Дюканка стани и килата свали - 280

  • 43 455
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • София :(
  • Мнения: 215
          Добра среща в дъждовната петъчна вечер  :hug
     smileys, чувствата са взаимни  bouquet
     Вяра - Н, добре че миналата седмица се въздържах да те изям за отношението ти към режима  Blush Твоята първоначална неинформираност донесе само ползи  Peace
     Teriyaki, трудно ще стане това мое вдъхновяване, особено без стабилна компания, но... опитвам се поне повечко да вървя пеш.
    didito89, ти хубаво искаш, но дали целта, която си си поставила е реалистична? А дори да е - не си поставяй срокове и не живей с очаквания за равномерно, бързо и необратимо сваляне.
   Да ти пратя малко от моя апетит ли... Протеинов, непротеинов ден - няма значение - закуска, втора закуска, обяд и късна закуска след обед или ранна вечеря са ми задължителни, при това си хапвам стабилно. Е, май още не съм подобрила рекордите си от първия тур, но сигурно и за това по-бавно става сега.
     Моята рецепта за попарката на TheNMaster е малко видоизменена, по мой вкус - кипвам 300 мл вода, в нея добавям извара на око - 2-3 с. л. и подправки - сол, ползвам трапезна морска, черен, червен пипер, чубрица и задължително горчица. Слагам триците и бъркам на бавен огън докато се сгъстят порядъчно. Определено ми е много за едно ядене, за това си оставям за следобедна закуска. Вкусна е и студена.
     Мацето, много хареса първото ти включване отново в темата  Peace А второто, със снимката е вдъхновяващо  smile3501
     helito, миналия петък писах по въпроса за килограмите качени след бременност, дано някой се включи с точния цитат от книгата, че на този компютър я нямам свалена.
   Това всъщност важи за всички, които се опитват да станат каквито са били преди да родят.
     Тити Бандити, ще ме прощаваш, ама туй твойто не е Едене... Де ги мръФките, а!? И нали знаеш, че млечните са ограничени до 1 кг на ден. А водата е важна, ама мнооого важна, без нея нищо не става!
     Ох, Ври, намъчи се и ти с това тумбаче  Hug Не знам ако се наложи да се лиша от триците си за закуска какво ще правя  newsm78 Така съм си свикнала с тричавото хлебче във всякакви варианти и сандвичите  него, че дори докато газех през просото това пак си го ядях с удоволствие  Yum
   Снимката е трепач  Joy
     fractal, за не се прекалява с нишестето, което все пак е само толериран, а не позволен продукт, може да се намали количеството извара. Аз, ориентировъчно, с килограм извара си правя хлебчета, гофрети и каквото се сетя поне две седмици - ползвам я като добавка за обем само, а останалите екстри си ги слагам и без това.
     ArhMih, те вървяха с дозировка - 1 на ден, лакомийо  Hug Честито ти ново костюмче!
     Ех от кога врънкам в къщи за шунковар... Никой ли не е срещал по нашенските магазини  Blush А, а  fractal сега и с още джвъдчки ми пали фитилите... Кухнята ми да не е разтегателна!?
     desislavaid, изтегли си книгата и я прочети, няколко пъти. Не че старите теми не са приятно четиво, но книгата е основния източник на информация и... премисли си причината да се подложиш на каквато и да е диета, струва ми се, че твоята е грешна  newsm78
     О, mamaslon, тъкмо се чудех какво да правя с половин глава карфиол... Утре ще си подправя пилешките кълки с "твоя" сос - хем си му е ред, хем ми се пада да си хапна зеленчуци  Yum
          Хайде, лека, мека, палава, розова и режимна нощ  Hug
     Уф... и протеинчетата днес май са на протеини  hahaha
     Да знаете, дюканските яйца по панагюрски в микровълновата са голяма работа... направо спасяват от гладна смърт за 5 минути  bowuu

    

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 22:01 от mimensita

# 16
  • Мнения: 487
Момичетааа, обичам ви  Hug
Вярно, че се затрих нещо в последно време, но май се надцених. Последните седмици се натоварих с малко повечко задачи, но вече - край. И мен като Ври ме е обзело едно такова коледно настроение, че вече мисля само за хубави неща.
Иначе не минава ден да не ви прочета, като дрога сте ми  Crazy. Радвам се на успехите на всички, а прегрешилите ми идва да ги прегърна  Joy...ха ха, като ви казвам, че ми е коледно настроението....
Да се отчета за моята четвърта. Продължавам да се лутам между 57 и 59кг. Първите ги виждам по-рядко на кантара. Голяма борба, ейййй, ограничавам се, после се отпускам и те така. Обаче закуската си ми е триците във всякакви варианти. И става все по-голяма и по-голяма  Grinning. Добавям в киселото мляко и ленено семе и канела, понякога банан, мед, открих и пчелния прашец. Време ми е да се спра.
Амбицирахте ме и от другата седмица тръгвам отново на народните танци. Фитнесът не е за мен, на танците е весело и се лее пот.  За да не се откажа съм си предплатила за месец  Joy

На новодошлите само да кажа добре дошли и да ядете, иначе няма отслабване. Мименситка е права, яжте по начесто и само режимно, раздвижете го този метаболизъм.

Няма да ви изброявам, че станахте много старите кучета в темата, ноо   love001

mimensita, този двойният петъчен протеин ако го метна, отиде дисциплината в къщи  Joy Че както е и черен петък, взех го без да се замислям.

Лека и отслабваща вечер от мен.

# 17
  • Мнения: 557
Mims, разтегателна е кухнята, разтегателна, и още как! На мен ми е много слаб ангелът, даже май се е покрил отдавна, като стане дума за гаджети, в т.ч. и кухненски! Шунковари в БГ май засега няма; аз съм си харесала тоя на Тексома, но все отлагам, защото рядко ми се яде месо напоследък (наблягам на рибата), а като няма ръкопляскаща публика, не е интересно.  Crossing Arms

За изварата - напоследък я правя май само на гофрети. В оригиналната рецепта от 200 гр. излизат 8 нормални гофрети (или 12-16 по-мънички); като ги сложа във фризера, ми стигат поне за седмица. Напоследък, както писах по-рано, ги правя със 100 гр извара + 100 гр нещо друго (лук, зеле, кайма, тиква, каквото имам под ръка) и миналата неделя се хванах с 1 кг извара и най-различни добавъчни плънки, излязоха към 60 гофрети, ако не и повече.  Shocked Натикани са във фризера за мързеливите дни. Ще ми стигнат поне до януари!  Joy

Готвя ви една изненада, но още няма представителен вид!  Crazy

# 18
  • Мнения: 19
Привет и от мен да се впиша набързо Simple Smile !!!
Мимесита мисля ,че не ми е нереалистична целта ,която съм си поставила и по калкулатора на Дюкан точно това е теглото ,което е идеално за мен и ,което най-лесно ще поддържам.Калкулаторът ми изчисли 61.2 ...аз искам да съм 60 ,но и на 61 ще съм супер доволна  Laughing .Иначе не съм си поставила краен срок за който да я изпълня ....тя моята борба с килограмите вече продължава почти година и съм почти на финалната права ...не искам да се отказвам преди финала.
Днес пробвах попарката и ми хареса определено ,но палачинката повече ми допада Simple Smile

# 19
  • Мнения: 557
Последни новини от лабораторията: замених нишстето в гофретената рецепта напълно с ксантан (вместо 3 с.л. нишесте сложих малко по-малко от 1 чаена лъжичка ксантан, че и вода добавих); получиха се 12 гофрети с нормални размери вместо обичайните 8 бройки. Станаха по-мекички, но в момента отлежават във фризера; утре ще тествам как са и на вкус - елиминира се толерираното нишесте и 0 калории.

# 20
  • София
  • Мнения: 11 767
Лелее тази попара много вкусна! Направих си солена и сладка!

-600гр тази седмица, май и тази ще избутам във втора фаза и от другата ще почна трета. Wink

# 21
  • Мнения: 87
Каква попара моми4ета ? Ако може споделете  Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 11 767
Исках да ви попитам за една рецепта на попара бях чела тук преди ,но не мога да я намеря

ПОПАРА НА МАСТЪРЧЕТО

3 с. л. овесени трици
2 с. л. извара
1 яйце
2 ч. ч. вода

В канче или малка тенджерка сипвам 2 ч. ч. вода, прибавям 3 с. л. овесени трици, 2 с. л. извара. Разбърквам. Слагам на котлона. Като започне да ври, чуквам едно яйце и бъркам. Когато започне да ври отново, дърпам от огъня. По желание може да се посоли с малко сол и поръси с червен пипер.

За сладък вариант прибавям подсладител и канела. През последните години количеството за мен е голямо и закусвам с половината попара в солен вариант, правя втора закуска с другата половина в сладък вариант.

По-често я правя вечер и на сутринта е доста гъста. Така ми харесва повече.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Записвам се да следя темата. Преди 6-7 години правих Дюкан със страхотни резултати. После - бременност и 20 кила нагоре. С голяма мъка стопих половината, но реално имам поне още 10-12 излишни. Пробвах разни диети, които не ме натоварват толкова - че хич не съм фен на месото - ама не ми се получава нещо. И се върнах към стария изпитан метод. Да видим ще устискам ли пак, че имам цял гардероб дрехи, които седят и само ги гледам тъжно.

# 24
  • Мнения: 774
Много са им воднисти напитките на протеините.  Crazy
Искам гофрети в хладилника.  Crossing Arms
Джаджата за топките съм я виждала в китайските магазини, не са скъпи.
Ксантан какво е?
И аз съм се разготвила днес, с това 1/1 много готвене пада.. Но съм си обещала да ям повече салати, че пак имам кожни симптоми.
Палачинки изчезвам да правя и омлет, и аз съм на двойна закуска, защото ставам рано и от 6 сутринта до 1:30 на обяд няма как да издържа с една палачинка. Омлет хапвам или варени яйца.
HighSpeed- и аз други диети не мога да правя, с годините май ставам все по-разглезена. Успех ти желая.
-600гр тази седмица, май и тази ще избутам във втора фаза и от другата ще почна трета. Wink
Браво, браво  Hug  И аз го чакам този заветен момент: трета фаза. Целта ми беше 5кг, но не са ми достатъчни. Сега психически се настройвам да карам пак една дълга 2-ра. 

Пиратка- радвам се, че се отби. Народните танци са супер, блазе ти. Heart Eyes

Утре ПЗ
З-ка: тричава палачинка с канела
в 9ч: омлет от 2 я-ца
О. Задушени зеленчуци (тиквичка, чушка, гъби)+пилешка пържола на грил-тиган
След тренировка: едно варено яйце
В. Салата със спанак, краставици, домати и пилешка пържола


# 25
  • Мнения: 13
Момичета благодаря ви за топлото посрещане   Hug !

ArhMih спряхме да се кърмим с малкия и затова едва сега започвам диета, иначе цяло лято ме мъчат тези кила. Знам, че по принцип съм в нормата с килограмите, но като бях 53 кг преди да забременея и сега имам пълен гардероб с дрехи и нищо не ми става, като пробвам и не мога до коленете да си вляза в дънките и ми се плаче  newsm45

Маце благодаря ти, но като гледам как вървят май няма да е скоро това със свалянето днес ми е пети ден и сутринта се премерих и само - 700 грама  ooooh!  утре дано да са повече, че иначе ще е доооста дълго отслабването. Иначе чета и не съм объркала нещо в храните, може би ми е по-малко количеството, което ям. Сега се зачетох, че трябва по 1гр протеин на килограм тегло, пък със сигурност не съм яла толкова много. Може ли да е от това? Иначе всичко друго си спазвам и трици хапвам, и млякото ми е 0,1 и месото. Може би просто по-бавно свалям, ще видим утре как ще е.

# 26
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
От понеделник и аз почвам.  newsm10

# 27
  • Мнения: 557
Добре дошли на новичките!

Teriyaki, както е тръгнало, скоро ще се наложи да разпращам, че фризерът е мъничък, а производството изпреварва потреблението.  Hug Колко му е да организираме Дюкан Кейтъринг!
За гофретите ти трябва гофретник, и по-точно гофретник за белгийски вафли, не за фунийки - макар че същата смес във фунийчестия става на крекери/палачинки. И ако правиш количества като за седмица-плюс - тостер с функция размразяване. Стават като току-що изпечени, хрупкави отвън и мекички отвътре. Аз нали залитнах по аюрведа, та там за Капха дисбаланса (с най-чест симптом напълняване и/или склонност към него) препоръчват по-сухи манджи, много загряващи подправки и да се яде гореща храна - та идеално ми пасва.

Ксантан (ксантан гума) - използва се в безглутеновите рецепти, за сгъстяване на сосове, за подобряване на структурата на сладоледи, кисели млека и пр. Въпреки че се използва в минимални количества, за деца и хора с чувствителни стомаси и пр. трябва да се внимава. В БГ гледам, че го има в Зоя; аз още карам на стари запаси от Амазон, където е в пъти по-евтино. Предполагам, че и на други места в БГ може да се намери  - все пак, това е добавка, която се ползва масово в производството.

Цитат
Джаджата за топките съм я виждала в китайските магазини, не са скъпи.
Китайски магазини - къде?

П.С. Тъкмо гледам поредното ТВ предаване - малко инфо за размишление за второфазнички и др., пък и нали сега е сезонът на киселото зеле: киселото зеле увеличава 1.5 пъти темповете на отслабване (източник). Аз го обожавам и вече унищожих 3 зелки, но ми е проблем солта. Сладурки, ако имате проверена рецепта с по-малко сол - споделяйте; иначе се подувам като плондер (задържам вода). Опитах се и да го изкисвам, ама то след изкисване кво ли остава...

Последна редакция: нд, 29 ное 2015, 07:28 от fractal

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Трети ударен ден и кило надолу. Много мотивиращо, макар че имам подозрение, че това са течности, като гледам броя посещения в тоалетната Simple Smile))

Дами, тая попара доста вкусна излезе. Но с така описаната рецепта се получи доста сериозно количество. Мога ли да си оставя половината за следобедна закуска? Питам, защото овесените трици в тази диета за мен са абсолютна новост - предния път като я правих не съм взимала - и пише в началото на темата, че е хубаво да се хапнат до обед.

Последна редакция: нд, 29 ное 2015, 11:13 от HighSpeed

# 29
  • Мнения: 5 459
Това със свинското много ме зарадва-това ми е любимото месо, а пилешко-ненавиждам.....преди когато родителите ми гледаха животни си го хапвах с удоволствие, но пилешкото, което купувам от магазините е ужасно. Много отдавна не съм купувала -само сърчица и воденички понякога-дробчетата направо ми миришат на лекарство и после ......киселини и други подробности. От понеделник се каня да изкарам една седмица на морски продукти и заешко, ама дано не си остана само с каненето....  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт