Цистит - лечение без антибиотици - 2

  • 133 952
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 779
Ами така ми обясни на мен, защото докато ми каза, че вероятно червата са причина и аз нали чула от други специалисти бързам да се изкажа за хигиената си... и именно тогава ми каза, че говори за съвсем друго нещо, за пропускливост на червата и бактериални рецидивиращи инфекции.

# 691
  • Благоевград
  • Мнения: 2 877
Ами така ми обясни на мен, защото докато ми каза, че вероятно червата са причина и аз нали чула от други специалисти бързам да се изкажа за хигиената си... и именно тогава ми каза, че говори за съвсем друго нещо, за пропускливост на червата и бактериални рецидивиращи инфекции.

Какви изследвания са необходими? Какво е лечението?

# 692
  • Мнения: 11 779
Доколкото знам, диагноза точна за пропускливи черва май не може да се постави, поне в БГ няма въпросните тестове от тази статия, но в нея има доста информация.
http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.bg/2011/03/leaky-gut-syndrome.html

# 693
  • Мнения: 752
Здравейте!
Аз го разбрах,че след няколко месеца стерилна,пак се появява е.коли.djuli13,имаш ли остатъчна урина,хидронефроза или някакъв задържащ фактор?
evianna,говорише се някаква сбъгана партида амоксиклав.Аз го пих 7 дена (трябваше 10)преди 2 седмици заради стаф.ау ,новата урина показа е.коли,но сега толкова скоро след него съм с обострен пиелонефрит и цистит.И на ижекционен амикин +неоренал.Ще проверя като го свърша колко е помогнал.
Какво му е бъгнатото на антибиотика, че го изпих, пък и кърмих?
Стерилна урина ли да пускам сега или може и обикновена. Мъжът ми да даде ли и той?

# 694
  • Мнения: 4 350
Има фалшива партида.Но дали е от това?
Пусни си стерилна,обикновената може и да не ти хванат гадините.

# 695
  • Мнения: 11
Здравейте! Да споделя , както вече писах за една година 6-7 пъти имам ешерихия коли.В момента пак.Чух се с нефролога и понеже се отрових от антибиотици ми назначи-цистинол акут-през първия и втория ден-6 пъти -по 2 таб.третия ден-3 х 2таб. след това Цистостоп хроно 1 опаковка и следва -обикновена и стерилна урина.От днес почвам.Просто споделям за да знаете как ,ще процедирам без антибиотици.Ще пиша за резултата.Хубав ден на всички!

# 696
  • Благоевград
  • Мнения: 2 877
Привет и от мен! Аз да споделя за стомаха, лекарката ми каза, че имам раздразнено дебело черво и ми изписа да пия "Дуспаталин" за 1 месец, ако не се подобря, ще ме прати на гастро. Аз се побърквам. Още ме боли като пишкам и то ниско долу, а не бъбрека. Според нея изхвърлям пясък и затова така. Знае ли човек  newsm78 Ще пускам другата седмица стерилна урина и ще ходя пак при уролога да му се скарам как ми прецака червата с тоя Нитроксицилин. А дали на Фуролин е също действието? Пил ли го е някой? Как ви понесе?

# 697
  • Мнения: 4 189
Фуролинът (нитрофурантоин) се понася общо взето добре, някои споделят, че им се гади от гръцкото или турското. Лично аз като почнах в началото (с румънско) нямах проблеми, но като продължа повечко време и почва да ми става тежко, да получавам гадене...и го спирам. Повече от 20 - 30 дена не мога да го издържа да го пия дори и да е само по едно вечер. От немското ми се гадеше повече. Румънското по-добре ми понася.

# 698
  • някъде
  • Мнения: 4 961
Пила съм го 2 пъти по 6-7 месеца и веднъж за месец и не съм имала проблем с понасянето му.

# 699
  • Благоевград
  • Мнения: 2 877
Пила съм го 2 пъти по 6-7 месеца и веднъж за месец и не съм имала проблем с понасянето му.

Диди, как си мила?  Hug

При теб имаше ли положително действие?

# 700
  • Мнения: 410
Фуролинът (нитрофурантоин) се понася общо взето добре, някои споделят, че им се гади от гръцкото или турското. Лично аз като почнах в началото (с румънско) нямах проблеми, но като продължа повечко време и почва да ми става тежко, да получавам гадене...и го спирам. Повече от 20 - 30 дена не мога да го издържа да го пия дори и да е само по едно вечер. От немското ми се гадеше повече. Румънското по-добре ми понася.

и аз съм го пила 6 месеца , от гръцкия . От ден първи ми се гадеше , даже си повръщах , затова го пиех непосредствено преди да заспя.При мен ефект нулев.

# 701
  • някъде
  • Мнения: 4 961
Как сте момичета  Hug

# 702
  • Мнения: 22
Здравейте,
Имам въпрос- дали е възможно болки в кръста да имат общо с цистит и Е-коли?  Rolling Eyes

# 703
  • Мнения: 4 350
Кръст или бъбреци?

# 704
  • Мнения: 22
До колкото мога да определя - кръст.

PS: От любопитство да Ви питам, дали въобще има някой, който се е оттървал от това Е-коли завинаги?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт