Как и с какво да обличам бебето

  • 26 753
  • 161
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 415
Боряна, момчета ли ти бяха внуците или момче и момиче?
За момичета има доста интересни неща, на които предполагам майката би се зарадвала.
Има много сладурски шапки на 1 кука, пончо-та и разни такива. Ако са от хубава прежда и приятни цветове, стоят супер  Peace

# 31
  • Мнения: 18 571
Момче и момиче на  5 месеца.Тази зима няма да им трябват ,плетивата,само чувалчетата за количката,да не ги изритват завивките .

# 32
  • Мнения: 30 802
Правилото е: при хлад бебето с една дреха повече; ако се усеща топло, бебето с една дреха по-малко. През нощта с по-лека завивка от моята.

С терлици и много чорапи ще си докараш това, че бебето няма да усеща външната температура и да изгради терморегулация. Важно е краката да усещат промяна в температурата. Така се адаптира по-добре.

Досега никой не ми се е поболял сериозно, защото не е носел елек. Разболяват се от вируси.

Сетих се как японските дечица през октомври всичките бяха боси. И не само боси, ами и като спят в количките, босите им крака стърчат навън. Явно го смятат за полезно.

# 33
  • Мнения: 1 167
Все едно чета за моята .Вечно мрънкане,все му е студено .До три годинки бебко не се беше разболявал и като се разболя в градината-тя веднага се изрепчи,ти си виновна. ooooh!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 178
Те бабите винаги искат да навличаме децата. Моята свекърва му беше изплела едни пуловери, които после тайно разплитах и преправях - все пак не живеем в къща и имаме отопление. Мисля, че тя не разбра.

# 35
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
На два месеца и нещо, при същата температура, вече бях махнала бодито и остана само костюмче от две части. Ако спи е завито с чаршаф и плетена пелена, ако е будно е отвито. После минахме на тънки трикотажни блузки с дълъг ръкав + тънки ританки, а завивката само чаршаф.
Моята свекърва също само за това говори, още повече, че в техния град лятото на 30 + градуса тамошните бебета бяха с ританки, панталони, терлици , боди и блуза с дълъг ръкав до едно. Аз в началото се обяснявах като ученичка, сега само я базикам с нещо от рода на "и гумени ботушки ще сложим", "а зимата със скафандър ли ще го обличаме" и т.н. и си правя каквото преценя. Веднъж-дваж съм повишавала тон по въпроса и ефектът е мигновен, но краткотраен, така че не виждам смисъл от това.

Забелязала съм, че при претопляне акото на бебето добиваше повече или по-малко зелени оттенъци, при условие, че е на кърма.
 Като цяло го обличам като мен, с тази разлика, че не нося пелени, които да ми спарват дупето, а той носи. Често е малко по-леко облечен от мен, защото аз на 22 градуса съм с вечно студени крайници и нос и замръзвам.
Много е важно да се внимава с резки промени на околната температура и броя дрехи по бебока. Ако се влиза на топло за повече от 2-3 минути.

# 36
  • Мнения: 6 766
Боди с дълъг ръкав, чорапи и ританки. Това ни беше облеклото. Малкото бебе стои почти постоянно завито, затова е безумно да се навлича. Когато порасна и седеше по земята и извън леглото, съм слагала и елече и дебели чорапи. Но това на 8-9 месечно бебе, което се учеше да се изправя и пълзеше, за ужас на баби и дядовци все по земята. Аз на довод "ти колко бебета си отгледала", бих отвърнала, че всеки си гледа собствените бебета. Много мразя някой да се меси  ooooh!

# 37
  • Мнения: 30 802
...8-9 месечно бебе, което се учеше да се изправя и пълзеше, за ужас на баби и дядовци все по земята....
Как така ужас, не бяха ли от тия баби и дядовци, дето питат защо бебето още не е проходило, а вече е на 9 мес...

# 38
  • София
  • Мнения: 44 122
Ако гръбчето и ръцете (горе над лактите) са топли, значи му е ок на бебето.
24 градуса не съм държала вкъщи и не мога да кажа точно какво би му било достатъчно. Може би боди потник(или къс ръкав) и отгоре памучно цяло боди със затворени стъпала.
Даже при 24 градуса може и боди с дълъг ръкав и ританки само.
За зимата вълна не бих взимала, има хубави плътни  памучни, плетени жилетки и пуловерчета.

# 39
  • Мнения: 727
Синът ми е зимно бебе. Първият месец-два поддържахме тепературата около 22-23 градуса. След това дори градус надлоу. Обличах го с памучно боди с дълъг ръкав и памучено гащеризонче (тънко) + завит с одеалце (на тази възраст все пак оснавната част от денонощието прекарват в леглото). Слагах и чорапки върху гащеризина / ританките, но не толкова с цел да топлят, а за да не се изхлузват крачолите на гащеризона.
На свеки й благодари за това, че ти е отгледала мъжа и й кажи, че ти твоето дете ще го гледаш, както сметнеш за правилно  Laughing

# 40
  • Мнения: 760
темата ми е интересна ще следя ...  и аз чакам зимно бебе

# 41
  • Мнения: 874
моето е пролетно бебе, но пак беше сравнително хладно (20-25 градуса); въпреки това аз го извеждах навън по къс ръкав (боди) и елече отгоре или само боди с дълъг ръкав. Няма да ви казвам колко ми мрънкаха, че ще го разболея и че не си гледам детето... е, детето вече е на 2.6г и мога да кажа, че не е боледувал сериозно до сега  bouquet

също и за водата за къпане - свикнах го да го къпя с по-хладка вода и сега водата, с която аз се къпя (нормално топла), му се струва гореща и ми казва, че пари Simple Smile

По-добре е да го калявате от малко, отколкото да го навличате и изнежвате  Peace

# 42
  • Мнения: 4 415
Само за инфо.

Каляването не е да може да издържа само на по-ниски температури. Каляването означава, да може да се адаптира на променящи се условия. Т.е. ако се отглежда само на 20 градуса, пак не е ок за детето. Не е хубаво помещенията да са му еднакво затоплени винаги. Възможността организма да реагира адекватно на топло и студено изгражда имунитета. Иначе организма привиква на ниските или високите температури и при сблъсък с тази, на която не е свинал, пак може да се разболее. Дано обясних разбираемо де.

# 43
  • Мнения: 5 112
Записвам се и аз да следя, защото чакаме зимно бебе и от сега усещам какви проблеми ще си имаме с двете бъдещи баби  Joy Още от сега майка ми ми каза, че такова нещо като претоплено бебе нямало  baby_neutral Сигурно ще се очаква минимум от два плетени вълнени пласта.
Иначе като ми пуснат коментар, че там където аз отивам, те от там се връщат, винаги ми идва да им припомня че са били там преди повече от 30 години, но за сега се сдържам да не стават драми  Joy Истината е, че на времето те са се дразнили и не са били съгласни с коментарите и съветите на техните майки и свекърви, но са го забравили вече този момент или си мислят, че не е възможно техните собствени съвети да не са актуални, така както съветите на техните майки и свекърви не са били актуални когато сме се родили ние  Peace Разбирам че искат да помагат, но съвета е съвет, когато е поискан, а и не сме глупави достатъчно е по веднъж да се казват нещата, а не да се повтаря едно и също постоянно.
До тук и аз се ориентирам за облеклото на бебето, както сте писали. Ще следя с интерес темата Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 3 072
Аз въпреки че зимата често се разхождам вкъщи с къс ръкав, не мога да си представя да нямам чорапи на краката. Ама чорапи, не ританки, които държат проветриво Simple Smile Бебе без чорапи само лятото.

Общи условия

Активация на акаунт