Име за момче и момиче - комбинация от имената на мама и татко

  • 8 372
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 786
Йована или Йован , или Петрован или Петрована , първото звучи по-добре ...

# 16
  • Мнения: 818
Иван, Йоанна и Ивана/Ивона... защо не изберете различно име? Звучи смешно. Човек ще викне единия от вас, тримата ще се обърнете... и ще си оплетете езиците, докато се представяте. "Аз съм Иван, това са Йоанна и Йована" - "К'во?? newsm78"

Петьо кой е? Трима възрастни ли има семейството?

Не изкрейзвайте заради хормоните по време на бременност. Детето ще носи името цял живот след това... след като ви мине.

Нормални имена за човек, роден в семейството на Иван, Йоанна и Петьо - Александър/Александра, Виктор/ия, Мартин/а, Елена, Дарина, Станислав, Кристиян/а...

# 17
  • Мнения: 68
Ей така се раждат абсурдните и смешни имена от рода на Маратонка, кръсена на Мария и Тонка.
Как може въобще да се съчетаят имената Иван и Петър-Иванопетър?!

# 18
  • Мнения: 892
За момче предлагам Преслав или Пресиян, което не е точно съчетание, но .... Иначе за момиче интересно име е Ивалена. С "п" хубави имена са също Павел/Павлина

# 19
  • Мнения: X
Ей така се раждат абсурдните и смешни имена от рода на Маратонка, кръсена на Мария и Тонка.
Как може въобще да се съчетаят имената Иван и Петър-Иванопетър?!

+1

За момче мисля, че Йоан е много красиво. Кръстете го на 1 човек, не на 2-3ма.

# 20
  • Мнения: 10 874
Искам да измисля име за момче или момиче от Иван+Йоанна или Иван + Петъо
Ако някои измисли нещо ми напишете.Каквото и да е.  Sad
Хрумват ми някакви имена, но честно казано, не ми харесват особено. Confused Вероятно и на теб няма да ти харесат, но ги споделям, защото си написала, че искаш каквито и да е предложения. А точно с тези комбинации едва ли могат да се предложат много имена. Може би трябва да промените критериите. Peace

Ваньован и Йоанна)
Панайот (Йоанна и Петър)
Първан (Петър и Иван)

Ивон (Иван и Йоанна)
Ивет/а (Петър и Иван)
Петя (Петър и Йоанна)

Последна редакция: вт, 23 юни 2015, 00:46 от Лале в дъжда

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
Страхотна фантазия Wink

# 22
  • Мнения: 505
Мога да подкрепя само Първан - видимо е съчетанието на имената, поне за мен. За другите май не става ясно , че се съчетават две имена.

А двойни имена като Петър - Иван или Йоана - Петра  Thinking

# 23
  • Мнения: 318
Кръсти го Александър/Виктор и да се свършва

# 24
  • Мнения: 4 569
Ако се казвах Първан, щеше да ми е неудобно да се представям.

# 25
  • Мнения: 818
Ако се казвах Първан, щеше да ми е неудобно да се представям.
Малко като Параван.

Като се почне с "на кого да го кръстим" и се стигне до "комбинация от имената на мама, татко, вуйчо, леля, стринка и съседката"... се сещам за теорията си, че по време на бременността жената затъпява, дали от хормони, дали от не знам какво, но става направо... зле положението... и продължава така до към четвъртата година на детето.
И аз съм бременна, имам още 3 деца, нито едно не е кръщавано на никого, даже първа буква от никого не сме взимали. Избирали сме само имена, които харесваме и които са приемливи за обществото и средата, в която детето ще расте.

# 26
  • Мнения: 10 874
Аз си казах, че не ми харесват моите предложения, може би само Ваньо и Петя, но пак с известни резерви. Познавам един Ваньо, в началото ми беше странно, че не е Иван, но сега може би съм свикнала и не ми прави чак такова впечатление. Но все пак не мога и да кажа, че ми харесва особено.

Бившият ми шеф има познати близнаци - Иван и Първан. На около 20 са. За мен Първан е странно име. Но хора (а оттам и вкусове) всякакви.

Последна редакция: ср, 24 юни 2015, 19:27 от Лале в дъжда

# 27
  • Мнения: 818
Бившият ми шеф има познати двама близнаци - Иван и Първан. На около 20 са. За мен Първан е странно име. Но хора (а оттам и вкусове) всякакви.
Ужас. Чух веднъж за едни близначки - Пенка и Катерина. Ако бях на Пенка, направо...

# 28
  • Мнения: 10 874
Бившият ми шеф има познати двама близнаци - Иван и Първан. На около 20 са. За мен Първан е странно име. Но хора (а оттам и вкусове) всякакви.
Ужас. Чух веднъж за едни близначки - Пенка и Катерина. Ако бях на Пенка, направо...
Ами не знам защо, но около мен са все такива. Имах колеги Валентин и Спартак. В моята отчетна тема има близнаци Йоан и Джулиан, Стиван и Ангел...

# 29
  • Мнения: 818
Ужас... как ги измислят, прецакват едното дете.

Аз пък само нормални близнаци познавам: Вяра и Мая, Албена и Аделина, Мая и Елена, Ерхан и Неса, Симона и Сузана, Светослав и Владимир, Ивелин и Венцислав, Ния и Рая (класическото!)

Общи условия

Активация на акаунт