатели, какво ще направите, като Теди Москов след критическа рецензия ли ще се държите?

Къде "видяхте" да хленча? Бихте ли посочили?

Благодаря предварително!

# 100
  • Мнения: 3 096
Съжалявам, че по този начин сваляме нивото на дискусията, но в отговор на въпроса Ви - прочетете си постовете от последните две страници.

# 101
  • Мнения: 71
Съжалявам, че по този начин сваляме нивото на дискусията, но в отговор на въпроса Ви - прочетете си постовете от последните две страници.

Не мисля, че това е мой проблем кой какво свалял. Писал съм винаги и точно по темата. Не съм коментирал никого лично, за нищо. Камо ли да го нападам като пълен идиот в стил Ад Хоминем:

http://bg.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

Ad hominem (ад хоминем, от лат.: „към/срещу човека“ или „към/срещу личността“), още "argumentum ad hominem" (аргумент към човека) или лична нападка се нарича аргумент в логиката, реториката и критичното мислене, който е насочен към личността на опонента, а не към неговия аргумент. Обичайно се класифицира като неформална логическа грешка и по-точно — като ирелевантност, която отклонява вниманието на опонента и аудиторията от темата на диспута, и ги насочва към личните качества на атакувания.
-------------------------------------------------------
Съгласих се, че понякога се получава триене между автор и редактор, както отбеляза една колежка. Тя прехвърли вината 99% към автора. Вероятно е права, нямам поглед върху нещата, но да кажем втората редакторка директно ми наби, че много леко се бачкало помежду ни.

Нямам представа как стоят нещата в бранш. Гонехме таргет и срок.
-------------------------------------------------------
Дотук коментирам чисто техническите проблеми, които се срещат, защото логично никой не е чел книгата, за да навлизам как се прави като техника баланс емоционално + техническо писане и видове преходи чрез методи по текст.

Книга се забави малко, защото не бяха вмъкнати в нея хората, които я осъществиха - в това число редакторката, коректор, станиране и прочие, които бяха екип на Издателството. Собственичката се учуди, че държах да се вмъкнат.

Хората работеха и е нормално да имат едно Благодаря! ( те как си плащат помежду си, не ме интересува ).

# 102
  • Мнения: 71

Нищо не оспорвам, само се поинтересувах какво и защо се дописва за 12% обем.
И не разбрах защо положените усилия върху изданието се използват като аргумент за качествата на книгата.

Нормално е автор да се допита до професионалист, защото отстрани по-лесно се виждат нещата и той те насочва.

Защо не напишете нещо и да ни го покажете, вместо да си хабите енергията в меко казано некомпетентни въпроси.

Защо? Защо? Ами, пускате творческия си потенциал и като стигнете до книжарниците - аз ще ви поздравя първи и ще ви купя, като подкрепа, вместо да ви обяснявам половин ден, че от вас нищо не става, както го правите вие.

Успех!

# 103
  • Мнения: 3 096
Лично аз не съм отправяла към Вас нито една от нападките, които ми приписвате. Привижда Ви се нещо.
Вие моето име не го знаете, може и да съм написала нещо. Може и да съм си получила поздравите.
Аз обаче знам Вашето име и току-що загубихте респекта ми като автор, както и интереса ми към произведението.

Забележките на Мамасита към Вас са състоятелни, обърнете им внимание. Бях на сайта на книгата Ви и ще Ви кажа, че бих се срамувала да представя на белия свят продукт с толкова неграмотно написана анотация (че и да се бия в гърдите колко труд и средства съм вложила в него). Мога да си представя какво е положението между виртуалните корици.

# 104
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Къде "видяхте" да хленча? Бихте ли посочили?

Благодаря предварително!
Ето тук:
....

Нещо друго има ли, за което да ми изядете дроба като "подкрепа"? Simple Smile

Не разбирам злобата и подозрението, с което се посреща всичко от БГ автори. Все едно сме престъпници.


Общи условия

Активация на акаунт