КГБ = Клуб на Готините Баби - 161.

  • 53 784
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 082

 Добро утро-нали съм ранобудна-така и така съм станала-да Ви поднеса кафенце и чайче.
Да Ви се отчета мили дружки-южна България  пообиколихме-с ММ-хубаво ни беше макар и за 3 дни-първо по задачи бяхме в Пловдив-ходих на лекар-хематолог-доволна съм-да не кажа на лош час-много лекарски грешки все на мен-та за това се решихме на екскурзия-полезното с приятното-улучихме приказно време-като по поръчка-Роси-взех ти номера от Фло-но уви-писах в тефтера без очила едно ситно и не можах да си го разчета-звънях но-все неправилно-беше ми неудобно да безпокоя отново Фло-пък и с малко време разполагахме-нощувахме в Пловдивски хотел-добре беше-имаме роднини но-по-спокойно сами-минахме през Кричим-там е омъжена наша позната- за малко-но пък много приятна среща.Следващата точка бе Ягодинската пещера-паркирахме колата и в същия момент ни звъннаха да се качим на джип за Орлово око-случайно бяхме с младо семейство-варненци с малко дете-чудесно си изкарахме-все едно се познавахме отдавна-изживяването е страхотно-който не е ходил-горещо го препоръчвам-има и еко пътека-обичаме да вървим пеш но времето ни бе малко-та на отиване в затворената част на джипа а на връщане-в откритата-доста е друсането-но пък КРАСОТА!От там в Дяволското гърло-пещерата-бяха я затворили-последната група за деня беше вътре-имахме късмет за нас я отвориха-настигнахме хората-точно започваше да говори екскурзовода-и какво чуха ушите ми-след един месец едната площадка щяла да почернее от прилепи-хвана ме страх-каза ни за двама водолази варненци-70 та година влезли на проучване и до там-като излязохме видях паметната имплоча момиче на 21 и момче на 29-колко жалко-но...
  Вътре в пещерата имах приключение-цялата група се изкачи по стълбите-а на мен ми стана лошо на 20 стълба и се върнах в голямата зала на пещерата-там беше екскурзовода-успокой ме, че другия вариант е да се върна сама до входа от който дойдохме-а то е един тунел и при мисълта за среща с прилепи-поех трудната задача да изкачвам отново стръмните стъпала-остана един спомен-но си е трудничко-иначе пещерата е супер-с това бучене на буйната река, която минава през нея-имах чувството, че съм на Ниагарския водопад-работи ми фантазията.Невероятно чудо на природата.Заслужава си.Преспахме в Триград и на сутринта за Варна-за по напряко минахме през Пещера-купихме обувки на ММ- а вчера и на мен от Варна-пловдивско производство -анатомични-дано са сполучливи-и снощи бяхме канени на гости на семейни приятели-щастливи, че си разходихме придобивките.Много писах на един дъх, че днес е последният ми ден от краткия отпуск-утре живот и здраве за добре дошла 12 часа-но здраве да е.
  Честито на Мери-Борис да расте здрав и да Ви радва.В Пловдив се чухме с братовчедка на ММ-този месец чакат бебе на щерката  а другия на сина-все ми казваше че няма да види внуци-но за голяма радост с дни разлика момче и момиче.
  На новичката ни пенсионерка ГЪБЧЕТО-ЧЕСТИТО-много, много години да си получаваш заслужената пенсия и само за хубави неща да я харчиш.
  Иха-всяко зло за добро-и ние мислехме да ходим на екскурзия в Израел-и нашия син ни спира.Можеше да изненадаме Кари-двойно-но когато...
  Приятен ден на всички-сигурно Ви изморих с отчета си-но цяла седмица не бях писала...


 

# 691
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296

 Добро утро и от мен!
Иха, дидимити, благодаря за кафенцето, закуската, цветята и хубавите мисли! bouquet
А на дидимити и за интересния разказ! Чак ви завиждам за навитите да пътуват мъже! ММ, понеже беше професионален шофьор, явно си е изпътувал пътуванката и хич никъде не му се ходеше. Нямам нито един спомен от такава автоекскурзия Thinking Всяка събота и неделя си бяхме на село. Свекървата рано почина и хайде свекърът да не е сам. После и той като почина - всичката работа пък остана на нас. Така и не ни е минавало през ум да ходим някъде! Все работа, работа...Добре, че като учителка ходехме с учениците по екскурзии, иначе нямаше нищо да съм видяла от красотите на страната ни.

# 692
  • Мнения: 894
Добро утро!
Неделното утро е много специално -
спокойно , усмихнато,със свой аромат.
То е различно ... неофициално ,
тихо , домашно ...със вкус и със цвят.
Прекрасно утро и красив усмихнат ден .

Иха,дидимити,Янче Hug
Аз по дух съм пътешесвеничка,хайманичка,дай ми да пътувам ,да виждам нови места ,природа,красоти,жалко че ММ не е е от тях но с усилия става.
дидимити и аз влязох силна вилна в Дяволското гърло и колкото се доближавахме до пропастта и бученето и ме хващаше фобията,изслушах екскурзоводката и като казваше че каквото и дърво да хвърлели в дълбокота пропаст нищо не излиало после на повърхността и  като каза а сега ще се качим по 301 стълби и като видях тясната стълба и че ще трябва да гредам обувките на горните и ми стана лошо,обаче екскурзоводката се уплаши и каза че ще ме придружи до входа обратно ММ и той се присламчи от другата  ми страна и така откъдето влязох оттам и излязох ха ха.
Но големи красоти си имаме и ни са достатъчни за да ги посещаваме и зареждаме,пък Родопите са моята красива ,магична планина.Като разказвах сякаш пак отидох до там.
Още ме е яд на тия французи ,че биха нашите момчета,но просто късметът беше с тях .Нашите  играха с чест и достойнство.
При нас е слънчево у нас храна бол и днес ще е айляк ще се разхождаме.
На всички момичита приятен почивен ден!

# 693
  • София
  • Мнения: 2 672

Добрутро и от мен!

Пия си кафенцето с Янчето с удоволствие.  Heart Eyes

Дидимити, хубава екскурзия сте направили. Ходила съм аз като млада в тези пещери, много са хубави. Пък и Родопите през този сезон са една малка приказка! Хубаво е, че имаш добри новини от пловдивския доктор.  Heart Eyes

Иха, благодаря ти за Рошавите мисли. Heart Eyes

Днес си направих чай от изсушени смокинови листа. Много е приятен, а и доста полезен  и смятам да си направя маранон със смокиновите листа. Един месец чай от листата за прочистване на бъбреците - ето я и рецептата за тези, които ги интересува.

Скрит текст:
5 смокинови листа врят в 1л вода 15 мин. Пие се по 200 мл. 3 пъти на ден преди ядене. За 30-40 дни камъкът и пясъкът се разрушават.

 за мъжете:
Простата –
4-5 сушени листа от смокиня се варят 10 мин. в 700 мл.кипяща вода, след което сместа се оставя да изстине. Прецежда се и се пие вместо вода.



Успешен ден, милимоички.  Heart Eyes


Скрит текст:

Живка Иванова

Някъде там...

Мама нарежда пак бузести дюли
в шкафа уханен на детството,
трижди пресява брашното немелено,
за да замеси живота ми.

Слага в тестото си обич немерена,
грейва на пещ усмивката,
бяга душата ми, сладка и медена
и обикаля си нивката.

Ще я разчупя и днес на трапезата,
топла е, мамо, за тебе е;
да си нахраним с теб гладните пилета!
Тука съм. Жива съм. Есен е.
...


Ивлин, привет smile3534

# 694
  • Мнения: 894
Маринка Hug
Аз мисля да направя това
http://www.yoli.bg/entry/sirop-ot-smokinovi-lista

# 695
  • София
  • Мнения: 2 672

Ив, имам вече сироп по рецептата на Иха, която е в нашите готварски. Но повече е полезен на листа.  Heart Eyes Сиропчето го давам на детето понякога, редувам го със сироп от червени сливи, (май джанки им викат) който правихме с другата му баба лятото и със сироп от арония, пак собствено производство. Днес ще ходя да донеса още бутилки от вилата. Нищо, че е мръчкаво навън.  Mr. Green

# 696
  • София
  • Мнения: 8 382
Привет разкошници (по Маринка) Другото, за разплетените кошници (по Фло) няма да го казвам  Mr. Green

Такаааа. ИХА приготвила мекички, набрала китка, сложила ни мисли, за размисъл...

ДИДИМИТИ, досложила кафе и чайче, написала ни прекрасен пътепис. Как можа да не ми се обадиш, миличка? Какво безпокойство е това? Напротив, още веднаж щях да чуя гласчето ти.

ЯНЧЕ, като не си ходила на младини, ходи сега. То не е едно и също, сега с " големите" пенсии е по-трудно, но важното е човек да има желание. Аз съм имала безплатни самолетни билети, имала съм легитимация за ЖП, с която се пътуваше с голямо намаление, но не съм имала желание. И не съжалявам.

ИВЛИН, събра ми погледа вчера с кулинарните изкушения. Браво, миличка! bouquet За всичко ставаш - и грижовна съпруга, и любяща майчица, и всеотдайна дружка, и добър професионалист и колега. Hug Hug Hug Много ми харесва, когато на музикален фон си чета написаното от вас.

МАРИНКА и днес не ни остави без стихотворение. Благодаря ти, миличка bouquet Ще взема под внимание рецептите със сушените смокинови листа. Приятен път и поздрави на Кц.

Имаме си внучета. Голяма радост си е това. Направих палачинки за закуска, но май започват да им омръзват. Дали пък следващият път да не ги срещна с филии, със сол, пипер и олио newsm78

Мисля да се захващам с мармаладено сладкарски дейности.

Хайде чао ви Joy

# 697
  • София
  • Мнения: 2 672

Още не сме потеглили, имаме още дела тук. Но се надявамда си почина за две дни там,  във владенията на есенната гора.  Heart Eyes

И понеже си говорим за смокинови листа, вижте откъде тръгва пътя им. Не, че не знаете. Фло, пак пускам вчерашния автор, защото пише много силна поезия и прочувствена. Направо го обожавам!
Това, разбира се, е малко закачливо, но е ФАКТ.  Heart Eyes И да не ви е мъчно без стихове тези дни.  hahaha



Валентин Чернев

ФАКТ ОТ БИТИЕТО

(стих от архива)

Адам и Ева в райската градина
без дрехи скитали из гъсталака
– едно листо от райската смокиня
заменяло и смокинга, и фрака
на дяда ни, създаден гол и весел,
за да насели тоя свят със хора.
До него, същото листо провесила,
търчала дядовата ни изгора.
Но времената се променят бързо,
а с тях и дрехите. Вместо листото,
на кръста Ева фустичка завързала –
зер как тъй с голо дупе в обществото?
Адам обул чорапи, панталони,
нахлузил риза, вратовръзка турил
– той не берял обяда си по клоните,
той вече претендирал за култура.
И завалели сякаш от небето
костюми, ризи, шлифери различни,
бикини, сутиени, тоалети,
/шокиращи, прилични, неприлични/;
ефектни шапки, чанти, ръкавици,
колани, дъждобрани, пелерини,
сандали, чехли, джапанки, чепици,
манта в модели “макси” или “мини”;
и червила, и лакове, и сенки,
шивачи, модни къщи и реклами,
дизайнери, ревюта, манекенки...
О, суетата край и дъно няма!
Известна ни е истината стара,
че нравите са дело на тълпата.
Напразно днес човек ще си повтаря,
че и под скъсан чул личал си атът.
По дрехите посреща обществото,
защото дрехата човека прави,
защото тя е сила и защото
такива са съвременните нрави.
От райската смокиня, от Адама
обличат се народите, защото
без дрехите си – гол! – човекът няма
влияние и тежест в обществото.
Но днес за мнозинството от народа
костюмът е душата и лицето.
Без дрехите са просто гола вода!
Е, туй е само факт от битието...

02. 11. 02, Ветрен

# 698
  • Мнения: 894
Маринка Hug  хареса ми стихотворението-еволюция на облеклото и душевността
Фло Hug
И аз ще пробвам този чай, но сигурно с пресни листа или ще ги почакам да увяхнат.
Я да ви пусна малко слънце при нас е циганско лято!!!!!!


И моЕнцето -канал се вижда

# 699
  • София
  • Мнения: 8 382
Приятелко МАРИНА, развесели ме с това стихотворение и ще ме накараш, да потърся този автор Валентин Чернев. Още щом прочетох сутринта рецептите ти със смокинови листа, нещо тъй далечно долетя при мене от безкрая, мигом просто ей така, си представих на шега, как по Евино бельо, в градината играя... Не случайно пиша " на шега", не ме вземайте на сериозно, няма да изляза по Евино облекло на улицата, нито в градината, че ще се наложи да ми идвате на свиждане на 4-ти километър. За момичетата, които не знаят какво е това, да поясня - лудницата. Wink Тя е много близо до нашия блок. Това пък ми напомни онзи виц, дето един казвал: Докато живеех с/у затвора, разказвах много политически вицове. Сега, откакто живея с/у нас си мълча... Mr. Green

ПП мИни ИВЛИН, мИни. Я съм по тебе... Wink

# 700
  • Мнения: 894
Фло Hug хи хи и пу пу аз живея срущу затвора, добре сме се ориентирали все срещу нас  Joy

# 701
  • Мнения: 894
Я да се отчета неделно и аз и пак ще хващам пътеките,с нова порция приятели ще се  наслаждаваме на хубавото време.
ЛЮБОВ И УСМИВКА
Божидар Коцев

Приятелю драги, да бързаш по-бавно.
Във времето мъдрост се тачи най-славно.
Приятелко мила, бъди над нещата
и вечност не скрива в света красотата.

Доброто е всичко, което ни трябва
и всеки човек на доброто се радва.
Животът се случва и пише на книга.
Любов и усмивка! Това днес ни стига!

# 702
  • София
  • Мнения: 8 382
ЧитА и са зверя... Божееее, к'ви сте интИлЕгентни... Коя музика сложила, коя със стихове ни омайва, друга кафе напра'ила, трета пък чай запарила. Само язе - нищо. След мармалада, к'во да измисла? Ами ей ма на. Аз ша танцувам за вас на ей този кол.



След танца на тоягата, ей ви на, още идно парче...



Я да ви вида, коя ша ми излезе насреща?

Последна редакция: нд, 18 окт 2015, 16:20 от Flo 51

# 703
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152


Ето СъМ. Сега скочих от клона.

Последна редакция: нд, 18 окт 2015, 16:47 от FURIQ_65

# 704
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296

 Ето сам и аз!
Вчера четох един виц във фейса. Ще цитирам по памет:
Циганин праща смс от затвора: Майко, тук е много хубаво! Дават едине па три пъти на ден! Спим в бели чаршафи! Има баня! Майката отговаря: Слушкай, маме, че да не те изгонят от там! Joy
Днес пък четох, че изхранването на един затворник струвало 1300 лв! Ами то си заслужава да се замисли човек къде да бъде!
Фло, пу съм втора на кола! Танците ми се отдават - колко му е и на кол да са! Joy
Иве и при нас е циганско лято - Анжелка е по къс ръкав на вън!
Фури, ама много си симпатична! Да беше скочила по-рано Joy

Общи условия

Активация на акаунт