Сладкарничка за книги - тема 40

  • 21 422
  • 710
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 828
Дообро утро  Hug

Елинка, ето ме ранобудно но НЕ наспана  #Crazy

Спах всичко, на всичко 5 часа. Имахме една незабравима вечер снощи и емоциите бяха на макс. Представям си каква ще е сватбата щом това беше подготовката  Mr. Green

Кали, браво на твоето момче!  Hug

# 31
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Добър ден!   bouquet

Преди час станах.  Shocked Не съм сигурна дали се наспах, снощи си легнах след 1ч.  Rolling Eyes  Довечера - навреме в леглото, а в часовете след 14 ч., може да проверя как е диванчето.  Whistling

Алекс, благодаря за темата!   bouquet

Кали, браво, браво на Тони!!   bouquet Представям си и твоята радост, и приятна изненада!  Hug
Появи ли се желание да ходи на лагер с клуба по карате?  Laughing

Слив, приятно изкарване на РД-то.  Hug
Скрит текст:
Преди доста години гледах един филм, американски. Единственото от него, което помня е, че едно от децата в семейството ставаше на 10-т години. Родителите му обясняваха, колко е важно, как вече ще има втора цифра и как този РД трябва да бъде различен и специален. А и не е сигурно дали ще сложи трета.  Laughing  Отпразнуваха го като отидоха на Гранд Каньон (а живееха доста далече от там), ако не бъркам.
Тогава бях минала 10 г. и ми стана тъпо, че не съм осъзнала "значимостта" на този си рожден ден.  Laughing Но си обещах, че ако един ден имам деца, на техния 10 -ти РД ще се направи нещо много-много специално.  Laughing

Петяя, а докато децата рисуват на този курс, родителите, какво правят?  Rolling Eyes Там ли стоял или са някъде другаде? Стана ми интересно, ако искаш не ми отговаряй.  Blush

Не помня в първи клас да сме правили преразказ.  Rolling Eyes

Маришка, сега се сетих да ти кажа, че аз харесвам Вл. Зарев. Чела съм от него "Лето 1850". Имам и "Битие". Започвала съм 2 пъти да чета книгата. Винаги ми е интересна, но не съм била на тази вълна и съм я оставяла.
Ти мисля, че "Разруха" не хареса!? Не съм я чела. В кои времена се развива действието - края на комунизма!? С такова впечатление съм останала и към такива книги не посягам (въобще, не само на Зарев). Края на комунизма, годините на прехода и демокрацията, не са ми интересни. Разни откъси от книги на които съм попадала, традиционно ги намирам за вулгарни.  Embarassed А и като съвременник, на случилите се събития, нямам желание да чета за тях.

.♥.Петя.♥., Бъбли, в "Лисицата", много ли преобладава любовта?  Blush Обмислям дали да я включа в списъка си. Не че нямам други 5 книги вече в него.  Laughing

Ще участва в майската игра.  Heart Eyes
Имам нужда от хубави емоции, разсейване от ежедневието и промяна. 

Хубава неделя и от мен!   bouquet

# 32
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Добро утро и от мен, мили момичета!  Hug

 И аз се надигнах доста отдавна, но съм схваната нещо, лежи ми се. Първото кафе не ме оправи, сега ще се черпя още едно. Обаче пък вече съм метнала ядене във фурната, че да занеса на момчето си обяд навреме. Все го мисля.  Sad Обаче ще си дойде утре, усещам.  Heart Eyes

ЕлиHug!

Лофче, много готин ден си имала вчера. Дано и семейният живот на приятелката ти да е хубав и шарен!

Рейн, в първи клас не правим преразказ.  Peace

 Тук е доста мрачно, ръми, само за сън.

 Отивам за кафе, но пак ще се включа.   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 4 899
ДУ  Hug
Днеска съм работна мецана.

Трябва да изчистя, измия, изгладя и да отида на работа  ooooh!

Благодаря на всички за пожеланията и поздравленията вчера към моето момче  Heart Eyes Hug  bouquet Предадени са му.

Появи ли се желание да ходи на лагер с клуба по карате?  Laughing
Хич даже! Не ще и да чуе  Laughing

Почти съм готова със списъка, но няма да го пускам сега, че ми се иска още малко да си помисля.

Ето по едно кафенце за всички и ви мързелива неделя с книжка  Hug

# 34
  • Мнения: 2 491
ДУ, сладуранки Hug

Алекс, благодаря за темата   bouquet

Кали, браво на Тони, страшен е Crazy, пожелавам му много здраве и още по-голям хъс, за да постига още много победи Hug

Нелко, радвам се че с твоето момче се оправят нещата, бързо възстановяване му пожелавам и дано скоро се прибере при вас Hug

Лофче, хубави емоции си имала, дано и сватбата мине блестящо, приятно изкарване, мила Hug

Рейни, следобед се метни на диванчето с книжка и топла жива завивка Hug Grinning

Маришка, следваща игра ще участваш, така че не се коси за тази, важното е да оправите прозорците, ще стиснете малко зъби и ще го свършите и това, няма как, важното е че е за хубаво и браво на детенцето ти Hug

Лоти и твоето детенце се е представило добре, имайки предвид трудността на задачите, важно е че е проявила смелост Peace

ММ ме прецака, на едната тераса няма да мога изобщо да сложа цветя Rolling Eyes Tired, поръчал е външна алуминиева щора с мотор за терасата и ще я слагат на външният глафт, а не на прозореца и така всичко ще е тъмно там, а и няма как да сложа нищо на глафта, няма да има място. Ама няма как, ние сме изцяло на юг и лятото настава ад у дома, добре че са климатиците, а пък в спалнята няма как да сложим и затова са тези драконовски мерки.

Сливче, приятно изкарване и на вас мила Hug, че вие още ли продължавате с празнуването Grinning

Тук ужасно духа и е хладно, вчера поваля малко вечерта, дано днес му се размине, но едва ли Rolling Eyes Дано се смени фронта идната седмица Praynig

Отивам да изпия още едно кафенце и да се захващам с домакинските задачи, хубав ден ви пожелавам Hug

# 35
  • Мнения: 476
Добро утро!  food010

Тази сутрин станах още по тъмно, за да приключа с домакинските задължения, с които вчера не успях, защото след малко отиваме на кръщене на едно двегодишно момченце на наши близки и сигурно ще се приберем в късния следобед. Голямо удоволствие беше избирането на подарък. Купих му от H&M дънки, карирана ризка и още една блузка. Обаче не се наспах. Снощи до 1 часа четох Огън. Така ме увлече, че не ми се искаше да си лягам.

Кали, браво на момчето! Желая му още много успехи. И аз имам каратист в къщи Simple Smile Моят е голям и ходи и на спортните лагери и къде ли още не, а аз все жадувам да е около мене. Снощи се прибра от Варвара, някъде близо до Пазарджик. Били са в хотел със седем минерални басейна. Чак ми се прииска да отидем и ние с ММ да поспамим там. А пък аз дори не бях чувала за тази Варвара.  newsm78 Някой с мнение за нея?

Нели, надявам се да приключи лошата серия и да започне една хубава и успешна Hug Аз прочетох Спутник, моя любов. Ти беше права - много приятна за четене, интересни размисли за любовта, приятелството, самотата. Написнана е с някаква изтънченост, която я могат само там, на изток. Обаче краят....краят остава за вас Simple Smile. Кой при кого отиде, така и не разбрах Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 1 462
Добро утро,

Рейнче, има няколко варианта: единият е да се остави детето  и след 2 часа да се вземе. Другият е да се седи в галерията, докато рисуват и третия е самият родител да рисува.
Вчера бяхме за първи път и аз я чаках, художничката и приятелка на бившата ми свекърва. От следващия път и аз ще рисувам докато чакам Simple Smile че много обичам  Embarassed

# 37
  • Мнения: 1 198
Здравейте. Пиша от работата, през телефона. Днес съм тук цял ден, ще използвам времето, за да си науча за теста, който ще е утре. Времето е гадно и усещам, че няма да има много клиенти. Освен този тест, аз ще имам и "практически", ще ме изпитва шефката в зала, дали знам кое къде е. И така. ..  Shocked bowuu

Рейнче, в "Лисицата" всичко е заради любовта, но не е това, за което си мислиш.  Heart Eyes

Лофче, супер! Ако знаеш как ми се ходи на сватба... ще бъде страхотно изживяване за вас, сигурна съм.  Peace

На всички пожелавам ползотворна неделя, независимо почивна или не.  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 5 362
Добрю ютро и от мен  Hug

Рейн, благодаря!Много ме зареди твоя пост.

Гиг, няма начин.РД се падаше,когато децата бяха във ваканция,после Великден и тук нямаше никой,който да дойде.Затова го отложихме за сега.

Нел, още малко. Praynig

Петя, все се каня и аз да заведа Марти на някакъв курс по рисуване,ама той се опъва.Мисли си,че там ще рисува неща,които не може  Sick

Кали, ползотворен ден ти пожелавам.Нали видя линка?Имам и още една идея,ама айде по-натам ме подсети да ти я споделя/за роботика става дума/.Много бях впечатлена.


# 39
  • София
  • Мнения: 3 266
Лелееее.... бях забравила каква гадост е това интернет експлорер, вкъщи съм на Мозила. Сега съм на работа, писах пост около половин час, и го загубих  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 40
  • Мнения: 10 691
Еви, Варвара е по пътя за Велинград. Минавали сме само през нея. И на мен ми е любопитно някой да сподели впечатления, ако е почивал там. Това , което не ми допада е, че ми се струва доста усойно  - в самото дефиле е и май няма много слънчице, както аз обичам Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 5 566
Рейнче, докъдето съм стигнала с "Лисицата", мога да я определя като полицейска книга за разследване на убийство. Може да се хареса на Мижжжка. Не е романтична книга..., никак даже. Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 1 462
Слив,
Бояна започна да рисува първо мечета, правят се с кръгчета. Тя, художничакат им показва как да правят нещата, помага им. Нали затова са там - да се научат.  Peace
Имай предвад, че Бояна не е от най-талантливите в рисуването. Справи се.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 266
Гигич, ти май ще ни купуваш по една пижамка, на мен и на Мариетка  Wink
Евиланче, приятно изкарване на кръщенето, това винаги е много хубаво събитие   bouquet
Кали, може да се утешаваме взаимно, защото и аз съм работна Flutter днес 12 часа.
Мери, обещах за събота и неделя да се видим, ама ей ме днес - на работа, от петъка като се засилих със Споделен живот... снощи в 03 ч. я свърших  Crazy Има интересни неща в тази авторка, но няма да чета другата й книга.  Peace
Рейнче, благодаря ти за споделеното мнение   bouquet Отбелязвам си "Лето 1850" на Зарев за прочит.  А за Разруха: да, за времето на прехода е, опитвам такива книги, защото имам нужда да прочета от творец това, което аз съм изживяла в този "преход", но досега не съм намерила автор, който да има поне 30% от моето усещане. В "Разруха" героят беше безнадежден, и привързан към тази безнадеждност чрез една битовост, толкова омерзена, чрез едно усещане за детайлите, от което няма измъкване  Sick Безнадежността идваше от личната му съдба, но не ставаше ясно нито кога е започнала, нито какво я е причинило. Ако разказа беше авторов, може би щях да продължа в очакване и на противоположен образ, но разказа се водеше от този безнадеждния герой в първо лице...
Търся темата за прехода, и аз обичам книги за отминалите времена, в тях има мъдрост, романтика, мистика, но друго си е да прочетеш това, което ползва хората днес. И досега не съм намерила автор, който да е уловил духа на народа по времето на прехода в творбата си. Отказвам да приема разрухата за реалност, не само в Зарев, изобщо... толкова понесе този наш народ заради управници, толкова изстрада, и толкова ясен облик имаме като народ... защо никой от творците не пише с любов за хората днес? За полза?  Вбесявам се от "гледни точки" като на Зарев - това не е гледна точка, просто яхване на вълната с експлотирането на темата "преход"...
Ето, ядосвам се...  Crossing Arms

Последна редакция: нд, 19 апр 2015, 11:49 от marisha7

# 44
  • София
  • Мнения: 4 899
Сливче, прочетох те, но не съм имала време да разгледам сайта; през телефона ми е супер трудно да правя каквото и да е. И на Петето инфото за рисуването съм си отбелязала да проуча, но ще е в някой почивен и спокоен ден. А за роботиката знам, че има една школа, често й виждам рекламата във Фейса, но е за по-големи деца от моето. На по-късен етап съм си мислила да го пробвам на подобно занимание, защото е много практично и развива детското мозъче.

Маришко, гушвам те  Hug И аз съм 12 часа днес. Леко да ти минават.

Общи условия

Активация на акаунт