БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 54 150
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
... Иначе може да превтасат ....
Naughty
Тесто с мая може съвсем спокойно да се направи от вечерта, да се прибере в хладилника и там да си втаса на студено. Сутринта вадиш, оформяш и печеш

Точно, демек не става да се оформи от вечерта. 
Това не съм го пробвала, силно предполагам.  Simple Smile
Ако някой е оставял за второ втасване/оформено тесто за нощес, да каже.

# 736
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз не съм пробвала, Моренка. Предполагам, че би му се поразвалила формата, но едва ли ще е болка за умиране Thinking

# 737
  • Мнения: 2 152
Предложете ми идея за тестени закуски, които да замеся от тази вечер, да си втасват в тавата и утре сутринта само да ги изпека. Разгледах толкова много рецепти, а не съм веща в месенето и не мога да преценя дали мога от вечерта да ги омеся и оформя и къде да ги съхранявам преди печенето.
Благодаря  bouquet


пробвай лесните ми содени питки за закуска- приготвят се за по-малко от пет минути и от там нататък печеш и няма да си играеш от вечерта и да се чудиш какво да е

# 738
  • Мнения: 3 020
Лятото, когато печех хляб в йена във фурната, месех двойно тесто. Едното пека сега, другото оформях, слагах в йената и в хладилника. Мъжът ми обича току-що изпечен хляб и тогава си го поглезвах всеки ден да има такъв. Grinning
Определено става.
А и друг път направих кифли, но не се побраха в голямата тава. Останаха малко бройки, които оформени сложих в плик и после във фризера. Единствено после, след печенето отгоре бяха станали като на едни странни точици. Нещо от типа на мнооого малки, спукани мехурчета по тестото... Ако се сещате. Simple Smile

# 739
  • Мнения: 904
Дайте предложения за приготвяне на петел ,домашен. Сега го варя порциран , ще правя супа и съм в чуденка още какво  newsm78

# 740
  • Мнения: 2 152
Дайте предложения за приготвяне на петел ,домашен. Сега го варя порциран , ще правя супа и съм в чуденка още какво  newsm78

направи си супичката, а тази рецепта е точно за петел - каквото ти остане по нея, аз я правих с кокошка поради липса на петел

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Щастлива, с хляб става, защото може да се оформи и невтасвало тесто, ама разни дребни закуски...
А Добруджанките наистина са бързи, содени закуски.

# 742
  • Мнения: 2 152
айде още една идея за приготвяне на петела - не знам дали беше петелче или пиле, но все е домашно

# 743
  • Мнения: 526
Извинявам се за тъпия въпрос-крок пот и мултикукър с ралични функции ли са?Искам да си взема нещо улесняващо,мислех за мултикукър,сега чета и за крокпот.Не искам да чета обаче цяла вечност кое каво е,има толкова информация че Crazy

# 744
  • Мнения: 3 020
Крок-пот е марка слоукукър - готвят бавно. А мултикукърите имат и други функции - пържене, бавно готвене и т.н. И са различни марки. Най-общо казано Grinning
Схвана ли разликата?

# 745
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
В крайна сметка замесих тесто по тази рецепта. Втаса си и след това оформих на нещо като рулца с плънка. Вече са в намаслена тава, покрити със стреч и отлежават в хладилника. Продължават да си се раздуват и не ми пречи, че ще заприлича на питка. Утре ще дам отзиви след изпичане. До тук всичко е по план  Mr. Green

# 746
  • Мнения: 526
Крок-пот е марка слоукукър - готвят бавно. А мултикукърите имат и други функции - пържене, бавно готвене и т.н. И са различни марки. Най-общо казано Grinning
Схвана ли разликата?
Мултикукъра покрива ли функцията на слоукукъра?
Ако не го покрива изцяло ,тогава е по-добре да си взема и двете тенджери?? newsm78

# 747
  • Мнения: 526
И аз не съм пробвала, Моренка. Предполагам, че би му се поразвалила формата, но едва ли ще е болка за умиране Thinking

Точно така,леко се поразваля формата,но съвсем леко.Правих кифлички Поача,по рецепта на Берина.Тестото ми встаса  ,оформих 2 тави кифлички,сложих ги вечерта в хладилника,сутринта ги извадих малко да се разпуснат преди печене,но предполагам че може да се сложат и веднага в студена фурна.Станаха чудесни на вкус,не видях разлика от току що приготвени.

 Fervor ,сега видях написаното,аз не съм ги покривала със стреч,страх ме беше да не залепнат,и да не стане всичко на миш маш,като го отлепям,въпреки че е маслено тестото.Може би са поели миризми,незная,но сутринта си миришеха на прясно изпечени кифлички.

# 748
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
... Точно така,леко се поразваля формата,но съвсем леко.... Тестото ми встаса  ,оформих 2 тави кифлички,сложих ги вечерта в хладилника,сутринта ги извадих малко да се разпуснат преди печене,но предполагам че може да се сложат и веднага в студена фурна....
.......................................
...аз не съм ги покривала със стреч,страх ме беше да не залепнат,и да не стане всичко на миш маш,като го отлепям,въпреки че е маслено тестото....

А може да се пробва (разсъждавам си просто), вечерта омесено тесто да почива 20 мин. То започва да втасва и се отпуска малко, та да се опита да се оформи тогава и да втасва оформено. Идеята ми е, че няма цяло втасване, та може би ще се запази повече формата.  Thinking Ако някой пробва/или е пробвал, нека да сподели. Simple Smile
Иначе ако е било в хладилник тестото, е хуабво да се отпусне малко, пък дори и след това да се сложи в студена фурна. Или да престои повече в нея, преди да се включи тя. Simple Smile
.......................................
Можеш да завиеш с фолио като го намазниш добре.

# 749
  • Мнения: 904
Батето, благодаря за предложенията. Спирам се на петела с булгур ,по различно е и по-здравословно Wink

Общи условия

Активация на акаунт