Нови данъчни облекчения за деца

  • 45 659
  • 211
  •   1
Отговори
# 90
  • тук-там
  • Мнения: 4 271
Включвам се и аз.
Днес с колежките осъзнахме, че няма да взимаме по 200лв на година, а 20 .........
Ох така се изнервих,  подигравка от където и да го погледнеш.

Извинявай, но тази промяна е от началото на годината - 2015. Щом чак сега си го "осъзнала", че и  си се  изнервила - значи не ти е толкова важно. Peace

# 91
  • Мнения: 54 638
Явно много хора не знаят какво е данъчна основа.

# 92
  • София
  • Мнения: 5 197
Знам какво е, от кога е и т.н.
По повод нервите, те са в следствие на изказването на Калфин, че по този начин ще амбицират майките да раждат повече и да не бягат в чужбина.
Може би и аз съм бъркала тъй като, по едни причини имам Телк и там данъчните облекчения са в пъти по големи.

Последна редакция: чт, 26 ное 2015, 08:28 от wind of some change

# 93
  • Мнения: 14 499
Какъвто и да е проблемът, изравняването се прави януари.
Не е срамно като не знаеш да попиташ(имам предвид тази от ЧР, нашата касиерка попита други и каза, че ще се справи), срамно е да лъжеш и мамиш заради невежеството си.
Доколкото разбрах точно в това е проблема - при нас изравняват декември, а не януари. Но допускам и опцията да не им се занимава. Whistling Казаха и че са се обаждали в НАП и са говорили с различни експерти (или както там се водят) и са получили противоречива информация - един им е казал едно, друг друго.

По закон декларацията се подава от 30 ноември до 31 декември, така, че си я подай пък тя да си изравнява когато иска.
Като имаш болничен в края на месеца, след като са ти изплатили заплата, не ти ли правят сторно на заплатата при следващото плащане на другия месец?!?

# 94
  • Мнения: 108
Явно много хора не знаят какво е данъчна основа.

20 лева пари ли са....хората в чужбина дават на месец по стотици евро за едно дете помощ независимо от статута, тука си броим стотинките...е как да раждат жените....аз това дете нали после искам да има всичко необходимо....няма да го оставя като ромите да се оправя само....

# 95
  • Мнения: 790
е едва ли ще чакаме на помощи за да си гледаме децата, но да след като всеки месец плащаме данъци и всичко , се очаква да има поне малко помощ от държавата.

# 96
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Двадесетте лева за дете за цяла година си е подигравка. Само ходенето до НАП или обясняването на нашата счетоводителка за тази декларация ще ми коства нерви повече от 20 лева.

# 97
  • Мнения: 54 638
Двадесетте лева за дете за цяла година си е подигравка. Само ходенето до НАП или обясняването на нашата счетоводителка за тази декларация ще ми коства нерви повече от 20 лева.

И аз това казах. Peace

# 98
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
При дете с ТЕЛК  над 50% прочетох , че годишния доход на облагане се намалява с 2000 лева, ама понеже съм супер боса в тая материя някой може ли да ми обясни какво точно означава това.Малкия е с 90 %, аз съм му личен асистент на 6 часа,обаче досега не съм попълвала никави данъчни декларации.Май защото заплатата ми е под някакъв минимум  newsm78  Евентуално в тоя случай мъжа ми може ли да се възползва и какво и как трябва да направи.

# 99
  • Мнения: 5 037
Може.Попълва декларацията и я подава към работодател или към НАП.За дете с ТЕЛК искат май и преснето решение.За тази основа от 2000лв,облекчението ще е = на 200лв.

# 100
  • Мнения: 1 926
Един от двамата родители, ако мъжът ти е баща на детето, може да се възползва.

# 101
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
Благодаря ви,момичета.Ще му кажа, пък той да си решава.

# 102
  • Мнения: 48 023
Просто разпечатай и попълни декларацията, подпишете я и двамата и приложи ТЕЛК решението и направо да я даде. 200 лева не са малко, за дете с ТЕЛк си струва, сигурна съм че има за какво да ги похарчите  Peace

# 103
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
О,има, това са му  10 урока по рисуване на моя слънчо,което никак не е зле.Направо ще го впрегна довечера ММ да ходи при някой да му я попълни и после да я занесе,където трябва.

# 104
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За двеста лева си заслужава да се подаде тази декларация.

Общи условия

Активация на акаунт