АГ клиника Селена гр.Пловдив-14!

  • 158 078
  • 752
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 71
Искам да изкажа мнение за прегледа от ортопед. В цял свят практиката е от няколко години бебетата да се преглеждат веднага в родилния дом. Тук тепърва се въвежда , да не кажа че масово се препоръчва първи второ месец , както е по здравна каса. Истината е че ако се открие проблем е добре да се вземат максимално бързо мерки , за да се оправи по бързо детето. На нас ни откриха Лека дисплазия и с един месец носене на фрейка всичко беше ок. Ли чно аз нямам Добро мнение за Янакиев. С още по лошо съм за Хазбун , но това е друга тема. На мен лично ми предложиха да присъствам на прегледа , но аз бях във Вип апартамент и като цяло с мен бяха една идея по мили и по подробни. Във всяка една болница трябва да се въведе такъв преглед и според мен това скоро ще е факт. Примерно в Токуда правят и много др .изследвания , които се правят стандартно в чужбина.

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Искам да изкажа мнение за прегледа от ортопед

Никой не спори за нуждата от преглед от ортопед на новороденото.Абсолютно съм ЗА и както писах водя децата си на ортопед след раждането.На прегледа присъствам и задавам въпросите си.А в Селена прегледът е бутафория,първо че ни изнудват и ни поставят пред свършен факт,второ че как точно и дали се прави този преглед не е ясно.Не съм за 40 те лв и никоя от нас не е,щом сме отишли да родим за 1500 лв

Трябва всяка родилка да бъде попитана дали желае този преглед.Тогава няма да има възмущение

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Искам да изкажа мнение за прегледа от ортопед

Никой не спори за нуждата от преглед от ортопед на новороденото.Абсолютно съм ЗА и както писах водя децата си на ортопед след раждането.На прегледа присъствам и задавам въпросите си.А в Селена прегледът е бутафория,първо че ни изнудват и ни поставят пред свършен факт,второ че как точно и дали се прави този преглед не е ясно.Не съм за 40 те лв и никоя от нас не е,щом сме отишли да родим за 1500 лв

Трябва всяка родилка да бъде попитана дали желае този преглед.Тогава няма да има възмущение
[/quote

Абсолютно подкрепям мнението! Имам следния въпрос - предстои ни още едни контролен преглед, т.к. и на нас ни откриха дисплазия в родилния дом, но сякаш искам да чуя и друго мнение, освен на д-р Янакиев. При кой ортопед да заведа малката. Мислех при д-р Хазбун, но и за него чувам доста негативни мнения и коментари!

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Цвети,аз съм доволна от Арнаудов и при Хазбун съм ги водила.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Цвети,аз съм доволна от Арнаудов и при Хазбун съм ги водила.
Благодаря ти, Elfita! Simple Smile

# 245
  • Мнения: 291
За прегледа от ортопед - малко след секциото, докато още бях в реанимацията ме питаха дали искам този преглед и аз казах, че ще си помисля (аз още не знаех къде се намирам), но въпреки това на следващия ден ми казват, че са прегледали малката...

# 246
  • Мнения: 71
 Аз лично съм доволна от Токмакова и бих я препоръчала. При Янакиев прегледа продължи 1 мин и нямах възможност нищо да го питам. При Хазбун пък останах с неприятно впечатление , малко немърлИво. След това 3 дни не смее да вдигна сина ми , притеснявай ки се че не го държа правилно. Той примерно препоръчва детето да стои в столче за кола .и като видях едни мои приятели да си разхождат бебето в столче за кола направо ги питах дали са били при Хазбун.

# 247
  • Мнения: 172
Здравейте,
Пиша за да попитам за малко информация- приятелят ми е от Пловдив и се местим да живеем там, а съвсем скоро открихме че сме бременни Simple Smile виждам, че има много положителни отзиви за тази клиника и като че ли се насочваме натам. Въпросът ми е дали има мами, които не от Пловдив , а са раждали там и каква е процедурата? Трябват ли някакви документи, трябва ли да сменям регистрация ? Благодаря много предварително!

# 248
  • Мнения: 350
Много жени идват от много места да раждат в Селена, от други градове, че и от други държави. Най-общо казано ти трябва направление и да си избереш кой лекар да те следи.
А това за смяна на регистрация за пръв път го чувам. Спрямо този фактор - можеш да родиш, където искаш или където ти е най-близо.

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Най-общо казано ти трябва направление и да си избереш кой лекар да те следи.

С направление работят много малко лекари в Селена.2-3 ма са

WandaJackson ,и без да си се следила в Селена,може да родиш там.Ако искаш ЖК да ти се води в Селена,тогава вече ти трябва направление от ЛЛ то.Питаш на регистратурата кои лекари работят ЖК по Касата и си избираш един.Другите лекари работят само платено.

# 250
  • Мнения: 196
Здравейте мили дами,
включвам се и аз да следя  вашата тема и се надявам да открия много нови приятели и подкрепа. Накратко за мен- мама съм на едно момченце-7 годишно,първолаче, с мъжът ми много искахме второ и миналият месец бях на  рутинен преглед в Селена,за пръв път при доктор Петрова.Сега  тестът показва вече 2 чертички и съм мнооого развълнувана! Утре съм отново на преглед  за установяване на бременността при д-р Петрова, и много се надявам всичко да бъде наред!Избрала съм да раждам в тази болница при нея,налага се да е секцио,тъй като и първото ми раждане беше такова по медицински причини,но малко се притеснявам.Надявам се да получа някой отговори и да се отърва от притесненията си.
Благодаря ви и се извинявам за дългият си пост!

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Здравейте мили дами,
включвам се и аз да следя  вашата тема и се надявам да открия много нови приятели и подкрепа. Накратко за мен- мама съм на едно момченце-7 годишно,първолаче, с мъжът ми много искахме второ и миналият месец бях на  рутинен преглед в Селена,за пръв път при доктор Петрова.Сега  тестът показва вече 2 чертички и съм мнооого развълнувана! Утре съм отново на преглед  за установяване на бременността при д-р Петрова, и много се надявам всичко да бъде наред!Избрала съм да раждам в тази болница при нея,налага се да е секцио,тъй като и първото ми раждане беше такова по медицински причини,но малко се притеснявам.Надявам се да получа някой отговори и да се отърва от притесненията си.
Благодаря ви и се извинявам за дългият си пост!

Честито и лека бременност ти желая! Аз също съм пациентка на д-р Петрова. Тя ми следи бременността и родих секцио при нея през м. март тази година. Ако имаш конкретни въпроси питай, ще се радвам да ти бъда полезна. Аз лично останах много доволна от нея.

# 252
  • Мнения: 196
Здравей, Tsveti!
Много се радвам,че има към кого да се обърна за въпроси.Бих искала да те попитам,дали д-р Петрова ти е обяснила за Феталната морфология и скрининга,препоръчала ли ти е към кой доктор да се обърнеш,какви витамини ти е назначила,дали по нейно желание ти е пускала изследвания,или е трябвало ти да следиш тези неща и да й напомняш.Питам защото първата ми бременност я водеше един доктор от хирургиите на Пещерска-думите трябваше с ченгел да ги вадя от него,ако имах въпрос-питах,ако не-даже не казваше дали и бебето е добре като ме преглеждаше.Освен това по онова време нямаше нито Фетална морфология нито скрининг и сега това за мен са много нови неща,и съм малко притеснена. Но нека днес мине прегледа при д-р Петрова и ще пиша дали вскичко е ок!Дано да е така! хубав и усмихнат ден! Wink

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Здравей, Tsveti!
Много се радвам,че има към кого да се обърна за въпроси.Бих искала да те попитам,дали д-р Петрова ти е обяснила за Феталната морфология и скрининга,препоръчала ли ти е към кой доктор да се обърнеш,какви витамини ти е назначила,дали по нейно желание ти е пускала изследвания,или е трябвало ти да следиш тези неща и да й напомняш.Питам защото първата ми бременност я водеше един доктор от хирургиите на Пещерска-думите трябваше с ченгел да ги вадя от него,ако имах въпрос-питах,ако не-даже не казваше дали и бебето е добре като ме преглеждаше.Освен това по онова време нямаше нито Фетална морфология нито скрининг и сега това за мен са много нови неща,и съм малко притеснена. Но нека днес мине прегледа при д-р Петрова и ще пиша дали вскичко е ок!Дано да е така! хубав и усмихнат ден! Wink


Здравей, Vipkris! Относно изследванията всичко, което е било необходимо ми го е пускала. Единствено не   си спомням дали TSH изследвахме, а доколкото разбирам и то е добре да се проследи. Тъй като два пъти ми се наложи да лежа в болницата - първият път заради силно и продължително повръщане, а вторият път заради високо кръвно там ми правеха пълни изследвания на всичко, така че ако има нещо, което те притеснява, свързано с изследвания или каквото и да било питай - на мен лично винаги ми е обяснявала всичко и е отговаряла изчерпателно на въпросите ми. Относно ранната Фетална морфология ми я прави тя - тази, която се прави между 11 и 13 г.с. За БХС кръвта ми я взеха в лабораторията на болницата, след като д-р Петрова ми даде лист с резултатите от ФМ. Оттам кръвта се праща за изследване в София. Втората ФМ /т.к. при мен не се е налагало втори БХС / се прави около 19-22 г.с. и тя ме насочи към д-р Кръшков, но аз предпочетох да посетя доц. Малинова, т.к. ни е близка. Иначе знам, че д-р Кръшков е много добър във ФМ. Витамини не ми е изписвала, но и аз не съм настоявала. Пиех желязо от 5-ти месец, защото ми падна хемоглобина, а след като вдигнах кръвно в средата на 6-ти месец започнах да пия магнерод, дузофарм, но-шпа  и допегит. Единствено в началото на м. октомври 2014 като ходих на преглед се консултирах с нея какъв имуностимулатор да пия , предвид есенно-зимният период и тя ми препоръча Биозин мама. Започнах веднага да го приемам и мога да кажа, че не съм боледувала от никакви вируси до края на бременността, а съм доста податлива. В общи линии е общителен човек и аз никога не съм имала притеснения относно комуникацията си с нея. Ако имаш пак конкретни въпроси, може и на лични да ми пишеш да не разводняваме темата. Успех и да кажеш днес как мина прегледът.

# 254
  • Мнения: 878
Нямам забележки към работата на д-р Петрова. Освен добър специалист е и много мила, внимателна и с персонално отношение към пациента. А, да - и работи с направления Laughing Мога да кажа, че заради нея родих в "Селена".

Общи условия

Активация на акаунт