Име за момче и момиче - комбинация от имената на мама и татко

  • 8 374
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 259
Аз знам за едни сестри Йовка и Диана. Просто са ги кръстили на бабите и така се е случило.

# 31
  • Мнения: 10 874
Аз знам за едни сестри Йовка и Диана. Просто са ги кръстили на бабите и така се е случило.
Вероятно и при изброените от мен така се е получило.
Иначе и аз познавам "нормални" (то "нормален" е много субективно понятие, де), но те не ми правят такова впечатление. Най-любима дотук ми е комбинацията Явор и Ясен, но аз много харесвам "цветните" имена, та съм малко пристрастна. Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 505
За мен имена като Венцислав , Владислав и тн. всякакви на -слав и -мир звучат точно така , както за някои хора Първан, Върбан, Запрян. До миналата година си мислих , че никой вече не си кръщава децата така , но ето сега е някакъв пик на тези имена.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 122
Първан е ужасно просто...
Петя не е никакво съчетание, а си е женския вариант на Петър.
За мен единственото решение тук е - или се избира за това дете 1 човек, на когото да е кръстено, а другите чакат следващи потомчета. Или се кръщава с име, което с никого няма нищо общо - чиста работа.

# 34
  • Мнения: 725
Не може ли просто да изберете име което да ви харесва на ВАС двамата? Това със комбинацийте от мама, татко, баба, дядо, леля и тем подобни на мен ми е безмислено. За да кръстиш детето си на някой или му вземаш цялото име или въобще не си играеш да избираш име съдържащо букви, срички и свякакви такива недоразумения. И директно към авторката има ли име различно от на мама и тати което просто да ви харесва на теб и на мъжа ти?

# 35
  • Мнения: 818
Не може ли просто да изберете име което да ви харесва на ВАС двамата? Това със комбинацийте от мама, татко, баба, дядо, леля и тем подобни на мен ми е безмислено. За да кръстиш детето си на някой или му вземаш цялото име или въобще не си играеш да избираш име съдържащо букви, срички и свякакви такива недоразумения. И директно към авторката има ли име различно от на мама и тати което просто да ви харесва на теб и на мъжа ти?
  202uu

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Колкото и остаряло, по-добре Първан, отколкото Петриван.
Понякога се чудя на безумните съчетания, които се искат и се предлагат  Laughing

# 37
  • Мнения: X
Още малко и Петрохан ще стане. Joy

# 38
  • Мнения: 505
Колкото и остаряло, по-добре Първан, отколкото Петриван.
Понякога се чудя на безумните съчетания, които се искат и се предлагат  Laughing

 Peace Peace Peace

# 39
  • Мнения: 4
a kakvo shte kajeteo za  Йован?

# 40
  • София
  • Мнения: 44 122
В женски вариант ми допада, в мъжки - не толкова, бих предпочела Йоан или Иван или Яни/с.

# 41
  • Мнения: 5 259
Йован е ужасно според мен. Защо да не е Йоан просто? Или дори Иван.
Ако това е опитът за комбинация между Йорданка и Иван, не е сполучлив  Stop Все пак и за детето трябва да се помисли, то цял живот ще се представя с това име.

# 42
  • Мнения: 505
Защо пък да е несполучлив опит за комбинация , на мен ми харесва.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 122
Не, съчетава Йоана и Иван... само Петьо липсва..

# 44
  • Мнения: 11 747
На мен Йован ми харесва. Знам една малка Ан Мари Йована, сетих се от Йован. Може и такъв вариант, да се кръсти с тройно име. Не знам това разрешено ли е в България. Това момиченце е българче и тук е раждано, до колкото разбрах, не знам как точно е оформено името като изписване. Познавам и семейство, които са Иван - баща, Ивелина- майка, Ивета- дъщеря.
Аз бих избрала име, което харесвам без да е кръстено на никого. Но хората имат желание да кръщават на себе си или други роднини и си е тяхно право.

Общи условия

Активация на акаунт