Име за момче и момиче - комбинация от имената на мама и татко

  • 8 377
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравеите на всички,бременна съм в 7 месец и още не съм измислила име?Много ми е трудно  newsm78 а искам да го съчетая с 2 имена,от моя и на мъжа ми страната.
Искам да измисля име за момче или момиче от Иван+Йоанна или Иван + Петъо
Ако някои измисли нещо ми напишете.Каквото и да е.  Sad

# 1
  • Мнения: 1 844
Йована
Иван-Петър

# 2
  • София
  • Мнения: 3 266
Иван и Йоан по смисъл са едно и също име в българско и гръцко звучене  Peace

# 3
  • Мнения: 3 126
В 7 месец не знаеш какво е бебето?
Или е по твое желание.

Предлагам Иванна и Петкан.

# 4
  • Мнения: 1 196
Йована - Петра
Ивона
Иванина
Ивана /малко грубо звучи/
Патрисия - Анна

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Ивана или Йована
Иван или Йован
Петър ,Петра

# 6
  • Мнения: 226
Това "Петъо"" Петьо ли трябва да значи? Rolling Eyes

Иванина Ивона,ако е момче Иван,Йоан това на мен ми харесва Simple Smile Hug

# 7
  • Мнения: 2 732
Петина ,Ивона,Иванина,Ивена

# 8
  • Мнения: 4 569
Кръстете само на единия.

# 9
  • Мнения: 829
Иванела
Ивета
Ивон


За момиче Ивелина не ми харесва, но за момче Ивелин ми звучи много хубаво, може и Ивалин (Ивайло).

# 10
  • Мнения: 5 259
Иван и Йоан по смисъл са едно и също име в българско и гръцко звучене  Peace
Руско и гръцко по-скоро. Българският вариант също е Йоан, но покрай руското влияние се е наложило Иван като по-популярно.

И понеже Йоана и Иван произхождат от едно и също име, какво има да им се комбинира  newsm78

# 11
  • Мнения: 5 259
А Иван и Петър никак не могат да се комбинират в едно име. Изберете или едното или другото.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 122
Иван и Йоан практически са си едно и също име. Така че можеш просто да вземеш едното или другото в женски или мъжки вариант и ще е кръстен на тримата.
Също варианти на имено са и  Яни-тата в мъжки и женски вариант, Йонаха и т.н. В уикепедия има дълъг списък на вариантите на името в разните страни - може да си избереш.

Другия вариант е Петя/Петра/Петър. Комбинация не намирам между Петьо и Иван/Йоан... Може би Пейо, които не мисля, че ще  се хареса в днешно време.

В 7 месец не знаете ли поне пола.

# 13
  • Мнения: 829
Явно просто не иска да го знае.

# 14
  • Мнения: 4
Всеки ми казва различно но последно ми казаха че ще е момче

# 15
  • Мнения: 1 786
Йована или Йован , или Петрован или Петрована , първото звучи по-добре ...

# 16
  • Мнения: 818
Иван, Йоанна и Ивана/Ивона... защо не изберете различно име? Звучи смешно. Човек ще викне единия от вас, тримата ще се обърнете... и ще си оплетете езиците, докато се представяте. "Аз съм Иван, това са Йоанна и Йована" - "К'во?? newsm78"

Петьо кой е? Трима възрастни ли има семейството?

Не изкрейзвайте заради хормоните по време на бременност. Детето ще носи името цял живот след това... след като ви мине.

Нормални имена за човек, роден в семейството на Иван, Йоанна и Петьо - Александър/Александра, Виктор/ия, Мартин/а, Елена, Дарина, Станислав, Кристиян/а...

# 17
  • Мнения: 68
Ей така се раждат абсурдните и смешни имена от рода на Маратонка, кръсена на Мария и Тонка.
Как може въобще да се съчетаят имената Иван и Петър-Иванопетър?!

# 18
  • Мнения: 892
За момче предлагам Преслав или Пресиян, което не е точно съчетание, но .... Иначе за момиче интересно име е Ивалена. С "п" хубави имена са също Павел/Павлина

# 19
  • Мнения: X
Ей така се раждат абсурдните и смешни имена от рода на Маратонка, кръсена на Мария и Тонка.
Как може въобще да се съчетаят имената Иван и Петър-Иванопетър?!

+1

За момче мисля, че Йоан е много красиво. Кръстете го на 1 човек, не на 2-3ма.

# 20
  • Мнения: 10 874
Искам да измисля име за момче или момиче от Иван+Йоанна или Иван + Петъо
Ако някои измисли нещо ми напишете.Каквото и да е.  Sad
Хрумват ми някакви имена, но честно казано, не ми харесват особено. Confused Вероятно и на теб няма да ти харесат, но ги споделям, защото си написала, че искаш каквито и да е предложения. А точно с тези комбинации едва ли могат да се предложат много имена. Може би трябва да промените критериите. Peace

Ваньован и Йоанна)
Панайот (Йоанна и Петър)
Първан (Петър и Иван)

Ивон (Иван и Йоанна)
Ивет/а (Петър и Иван)
Петя (Петър и Йоанна)

Последна редакция: вт, 23 юни 2015, 00:46 от Лале в дъжда

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
Страхотна фантазия Wink

# 22
  • Мнения: 505
Мога да подкрепя само Първан - видимо е съчетанието на имената, поне за мен. За другите май не става ясно , че се съчетават две имена.

А двойни имена като Петър - Иван или Йоана - Петра  Thinking

# 23
  • Мнения: 318
Кръсти го Александър/Виктор и да се свършва

# 24
  • Мнения: 4 569
Ако се казвах Първан, щеше да ми е неудобно да се представям.

# 25
  • Мнения: 818
Ако се казвах Първан, щеше да ми е неудобно да се представям.
Малко като Параван.

Като се почне с "на кого да го кръстим" и се стигне до "комбинация от имената на мама, татко, вуйчо, леля, стринка и съседката"... се сещам за теорията си, че по време на бременността жената затъпява, дали от хормони, дали от не знам какво, но става направо... зле положението... и продължава така до към четвъртата година на детето.
И аз съм бременна, имам още 3 деца, нито едно не е кръщавано на никого, даже първа буква от никого не сме взимали. Избирали сме само имена, които харесваме и които са приемливи за обществото и средата, в която детето ще расте.

# 26
  • Мнения: 10 874
Аз си казах, че не ми харесват моите предложения, може би само Ваньо и Петя, но пак с известни резерви. Познавам един Ваньо, в началото ми беше странно, че не е Иван, но сега може би съм свикнала и не ми прави чак такова впечатление. Но все пак не мога и да кажа, че ми харесва особено.

Бившият ми шеф има познати близнаци - Иван и Първан. На около 20 са. За мен Първан е странно име. Но хора (а оттам и вкусове) всякакви.

Последна редакция: ср, 24 юни 2015, 19:27 от Лале в дъжда

# 27
  • Мнения: 818
Бившият ми шеф има познати двама близнаци - Иван и Първан. На около 20 са. За мен Първан е странно име. Но хора (а оттам и вкусове) всякакви.
Ужас. Чух веднъж за едни близначки - Пенка и Катерина. Ако бях на Пенка, направо...

# 28
  • Мнения: 10 874
Бившият ми шеф има познати двама близнаци - Иван и Първан. На около 20 са. За мен Първан е странно име. Но хора (а оттам и вкусове) всякакви.
Ужас. Чух веднъж за едни близначки - Пенка и Катерина. Ако бях на Пенка, направо...
Ами не знам защо, но около мен са все такива. Имах колеги Валентин и Спартак. В моята отчетна тема има близнаци Йоан и Джулиан, Стиван и Ангел...

# 29
  • Мнения: 818
Ужас... как ги измислят, прецакват едното дете.

Аз пък само нормални близнаци познавам: Вяра и Мая, Албена и Аделина, Мая и Елена, Ерхан и Неса, Симона и Сузана, Светослав и Владимир, Ивелин и Венцислав, Ния и Рая (класическото!)

# 30
  • Мнения: 5 259
Аз знам за едни сестри Йовка и Диана. Просто са ги кръстили на бабите и така се е случило.

# 31
  • Мнения: 10 874
Аз знам за едни сестри Йовка и Диана. Просто са ги кръстили на бабите и така се е случило.
Вероятно и при изброените от мен така се е получило.
Иначе и аз познавам "нормални" (то "нормален" е много субективно понятие, де), но те не ми правят такова впечатление. Най-любима дотук ми е комбинацията Явор и Ясен, но аз много харесвам "цветните" имена, та съм малко пристрастна. Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 505
За мен имена като Венцислав , Владислав и тн. всякакви на -слав и -мир звучат точно така , както за някои хора Първан, Върбан, Запрян. До миналата година си мислих , че никой вече не си кръщава децата така , но ето сега е някакъв пик на тези имена.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 122
Първан е ужасно просто...
Петя не е никакво съчетание, а си е женския вариант на Петър.
За мен единственото решение тук е - или се избира за това дете 1 човек, на когото да е кръстено, а другите чакат следващи потомчета. Или се кръщава с име, което с никого няма нищо общо - чиста работа.

# 34
  • Мнения: 725
Не може ли просто да изберете име което да ви харесва на ВАС двамата? Това със комбинацийте от мама, татко, баба, дядо, леля и тем подобни на мен ми е безмислено. За да кръстиш детето си на някой или му вземаш цялото име или въобще не си играеш да избираш име съдържащо букви, срички и свякакви такива недоразумения. И директно към авторката има ли име различно от на мама и тати което просто да ви харесва на теб и на мъжа ти?

# 35
  • Мнения: 818
Не може ли просто да изберете име което да ви харесва на ВАС двамата? Това със комбинацийте от мама, татко, баба, дядо, леля и тем подобни на мен ми е безмислено. За да кръстиш детето си на някой или му вземаш цялото име или въобще не си играеш да избираш име съдържащо букви, срички и свякакви такива недоразумения. И директно към авторката има ли име различно от на мама и тати което просто да ви харесва на теб и на мъжа ти?
  202uu

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Колкото и остаряло, по-добре Първан, отколкото Петриван.
Понякога се чудя на безумните съчетания, които се искат и се предлагат  Laughing

# 37
  • Мнения: X
Още малко и Петрохан ще стане. Joy

# 38
  • Мнения: 505
Колкото и остаряло, по-добре Първан, отколкото Петриван.
Понякога се чудя на безумните съчетания, които се искат и се предлагат  Laughing

 Peace Peace Peace

# 39
  • Мнения: 4
a kakvo shte kajeteo za  Йован?

# 40
  • София
  • Мнения: 44 122
В женски вариант ми допада, в мъжки - не толкова, бих предпочела Йоан или Иван или Яни/с.

# 41
  • Мнения: 5 259
Йован е ужасно според мен. Защо да не е Йоан просто? Или дори Иван.
Ако това е опитът за комбинация между Йорданка и Иван, не е сполучлив  Stop Все пак и за детето трябва да се помисли, то цял живот ще се представя с това име.

# 42
  • Мнения: 505
Защо пък да е несполучлив опит за комбинация , на мен ми харесва.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 122
Не, съчетава Йоана и Иван... само Петьо липсва..

# 44
  • Мнения: 11 747
На мен Йован ми харесва. Знам една малка Ан Мари Йована, сетих се от Йован. Може и такъв вариант, да се кръсти с тройно име. Не знам това разрешено ли е в България. Това момиченце е българче и тук е раждано, до колкото разбрах, не знам как точно е оформено името като изписване. Познавам и семейство, които са Иван - баща, Ивелина- майка, Ивета- дъщеря.
Аз бих избрала име, което харесвам без да е кръстено на никого. Но хората имат желание да кръщават на себе си или други роднини и си е тяхно право.

# 45
  • София
  • Мнения: 4 304
1. Иванойоанопетър
2. Иванойоанопетра

# 46
  • Мнения: 505
На мен Йован ми харесва. Знам една малка Ан Мари Йована, сетих се от Йован. Може и такъв вариант, да се кръсти с тройно име. Не знам това разрешено ли е в България. Това момиченце е българче и тук е раждано, до колкото разбрах, не знам как точно е оформено името като изписване. Познавам и семейство, които са Иван - баща, Ивелина- майка, Ивета- дъщеря.
Аз бих избрала име, което харесвам без да е кръстено на никого. Но хората имат желание да кръщават на себе си или други роднини и си е тяхно право.

Съседите ми Пепа, Пламен и сина им Павел. Харесва ми Ан Мари Йована , но Ив Петра Йоана май идва в повече или не е ???

# 47
  • Мнения: 5 259
Ив Петра Йоана бие всички рекорди Simple Smile Ако някой си кръсти така детето, ще подмине форумската легенда Кикаха Симоне от раз  Laughing

# 48
  • Мнения: 505
Не съм чувала за тази легенда , пропуснала съм , ще е забавно да разбера  Laughing

# 49
  • Мнения: 5 259
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=330431.0;topicrefid=20

И аз ще си прецъкам темата отново, че беше забавна Simple Smile

# 50
  • Мнения: 11 747
Ива Йоана ми звучи приятно.

# 51
  • Мнения: 505
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=330431.0;topicrefid=20

И аз ще си прецъкам темата отново, че беше забавна Simple Smile

Не е истина , такава мания имам по имената , а да пропусна това чудо невиждано и нечувано. Накрая Ален - Кикаха Симеонов Симоне  е по - тъпо и от първия вариант - Кикаха Сим Симеонов. Обаче не мисля , че Ив Петра Йоана може да го надмине. Поне е по - смислено  Laughing Laughing Laughing

# 52
  • Мнения: 39 325
Е, поне никой не може да отрече, че не е оригинално името и не е поредния Алекс  Mr. Green

# 53
  • Мнения: X
Е, поне хората ще му викат Ален, което не е толкова лошо. Само те ще си му казват Ален Кихна..

# 54
  • Мнения: X
Дано е Петър, а не Петьо.

# 55
  • Мнения: 5 173
името на дъщеря ни е съставено от последните срички от името на ММ и моето. Започва с буквата на моя баща.

# 56
  • Мнения: 17
Интересна тема, в която ще се включим не с предложение, а по-скоро с коментар Simple Smile

Принципно, в дебелите книги пише, че името на един човек, до голяма степен, определя живота му Simple Smile
С което не е трудно да се съгласим, имайки предвид споменатото по-горе в темата - "би ме било срам да се представя".

От друга страна, обаче, се казва, че колото по-различно и непопулярно е името на един човек, толкова по-значим е животът му.

В България е прието кръщаване на едно дете на баби, дядовци, лели и т.н.

Чували сме и неща от рода - детето не трябва да се кръщава на родителите си, защото кармично това няма да е добре за него и всякакви други.
Също така - "ако не кръстиш детето на дядото, той ще се разсърди".

Името е нещото, с което заявяваш себе си в обществото.
В този смисъл - трябва да звучи така, както искаш да се заявиш.
Пък и в днешно време става все по-популярно да се променят имената след навършване на адекватна възраст Simple Smile

# 57
  • Мнения: 818
името на дъщеря ни е съставено от последните срички от името на ММ и моето. Започва с буквата на моя баща.
ooooh!

А като си родите второ, какво ще правите?

А като си роди тя деца един ден, чии срички ще носи внучето - твоята или на мъжа ти? Или първата буква на баща ти? А какъв точно е смисъла от тия глупости?
Името на човек се дава с цел да можеш да се обърнеш към него, да го извикаш. Няма абсолютно никакво значение чии срички, буквички, точици и запетайки са взети...

# 58
  • Мнения: 5 173
Имаме и второ дете, очевидно си пропуснала да погледнеш подписа ми. Името е рядко срещано, славянско и в никакъв случай измислено и изкилифещено.
Не държа да кръщава дете на мен или на съпруга ми, макар че и двамата сме с хубави, български и актуални имена.

# 59
  • Мнения: 818
Значи едното ви дете има сричка от теб, сричка от мъжа ти и буква от баща ти, а другото нищо? Това е справедливо... Tired

# 60
  • Мнения: 5 259
Принципно, в дебелите книги пише, че името на един човек, до голяма степен, определя живота му Simple Smile
С което не е трудно да се съгласим...
Сериозно ли  Laughing На мен ми е безкрайно трудно да се съглася с подобно твърдение.

# 61
  • Мнения: 17
Принципно, в дебелите книги пише, че името на един човек, до голяма степен, определя живота му Simple Smile
С което не е трудно да се съгласим...
Сериозно ли  Laughing На мен ми е безкрайно трудно да се съглася с подобно твърдение.

Ами, честно казано, всеки човек, който има "странно" за всички име, поне от тези, които аз познавам - всеки е постигнал нещо по-значимо ... може би съвпадение ... или пък не Simple Smile

# 62
  • Мнения: 5 259
поне от тези, които аз познавам
А ти колко хора познаваш и колко точно са тези със странните имена, заради които си направи генерален извод? После сметни колко са като процент от всички хора.
Има имена, които са носени от милиони хора. Едва ли има и едно качество, за което може да се каже, че е носено от всички.
Освен това оценяването е нещо много субективно. Дали един човек е красив, дали е добър, дали е постигнал нещо значимо и т.н. са много относителни неща и зависи кого питаме. Един и същи човек изглежда съвсем различно в очите на двама свои познати.
Така че колкото и да ни се иска да си опростяваме живота, като вкарваме всичко в условни схеми, всъщност имената нито говорят за характера, нито определят съдбата, нито влияят върху живота на човека в по-голяма степен, отколкото другите фактори - в какво семейство е роден, как е отраснал, какво му се е случило и т.н. Даже са много по-незначителни от тези.

# 63
  • Мнения: 4 569
Интересна тема, в която ще се включим не с предложение, а по-скоро с коментар Simple Smile
Колко сте?  Rolling Eyes

Шушулче, много ми е интересно как се казват децата ви, особено името на първото дете.

# 64
  • Мнения: 11 747
По схемата на Шушулче от нашите имена би се получило Анна, съвсем нормално име.

# 65
  • Мнения: 818
По схемата на Шушулче от нашите имена би се получило Анна, съвсем нормално име.
И смисълът би бил...? newsm78

От нашите имена биха се получили Даниел, Елина... Но защо да кръщавам децата си с имена, направени от нашите, няма никаква логика, ама никаква. Кръщавам ги с имената, с които искам да ги наричам до края на живота си.

# 66
  • Мнения: 11 747
За смисъл не съм говорила  Simple Smile Естел се чудеше що ли име може да се получи и аз открих, че може да е и съвсем нормално. Иначе не съм си кръстила детето на себе си, нито на мъжа си, нито на двамата взети заедно. Както и на баби и дядовци, нито поотделно, нито заедно. И на мен не ми напира отвътре кръщаването на някой, най- малко на самата мен, но безброй много хора го правят, значи е естествена нужда. До преди 25 години рядко някой кръщаваше на себе си или мъжа си, но после избухна такава вълна. И по- добре който си му е мерак, да си кръсти детето на себе си и после да не натиска, поставя условия, изнудва, унижава и какво ли не, за да бъде внучето кръстено на него.

# 67
  • Мнения: 11 747
Е, чак малоумие... айде! След като толкова много хора по света кръщават деца на себе си, значи е нормално, човешко е. Иска им се на хората, правят го. Какво толкова? Има много по- малоумни неща. Сега се сещам, че съм срещала хора, според които задължително детето трябва да е кръстено (но на баба и дядо в техния случай). Само се чакаше да се разбере пола, името беше ясно. 'Такива измислени, отникъде... не!  Naughty  ' - цитирам. С доста категоричен тон. Изказано пред мен, която не съм кръстена на никой и това трябваше да е нещо като просташка проява на родителите ми. Не е било споменато за простащина, но по такъв начин беше обявено. Е, за мен пък е признак на бедна фантазия едно име на детето си да не измислиш  Mr. Green  но не го споделих. Макар, че и моя избор не се оказа много оригинален, но не знаех. И все пак поне не е банално име.

# 68
  • Мнения: 5 259
По дадената от Шушулче схема, от нашите срички би се получило прекрасното име Бядър  Joy Не става за дъщеря, определено  Laughing

Последна редакция: чт, 20 авг 2015, 15:54 от allana

# 69
  • Мнения: 818
Е, чак малоумие... айде! След като толкова много хора по света кръщават деца на себе си, значи е нормално, човешко е.
Това, че много хора правят нещо, не го прави нормално или правилно.

# 70
  • Мнения: 11 747
Напротив, прави го нормално. Такава е семантиката на думата нормално - идва от норма, когато достатъчно много хора правят едно и също нещо то става норма и е нормално.

# 71
  • Мнения: 318
Познавам хора, на които името на малката им дъщеря е образувано от първите срички от имената на майката, сестрата и бащата -Тамира.

# 72
  • Мнения: 818
Напротив, прави го нормално. Такава е семантиката на думата нормално - идва от норма, когато достатъчно много хора правят едно и също нещо то става норма и е нормално.
Значи е нормално да убиеш човек или да изнасилиш някого. Достатъчно много хора са убийци и изнасилвачи, за да наречем убийството и изнасилването нормални. Убийците и изнасилвачите са много повече от хората, които кръщават децата с някакви си срички от имената си и тем подобни простотии.

Само че аз живея в свят, в който убийството и изнасилването не са нормални, и отглеждам децата си с тази идея.

# 73
  • Мнения: 17
Йована - Петра
Ивона
Иванина
Ивана /малко грубо звучи/
Патрисия - Анна


"Йована - Петра". Еха, доста нестандартно, но дори леко по-грубо от "Ивана" ми звучи.

# 74
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
По дадената от Шушулче схема, от нашите срички би се получило прекрасното име Бядър  Joy Не става за дъщеря, определено  Laughing
А Дърбя става ли  Joy ?

# 75
  • Мнения: 5 259
Ами не, това не е по схемата. Нали започва с буквата на дядото по майчина линия, после последната сричка от името на единия и последната сричка от името на другия.
По тази схема не във всяко семейство ще се получи име  Laughing

# 76
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
А като оставиш Б отпред и размениш местата на сричките? Какво ще се получи?   Joy 
При нас би се получило Хнатър и Хтърна  Joy Как не съм се сетила да си кръстим така сина Joy .

# 77
  • Мнения: 5 259
Ако се разменим ще стане Бдъря. Също много оригинално, като име на някоя финландска девойка  Joy

# 78
  • Мнения: 818
Ами не, това не е по схемата. Нали започва с буквата на дядото по майчина линия, после последната сричка от името на единия и последната сричка от името на другия.
По тази схема не във всяко семейство ще се получи име  Laughing
Аз сега разбирам, че това е схемата.

"Инана" ще да е някое от децата. Аз взех произволни срички, даже буквички по-точно. Ако взема първи срички, по-лесно ще се получи име. Значи, дядо ми беше пръв, после... така... и ако разцепя сричката, да не станат много гласни една след друга, се получава красивото име "Идеа"
Ама чакам момче... Идейчо?

# 79
  • Мнения: 5
Здравейте,
 Някой може ли да ми помогне и на мен с комбинация между двете имена моето и на мъжа ми Росица и Велин? Бебето ще е момче и много искам да свържа нашите имена в едно и така да кръстим бебето.

Благодаря Ви  Grinning Grinning

# 80
  • Мнения: 3 126
Радостин ?

# 81
  • Мнения: 5
Мислила съм за него, но на мъжа ми не му харесва.   Sad Аз току що си помислих за Ростилин обаче не знам такова име съществува ли изобщо ...  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 82
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Росилин, Велирос  Joy
Но по схемата е *цалин или *линца с буквата на дядото отпред Joy .
Ох, витаги като чуя за комбинация от имена, се сещам да Пешкирчо и Наденица Joy .

# 83
  • Мнения: 5 259
Някой може ли да ми помогне и на мен с комбинация между двете имена моето и на мъжа ми Росица и Велин?
Ровел  Laughing

# 84
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Може и Веро.

# 85
  • Мнения: 5
Ензим хахахаха дааа Веро най ми хареса  Joy Joy Joy и аз първо за това се сетих като съединих именатаа  Laughing

# 86
  • Мнения: 818
Не тормозете детето си, кръстете го с нормално име, с което ще расте и ще живее целия си живот, long after you're gone. То пък бива бива изгъзици...

# 87
  • Мнения: 3 126
Не тормозете детето си, кръстете го с нормално име, с което ще расте и ще живее целия си живот, long after you're gone. То пък бива бива изгъзици...

 Peace

Ростилин  ми звучи като Христалин - реално дете.
Вземете се в ръце и го кръстете на единия с истинско мъжко име.
Второто дете ще е на другия да няма сърдити.

# 88
  • Мнения: 2 439
Рослин, напомня «Шифърът на Леонардо». Laughing

# 89
  • Мнения: 318
А евентуалното второ дете няма ли да се чувства пренебрегнато,че не е кръстено на вас, а какво става авторката на темата трябва вече да е родила,какво е името на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт