Цистит - лечение без антибиотици - 2

  • 133 110
  • 756
  •   3
Отговори
# 705
  • Благоевград
  • Мнения: 2 872
До колкото мога да определя - кръст.

PS: От любопитство да Ви питам, дали въобще има някой, който се е оттървал от това Е-коли завинаги?  newsm78

Ако е кръст, за невролог. Ако си е от бъбреците, ще те болят бъбреците. Аз се отървах от Е.коли, но сега съм с други гадове, защото не мога да отстраня причината за образуване на камъни и инфекции.

# 706
  • Мнения: 51
Здравейте,
Аз приблизително от 10 години правя цистити и всеки път се изолира Е. коли, докато преди 2 години не установих истинския причинител хламидия за моите проблеми. Може някъде да е коментирано, но не успях да видя.
Препоръчвам ви да си направите изследване ако не сте. Разбира се, всеки случай е различен, но реших да споделя моя.

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 18:59 от ivash

# 707
  • някъде
  • Мнения: 4 956
С взимане на секрет от уретрата ли се прави изследването? А и с антибиотик ли се лекува? Защото след толкова изпити антибиотици от нас не би ли трябвало да се е излекувало ако го е имало?

# 708
  • Мнения: 51
Хламидията е бактерия, която обикновено няма симптоми и най-добре да се направи кръвно изследване - антиген тест за хламидия трахоматис - ИгМ, ИгА и ИгГ.
Тя се лекува много трудно и някои антибиотици не ѝ влияят. На мен дълго време ми предписваха Нолицин, Монурал и какво ли още не, но тези антибиотици не могат да унищожат патогена хламидия.

# 709
  • Мнения: 11 762
А доксициклин?

# 710
  • Мнения: 51
Доксициклин да, но трябва лечението да е било поне 10 дни, а в някои случаи, като моя трябва поне 3 курса по 15 дни.

# 711
  • Мнения: 22
Привет отново  Peace

Понеже честото уриниране при мен не минава, както и леката болка в долната част на корема, отидох при личната ми лекарка, която реши да пуснем урокултура/стерилна урина/. Понеже при мен цистита вече е на лице от 2 години и никога не съм си пускала такова изследване, реших да го направя и очаквах да има поне Е-коли, но нищо не беше изолирано. Има такова само във влаг. секрет, при последните ми изследвания от преди няколко месеца.
Да ме посъветвате какво да правя, при какъв лекар да отида вече и аз не знам.  Започвам да се съмнявам за бъбреци, може би трябва да прегледам и тях.

# 712
  • Мнения: 11 762
Приемаш ли някакви билки, през цялото време, откогато имаш симптомите?

# 713
  • Мнения: 4 347
Е.коли във вагиналния ли имаш?
Merelenda,как си с нонито?
А останалите как сте?
Аз съм на дълга терапия по схема на Нелидкс,но ми е лошо от него.Не знам дали ще убия гадинките,но мен може.

# 714
  • Мнения: 11 762
Спрях го преди 2 месеца. Пих го общо 5 месеца.  Simple Smile

# 715
  • Мнения: 22
Билки не приемам,  в началото пиех чай за цистит от билковата аптека, но за кратко.  Е. Коли имам само във  влагалищния секрет. Вчера се зачетох и попаднах на вид цистит, при който в урината не се изолират бактерии - интерстициален цистит. Прилича на хроничен, не знам дали има разлика и каква е тя.

# 716
  • Мнения: 4 347
Тази тежест ниско долу може да ти е от е.коли във влагалището.
Мер,а доволна ли си от него?В урологично отношение и ендокринно имаш ли полза?

# 717
  • Мнения: 11 762
В ендокринно съм доволна. За урологично не мога да кажа.  Simple Smile
И понеже за Нони е посочено, че стимулира секрецията на хормони, а аз съм с хиперфункция, от личен опит и наблюдения, според мен се явява имуномодулатор, а не стимулатор, в тази насока. Явно преобладаващо е тестван на хора с хипофункция, но не и с хиперфункция на щитовидната жлеза.


strangerintheroom, в борбата с е-коли, ако искаш може да опиташ тиро билките: мащерка, риган и жълт кантарион, смесени в равно количество. Правиш си чай от 1 с.л. от сместа в 400 мл вода и го разпределяш на три приема за деня, на гладно.

# 718
  • Мнения: 4 347
Мер,а Хашимото имаш ли?
Имаш страхотни рецепти за ВМ.Всичко съм отбелязала и сега предстои да се направи.Направо си спасение за АИП. bouquet Hug

# 719
  • Мнения: 11 762
Базедова болест имам.
Благодаря, sun sea  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт