Менюто в детската градина

  • 8 813
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 156
Нищо му няма на пилето фрикасе, ако е приготвено както трябва и е сервирано със салата.
Вкъщи, например, винаги махаме кожата.
Съгласна съм с теб за тестените закуски.
Гювече не си представям на сготвят, по-скоро ще пльоснат по един миш-маш.

# 91
  • Мнения: 6 001
Кожа и кости няма и в училищните столове в храната.Да не говорим за детска градина.

# 92
  • Мнения: 529
Няма салати, по- скоро вчера имаше в менюто, но в действителност е нямало. Прави ми впечатление малкото количество зеленчуци като цяло. Иначе госпожата от друга група, която ми е позната, каза, че са имали есента тиква печена, но масово децата са я хвърляли. Също някой е дарил пиперки червени пресни, готвили са ги пълнени и отново децата не искат да ядат. Същото се случва и на спаначена супа и зеленчуците от другите супи. Та ясно, че и в къщи е еднообразно в повечето случаи. Щото на никой не му е направило впечатление менюто. И остава да се опитвам да компенсирам в къщи.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 995
Ето че здравословното се оказва много индивидуално. Аз не считам, че на толкова малки деца трябва да се дават алабаш, цвекло и гулия.
По отношение на елдата, нахута и овесените ядки съм по-скоро неутрална.
А какво ѝ е на пилешката кожа, всъщност?

# 94
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Те децата трудно ще ядат алабаш, цвекло и гулия. Може би цвеклото ще го ядат на крем супа.
Елда трудно хапват, в яслата имаше ден със закуска елда и сестрата ми беше казала, че почти никой не я яде.
Овесени ядки чат-пат дават в градината за закуска. Иначе сега гледам, че основно менюто им се състои от боб, леща, зеле и картофи. Към тях добават и месце.

Асос, пилешката кожа децата не я ядат, защото им е лигава.

# 95
  • Мнения: 529
Ето че здравословното се оказва много индивидуално. Аз не считам, че на толкова малки деца трябва да се дават алабаш, цвекло и гулия.
По отношение на елдата, нахута и овесените ядки съм по-скоро неутрална.
А какво ѝ е на пилешката кожа, всъщност?
А на каква възраст е подходящо да се включат тези кореноплодни? Освен това те могат да бъдат сготвени, не се ядат само сурови.
Сега като се замисля, тези зеленчуци може всъщност да не са подходящи колкото един десерт със подсладители и нишесте примерно едно кремче.  Crossing Arms
И трите зеленчука са включени още при захранването на бебетата.  Peace

Последна редакция: вт, 22 мар 2016, 13:42 от grosdanat

# 96
  • София
  • Мнения: 2 995
Асос, пилешката кожа децата не я ядат, защото им е лигава.
А, това е различно. Дъщеря ми си я яде, не виждам нищо нередно. Обича си цели бутчета детето.

grosdanat, не знам. Аз тези зеленчуци ги свързвам единствено с болки в корема, не виждам защо трябва да ги яде едно дете.
Нишестените кремчета  са пълна гадост, спор няма.

# 97
  • Мнения: 529
Няма значение всъщност алабаш  или друго, просто ми се иска да е малко по- разнообразно менюто им.
А бутчетата са любими и у нас. Laughing

# 98
  • Мнения: 2 285
Няма салати, по- скоро вчера имаше в менюто, но в действителност е нямало. Прави ми впечатление малкото количество зеленчуци като цяло. Иначе госпожата от друга група, която ми е позната, каза, че са имали есента тиква печена, но масово децата са я хвърляли. Също някой е дарил пиперки червени пресни, готвили са ги пълнени и отново децата не искат да ядат. Същото се случва и на спаначена супа и зеленчуците от другите супи. Та ясно, че и в къщи е еднообразно в повечето случаи. Щото на никой не му е направило впечатление менюто. И остава да се опитвам да компенсирам в къщи.

Съвсем не е задължително. Моето не е особено капризно, яде почти всякакъв зеленчук, включително спанак, цвекло и земна ябълка - сготвени и пресни, проблем с тях няма. Но в градината спаначената супа я отказва. Явно се влияе от общите настроения в групата. Така че, да ... Гледам да компенсирам с повече салати вкъщи или аз му осигурявам храната за деня (при нас го има този вариант).
Относно пилешката кожа - при положение, че всички токсини се натрупват в мастните клетки, а пилешката кожа съдържа 40 % мазнини, предпочитам да не тровя децата си с подобни неща.  Peace

# 99
  • Мнения: 2 352
За споменатата тиква.
Прекрасна храна е, но е и силно разхлабваща.
За другите вече коментирани храни. Малките често имат проблеми с коремчетата. Силно газообразуващите храни са и силно непрепоръчителни.  Peace
Липсата на предлагането им в градините от друга страна е добре, тъй като се приемат по-добре у дома и децата не са им втръснали. Салата от цвекло, моркови, ябълки и стафиди е любима салата за моето дете. Обикновено иска и малко тиквени семки в нея. 

Общи условия

Активация на акаунт