Empties... или СВЪРШЕНО е с теб - тема 3

  • 194 905
  • 727
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 302

Поредните, вече втора година, сутрин и вечер , без спиране.


също може би 20ти поред за две години. Кремообразен, не дразни, не мога без него


Серум с ретинол  и серамиди, ползвам го за деколтето и шията от половин година, горе-долу по опаковка на месец ми отива.


Незаменимият ми овлажнител, откакто ползвам Ретин А. Със серамиди,  Niacinamide, и Хиалуронова киселина . Една опаковка ми е за около 2 месеца при ежедневно ползване сутрин и вечер.


ползяХ го няколко години. С хамемелис, заглажда кожата, свива порите видимо, но съдържа алкохол и вече не ми е удобен . Но за акнеична кожа, за тинейджъри е превъзходен. Много икономичен, при това и евтин.


отново серамиди, този път на капсули. Ще повторя


това нямах търпение да свърши! Нищо общо няма с любимото ми масло на Ести за измиване. По-гадно от него е само това на Клиник, коеото пък е направо на буци, за ефект да не говорим. Няма да повторя и ше спра да експериментирам  с маслата за измиване.


Последна редакция: пт, 04 авг 2017, 15:30 от Christian G

# 631
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
Лита, и шампоана бих искала да знам от къде е?
От iherb. Simple Smile

Благодаря за отговора! Жалко, така и не се научих как се пазарува от там. Sad

# 632
  • Мнения: 425
От златната рибка Wink

# 633
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
любим летен аромат

# 634
  • Мнения: 2 621


Nivea Dry Comfort - не бих купила отново. Не възпрепятства нито изпотяването, нито неприятния мирис. Добре, че почти не се потя.

Течен сапун Medix Sensitive - много приятен аромат и не изсушава кожата. Бих купила отново, след като изразходим запасите от Балея Grin

Вода за уста Listerine Teeth and Gum - много харесвам тези води за уста. Имам проблемни венци и определено тушират кървенето и оставят усещане за чистота. Не сменям тази вода за уста, освен ако изрично не ми е предписана друга. Наскоро се сдобих с две тубички по 250 мл. от Лондон за крупната сума от 2 паунда, а като се замисля колко са скъпи тук...

Душ гел Palmolive Chocolate passion - обожавам аромата на шоколад. Определено бих купила отново и бих пробвала и другите аромати с ягода и с кокос. Измива добре, не изсушава и къпането е цяло удоволствие. Половинът с голям кеф го преполови.

Маска за лице 7th Heaven dead sea mud mask - с тази маска също се сдобих от Лондон, но виждам, че ги има и тук. В Boots са по 1 паунд. Тази се води за мазна кожа, но моята е нормална до комбинирана през лятото и не ми пресуши лицето. Оставя много приятно усещане за чистота. Бих купила отново.

Aura Ring a bell течно матово червило - за съжаление много бързо свърши Simple Smile приятна текстура, не усещам изсушаване, трайност около 3-4 часа, което напълно ме удовлетворява. Бих купила отново по-нататък, понеже сега съм се заредила основно с матиращи червила и гланцове.

# 635
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 768
- страхотен хидратиращ крем, достатъчен за сухата ми кожа през лятото. Бих купила отново следващото лято. Simple Smile

# 636
  • USA
  • Мнения: 7 320

Разчиствам поредните празни опаковки,изхвърлени в кофата за рециклиране с нескрито облекчение.
Произволни продукти,купувани "за да се пробва".



Honey Pot sensitive wash – Интимна пяна на изцяло веган основа.Мога само с една дума да я опиша и това ще е кошмар.Ако искате подробности,тогава – пълен кошмар. Изхвърлям я 3/4 пълна,дадох шанс,после още един и така до 7-8 измивания,когато категорично се отказах.Самата пяна се губи още в дланите,а нанесена в интимната област,не се усеща никакво почистване,абсолютно никакво,но пък за сметка на това,на мен ми щипеше.Не знам дали да рискувам с мокрите им интимни кърпички,каквито винаги нося при пътувания(предстои ми такова).

Weleda skin food – Мазен,гъст,тежък крем за много суха кожа за крака,ръце,лакти.Върши чудесна работа,но оставя чувство на мазнеене,например когато го ползвам като крем за ръце,не мога нищо да пипам в рамките на 10-на минути,докато не се абсорбира.Ако не се лъжа,това ми е втора опаковка и на този етап на смятам да подновявам.

Weleda Oat replenishing shampoo/Weleda Oat replenishing treatment – шампоан и маска от серията с овес.Не ми харесаха и със сигурност няма да подновя.Шампоана е с рядка консистенция като разкашкано желе,средно пенлив и крайно неикономичен(190 мл буквално стигат за 5-6 измивания).Заплита и пресушава сериозно,докато трийтмънта(маската) пооправя положението откъм разплитане,но не доставя необходимата ми хидратация.Имат ужасна,за моето обоняние,миризма.Серията е за суха и повредена коса,обещава възстановяване на косъма,подхранване и хидратиране.Може при други коси да има по-голям ефект,но при мен той граничи с нула.Имам и балсама от серията,който все още не съм ползвала.



Balea – крем за крака Fuss balsam Lovely и крем за ръце Buttermilk and lemon.За тези,които не знаят – имам някаква мания(лека форма на лудост хаха) да ползвам кремове за крака по 4-5 пъти дневно,не мога да търпя суха,дърпаща кожа на стъпалата и смело мога да твърдя,че имам огромен опит.Е,този крем за крака e ужасен и се нарежда най-долу в класацията ми.Формулата е бедна и химична,не омекотява добре,не хидратира.Нанасям го,първите 15-на минути е ок,след което не усещам въобще да съм го ползвала и в такъв случай,винаги прибягвам до друг крем,който да оправи положението.Знам,че е евтин(пратиха ми го от България),но не бих дала и 50 стотинки за това нещо.Крема за ръце обаче ми хареса – по-мазен и богат ми се стори,омекотява и ухае на лимони.Няма да купя повторно,защото 1/нямаме ДМ в Щатите и 2/ползвала съм далеч по-добри кремове,но ви го препоръчвам като добра и евтина алтернатива.

Burts bees – За тази американска марка мога да напиша цял един роман(нелюбовен),и ако бебешката им линия продукти е чудесна(отгледах дъщеря си с пчеличките на Бърт),то бялата и цветна козметика са meh.Имат някои сполучливи продукти наистина,не бих ги зачертала категорично,но се знае,че не са топ оф дъ топ.
В тази публикация изхвърлям : хидратираща маска 110 мл,ползвана едва няколко пъти – не прави абсолютно нищо на кожата ви,купувана преди повече от година.Запазила съм я с идеята да дам шанс,но нямам вече излишно място за ненужни тубички и флакончета.Колкото и некачествени,нерезултатни да са дадени козметики за мен,все съм склонна да тествам отново,според сезона,настроението ми и състоянието на кожата.
Вторият продукт е BB cream light SPF 15,ползвах го три пъти и все ми докарваха обрив на лицето под форма на ситни,червени пъпки.Има минимално покритие,почти незабележимо.
Ексфолиант за лице Peach & willow bark deep pore scrub.Имам тънка кожа,този скраб въобще не е подходящ за мен.Съдържа натрушени кайсиеви костилки и са супер болезнени на лицето.Също така не виждам някакъв ефект откъм почистени пори,освен зачервена кожа.Отказах се и бях решила да доизразходя за тялото,но долавям миризма на гранясало(щом е натурална козметика,не трае дълго) и го изхвърлям на половина ползван.
В бурканчето пък е друг скраб за лице с цитруси,но съм го забравила(веднъж отворен и ползван за проба) и вмомента е твърд като камък.Все още ухае лимоново и приятно.Нямам никакви впечатления обаче как е като продукт,но въобще не очаквам да е уау уау,като част от бялата козметика на Burt’s bees.

# 637
  • Варна
  • Мнения: 5 886


Обичам Алтея и въпреки че с масления им серум преди време не се разбирахме особено, щом разбрах, че имат нова серия, веднага набелязах продукти за проба. Радвам се, че този продукт ми попадна, защото за моите нужди и кожа, е просто идеален. Лек и бързо попиващ, мога да остана само по него, мога да нанеса отгоре му и крем. Не оставя неприятно усещане върху кожата, не я омазнява - както в по-хладно време, така и в наистина горещи дни, все си го нанасях без проблеми. Ароматът е специфичен, силен, естествен - нищо неочаквано предвид био съставките. Опаковката е керамична, имах известни проблеми с изпомпването на финала и това е единственото неудобство, за което се сещам при тримесечната употреба на серума. Като качества ми хареса много, смятам, че наистина озарява кожата и я прави по-свежа и хидратирана и с удоволствие ще купя пак. Цената също е повече от приемлива.



Напоследък (пък и не само напоследък) ползвам флорални води вместо тоник за лице. Лавандуловата ми върши прекрасна работа, охлаждам я и в хладилника, когато времето е нетърпимо топло. Пръскам и по откритите участъци от кожата на сина ми, когато излизаме на разходка, казват, че това прогонва комарите. Може би е вярно наистина.



Пухкава и мека пяна - любимият ми тип продукти за измиването на лицето сутрин, когато премахвам само остатъци от нощна грижа. Не съм я тествала дали и как би се справила с грим, вероятно няма да е впечатляваща в тази си роля. Хареса ми, че не е допълнително ароматизирана, леко се усещат масълца и нищо друго.



Понеже това е почистващ лосион, очаквах да прилича на тоник, а всъщност си е тоалетно мляко. Много евтино, много нежно, супер приятно ме изненада и съжалявам, че няма как да го купя отново. Има био сертификат и ниска цена, така че наистина е жалко, че вече няма да го ползвам. Сваля спирала с лекота, оставя кожата мека и нежна, а ароматът е лек и естествен.



Най-добрата био спирала, която съм купувала, а аз съм купувала няколко и все удрях на камък. Тази дава и обем и дължина, на два пласта ефектът е супер. Сваля се малко по-трудно, отколкото очаквах и ако попадне в очите, доста дразни. Иначе е трайна, няма размазване и ронене. Четката е удобна, средно голяма, с меки власинки. Бих я ползвала постоянно, но не я намирам във физически магазини и трябва да я поръчвам, а пък се случва да не ми се занимава.



Тази година летните лимитирани душ гелове на Алверде са страхотни Heart Eyes Свеж аромат, прохладно усещане върху кожата, мека пяна, супер ниска цена, лесно се намират, опаковките също са много симпатични Heart Eyes



Аз самата не съм особен фен на тези спрейове от Алверде - имам и ползвам, но не съм във възторг, но дъщеря ми много ги харесва и постоянно ѝ купувам. Тренира, излиза с приятели и само на тях разчита. Няма претенции към трайност и защита, а този се оказа любимият ѝ аромат.

# 638
  • постоянно
  • Мнения: 7 123


Клиник хидратантен гел-крем - вчера го свърших . Хидратира ми кожата доволно добре, няма мирис , лек  много приятен , попива мигновенно,  предстои ми пътуване и  задължително ще си взема нов от безмитна зона.

# 639
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 768
- макар че според мен няма никакъв ефект, хареса ми охлаждащото действие на този гел. Бих купила отново.

# 640
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078

Хареса ми. Бих купила отново.


И от този шампоан съм доволна. Добре измива и придава мекота на косата, без да отнема от обема.


Любима спирала! Heart Eyes Бих купила отново и с удоволствие, но доколкото знам е спряна от производство.

# 641
  • Варна
  • Мнения: 5 886


Дъщеря ми много харесва аромата, а аз не бях в някакъв небивал възторг. Затова ѝ го прехвърлих без колебания и всички сме доволни.



Един шампоан, който с нея ползвахме съвместно и от който и двете сме доволни, въпреки различните си нужди. Аз имам третирана и суха коса, тя - гъста, къдрава, лесно заплитаща се, с тънък косъм. Шампоанът е нежен към скалпа, не дразни, не създава дискомфорт; измива много добре и май наистина косата се омазнява малко по-бавно от обичайното. Ароматът ми хареса, някак свеж и ненатрапчив е. Ще го купя пак със сигурност, много добро дрогерийно попадение.



Ароматна, вкусна и изкушаваща - така усещам ванилията от този душ гел. Лимон не подушвам, въпреки че е описан на етикета. Цената на продукта е ниска, открива се лесно в дрогериите, съставът е добър - няма към какво да имам претенции и да съм недоволна. Ще пробвам друг аромат скоро.



Любимата ми дрогерийна маска за коса и една от най-любимите изобщо. Каквото и друго да купувам, все към нея се връщам и общо-взето почти постоянно ми е налична вкъщи. Резултатите след нея винаги са разплетена, жива, подредена и благоуханна коса. Всички суперлативи, които продуктът заслужава, вече ги е получил от мен във времето. Ще я купувам отново и отново.



В малък размер от био кутия, но достатъчно количество за няколко ползвания. Много приятен душ крем, деликатен, не се пени особено, но употребата му беше удоволствие заради аромата - естествен, някак слънчев и летен. Много ми хареса.



Купен ненадейно от близък супермаркет, но както повечето продукти на Dove, този също си върши работата много прилично. Със свеж, лек, ненатрапчив аромат, при това доста ефективен.



Прекрасни са впечатленията ми от крема и мога дълго да го хваля. Кожата ми не е суха, през лятото дори напротив, за разлика от околоочния контур и винаги се оглеждам за ефективно средство, което да връща усещането за еластичност, мекота и добра хидратация. Тук очакванията ми бяха оправдани и дори леко надминати. Кремът върши всичко изброено, а ефектът усещам с часове. От друга страна обаче, формулата не е тежка и гъста, попиването става бързо и гримът се задържа отгоре без проблеми. Ароматът е специфичен, приятен за мен, а съставът - повече от добър. Вече съм фен и ще купя пак.



Нищо общо със спомените ми от преди 10+ години. Не придава обем, не дава допълнителна дължина, не подрежда добре миглите, дори не ги оцветява особено. Нанасям на два пласта и трудно се забелязва, че имам спирала. Не знам какъв е точно проблемът и защо добри продукти трябва да бъдат уж преформулирани и разваляни, но скоро спирала на МФ аз няма да купя.



Нямам кой знае какъв опит с подобни продукти, ползвам предимно моливи и не мога да преценя с какво този филър се различава от оцветяваща спирала, но ми хареса. Цветът е попадение за веждите ми, четката също за мен е удобна и сполучлива.



Неуспешна онлайн покупка - уж тествах в реален магазин цвета първо, а като пристигна, открих, че не съвсем подходящ за мен. Това нямаше да е чак такъв проблем, какъвто в последствие се оказа, ако покритието на ФДТ беше леко до средно. Но не! Това е много плътен, много покривен продукт, каквто аз не мога да изтърпя в ежедневието върху лицето си. Не знам какво съм гледала, чела и избирала, но този замина в коша почти неползван.

# 642
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 768
Не знам коя опаковка от този серум приключвам, няма и да е последна:

# 643
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 481

Rituals - парфюм за тяло, коса и чаршафи - обожавам го! Успокояващ и траен аромат, ползвам само за леглото. Имам още един, след това бих го купила отново.
Alkmene - лосион за лице с масло от чаено дърво - много добър! Почиства в дълбочина перфектно и след редовна употреба забелязах лицето си изчистено и със свити пори. Препоръчвам и марката и продукта.
Nivea - интимен гел, не заслужава особено внимание, не пари, опаковката е удобна.
Loreal Extraordinary Clay - сух шампоан, който вместо добре познатия талк впръсква нещо като ситна глина, която се усеща по пръстите след това, ако прекарате ръка през косата. Усещах лека фиксация на косата. В Европа не съм го виждала все още, дози долетя през океана. Имам вече друг фаворит сред сухите шампоани.
Matrix Biolage Advanced - балсам протв накъсване - много доволна! Наистина има ефект, бях го спряла за месец и веднага пак се появи накъсване. Освен това разплита, приглажда и оборва фриза, което е чудесно за моята коса в момента. Бих го взела пак.
Yves Rocher Sebo Vegetal - съвсем скоро писах за него, за моята кожа е чудесен.

# 644
  • Мнения: 1 224
https://www.google.bg/search?tbm=isch&sa=1&q=%D0%B1%D0%B … c=D-rcyZzjn4LRQM:
Много омазнява след като го използвам косата ми става на клечки.

Общи условия

Активация на акаунт