КГБ = Клуб на Готините Баби - 161.

  • 53 781
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 641
 HugПривет и от мен !
Прибрах се от село уморена и изтощена, взех си душ ,направих греена ракийка с мед и съм при вас.
Иве,много вкусотийки си направила.
Янче,  разсмя ме с този с вица.
Фури много голяма Муна си.
Маринка,Фло,Айша,Борянка,... Hug Hug Hug..
Иха,Хули,Джили,КАГ,Луси,.... Hug Hug Hug
Борянка, как си запазваш мушкатото за пролетта? Hug Hug
Cabka, честито пенсиониране.
Дидимити,много интересна екскурзия сте си направили.
През ноември месец са ни рождените дни с моя дядо.Той има юбилей и исках да си направим екскурзия до Будапеща и Виена за четири дни 18.12-22.12.той обаче не иска с организирана екскурзия,за тези пари предпочитал да му купя Нутрибулет(ако имате впечатление от този уред дайте мнение)
Момичета, търся си дружка за екскурзията.



Последна редакция: нд, 18 окт 2015, 19:54 от cream_

# 706
# 707
  • София
  • Мнения: 4 178
Да се разпиша и аз. Днес бях на гости на внучката, че не бях ги виждала отдавна. Голям смях падна-опитват се да чифтосват кучо с неговата любима. Горкия, лежи изтощен от сутрешния маратон, вечерта нямам инфо, но и утре ще е екшън.
Кремче, хубава оферта, но аз събирам парички за НГ, та съм пас.
Дидиа, как така беззвучно се появяваш  Laughing Hug Здравчето не мой я стигнем по изразяване с емотикони.

# 708
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296
 Диде, само с три емотикона ли ще минеш?! Ами то ще минеш Здравчето! Joy

# 709
  • София
  • Мнения: 16 042
А аз бях на гости на прадедите ми.  Party
Все виждам реклами, че в МОЛ Сердика има изложба на динозаври и се канех да  отида.
Днес Пл. ходил насам-натам по работа и нали няма кола си взел еднодневна карта за гр. транспорт.
Прибра се към 15.30  и ми даде картата. Веднага скокнах до мола, разгледах динозаврите, снимах ги. Не излязоха хубави снимки. Много хора, родители снимат децата си.
Но пък беше разнообразие, различен от  уикенд маршрутите ми.
Римар, бебе-куче ли ще си имате след време? Дано стане свалката, много е красиво добичето ви.
Янке, аз съм като тебе за пътуванията. Добре, че Ани понякога се съгласява да отидем някъде заедно.
То пък преди 1989 г.съм пътувала много и надалече. Това ми остана.
Като четох за премеждията на Дидимити в пещерата се замислих - аз не влизам в пещери. Изобщо подземията не ми действат добре. Когато съм била на екскурзия и е имало пещера - чакам си кротко до автобуса. Даже и в метрото не ми е приятно да се возя. Ако може с надземен транспорт, нищо че е по-дълго и бавно.  newsm43
По повод затвора -  докато търсех да си купя апартамент брокерката ме заведе в един много добре ремонтиран и направен. Беше на бул. Г.М. Димитров, срещу № 42. За незапознатите там е следствената служба и ареста. А апартаментчето беше на 12 ет. и гледаше точно срещу сградата. На оградата висят мангалки с 4 -5 чавета, бащите на прозорците и се гледат.  Бррррррр, не ми стана приятно.  family6
После и собственика реши да вдига цената и го отсвирих. Сега съм пак на 12 ет, на същия булевард, но не виждам № 42.

# 710
  • Мнения: 18 568
Аш ,с асансьора как и? Или всичко отгоре земята е добро...
Крем ,половината цветя изхвърлих  и опразних саксиите,стаята  дето стояха зиме вече не може да ги приеме. Мазето е  почти без светлина ,или за тях е напълно тъмно,та останалите саксии  там ,можеше да постоят още навън ,но не ми се разправя ,искам да свършвам с всичко.В кашпи има няколко хубави корена мушкато ,чудя м,у  се  дали да го оскубя,увий  във вестник и провеся на тавана с корените нагори ,за всеки случай,ако в саксиите се съсипе.Иначе и миналата година оставих навън и измръзна доста. Писнаха ми тези цвекита,оставям само тези дето зимуват навън.Ще  търся едногодишни семенца,и  каквото имам,празните сандъчета ще наредя навън,защото би се поливало добре в тях ,иначе е  много място и  не мога да го наливам.Каквото дойде отгоре.
Яне ,с пътуването,нямах възможност както искам ,  и моя  се напътувал и  не искаше,това е шофьорско.Сега аз не искам и  да има сто дестинации,не мога.Каквото било служебно и с децата като малки по почивки ,стига,имам комп снимки и  разкази на очевидци. Дори си мисля,че нямам очи ,сетива да го видя като тях ,така че печеля.
Дидиа  се изхайлази и само маркира присъствие ,то и а така понякога.Може би,ноември да спра нета за почивка,да свърша нещо ,ще е трудно но не и  невъзможно,да си знаете.Някъде след 5 го спират автоматично като не платиш.За  новата ще има,то какво да правя тогава ,освен да зяпам.Но  не съм сигурна,че мога да издържа без нет.Само си приказвам.
В кофти период съм ,и  ми личи по вида,казват ми го.Ще  мине
Може да отскоча до София ,но едва ли ще имам време за срещи.
Друго не се сещам...

# 711
  • София
  • Мнения: 16 042
Борянка, нямам проблеми с асансьора и високите етажи.
Подземията ми действат на нервите.
А ти не се давай на лошите настроения - няма смисъл да се ядосваш.
Без нет  не ми е приятно, тв мога да го прежаля.  Как ли сме живяли без него до преди 15 год?

# 712
  • Мнения: 894
Момичета имате ли комплекси ,казвайте не ги крийте! hahaha
Имаш ли комплекси?
- Да, имам. Прекалено съм нисък, зъбите са ми криви и съм плешив. А ти?
- И аз имам. Един в Банско и два на Златни пясъци...
Борянче не потъвай все ще се решат проблемите.

# 713
  • Мнения: 5 346
Отговарям на Янчето за ученето. Дълго е. За тези, които ги вълнува, да погледнат скрития текст.
Скрит текст:
Човек и общество е най-мразеният от учениците / и от учителите/предмет. Много материал, висок стил, липса на часове за затвърдяване.
Най-важно е ученикът да може да отговори на въпросите:
Кога е станало събитието
Причини да се случи
Последствията от него
Например:
                        
Скрит текст:
България - християнска държава

Законите, наложени от Хан Крум сближили славяни и българи, но  въпреки това, те си останали различни народи, защото вярвали в различни богове.Другите европейски народи наричали българите езичници.  Затова по решение на владетеля  княз Борис Първи, България става християнска държава. Първо самият той, а после целият народ приема  християнската религия.  Това става през 9 век, през 865 г.
С приемането на христ. религия, княз Борис иска да обедини народа, а страната да стане равна на другите европейски християнски държави
Княз Борис постъпва много разумно, защото общата религия обединила славяни и българи. Така  държавата станала по-силна.

Това е същността на урока и ако се разкаже, то е напълно достатъчно.

Много важно е да се четат думите в речника след всеки урок. Там са обяснени понятията, а разбирането им и употребата им е важно, а и  често в тестовете присъстват въпроси за значението на някое понятие. Много е полезно  да се направи ЛИНИЯ НА ВРЕМЕТО-
 На голям лист се записва събитието, годината, име на владетеля.
На същия лист отдолу другото събитие, годината, владетеля и така до края на учебника. Децата разбират последователността на историческите събития.
Например:
Скрит текст:
681 г.-съюз между българи и славяни, победа над Византия, създаване на българската държава,начело е хан Аспарух, първа столица е Плиска
Хан Крум-първи писани закони, за да е силна държавата
Хан Омуртаг-развива се строителството
865 г.- приемане на христ. религия при управлението на княз Борис Първи. Българи и славяни стават единен народ, а България  е равна на другите европейски народи

870 г-- призната е самостоятелна българска църква
886 г. Княз Борис Първи приема учениците на Кирил и Методий, които разпространяват славянската азбука.

И така нататък за всяко събитие
По Човек и природа е важно да разберат връзки и зависимости в изучаваната природна среда или природно явление и овладяване на основните понятия. По този придмет, според мен, цялостното  разказване е доста трудно, да не кажа невъзможно, пък и не  е  нужно.
За улеснение на вас и децата, ползвайте презентации, където тези уроци са отлично онагледени. Има  един блог ОБЩНОСТ НАЧАЛНО ОБРАЗОВАНИЕ, където се пускат много, както по Човек и общество, така и по Човек и природа. С помощта на търсачката пишете презентация по /Заглавието на урока/ за еди кой си клас и излизат  почти за всички уроци. Освен това, там е цяло богатство от тестове и различни други материали по всички предмети . Всички те се публикуват от  правоспособни действащи учители и гарантирам за правилността и ефективността им.
Ако някоя от вас има нужда от помощ, моля пишете ми на лични. С готовност ще помогна, с каквото мога.

При мен новото е, че съм с нова прическа. Същата като на Христина Балинска от прогнозата за времето в  БТВ. Никога не съм била с този стил, ама май ми отива. Днес следобед си направих маска с мас и жълтък, а след баня -ампула витамини против косопад.  Напоследък косата ми доста пада. Най-вероятно се дължи на стреса, който преживявам. Ако знаете ефикасно лечение, моля споделете!

 Сега се връщам да ви чета, че 2 дни съм пропуснала.

Днес правих кекса с крем по пуснатата тук рецепта. Стана много вкусен. Става част от кулинарния ми тефтер.

Последна редакция: пн, 19 окт 2015, 18:26 от K.A.G.

# 714
  • София
  • Мнения: 16 042
КАГ, честита прическа! За косопада аз съм доволна от таблетки Фитовал. Около 10 лв са, 60 табл. и стигат за 2 месеца. Пролет и есен ги пия.
Пила съм и витамини за коса и нокти на Допел херц.
Ампули и маски действат на всеки различно. В подфорум Красива мама има тема за косопад - една хвали  нещо, на друга не и действа.
Пробвала съм лосиона пак на Фитовал - доволна бях. В момента съм на ампули на Ревалид, след измиване. Последните ги продават и на бройка - та може да вземеш 2 -3 за проба. Доворна съм също от серията Здраве/против косопад/ на Арома.
Преди измиване съм слагала от стимуланта на Икаров, бива. Но моята коса я омазнява.
Много хвалят маската с тривитаминол. Преди години вуйчо ми работеше във ветеринарен институт. Снабдяваше жените от целия град с ампули за аборт при свинете/ясно защо/ и с тривитаминол. Но не разрешаваше на вуйна ми и на мене да се клепаме с него. Тя е на 82 г. цял живот си прави маски с газ, мас и оцет - косата и е жива и силна.
Храна с много протеини, извара, пресни плодове и зеленчуци.
Събрало се е хем от стреса, хем сезонен косопад. С редовни грижи ще се оправят нещата.

# 715
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Добър вечер , девойки! bouquet
От събота в 02 ч. съм си в нас при дедко.  Party
Довлякох 3-4 кг. чушлета - рибки.
Слагала съм сурови до сега в Бг , но в буркани и им кипвах само капачките
и приключвах с одисеята за зимнина.  Laughing
А сега искам в една кофа да ги направя , тук тая екстра "буркан" забрави.  Crazy
Хвърлям ги и съответно нямам. Таааа ....  Grinning
Може ли да ги сложа в кофа , пак по моя си начин - чушките , малко копър и чесън ,
вода , оцет и сол?
Лека вечер!  bouquet

# 716
  • София
  • Мнения: 8 382
ЖАБКЕ, аз не съм кой знае колко голям спец по туршиите-правя сурова и царска с камби. Малко като асортимент, но пък изпитани рецепти и винаги стават. Мисля, че няма да има проблем да ги сложиш в кофа. Суровата туршия баба ми я слагаше в делви. Каква е разликата? Слагай, не бой се. Simple Smile

# 717
  • Мнения: 1 082

ПРИЯТЕН ДЕН-АЗ ОТИВАМ ДА СЕ ТРУДЯ!

# 718
  • Мнения: 1 065
Добро утро.
Дидимити, благодарско за ,,уханното'' кафе.
Миличката ми ти, успя ли поне да се наспиш и да си отпочинеш, като толкова рано излизаш?

Хубав ден, момичета.
Успешна и приятна нова седмица на всички ни!

.

# 719
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296

 Добро утро и от мен!
И аз благодаря за ароматното кафе и за песента! И аз сега го пия \кафето\ .
Грети, благодаря за разясненията - ще ми бъдат от полза. Не знам защо и ученици и учители не долюбват ЧО newsm78 Нали този предмет е в основата на историята! На мен винаги ми е била любим предмет. Дори мислех да следвам история, но после се преориентирах.

Общи условия

Активация на акаунт