Нови данъчни облекчения за деца

  • 45 641
  • 211
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 486
Тоест - ако данъчната ми основа е примерно 2000 лв, махам от тях 600 лв и остават 1400 лв. На тези 1400 лв плащам 140 лв. данък. Тъй ли?
Ако 2000 ти е годишния доход, тъй. Ако е месечния, то е тъй само за единя месец, за останалите 11 няма.

# 16
  • Мнения: 15 224
Е, нали реваха някои, че искали и те коледни като пенсионерите, но за децата си. Ето им сега. Не са доволни ли или?
Ти не правиш разлика между данъчно облекчение и добавка.  Wink

Когато едното  от две деца е с ТЕЛК две декларации ли се подават т.е. една по  чл. 22в и друга по по чл. 22г.  newsm78

Последна редакция: вт, 24 ное 2015, 10:41 от Mama_Nana

# 17
  • Мнения: 231
20 лв 20 лв кой ти ги дава на тая крадлива държавица ( то не държавата ами управата) и левче няма да оставя всичко ще си търся като наследство.

# 18
  • Мнения: 790
И аз мисля че си е подигравка направо. Тези които се осигуряват на реална заплата и си плащат честно данъците масово нямат право на детски. Защо тогава това облекчение не е за 12 месеца например, тоест да облекчават ама с 20х12 . Т.е. кво излиза ако лъжа държавата и не се осигурявам на реална заплата ще имам право на 35 лева всеки месец детски, обаче ако си плащам честно и пълна хазната, имам някакво си 20лева облекчение годишно .Ами хахаха  hahaha
а какво става ако в момента си в майчинство, т.е подаваш декларацията към работодателя, ама другия месец не взимаш заплата.т.е. как точно ще ти намалят данъците, то с майчинството удръжки имаш ли?не. тогава 20 лева повече майчинство ли ще вземеш?

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тези, които получават детски, също имат право на тези 20 лева на дете.

# 20
  • Мнения: 47 993
Ако не подадеш през работодателя, винаги можеш да си подадеш данъчна декларация

# 21
  • Мнения: 5 366
Е, нали реваха някои, че искали и те коледни като пенсионерите, но за децата си. Ето им сега. Не са доволни ли или?
Ти не правиш разлика между данъчно облекчение и добавка.  Wink

Когато едното  от две деца е с ТЕЛК две декларации ли се подават т.е. една по  чл. 22в и друга по по чл. 22г.  newsm78
Да. Като за детето с ТЕЛК се дава копие и от решението.

# 22
  • Мнения: 5 037
И аз мисля че си е подигравка направо. Тези които се осигуряват на реална заплата и си плащат честно данъците масово нямат право на детски. Защо тогава това облекчение не е за 12 месеца например, тоест да облекчават ама с 20х12 . Т.е. кво излиза ако лъжа държавата и не се осигурявам на реална заплата ще имам право на 35 лева всеки месец детски, обаче ако си плащам честно и пълна хазната, имам някакво си 20лева облекчение годишно .Ами хахаха  hahaha
а какво става ако в момента си в майчинство, т.е подаваш декларацията към работодателя, ама другия месец не взимаш заплата.т.е. как точно ще ти намалят данъците, то с майчинството удръжки имаш ли?не. тогава 20 лева повече майчинство ли ще вземеш?
Аз в момента съм в майчинство т.е. тази година не съм получавала доход,от който да ми е удържан данък.За това декларацията се подава от бащата на децата ми,а аз я подписвам,че няа да се възползвам от тази "превилегия"

# 23
  • Мнения: 6 993
А, извинете за тъпия въпрос, никога не съм правила такова нещо. Тия 20 лв по сметка ли ще ми ги преведат или просто ще ме "облекчат" догодина, т.е. въобще няма и да разбера дали ли са ми ги или не?  Laughing

# 24
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И аз това се чудя, тези 20 лева как ще си ги взема?
Чудя се още дали да се разхождам до НАП, за да подам тази вълшебна декларация...

# 25
  • Мнения: 1 919
А, извинете за тъпия въпрос, никога не съм правила такова нещо. Тия 20 лв по сметка ли ще ми ги преведат или просто ще ме "облекчат" догодина, т.е. въобще няма и да разбера дали ли са ми ги или не?  Laughing
Ще те облекчат догодина, януари.

# 26
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Страшно облекчаване ще бъде. Laughing

# 27
  • Мнения: 5 037
До колкото разбрах,ако подаваш чрез работодател,НАП ще ги преведат на неговата сметка,като той ще ти ги плато януари т.е. с декемврийската заплата.
Ако подаваш данъчна декларация в НАП,ще трябва да дадеш и банкова сметка.Там ще ти преведат парите.

# 28
  • Мнения: 47 993
http://www.nap.bg/news?id=2750
Тук са самите декларации и разяснения, изчетете ги

# 29
  • Мнения: 14 133
До колкото разбрах,ако подаваш чрез работодател,НАП ще ги преведат на неговата сметка,като той ще ти ги плато януари т.е. с декемврийската заплата.
Ако подаваш данъчна декларация в НАП,ще трябва да дадеш и банкова сметка.Там ще ти преведат парите.
Peace Все е нещо.  Hug Вече подадох декларация до работодателя.  Party

Общи условия

Активация на акаунт