Име за момче и момиче - комбинация от имената на мама и татко

  • 8 372
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 304
1. Иванойоанопетър
2. Иванойоанопетра

# 46
  • Мнения: 505
На мен Йован ми харесва. Знам една малка Ан Мари Йована, сетих се от Йован. Може и такъв вариант, да се кръсти с тройно име. Не знам това разрешено ли е в България. Това момиченце е българче и тук е раждано, до колкото разбрах, не знам как точно е оформено името като изписване. Познавам и семейство, които са Иван - баща, Ивелина- майка, Ивета- дъщеря.
Аз бих избрала име, което харесвам без да е кръстено на никого. Но хората имат желание да кръщават на себе си или други роднини и си е тяхно право.

Съседите ми Пепа, Пламен и сина им Павел. Харесва ми Ан Мари Йована , но Ив Петра Йоана май идва в повече или не е ???

# 47
  • Мнения: 5 259
Ив Петра Йоана бие всички рекорди Simple Smile Ако някой си кръсти така детето, ще подмине форумската легенда Кикаха Симоне от раз  Laughing

# 48
  • Мнения: 505
Не съм чувала за тази легенда , пропуснала съм , ще е забавно да разбера  Laughing

# 49
  • Мнения: 5 259
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=330431.0;topicrefid=20

И аз ще си прецъкам темата отново, че беше забавна Simple Smile

# 50
  • Мнения: 11 747
Ива Йоана ми звучи приятно.

# 51
  • Мнения: 505
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=330431.0;topicrefid=20

И аз ще си прецъкам темата отново, че беше забавна Simple Smile

Не е истина , такава мания имам по имената , а да пропусна това чудо невиждано и нечувано. Накрая Ален - Кикаха Симеонов Симоне  е по - тъпо и от първия вариант - Кикаха Сим Симеонов. Обаче не мисля , че Ив Петра Йоана може да го надмине. Поне е по - смислено  Laughing Laughing Laughing

# 52
  • Мнения: 39 324
Е, поне никой не може да отрече, че не е оригинално името и не е поредния Алекс  Mr. Green

# 53
  • Мнения: X
Е, поне хората ще му викат Ален, което не е толкова лошо. Само те ще си му казват Ален Кихна..

# 54
  • Мнения: X
Дано е Петър, а не Петьо.

# 55
  • Мнения: 5 173
името на дъщеря ни е съставено от последните срички от името на ММ и моето. Започва с буквата на моя баща.

# 56
  • Мнения: 17
Интересна тема, в която ще се включим не с предложение, а по-скоро с коментар Simple Smile

Принципно, в дебелите книги пише, че името на един човек, до голяма степен, определя живота му Simple Smile
С което не е трудно да се съгласим, имайки предвид споменатото по-горе в темата - "би ме било срам да се представя".

От друга страна, обаче, се казва, че колото по-различно и непопулярно е името на един човек, толкова по-значим е животът му.

В България е прието кръщаване на едно дете на баби, дядовци, лели и т.н.

Чували сме и неща от рода - детето не трябва да се кръщава на родителите си, защото кармично това няма да е добре за него и всякакви други.
Също така - "ако не кръстиш детето на дядото, той ще се разсърди".

Името е нещото, с което заявяваш себе си в обществото.
В този смисъл - трябва да звучи така, както искаш да се заявиш.
Пък и в днешно време става все по-популярно да се променят имената след навършване на адекватна възраст Simple Smile

# 57
  • Мнения: 818
името на дъщеря ни е съставено от последните срички от името на ММ и моето. Започва с буквата на моя баща.
ooooh!

А като си родите второ, какво ще правите?

А като си роди тя деца един ден, чии срички ще носи внучето - твоята или на мъжа ти? Или първата буква на баща ти? А какъв точно е смисъла от тия глупости?
Името на човек се дава с цел да можеш да се обърнеш към него, да го извикаш. Няма абсолютно никакво значение чии срички, буквички, точици и запетайки са взети...

# 58
  • Мнения: 5 173
Имаме и второ дете, очевидно си пропуснала да погледнеш подписа ми. Името е рядко срещано, славянско и в никакъв случай измислено и изкилифещено.
Не държа да кръщава дете на мен или на съпруга ми, макар че и двамата сме с хубави, български и актуални имена.

# 59
  • Мнения: 818
Значи едното ви дете има сричка от теб, сричка от мъжа ти и буква от баща ти, а другото нищо? Това е справедливо... Tired

Общи условия

Активация на акаунт