Нови данъчни облекчения за деца

  • 45 703
  • 211
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 48 103
Декларацията не е никак трудна за попълване, ще се справите и сами

# 106
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Скрит текст:
Двадесетте лева за дете за цяла година си е подигравка. Само ходенето до НАП или обясняването на нашата счетоводителка за тази декларация ще ми коства нерви повече от 20 лева.

И аз това казах. Peace

Eee, дайте си малко труд, де. попълват се 5 реда....
Вярно си е подигравка - но тези пари вече са залегнали в бюджета. Нали се сещате къде ще отидат, ако не си ги потърсите. Peace И кой ще намаже от излишъка.
Аз нашите работници сама ги ръчкам, въпреки, че си отварям доста работа.

# 107
  • Мнения: 50
Имам въпрос. Моят работодател се опитва да ни обясни, че освен при тях декларацията, която подаваме, трябва отделно и в НАП да подадем декларация по чл. 50 и нещо си..., не съм сигурна точно. С две думи нямало смисъл да подаваме пред работодателя декларацията, ами трябвало направо в НАП, тъй като така или иначе ще ходим. Аз прочетох внимателно какво пише и според мен не е нужно и на двете места да подавам, а само при работодател. Така ли е?

# 108
  • София
  • Мнения: 4 549
Подава се и в НАП, ако имаш да подаваш там данъчна декларация. Пише го на декларацията за данъчното облекчение за деца.

"Когато данъчното облекчение за деца е ползвано чрез работодателя, но физическото лице е задължено да подаде годишна данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ, към нея трябва да се приложи и декларацията за ползване на данъчно облекчение за деца. "

# 109
  • Мнения: 50
Именно Simple Smile
Те го тълкуват, че задължително и в НАП.

# 110
  • Мнения: 54 877
Не е задължително. Само ако имаш годишна декларация за други доходи.

# 111
  • Мнения: 50
Благодаря. При нас е голяма драма, дори не искаха да ги взимат декларациите и най-накрая това измислиха.

# 112
  • Мнения: 2 442
Джогифен, аз имам и други доходи освен трудовите и ММ вече подаде декларацията във фирмата си. Нямаше проблеми.

# 113
  • Мнения: 9 936
добре - ами ако аз трябва да подам годишна данъчна декларация, защото имам граждански договор през годината, в допълнение на трудовия.
Обаче нямам да внасям пари, защото са ми удържани авансово.
И ММ е самоосигуряващо се лице, и той не подава такава декларация

да разбирам, че ще ми върнат по посочена банкова сметка сумата от 60 лв. - така ли? newsm78 newsm78 Чак като го написах, и не го вярвам ??

# 114
  • Мнения: 48 103
Да, точно така
По принцип бързо връщат парите, от личен опит говоря.

# 115
  • Мнения: 2 760
Днес ми приеха декларацията, но  ми поискаха копия от актовете за раждане на децата. Не, че ги нямат в досието ми, ама карай  Laughing

На колежката са ѝ приели декларацията, без да ѝ искат актове за раждане. Явно всяка мацка от нашия "Личен състав" има свое виждане за нещата.

# 116
  • Мнения: 13 497
На мен счетито ми каза и ми я даде да я попълня и това беше, сега май остава да чакам парите

# 117
  • Мнения: 448
И аз днес подадох моята декларация на работа.Не са ми искали актове за раждане.
Чакам вече големите пари Joy

# 118
  • Мнения: 108
HR  ката ми каза, че те са питали в НАП и оттам са им казали, че тъй като е нова процедурата се предвижда да се искат актове за раждане за в бъдеще и затова нашите HR едва ли не превантивно искат по-рано акта за раждане....викам си да видим колко е вярно това....

# 119
  • София
  • Мнения: 14 822
И на нас ни ги поискаха. Супер офанзива стана, до вчера не знаеха кой ще ги събира.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт