Въпрос към мамите,раждали нормално

  • 1 948
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 390
На мен тепърва ми предстои раждане. Доколкото имам информация...наистина при по-голямата част се налагат шевове, но опит да се избегнат е това да се слуша наистина акушерката-кога трябва да напъваш и кога не.

# 31
  • Мнения: 7 430
Разбира се, че не е задължително - за това не се притеснявай Naughty
При всеки е индивидуално и различно - ще слушаш като ти казват кога да напъваш и важното е да имаш сили да го правиш Wink
Успех

# 32
  • Мнения: 1 425
Не е задължително. Аз имах 3-ри шева, защото дъщеря ми тръгна с ръчичката напред и от това се получи разкъсването.
Не се притеснявай, дори и да имаш разкъсвания те минават, и после нямаш и спомен за това, поне при мен беше така.
Леко раждане ти желая и слушай доктора, който те изражда какви съвети ще ти дава. Wink

# 33
  • Мнения: 86
Не е задължително, аз нямам един шев. Важното е да слушаш лекаря или акушерката и да напъваш парвилно. И да не се притесняваш, трябва да си много спокойна

# 34
  • София
  • Мнения: 11 710
Имам две нормални раждания без нито един шев!Децата ми не мога да кажа,че са били много едри или много дребни.Първото 3300,второто 3470!
Не се притеснявай не е задължително да имаш разкъсвания,съответно шевове!

# 35
не е задължително.аз нямах нито един шев.правех упражнения за това.незнам дали е от тях или прото кожата е по еластична Wink

# 36
  • Мнения: 108
Зависи до голяма степен от доктора - на мен ми направиха епизиотомия "планово", ако мога така да се изразя. Напъните ми не бяха от най-силните, но пък не се и напъвах много време. Иначе епизиотомията не се усеща, не се притеснявай! В някои случаи това е по-малкото зло и при добра хигиена и професионализъм на доктора, зараства и не ти остават спомени!

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз уж слушах акушерката, но след 12 часа, 6 от които зверски контракции нямах вече никакви силици да напъвам като ми кажат, тогава чух, че дрънчат с някакви инструменти и като се стреснах - ами ако подготвят форцепса...тогава вече напънах колкото сили имах...всъщност не е било форцепс, а ме срязаха, но никой не ми е давал обяснения какво ми правят. После шиенето беше много по-мъчително от епизиотомията - продължи повече от половин час, защото имах и вътрешни разкъсвания, мисля, че 7 шева. Беба се роди 49 см. и 3250 кг., но не й е била голяма главата, напротив. Майка ми ме е родила без нито един шев и аз се надявах да съм така, но уви.

# 38
  • Мнения: 3 760
...всичко зависи и от големината на бебето, и от лекаря
Особено от лекаря.
Виж в кърмаческия форум една тема, която се казва "маймунската тема". Много е интересна.

# 39
  • Мнения: 1 382
Много е индивидуално,но не е страшно.Не се страхувай мила  Hug

# 40
  • Мнения: 130
Аз нямам разкъсвания!Мисля че зависи и колко ти е еластична ,забравих как се казвше  newsm78,По принцип трябва да се правят упражнения, докато си стоиш да се стискаш все едно ти се пишка Embarassed,по принцип трябва да слушаш и наставленията и на израждащите те, но немисля че зависи от тях дали ще имаш разкъсвания или не!

# 41
  • Мнения: 177
Всички са ти обяснили много добре какво трябва да правиш за да няма разкъсвания.Но при първо раждане се случва често.А за епизиотомията и на мен ми правиха.Тази намеса от страна на лекаря,който те изражда е напълно безопасна.Първите няколко дни след епизиотомията са доста неприятни,защото сядането е болезнено.Нужни са три-четири седмици,докато раната зарастне напълно.НО тя е важна манипулация,защото щади перинеума и предпазва от преразтягане  мускулите на пикочния мехур и на тазовото дъно.По-добре малко да те резнат,за да се предотврати разкъсването.Но това може и да не ти се случи,може да родиш и без нито един шев.Пожелавам ти го от сърце.Успех.

Последна редакция: нд, 23 апр 2006, 23:46 от sweet baby

# 42
  • Мнения: 2 242
Бе как ги пишете тези неща ... не ми е ясно ... това че при някой епизотомията е минала лесно и безболезнено (е това убийте ме ама не мога си представя) означава ли че трябва да е така с всички останали?!? Ми на мен епизотомията ми беше по тежка от самото раждане...възстанових се много бавно и не искам да плаша бременните, но определено за второто раждане ще се подсигуря максимално да не мина без тази ‘щадяща’ манипулация.

Не твърдя че е опасна, а че понякога я правят за свое улеснение. Всичко това го казвам за да помогна на бъдещите раждащи – осигурете си лекари, които не правят принципно и на ишлеме нещата. Защото аз ходих на йога за бременни, имам широк таз (още в началото гинеколожката ми казваше колко леко ще родя) и родих 24 дни по-рано 3 килограмово бебе. Е направиха си ми епизотомията още със сядането на стола! без ехограф и без мерене на бебето или таза ми. И не знам колко беше наложително, но със сигурност беше достатъчно болезнено за да се прави ей така профилактично. И само без коментари колко много са ми спестили и колко по-лошо би било без тази епизотомия - не само от женското чувство знам че е въпрос на лекарска практика и за съжаление (понякога) на пари.

# 43
  • Мнения: 2 959
Аз нямам епизотомия, и съм с малко шевове. Желая ти и на теб леко раждане без шевове, по възможност. Дано да улучиш на добра и опитна акушерка.  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 3 787
Не,не е задължително.Аз нямам нито един шев-нито вътрешни,нито външни.За първо раждане даже докторите се учудиха.Моят лекар каза,че съм готова пак да збременявам още на 2-я ден.
Ама си беше много леко,де.Като гледах другите момичета как офкаха като сядат,а аз почти веднага си станах,взех си детето,на следващия ден се изкъпах,даже и тоалет си направих на някой места:lol:
Леко раждане и наистина е много важна акушерката в тази част Wink

Общи условия

Активация на акаунт