Тибетска гъба / кефир / кефирена гъба 3

  • 98 798
  • 772
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 6 259
Непрекъснато спорим с мъжът ми относно количеството кефир за пиене. Може ли повече от една чаша преди закуска и една чаша преди лягане? Някъде четох, че за отслабване го пият и литър на ден. Пием кефира за удоволствие и общо укрепване на организма.
Благодаря за темата. Започвам да ви чета.
В къде всеки пие колкото иска, без да броим чаши. Най-малкият е на 2г и половина.

# 601
  • Мнения: 38
Здравейте! Имам въпрос за кефира, който си правя след като мила дама ми даде гъбка. Точно за 24 часа млякото става с гъстота на кисело и трябва да го разреждам с вода, за да го прецедя. Това нормално ли е според вас? Гъбата е около 2 супени лъжици, а млякото литър.

# 602
  • София
  • Мнения: 8 652
Моето става по-бърО така, но слагам по-малко мляко.Ако искаш да ти е по-рядко го прецеждай по-рано.Аз го харесвам гъсто.

# 603
  • Мнения: 38
Благодаря за отговора! Май и гъбката расте бързо 😃  С днешната доза я намалих още и сложих млякото в хладилника, да видим какво ще стане.

# 604
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Здравейте! Попаднах случайно на темата (въпреки, че няма случайности в живота Wink ) и определено се запалих и аз по правенето на кефир:)). Ще се радвам, ако някой от Пловдив има пораснала гъба за раздаване.
Благодаря предварително🙌!

# 605
  • Мнения: 222
Здравейте!
Има ли някой от Велико Търново, който си отглежда гъба и има желание да ми даде? Ще си я платя, разбира се!Просто предпочитам да си я взема лично,а не някой от друг град да ми я изпрати, за да не се мъчи гъбката Simple Smile

# 606
  • София
  • Мнения: 1 872
Здравейте!
Има ли някой от Велико Търново, който си отглежда гъба и има желание да ми даде? Ще си я платя, разбира се!Просто предпочитам да си я взема лично,а не някой от друг град да ми я изпрати, за да не се мъчи гъбката Simple Smile
Гъбката се подарява 😘не се продава

# 607
  • Мнения: 216
Имам гъба за подаряване. От София съм.

# 608
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Аз продължавам да си търся от гъбата, само че за Пловдив Simple Smile).

# 609
  • Мнения: 42
Как става това с замразяването на кефирените зърна и до колко време могат да издържат замръзени

# 610
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз продължавам да си търся от гъбата, само че за Пловдив Simple Smile).


аз ти писах на лични, но ти не ми отговори...

# 611
  • София
  • Мнения: 6 259
Подарявам отново от гъбата. И в хладното време продължава да си расте моята, само не знам защо спря да прави кефира така гъст, става кисел, но рядък, а слагам домашно мляко от известно време.

# 612
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Аз продължавам да си търся от гъбата, само че за Пловдив Simple Smile).


аз ти писах на лични, но ти не ми отговори...
Здравей!
Изобщо не съм се сетила да погледна в лични:)). Отговорих пак там Wink . Благодаря😘!

# 613
  • Мнения: 61
Здравейте, имам гъба за раздаване, мога да дам на двама, от София съм.  Flowers Hibiscus

# 614
  • Мнения: 1
Здравейте, ако все още разполагате с гъбата, бих се радвала да стана един от нейните щастливи притежатели Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт