Как и с какво да обличам бебето

  • 26 871
  • 161
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 874

съгласна съм, че тази сутрин беше по-студено (6-7 градуса), но чак за такова облекло... за сравнение само - моят го пратих на ясла с тънка блуза и потник отдолу, а отгоре суитчър. Simple Smile

Ама така сте излезли на улицата ли? Или това е облеклото за вътре?

така излезе навън; в яслата махнах суитчъра и си остана по блуза;

предполагам, че сега ще има нападки, че ще разболея детето, но ще спомена, че яслата ни е доста близо - 5-6 мин. пеша (негово темпо) и попринцип той е свикнал да е по-леко облечен Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 окт 2015, 15:56 от animal

# 121
  • Варна
  • Мнения: 1 805
но ще спомена, че яслата ни е доста близо - 5-6 мин. пеша (негово темпо) и попринцип той е свикнал да е по-леко облечен Simple Smile

А ако беше на 20 мин, как щеше да го облечеш, след като по принцип е свикнал да е по-леко облечен? Мисля, че в това се коренят много от втрещяванията на хората. Защото, ако ще ми върви 20 мин до яслата, особено във вятър (който е базов елемент от нашия град), колкото и да съм про-каляването, няма да го пусна по анорак. Няма да му сложа зимно яке, но поне една безръкавна грейка с качулка ще има отгоре на изброеното от теб. Има хора, които не притежават кола, не живеят досами детското заведение и дори някой път им се налага да ползват детски колички при деца м/у 2 и 3г, на което първоначално съм се учудвала, но после се замислям, че обстоятелствата на хората може да го налагат (защото примерно без количката, времето за достигане на дестинацията ще се увеличи на 40 мин, което в студ и ранни зимни утрини не е оферта. Сори за офф-а). Трябва по продължителни наблюдения върху живота на дадено дете, за да се прецени дали семейството го отглежда "неправилно" (<- според нас). За справка, когато няколко майки родихме почти по едно и също време и излизахме всеки ден, тогава ми беше ясно, че полареното одеяло през юли не е просто инцидент, а начин на мислене/живот/методология у съответното семейство...

# 122
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За справка, когато няколко майки родихме почти по едно и също време и излизахме всеки ден, тогава ми беше ясно, че полареното одеяло през юли не е просто инцидент, а начин на мислене/живот/методология у съответното семейство...
Точно за подобно претопляне говорим, а не че ние си държим децата ненормално облечени за сезона.

# 123
  • Мнения: 874
Ако беше на 20 или повече мин може би щях да му облека малко по-дебел суитчър. Всъщност до сега яслата ми беше на 30 мин пеша (мое темпо) и реално миналата година по същото време съм го водила пеша (той беше с количка) и не беше облечен по същия начин Simple Smile А имаше деца, които ги водеха с кола, но въпреки това бяха с по 2-3 ката дрехи повече...

Иначе и аз имам познати майки, с които сме раждали по едно и също време и докато другите бебета бяха завити с одеало (април-май месец) в количката, моят беше по боди с къс ръкав или най-много с дълъг ръкав (завивки и одеала така или иначе не търпеше) Simple Smile

# 124
  • Мнения: 1 196
Всеки път като чета подобни теми, имам чувството,че всички мами се надпреварват да се похвалят как детето им е най-малко облечено в студа и колко е здраво заради това... Laughing Laughing Laughing
И всички други,по-дебело облечени от тяхното дете - биват оплювани...,смятани за неспособни родители,луди и т.н....
Студ ли е - облича се дебело с няколко ката дрехи! Щом не е влажно или потно детето,значи му е добре с тези катове дрехи... Не може да се рискува, с дете което не може да говори още/и няма как да каже какво му е/ с минимум връхни дрехи в студа...

# 125
  • Мнения: 144
Не съм изчела всичко, аз лично държа 23 градуса в моята стая (в хола поне е на камина и понякога стига до 27 тогава го събличам по къс ръкав с голи крачета, само с чорапки) иначе на 23 градуса го държа с боди дълъг ръкав и чорапогащник, панталонче с чорапки или ританки, бодито закопчавам отгоре, за да не го събува Stuck Out Tongue Иначе, ако го навличам в къщи, какво трябва да му облека навън? То колкото и дрехи да трупам за излизане навън все ще му е студено, ако е свикнало да седи на 23-24 градуса навлечено... аз лично не го сравнявам с това дали на мен ми е топло или студено, защото много пъти аз съм замръзвала пък на него гърба му е бил мокър, а и да добавя, че до 3 месец не можеха да му се изчистят пъпчиците от лицето, заради претопляне, защото го държах на 25 градуса по същия начин облечено, дори сега като е в хола при камината понякога му излиза някоя пъпка от претопляне, за жалост с камина е трудно да се регулира температурата, особено със свекър и свекъра, които постоянно слагат на печката, а в кухнята дето му мия гъза държат кучи студ, само ходя по тях да пускам духалката, защото радиатора не може да затопли :@ Гледкай си детето както си знаеш, аз категорично отрязвам всеки, който се прави на компетентен и ми казва как да си гледам детето, все едно някой им е помагал да си гледат техните деца и само те могат да бъдат добри родители

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 23:48 от Денислава Вельова

# 126
  • София
  • Мнения: 44 245
Ми ти направо си го навличаш вкъщи. Чоропогащник+ританки/панталон+чорапи  на 23-24 градуса си е супер навличане.

# 127
  • Мнения: 144
Ми ти направо си го навличаш вкъщи. Чоропогащник+ританки/панталон+чорапи  на 23-24 градуса си е супер навличане.

хахаха казвам едно от тези неща не всичките :Д или е само с чорапогащник, или само с ританки, или само с панталон и чорапки разбира се, няма как да е с бос крак  Grinning Разбрахме се иначе де Grinning

# 128
  • София
  • Мнения: 44 245
хахахаха, а само едното е ок... но и другия вариант се среща, та не бих се учудила много Wink

# 129
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Всеки път като чета подобни теми, имам чувството,че всички мами се надпреварват да се похвалят как детето им е най-малко облечено в студа и колко е здраво заради това... Laughing Laughing Laughing
И всички други,по-дебело облечени от тяхното дете - биват оплювани...,смятани за неспособни родители,луди и т.н....
Студ ли е - облича се дебело с няколко ката дрехи! Щом не е влажно или потно детето,значи му е добре с тези катове дрехи... Не може да се рискува, с дете което не може да говори още/и няма как да каже какво му е/ с минимум връхни дрехи в студа...
newsm78
Хм, като излизаме навън на студено се обличаме с няколко ката дрехи, то това е ясно.
Но за разлика от навън, у дома е топло. Всички ходим по къс ръкав, долница на анцунг, чорапи и джапанки. Ако се навлечем у дома с няколко ката дрехи ще прегреем.
Детето го обличам като нас от както стана активно, т.е започна да ходи. Преди това си беше с памучно боди с дълъг ръкав, вместо тениска.
Но има ли баба и нас, то тя започва да гони детето с някоя блуза с дълъг ръкав. hahaha hahaha hahaha Добре, че вече то мое само да се преоблича.
Онзи ден реши, че ще ходи у дома с бермуди, тениска и джапанки на бос крак. Постоя около 2 часа така и после се облече както трябва. Whistling

# 130
  • Мнения: 4 420
В къщи в момента всички стоим по къс ръкав. Жега е, парното работи добре. Аз лично не обичам да се навличам, дъщеря ни също. По-приятно ни е да сме по-леко облечени и на по-топло. Майка ми постоянно ми дава съвети за обличането на детето, изхождайки от тяхната къща. Сега по празниците беше за няколко дни у нас, ами и тя търси къс ръкав. Иначе преди да разбере какво е положението при нас ме караше да включвам печка в банята за детето  Mr. Green
Та трябва да се има предвид и стайната температура и с какво е постигната. Едно е с климатик 23 градуса, друго е с парно или пък с печка на дърва. Климатика като спре да духа и става хладно.

# 131
  • Мнения: 6 789
Офф топик. Завидях ви за къщите, където сте по къс ръкав. Нашият апартамент е толкова брутално студен, че преди 2 дни като беше -10 навън ми се искаше като минаваме през коридора да й обличам якето  Joy

# 132
  • Мнения: 4 420
Офф топик. Завидях ви за къщите, където сте по къс ръкав. Нашият апартамент е толкова брутално студен, че преди 2 дни като беше -10 навън ми се искаше като минаваме през коридора да й обличам якето  Joy

Много е хубаво да ти кажа. Преди да се събера с мъжа ми, живеех в апартамент, който се отопляваше на ток. Коридор, баня - леднена епоха. То тъкмо се стоплиш и бойлера ти свърши в банята. Ей, родих се откакто сме заедно. Дано не стане безбожно скъпо парното и топлата вода.

Спирам да спамя и аз.

# 133
  • Мнения: 3 595
Ние държим леко по-хладно (ако изобщо може да се нарече хладно) - около 22-23 градуса в стаята, където играе, защото когато е по-топло въздухът просто не е приятен, прекалено сух става. Аз също така правех и преди да се роди бебето, предпочитам да ходя с тениска и анорак/пуловер, вместо да ходя само по тениска и да ми е сух въздухът. Ние сме на парно, нямаме овлажнител за въздух. В стаята, в която спим, е 20 градуса.

Аз самата не съм зиморничава и не съм била сериозно болна освен нормалните настинки с гърло и нос през живота си, намирам се за доста здрав човек, но по описаното в темата излиза, че се навличам много и съм изнежена..

Бебето ми е на три месеца от вчера, обличам го с памучно боди с дълъг ръкав и гащеризонче и чорапки под него, или бодито, панталонче, чорапки и памучно пуловерче. В началото на темата четях и се филмирах, че си навличам детето, сега не чета, а и пипам вратлето и махам катове, докато установя кога и е ок. И вече горе-долу знам и не се подлъгвам под надпреварата тук чие дете е най-леко облечено, наистина малко като състезание е темата…  Peace

# 134
  • Мнения: 4 420
Skeeter, всяко тяло си е различно. На едни им е по-добре на по-топло, на други на по-хладно. Аз за изнежен човек смятам такъв, който на 25-6 градуса стои навлечен със сто ката дрехи. Води се по детето най-добре. Моята например, откакто е родена, спи отвита. Колкото и да се мъча да я зививам, винаги изритва завивката. Вече съм се отказала. Поиска ли завивка, значи се разболява.
Аз пък не мога да спя с отвити крака и завити ръце. Та така, всеки луд с номера си.

Общи условия

Активация на акаунт