Цистит - лечение без антибиотици - 2

  • 133 100
  • 756
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 22
Merelenda Трудното с тези чайове е, че ми липсва постоянство, понеже е свързано с цяла процедура с варене и т.н. Но ще опитам все пак, благодаря!  Peace

# 721
  • Мнения: 241
Здравейте, момичета! Пиша с идеята да обменим и споделим горчив опит, за съжаление. Та, за 1 календарна година имам 4 цистита: първите два през 5 месеца, последните два - в рамките на 20 дни. Всичките много болезнени, с удебелни стени на мехура и задължително пиене на АБ. Сега пия ваксина Уростим (3 месеца), тъй като няма бактерия, но е хронифицирал. Няма да казвам, че изпитвам ужас като спра Уростима да не се попети тая история.
Относно въпроса на Strangerintheroom - възможно е да има песъчинки в бъбрека и когато се размърдат на някъде, се усеща като тъпа, постоянна болка/дискомфорт. Ако слязат надолу обаче, могат да раздразнят лигавицата на мехура. Това може да се види на ехография на вътрешни органи (бъбреци) - не знам медицинския термин.
Иначе ешерихия се лекува, но моят случай показва, че нещата не приключват с това...  ooooh!

# 722
  • някъде
  • Мнения: 4 956
  Е. Коли имам само във  влагалищния секрет.
Как разбра, след като:
Понеже честото уриниране при мен не минава, както и леката болка в долната част на корема, отидох при личната ми лекарка, която реши да пуснем урокултура/стерилна урина/. Понеже при мен цистита вече е на лице от 2 години и никога не съм си пускала такова изследване, реших да го направя и очаквах да има поне Е-коли, но нищо не беше изолирано.

# 723
  • Мнения: 22
Д и д и Проба от влагалищен секрет ми е вземана неведнъж от гинеколожката, което няма общо с урокултурата, която не си бях правила никога. E-coli имам само във влагалищния.

Последна редакция: чт, 16 юни 2016, 19:21 от strangerintheroom

# 724
  • Мнения: 22
mishkin Аз съм пила Уроваксом, което също е ваксина и също го пих 3 месеца. На мнение съм,че това няма как да те излекува,а само поддържа някакво нормално състояние. Дано да не съм права и при теб да подейства, но аз откакто ги спрях се върнаха симптомите. За сега хубавото е,че кризи съм нямала, но мисля, че това е по-скоро резултат от пазене доколкото мога.
При теб E-coli в урината ли беше?
Относно бъбреците - със сигурост ще отида да видя и тях, но за сега чакам да дойде другия месец, заради прословутите направления...

# 725
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Д и д и Проба от влагалищен секрет ми е вземана неведнъж от гинеколожката, което няма общо с урокултурата, която не си бях правила никога. E-coli имам само във влагалищния.
Понеже казваш, че от две години правиш цистити, а не си давала стерилна урина за изследване, та въпроса ми беше как си сигурна че си имала е.коли само вагинално, а не и в урината?
Няма да навреди от време на време да си пускаш урина?
Вагиналното е.коли третирала ли си го с нещо?

# 726
  • Мнения: 319
Здравейте, някой да се е лекувал при д-р Халачев от МВР Болница? Какви са впечатленията ви от него?

# 727
  • Мнения: 4 347
Аз.Страхотен е -и като лекар ,и като човек.При мен беше единствения,чиято диагноза и метод на лечение, се потвърдиха в чужбина.
Успех!В на-добрите възможни ръце си! Peace

# 728
  • Мнения: 229
Аз.Страхотен е -и като лекар ,и като човек.При мен беше единствения,чиято диагноза и метод на лечение, се потвърдиха в чужбина.
Успех!В на-добрите възможни ръце си! Peace
   Peace

# 729
  • Мнения: 22
Д и д и Така е, може и да съм имала бактерия в урината, но поради факта,че не съм пускала изследвания няма как да знам. Просто сега се озадачих от липсата на такава, понеже имам симптоми.
Заради колито във влаг. секрет съм пила антибиотици 2-3 пъти + свещички. Но след като видях, че ефект от тях няма спрях. Помня, че в началото пих и уринал акут след което пуснах изследвания пак от влаг. секрет и нямаше бактерия, но след това отново се появи...  newsm78

Ако някой може да препоръча читав гинеколог и уролог в Пловдив ще съм благодарна.

Последна редакция: сб, 18 юни 2016, 14:36 от strangerintheroom

# 730
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Пламичка, как си?

# 731
  • Мнения: 4 347
strangerintheroom,АГ-д-р Петров,от уролог не съм доволна(евентуално д-р Дойчев),ако те устройва нефролог-д-р Костадинова.

# 732
  • Мнения: 229
Нямам подобрения... какви ли не диети опитах.. Сега се пробвам на сурови плодове и зеленчуци, но нея трябва месеци, а е много трудна за издържане - нямаш почти енергия от нищо... Бях цял месец само на зеленчуци със зелени смутита, няма ефект. Сега съм на суровата диета бях за 10 дена смутита със салати, плодове, но симптомите са ужасни - имам рефлукс някакъв от корема малко готвене ядох и се оправи. Друг симптом е пих няколко по-студенички смутита уж си ги задържам малко в устата, че от там гърлото ми по изстина и 10 дена няма оправяне вечерна кашлица само - цял ден лимон и чай няма. И сега след като ядох сготвено и взе малко да намалява.... Не знам много е трудно да си с доживотно заболяване, мъча се с тези диета, но тази суровата е адски трудна..

# 733
  • Мнения: 4 347
Ти за какво ги правиш?
Минах дълги години вегетарианство в съчетание с веган(повече от 10г),отделно съм била на Гайдурков.След тези години ,си докарах още нови проблеми(кръвно-захарни,дефицити колко искаш..) ,освен уроинфекциите,алергии,гастритни,колитни..На глад по Брег се чувствах добре.
От скоро съм на АИП и се чувствам доста по-добре.Разбира се ,се иска време.

# 734
  • Мнения: 22
С тези диети и режими не е добре според мен. Така "бутате" имунната система и става още по-трудно лечението. Може и да има положителен ефект от спирането на някои храни и напитки, но при наличието на проблеми за режими най-добре да се консултирате с лекар или диетолог.

Общи условия

Активация на акаунт