Как да освежим една измъчена връзка

  • 42 387
  • 656
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 156
Естествено,че се е стигнало.Но коментара на Негативна направо си подтиква авторката да излъже,че "нищо такова не се е случило". Wink
3 години и половина,уау,не знаех,че са толкова....

# 601
  • Мнения: 145
Симона, щом го обичаш и той те търси, да не би е разбрал, че си му нужна, че е грешил.....Поговори с него и се опитай да го разбереш!

# 602
  • Мнения: X
Симона, щом го обичаш и той те търси, да не би е разбрал, че си му нужна, че е грешил.....

Ако пича е разбрал, че толкова не може без нея, щеше да има положителен отговор...Дори нямаше да чака тя да споделя и да се предлага, той сам щеше да "тича" да се събират.Ама той не ще.....

Видяхме се няколко пъти. Държах се дръпнато първите 2 пъти. После се отпуснах и се поддадох, след като видях неговата искрена радост от срещата ни. Отново усетих,че някой го е грижа за мен и мога да му споделя всичко. Но и от друга страна сякаш съм изгубила доверие към този човек. И не приемам всяка дума за чиста монета.Изобщо колкото ми беше добре заедно, толкова като се прибрах в нас ми стана мъчно.
 Заизплуваха пак мисли и надеждички. Не издържах и му споделих, разбира се не очаквах положителен отговор, какъвто и не получих.

Изобщо, илюзиите и на 20, и на 50 години, са голяма работа....
Айде, младото момиче го разбирам, няма опит, не познава достатъчно "породи" мъже, може някой идиот да я подлъже и да се гаври с нея.Но жена на 50, да се самозалъгва и да вярва толкова години на някой, който не дава индикации за нещо качествено и ангажиращо?

А
Скрит текст:
з нямам кой знае колко богат опит с мъже, но и от моя, и от на познати/приятелки опит съм научила едно:връзка, в която жената тича след мъжа, моли се, унижава се и т.н., рано или късно стига до своя логичен край.Дълги, постоянни, силни и стабилни са връзки, в които мъжът обича много и той "тича" след жената.Или, простичко казано, Той трябва да обича повече, Той трябва да иска общ живот, Той трябва да прави планове за заедност, Той трябва да не може без нея....

# 603
  • Мнения: 145
Love, мила! На теория си права, но на практика ми е по-добре да имам нещо неангажиращо с мъж, който обичам от както да бъда с този, който тича по мен и не ми допада! Само, че в моята тема - „Дайте ми съвет“ сигурно си прочела, че моят приятел не ме иска никаква!  Grinning Grinning Grinning

# 604
  • Мнения: 46 526
Симона, щом го обичаш и той те търси, да не би е разбрал, че си му нужна, че е грешил.....Поговори с него и се опитай да го разбереш!

Тя казва, че човекът не желае да имат никаква връзка. В смисъл да са двойка.
Ако я устройва, ок. Но мисля, че тя иска нещо друго.

# 605
  • Мнения: 3 031
На теория си права, но на практика ми е по-добре да имам нещо неангажиращо с мъж, който обичам от както да бъда с този, който тича по мен и не ми допада!
А не е ли най-добре да нямаш нищо общо и с двамата?

# 606
  • Мнения: 2 715
Цитат
нямам кой знае колко богат опит с мъже, но и от моя, и от на познати/приятелки опит съм научила едно:връзка, в която жената тича след мъжа, моли се, унижава се и т.н., рано или късно стига до своя логичен край.Дълги, постоянни, силни и стабилни са връзки, в които мъжът обича много и той "тича" след жената.Или, простичко казано, Той трябва да обича повече, Той трябва да иска общ живот, Той трябва да прави планове за заедност, Той трябва да не може без нея....

Няма значение дали е мъжът ли жената, щом единият "тича, моли се, унижава се", другият почва да го пренебрегва.
За дълги, постоянни, силни и стабилни връзки всеки от двамата трябва да харесва, уважава и цени не само другия, но в същата степен и себе си.

# 607
  • Мнения: 145
Не трябва никой да спекулира с чувствата на друг! Всичко трябва да е взаимно...., но къде го има?

# 608
  • Мнения: X
Love, мила! На теория си права, но на практика ми е по-добре да имам нещо неангажиращо с мъж, който обичам от както да бъда с този, който тича по мен и не ми допада! Само, че в моята тема - „Дайте ми съвет“ сигурно си прочела, че моят приятел не ме иска никаква!  Grinning Grinning Grinning
Защо ти е мъж, който не те обича и не му пука за теб?
Защо ти е мъж, когото не обичаш и не понасяш?
Иначе, не е проблем да имаш нещо неангажиращо с мъж, стига да си наясно, че не можеш да очакваш нищо от него и да си спестяваш подобни драми.

Да, четох и дори писах и в твоята тема.Може би не със същите думи, но написах същото, което и в тази тема:твоят приятел ти е давал индикации, че не желае нищо сериозно, ти просто не си искала да ги видиш.

# 609
  • Мнения: 2 715
Не трябва никой да спекулира с чувствата на друг! Всичко трябва да е взаимно...., но къде го има?

Не е важно дали другият се опитва да спекулира с чувствата ти, а дали ТИ ще му го позволиш.

# 610
  • Мнения: 466
Спекулирали са с чувствата ми като съм имал такива. 

Отсреща обикновено само са ми казвали че имат колкото да не си тръгна  Laughing

# 611
  • Мнения: 46 526
... Всичко трябва да е взаимно...., но къде го има?

Има го. Когато човек на си прави илюзии, а продължава напред го намира.

# 612
  • Мнения: 1 127
Има го, и още как. Но за целта първо трябва да се махнат розовите очила, през които се вижда дадения мъж - `единственият`, `неповторимият`, и да се зачеркне одисеята около неговата псевдолюбов. А не светът на жената да се върти около него, какво щял каже, да не би да го нарани. Той каквото е имал да казва/показва, го е сторил достатъчно красноречиво с делата си.
Защото когато един мъж иска една жена в живота си, намира начин да я спечели и задържи, не шикалкави и не разиграва игрички.
Първата и най-трудна стъпка е осъзнаването на реалността, такава каквато е. Колкото по-рано, толкова по-добре - по-малко изгубени време и емоционален ресурс, и по-малко пропуснати шансове за здрава и пълноценна връзка.

# 613
  • Мнения: X
И изобщо, по отношение на мъжете с пълна сила важи максимата:"Не слушай какво говори, а гледай какво прави!"

# 614
  • Мнения: 46 526
И изобщо, по отношение на мъжете с пълна сила важи максимата:"Не слушай какво говори, а гледай какво прави!"

То и за жените важи  Laughing
И аз съм от тези, които не разчитат на ушите.

Общи условия

Активация на акаунт