Име за момче и момиче - комбинация от имената на мама и татко

  • 8 386
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 259
Принципно, в дебелите книги пише, че името на един човек, до голяма степен, определя живота му Simple Smile
С което не е трудно да се съгласим...
Сериозно ли  Laughing На мен ми е безкрайно трудно да се съглася с подобно твърдение.

# 61
  • Мнения: 17
Принципно, в дебелите книги пише, че името на един човек, до голяма степен, определя живота му Simple Smile
С което не е трудно да се съгласим...
Сериозно ли  Laughing На мен ми е безкрайно трудно да се съглася с подобно твърдение.

Ами, честно казано, всеки човек, който има "странно" за всички име, поне от тези, които аз познавам - всеки е постигнал нещо по-значимо ... може би съвпадение ... или пък не Simple Smile

# 62
  • Мнения: 5 259
поне от тези, които аз познавам
А ти колко хора познаваш и колко точно са тези със странните имена, заради които си направи генерален извод? После сметни колко са като процент от всички хора.
Има имена, които са носени от милиони хора. Едва ли има и едно качество, за което може да се каже, че е носено от всички.
Освен това оценяването е нещо много субективно. Дали един човек е красив, дали е добър, дали е постигнал нещо значимо и т.н. са много относителни неща и зависи кого питаме. Един и същи човек изглежда съвсем различно в очите на двама свои познати.
Така че колкото и да ни се иска да си опростяваме живота, като вкарваме всичко в условни схеми, всъщност имената нито говорят за характера, нито определят съдбата, нито влияят върху живота на човека в по-голяма степен, отколкото другите фактори - в какво семейство е роден, как е отраснал, какво му се е случило и т.н. Даже са много по-незначителни от тези.

# 63
  • Мнения: 4 569
Интересна тема, в която ще се включим не с предложение, а по-скоро с коментар Simple Smile
Колко сте?  Rolling Eyes

Шушулче, много ми е интересно как се казват децата ви, особено името на първото дете.

# 64
  • Мнения: 11 747
По схемата на Шушулче от нашите имена би се получило Анна, съвсем нормално име.

# 65
  • Мнения: 818
По схемата на Шушулче от нашите имена би се получило Анна, съвсем нормално име.
И смисълът би бил...? newsm78

От нашите имена биха се получили Даниел, Елина... Но защо да кръщавам децата си с имена, направени от нашите, няма никаква логика, ама никаква. Кръщавам ги с имената, с които искам да ги наричам до края на живота си.

# 66
  • Мнения: 11 747
За смисъл не съм говорила  Simple Smile Естел се чудеше що ли име може да се получи и аз открих, че може да е и съвсем нормално. Иначе не съм си кръстила детето на себе си, нито на мъжа си, нито на двамата взети заедно. Както и на баби и дядовци, нито поотделно, нито заедно. И на мен не ми напира отвътре кръщаването на някой, най- малко на самата мен, но безброй много хора го правят, значи е естествена нужда. До преди 25 години рядко някой кръщаваше на себе си или мъжа си, но после избухна такава вълна. И по- добре който си му е мерак, да си кръсти детето на себе си и после да не натиска, поставя условия, изнудва, унижава и какво ли не, за да бъде внучето кръстено на него.

# 67
  • Мнения: 11 747
Е, чак малоумие... айде! След като толкова много хора по света кръщават деца на себе си, значи е нормално, човешко е. Иска им се на хората, правят го. Какво толкова? Има много по- малоумни неща. Сега се сещам, че съм срещала хора, според които задължително детето трябва да е кръстено (но на баба и дядо в техния случай). Само се чакаше да се разбере пола, името беше ясно. 'Такива измислени, отникъде... не!  Naughty  ' - цитирам. С доста категоричен тон. Изказано пред мен, която не съм кръстена на никой и това трябваше да е нещо като просташка проява на родителите ми. Не е било споменато за простащина, но по такъв начин беше обявено. Е, за мен пък е признак на бедна фантазия едно име на детето си да не измислиш  Mr. Green  но не го споделих. Макар, че и моя избор не се оказа много оригинален, но не знаех. И все пак поне не е банално име.

# 68
  • Мнения: 5 259
По дадената от Шушулче схема, от нашите срички би се получило прекрасното име Бядър  Joy Не става за дъщеря, определено  Laughing

Последна редакция: чт, 20 авг 2015, 15:54 от allana

# 69
  • Мнения: 818
Е, чак малоумие... айде! След като толкова много хора по света кръщават деца на себе си, значи е нормално, човешко е.
Това, че много хора правят нещо, не го прави нормално или правилно.

# 70
  • Мнения: 11 747
Напротив, прави го нормално. Такава е семантиката на думата нормално - идва от норма, когато достатъчно много хора правят едно и също нещо то става норма и е нормално.

# 71
  • Мнения: 318
Познавам хора, на които името на малката им дъщеря е образувано от първите срички от имената на майката, сестрата и бащата -Тамира.

# 72
  • Мнения: 818
Напротив, прави го нормално. Такава е семантиката на думата нормално - идва от норма, когато достатъчно много хора правят едно и също нещо то става норма и е нормално.
Значи е нормално да убиеш човек или да изнасилиш някого. Достатъчно много хора са убийци и изнасилвачи, за да наречем убийството и изнасилването нормални. Убийците и изнасилвачите са много повече от хората, които кръщават децата с някакви си срички от имената си и тем подобни простотии.

Само че аз живея в свят, в който убийството и изнасилването не са нормални, и отглеждам децата си с тази идея.

# 73
  • Мнения: 17
Йована - Петра
Ивона
Иванина
Ивана /малко грубо звучи/
Патрисия - Анна


"Йована - Петра". Еха, доста нестандартно, но дори леко по-грубо от "Ивана" ми звучи.

# 74
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
По дадената от Шушулче схема, от нашите срички би се получило прекрасното име Бядър  Joy Не става за дъщеря, определено  Laughing
А Дърбя става ли  Joy ?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт