Как да освежим една измъчена връзка

  • 42 406
  • 656
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 541
Здравейте!
Очевидно темата върви като филм,а не се окончава само с прословутото освежаване.
Видяхме се няколко пъти. Държах се дръпнато първите 2 пъти. После се отпуснах и се поддадох, след като видях неговата искрена радост от срещата ни. Отново усетих,че някой го е грижа за мен и мога да му споделя всичко. Но и от друга страна сякаш съм изгубила доверие към този човек. И не приемам всяка дума за чиста монета.Изобщо колкото ми беше добре заедно, толкова като се прибрах в нас ми стана мъчно.
 Заизплуваха пак мисли и надеждички. Не издържах и му споделих, разбира се не очаквах положителен отговор, какъвто и не получих.
Отново взех да затъвам, какво да правя? Бях се закрепила и се чувствах добре. Сега пак се затворих в себе си. Липсва ми.
И не мога да му бъда просто близка приятелка, на която може да се довери.И имам чувството,че се пази да не си покаже чувствата като мен. Да не би да се покаже като слаб.

 ooooh!

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 08:27 от simonazh.

# 571
  • Мнения: 46 567
Ех, колко народ ти написаха да забравиш за тези глупости с приятелства и срещи  Crazy
Тъкмо се беше поосвестила, сега пак.
А този човек сърце няма. Да те кара по 100 пъти да минаваш през ада...

...И имам чувството,че се пази да не си покаже чувствата като мен. Да не би да се покаже като слаб.

Прости си му удобна. Той това иска, не връзка с теб, а да има нещо под ръка, докато си намери човек, с когото иска да създаде семейство. Съвсем ясно ти казва и показва, че това не си ти. А вече какво ще правиш е твое решение, може да седиш като изритано кученце пред вратата му, което скимти да го пуснат, докато се появи на хоризонта жена му. Тогава тя ще разреши проблема ти с един ритник.
От друга страна можеш да не си губиш времето и да продължиш напред.
Ти си решаваш.

# 572
  • Мнения: 1 793
Минимум една година никакви контакти - ни в лице, ни по Интернет.

Стига с тези приятелства. Моя позната се мъчи така от години - да е приятелка на мъж, който я е отхвърлил, знае за силните ѝ чувства и пак ѝ се навира. "Ама той е толкова добър човек, ама той е толкова добър приятел..." Няма отърване! Дай си време да ти зараснат раните. Приятел дрън-дрън. Човек не си мечтае да спи с приятелите си, нито жадува непрекъснато да е до тях и да ги докосва.

И пак Той да имал близка приятелка, а Ти да се сгънеш като оригами по негов модел... Помисли за себе си, Ти не си добър приятел на себе си.

# 573
  • Мнения: 1 127
Държах се дръпнато първите 2 пъти. После се отпуснах и се поддадох, след като видях неговата искрена радост от срещата ни. Отново усетих,че някой го е грижа за мен и мога да му споделя всичко. Но и от друга страна сякаш съм изгубила доверие към този човек. И не приемам всяка дума за чиста монета.Изобщо колкото ми беше добре заедно, толкова като се прибрах в нас ми стана мъчно.
 Заизплуваха пак мисли и надеждички. Не издържах и му споделих, разбира се не очаквах положителен отговор, какъвто и не получих.


 Не смяташ ли, че това усещане е абс. илюзорно?  Така ти се иска да бъде, той пък не се старае да покаже обратното, защото му е удобна ситуацията. Сещаш се.
Имаше една тема `Колко боли да си влюбен`, и там авторката месеци наред живееше с илюзията, че чисто сексуалният й партньор го е грижа за нея, че започва да се влюбва дори. Накрая май осъзна, че не е така и няма изгледи да стане.
Толкова хора ти писаха, НСЧ и негативна са прави, или режеш от раз, и не се обръщаш, за да можеш да се излекуваш от тази връзка и гледаш напред, или продължаваш да се измъчваш, докато краят го постави някоя друга. Загуба на време и емоционален ресурс.


# 574
  • Мнения: 541
Не знам как се подхлъзнах. Мислех, че не ми пука, че ми е минало. А то стана като наркотик това срещане - искам все повече и повече.
А съм наясно, че няма бъдеще, но ми се ще нещо по-лежерно, по-неангажиращо, просто да сме заедно без очаквания.
Имам чувството, че напук бих се хванала ей така с някого.

# 575
  • Мнения: 466
Тийнейджърски неволи  Laughing

# 576
  • Мнения: 1 793

А съм наясно, че няма бъдеще, но ми се ще нещо по-лежерно, по-неангажиращо, просто да сме заедно без очаквания.
Имам чувството, че напук бих се хванала ей така с някого.

Според мен пък се самонавиваш - само и само за да бъдеш с него. Преди ти пречеше това "без очаквания", сега и на трохи си готова. И пак виждаш неща, които ги няма - как го било грижа за теб, как се пазел да не покаже чувства. А сама казваш, че от него "положителен отговор няма".

# 577
  • Мнения: 46 567
А съм наясно, че няма бъдеще, но ми се ще нещо по-лежерно, по-неангажиращо, просто да сме заедно без очаквания.

Това, което той иска от самото начало, ти уж не беше съгласна. Просто да правите секс от време на време, да нямате никакви ангажименти един към друг, с една дума да си запълва времето, докато е без жена.

# 578
  • Мнения: X
За пореден път се уверявам колко сляпа може да бъде любовта....
още след този ти пост щях да ти пиша колко явно и нагло те манипулира тоз твой ненагледен, а ти изобщо не виждаш.

По-скоро да види, че мога и без него. И, че в крайна сметка не е дошъл краят на света като ме е оставил. А иначе не искам да му правя никакви неща напук. Не да го карам да страда, защото той ме е карал така да се чувствам. Не искам да лъжа, че съм с някой или да си измислям тем подобни истории. По-добре безразличие и когато трябва (да речем ако има нужда от помощ, ама едва ли ще опре до мен пък чак толкова) - добро отношение, отколкото такива  истории.
От целия ти пост личи огромното ти желание той да те "види" в новата ти "роля", да види колко си се променила, колко си готина и да го тресне доживотната любов към теб.Толкова се надяваш на тия срещи, толкова се надяваш той да се "усети" колко много му липсваш и как не може без тебе....че дори не е нужно да го пишеш, през монитора се усеща.
Последващите ти постове го доказват.Хич не си се излекувала, просто живееш в някаква летаргия/очакване на него да му просветне.
Само че, аз не вярвам да стане.
Защо ли?
Защото в любовта мъжете са първосигнални и импулсивни.И ако смятат, че са намерили жената на живота си, не си играят игрички с нея, не си играят на раздели/събирания и прочие глупости, а я представят на мама и тати (евентуално) и се женят за нея.
Та, запомни от мен (ако искаш де):един мъж не тича ли след тебе, отпиши го от живота си.За да е здрава една връзка/брак/съжителство, мъжът е този, който трябва да се чувства несигурен и преследвач.Не жената.    Peace

# 579
  • Мнения: 466
Ако той тичаше след нея а тя му връткаше същите номера и споделяше тук щяхте ли да я окуражавате ?  Laughing

# 580
  • Мнения: X
Ако той тичаше след нея а тя му връткаше същите номера и споделяше тук щяхте ли да я окуражавате ?  Laughing
Не знам за другите, аз лично не.
Смятам, че в една нормална, здрава връзка няма място за игрички, врътки, номерца и подобни.

# 581
  • Мнения: 541
Просто видях набързо какво е да излизаш с хора, на които им е все тая за тебе. За излизането са на първа линия, но нищо повече. Залипсва ми тази връзка, този човек, залипва ми това да имам някой до себе си.Началото на нова връзка е трудно и сложно.

Редно ли е да разкривам чувствата си въобще?
Как да се уверя, че наистина ме манипулира, или самият факт, че сме разделени говори ясно?
И защо тогава е питал една позната дали имам нова връзка?


# 582
  • Мнения: 3 031
А съм наясно, че няма бъдеще, но ми се ще нещо по-лежерно, по-неангажиращо, просто да сме заедно без очаквания.
Ще сте заедно без очаквания ама друг път. Разбира се, че ще имаш очаквания. И когато той не ги покрие за пореден път, отново ще се сринеш, но по-лошо от първия път.

# 583
  • Мнения: X
Просто видях набързо какво е да излизаш с хора, на които им е все тая за тебе. За излизането са на първа линия, но нищо повече. Залипсва ми тази връзка, този човек, залипва ми това да имам някой до себе си.Началото на нова връзка е трудно и сложно.

Редно ли е да разкривам чувствата си въобще?
Как да се уверя, че наистина ме манипулира, или самият факт, че сме разделени говори ясно?
И защо тогава е питал една позната дали имам нова връзка?
Добре де, не се ли питаш, ако той те обича, ако иска да сте заедно, що се дърпа и както сама писа, няма "положителен" отговор?Според теб, каква е причината да се прави на интересен?
Доколкото помня (че вече забравих доста от темата), идеята за раздялата е негова.И до дне днешен сте разделени, той хич не напира да се събирате, май е не те е търсил през това време (апропо, по чия идея са последните ви виждания, уж като приятели?), та не виждам на какво точно се надяваш....

# 584
  • Мнения: 466
Не се обиждайте но съветите ви няма да бъдат чути.
Не че са лоши но няма да пробият чувствата и.

И аз съм бил така. Като си влюбен не чуваш и не виждаш нищо. Като разлюбиш някоя и се чудиш какво си и харесвал и колко си бил тъп.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт