Как и с какво да обличам бебето

  • 26 758
  • 161
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 710
Доколкото знам терморегулацията на бебетата още не е съвсем развита, ето защо правилото е един кат по-малко дрехи от твоите.

# 46
  • Мнения: 18 571
За  водата опитвахме на лакът,щом е приятна ,става.Моите искаха с термометри да  проверяват ,казах само да сравнят ,ами хареса им и  е  лесно,термометърът е на теб.
За  босите крачета и аз съм за лятото само.Нека си има чорапчета иначе.Късметлии  са ми,че  са далеч,иначе нямаше да мога да мълча постоянно,все  ща си дам мнението

# 47
  • Мнения: 874
съгласна съм за закаляването, може би аз не се изразих правилно в моя пост. Идеята ми беше, че трябва облеклото да е съобразено с времето, но да не се прекалява Simple Smile Колкото до чорапите - това лято на морето (при 35-38 градуса) видях деца на 6-10г с 3/4 чорапи и якета...  Crazy  и тук по парковете лятото виждам деца със сандали и чорапи... а често (при 15 градуса) виждам и бебета с космонавти (и се чудя как ли ги обличат при -5 градуса?!)...  Rolling Eyes
 

# 48
  • Мнения: 4 416
 animal, дъщеря ми лятото също можеш да я видиш с чорапи, дори и на 35 градуса. Причини има няколко.
1. Винаги новите сандали й правят ранички на кокалчетата. Без значение от марка, цена и т.н. Вземам уж качествени обувки  Thinking
2. До преди година изпадаше в истерия, ако са й мръсни краката, ако влезе пясък между сандала и крака. Та за да си спестя тези неприятности - чорапи  Mr. Green

Иначе и аз съм виждала деца при 15 градуса с шал, шапка и дебело яке и му повтарят - не бягай, че ще се изпотиш. Излишно е да казвам, че при - 5 не си подавт носа на вън.

Боряна, с лакът наистина е ок да се пробва. Също и с китката става.

Maidenly, аз съм същата. На горе по къс ръкав, иначе може и вълнени чорапки да си сложа  Laughing

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моето джипи (което е много добър педиатър) ми е казала следното правило:
до 18 градуса - бебето се облича с три ката дрехи;
от 18 до 24 градуса - два ката
над 25 градуса - 1 кат.
Спазвала съм го като бяхме малки и никога не съм имала проблем.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 064
Първо - 24 градуса е доста топло за вкъщи, освен ако не е лято. На тези температура бих облякла боди с дълъг ръкав и ританки, нищо повече. Всички плетени вълненийки са абсолютно излишни при наличието на толкова меки и приятни материи за бебешки дрехи. Моято свекърва подскачаше в началото, после свикна, видя, че не боледува и взе да си мълчи по отношение на облеклото на сина ми. Аз обръщах нещата на майтап и любезно, но твърдо давах да се разбере, че това е само моя работа.

п.п. Тези, които са с космонавт на 15 градуса, на -5 не ги извеждат изобщо.

# 51
  • Мнения: 3 595
В стаята, в която е бебето, е около 22-23 градуса през деня, вечер може би 20-21. Принципно казват, че бебето трябва да спи на 18, обаче не го правя толкова студено, под 20 на мен не ми е комфортно, та реших, че и на бебето няма да е, може да греша. Проветрявам 4-5 пъти на ден, като и обличам дебела жилетка и я оставям да подиша чист въздух, но не в непостредствена близост до прозореца (при нас е 10 градуса навън). Тогава падат градусите в стаята с 1-2 десети за малко.

Иначе през деня има боди с дълъг ръкав, ританки, чорапки върху тях и тънка жилетчица.
Като излизаме сменям жилетката с дебела и слагам плътен гащеризон и шапка, а в количката има одеало. Космонавтчето го пазя за по-студено.
Вечер спи с боди с дълъг ръкав и отгоре с гащеризонче. Спи със спално чувалче, което и покрива раменцата много хубаво.

Все не съм сигурна дали е достатъчно или прекалено облечена, първо бебе ми е и не мога добре да преценям... newsm78


# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Първо - 24 градуса е доста топло за вкъщи, освен ако не е лято. На тези температура бих облякла боди с дълъг ръкав и ританки, нищо повече.

Това е и моето мнение. За мен, 24 градуса си е рецепта за излишно изнежване. Синът ми е роден януари, като от първия ден на прибирането ни от родилното е гледан на 21 градуса, а след 3 месеца смъкнах нощната температура на 18. Та, на 21 градуса, новороден съм го обличала с боди с къс ръкав, тънки чорапки и гащеризон с цип, с дълъг ръкав. Тънка, памучна шапчица му слагах за 5-10 мин след баня да му попие косата. Като е спял през деня съм му мятала поларено одеалце, примерно. Педиатърката ни като дойде след изписването и само каза "най-накрая да вляза в жилище с нормална температура за отглеждане на новородено". За през нощта използвахме спален чувал (зимен, но махах ръкавите и горе оставаше с презрамки), боди и пижамка от 2 части.
От двуседмичен е по разходки (сиреч началото на февруари) и като детенцето на жената, която писа по-горе - водата, приятна на лакти и китки, на него му "пари", та се къпе с хладка.
Това с пипането на ръце, крака, уши и носове, според мен не е показател за това, дали на бебето му е студено. На мен са ми казвали да пипам вратленцето и по това се ориентирам. Има обяснение в интернет по въпроса.

# 53
  • Мнения: 874
Аз за температури не мога да говоря, тъй като никога не съм ползвала термометър - нито за стаята, нито за водата.

За разходките при нас беше "драма" от страна на бабите как така ще изведа бебе на разходка на 7-я ден от изписването му! Ако зависеше от мен щеше да е на 2-я ден, но...  Simple Smile

Това с пипането на ръце, нос, гръб и т.н. също не мисля, че е универсално, защото на моето момче, например, главата му е винаги гореща (дори и зимата); носът му е студен при студено време, но за мен това е нормално Simple Smile тялото му също винаги е топло (бъзикам се, че е от моята порода "топлокрвни същества") и единственото, което разпознавам по ръцете му е кога има температура - тогава дланите и ходилата му стават топли до горещи.

# 54
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Никога не съм слагала на детето си вълнени елеци, жилетки, гащи и т.н. За мен това е инквизиция, ако ще и де домашни, ами марсиански да са.
Като бебе го обличах с тънки чорапки, отгоре боди с къс ръка и памучен гащеризон, но не и дебел, дебелите гащеризони ги оставях за навън. Другият вариант беше - боди с дълъг ръкав и ританки. У дома Т беше около 23-24 градуса, по-малко не можах да я направя зимата. В началото го завивах с повече завивки и резултата беше - обрив.
Бебетата нямат терморегулация и за това бързо се претоплят, студен нос и ръце нищо не значат.
Претоплянето е по-страшно, защото бебетата не се потят, поне първите месеци. Пък и майките/бабите все имат чувството, че на бебето му е студено.
Никога детето ми не се е разболявало, защото му е студено, разболява се от вируси и бацили.

# 55
  • Мнения: 2 760
Mисля, че са прави всички, които дават съвети дрехите да са по-малко. Синът ми е роден в края на септември, през октомври му правиха тежка операция, след която трябваше да го пазим в почти стерилна обстановка и да не излиза навън в никакъв случай, да не глътне някой бацил. Ходихме вкъщи с маски на лицата цяла зима и го обличахме много, държахме прекалено топло, когато отваряхме  превръзките на операцията да диша кожата ooooh!. Който е гледал оперирано бебе, ще разбере добре страха ми...всякакъв здрав разум се изпарява. В резултат имам един вече шестгодишен кекльо, който е на антибиотик от първото кихване.
Дъщеря ми, която извеждах на разходка на -18 градуса, когато беше на 8 месеца, е здрава като камъче, пу-пу.

# 56
  • Мнения: 2 289
Значи съм спокойна,че не аз съм в грешка понеже го обличам и аз сато вас с боди_потник или къс ръкав и костюмче.. ...но тя е в спор- трябвало да има и чорапи под ританките и терлици над тях..боди с дълъг ръкав и оторе костюмче с дълъг ръкав,може и елеченце хахах ...

A тя с какво е облечена? Whistling

Аз ще родя януари живот и здраве, вътре ще държим около 22 градуса. Мисля да е с боди плюс гащеризон. Ако са й студени краката--терлички отгоре, но в никакъв случай чорапи отдолу. Нито пък елеци и пелени за завиване докато е будно, нали ще мърда това дете.

И разходки, моля се за приятна зима без мъгли и виелици, за да можем да излизаме.

# 57
  • София
  • Мнения: 44 127
чорапи отдолу е по-лек вариант от терлички отгоре Wink

# 58
  • Мнения: 2 289
A няма ли да се изхлузват? Аз говоря за памучни терлички, не плетени....те не ми харесват и няма да имам нищо плетено. За радост НИКОЯ от бабите не плете.  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 11 103
Както и да обличате вие бебето си, винаги ще е пълно с неподходящо облечени бебета и деца по улиците и площадките....

Днес по обед видях към 2-годишно дете съсзимна шапка... водеше го баба му, разбира се  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт