БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 54 148
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Крайният резултат беше страхотен! Получиха се пухкави кашкавалки и сиренки. Не се залепи за стреч фолиото, леко мокрееше тестото, където беше контакта с фолиото, но отлепянето не беше проблем. Сутринта ги извадих, включих си фурната да загрява, през това време си разбих яйцето за намазване, тъкмо и тестото малко да се постопли. За около 23 минути бяха изпечени.

# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
ако сега направя сладкиш с желатин,до довечера дали ще стегне newsm78 Не съм правила досега...

# 752
  • София
  • Мнения: 10 825
Ще стегне

# 753
  • София
  • Мнения: 10 825
Внимавай само да си сложиш достатъчно количество желатин. Едно пакетче е за 500 мл течност. Ако сложиш по-малко няма да ти се получи добре.

# 754
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Внимавай само да си сложиш достатъчно количество желатин. Едно пакетче е за 500 мл течност. Ако сложиш по-малко няма да ти се получи добре.
Това е рецептата...
Терин с бишкоти и крем с маскарпоне
             
                             Крем:
        500 гр.маскарпоне
        400 гр. заквасена сметана
        3-4 с.л. пудра захар
        1 течна/или 2 ванилии на прах/
        1 желатин 
       
        бишкоти
        сладко/при мен от ягоди/

Желатина трябва да изстине или???
                                                           

# 755
  • София
  • Мнения: 10 825
Достатъчно ще е.... то дори и без желатина ще е стегнат този крем. А с желатина ще стане перфектно
Той не трябва да е горещ в никакъв случай, иначе ще се развали и няма да желира.

В 50-60 мл сипваш пакетчето желатин и го оставяш за няколко минутки да набъбне. След това слагаш купичката в микровълнова и загряваш като наблюдаваш като започне да прави синджирче мехурчета по края на купата го вадиш - вече се е втечнил и го влилаш в приготвения крем

# 756
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Достатъчно ще е.... то дори и без желатина ще е стегнат този крем. А с желатина ще стане перфектно
а трябва ли да изстине?желатина като е разтворен?

# 757
  • Мнения: 3 020
Криси, Морена, Онна, ще пробвам и без вентилатор да изпека нещо. Даже сега се чудя кой точно сладкиш да бъде ... /последно правих морковения, преди това реване, негърче и един с готови кори.../  Rolling Eyes

Активити, много мултикукъри имат функция слоу, но пък казват, че никога не могат да стигнат тази ниска Т, която само слоу-кукърите поддържат. Но не съм ги разучавала толкова обстойно. Иначе слоу-кукърите правят предимно варено, друго не можеш да направиш, докато при мултито можеш да направиш почти всичко /запичане на месото, пържене, някои имат и под налягане и т.н./  Peace И аз много им се чудих, но засега не съм на 100% убедена, че чак толкова ми трябва. Затова доста ги проучвах. И задължително с таймер, поне аз реших, че е голям плюс.

# 758
  • София
  • Мнения: 10 825
допълних си отговора по-горе

# 759
  • Мнения: 5 741
Достатъчно ще е.... то дори и без желатина ще е стегнат този крем. А с желатина ще стане перфектно
а трябва ли да изстине?желатина като е разтворен?
Аз слагам при желатина след като го извадя от микровълновата няколко лъжици от крема и тогава го добавям при останалия крем.

# 760
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Използвали ли сте агар-агар вместо желатин? Изчетох де-що пишеше за него, видях опаковките в Метро, но ми се сториха големи и затова не купих. Събирам мнения.

# 761
  • Мнения: X
Използвали ли сте агар-агар вместо желатин? Изчетох де-що пишеше за него, видях опаковките в Метро, но ми се сториха големи и затова не купих. Събирам мнения.
Каква е цената му ?
 Грамажа ме интересува също .

# 762
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Купих си,пробвах ,но не ми се желира,не знам къде сбърках...като обикновения желатин ли се приготвя?

Взех го от малкото магазинче на ул.Три уши/в близост до първата спирка на тр.5/

# 763
  • Мнения: 1 232
Достатъчно ще е.... то дори и без желатина ще е стегнат този крем. А с желатина ще стане перфектно
Той не трябва да е горещ в никакъв случай, иначе ще се развали и няма да желира.

В 50-60 мл сипваш пакетчето желатин и го оставяш за няколко минутки да набъбне. След това слагаш купичката в микровълнова и загряваш като наблюдаваш като започне да прави синджирче мехурчета по края на купата го вадиш - вече се е втечнил и го влилаш в приготвения крем

Заинтригувахте ме с този крем, затова питам. Нямам микровълнова.
Как да използвам фурната в този случай? Коя позиция и на колко градуса?
Досега всички опити с желатина са ми неуспешни, обаче ще пробвам този крем с бишкоти за другата седмица.

Човек трябва да е тъп и упорит!!! Mr. Green Joy chef

# 764
  • Мнения: 35 968
нова тема?

Общи условия

Активация на акаунт