Струва ли си да продължавам да се боря

  • 16 278
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, току що се регистрирах и бързам да споделя какво ме мъчи.
Нещастна съм в брака си, нямам вече силички и емоционално и физически да се опитвам да спасявам брака ни.
Заедно сме 9години, имаме дете на 4 годинки. Той е на втори брак с мен. Запознахме се след като вече се беше развел. Имахме много силна и бурна връзка, минахме през доста неща заедно-забременях трудно, лежане по болници и т.н. Той беше неотлъчно до мен, не ме остави за час. Това още повече засилваше любовта и привързаността ни.
Имам и здравословни проблеми, не сериозни слава Богу, но се налага понякога да има човек при мен по цял ден. Само докато му звъння по телефона и кажа, че не ми е добре ( правя го, когато наистина усещам, че няма да се справя сама) и той пристига веднага, суети се, тревожи се, обгрижва ме.
Откакто се роди детето, може би година след това, вече нещата изобщо не са същите. По принцип винаги е бил по-грубоват и все сърдит един такъв, но той започна изобщо да не общува с мен...ние няма какво да се кажем. Аз се опитвам може глупости да бръщолевя, но колкото да разменим някоя дума, а той само кимне и ти дава да разбереш, че не иска да го занимават.Мен ми става криво и се затварям в себе си.
Никъде не излизаме двамата като семейство, той рядко с приятели в месеца веднъж, аз също с приятелки. Има кой да гледа детето- майка ми, не е това проблема. Сякаш не желае да е с нас- на разходка никога не сме излизали тримата семейно, ей така просто да се разходим. Не било за него това. Мъчи ме това, че погледа му е смразявящ, сърдит е и никога не разговаря с мен. Ако нещо трябва да ме пита или каже ми се строска ужасно. Говорили сме, че това ме наранява и мъчи, пак нищо, такъв бил да съм свиквала. Колко пъти вече казах че това ще ни убие, връзката ни заминава, няма ли  добро отношение и накакво разбирателство, въпрос на време е да се разделим.
Иначе, види ли ме, че не ми е добре, виждам притеснението в очите му, само и единствено тогава се държи мило и усещам внимание и любов. Знаете ли започнах вече понякога да се преструвам че не ми е добре, само за да получа неговото внимание и топлина.
Види ли ме че съм добре сякаш се вселява друг човек в него, студен груб намръщен и не ме забелязва.
Така ли е в брака ( защото повечето казват ти какво очакваш рози всеки ден) или не са нормални тези отношения.

# 1
  • Мнения: 20
Сигурно повечето ще ме посъветват да разговаряме и пак и пак, правя го вече 3години. Но аз водя монолог, той не разговоря с мен или излиза така тактично или почва нещо да прави.  С приказки нищо не постигнах до сега.

# 2
  • Мнения: X
Ами, не, не е задължително да е така в брака.
Напълно реално и възможно е и след години пак да има и усмивки, и нежност, и внимание, и любов....По-скоро, до човек е.
Ако той си е такъв, едва ли можеш да го промениш.
Ако не е бил такъв отначало, явно нещо в чувствата му е променено.А той не е готов да те "светне" официално за това.
И да, когато има сериозно разминаване в емоционалните "изисквания" на двамата, то бракът едва ли ще изкара до "дълбока старост".

# 3
  • Мнения: 832
Не го оставяй човека, най-важното е ,че ти като си зле той е неотлъчно до теб - значи наистина много те обича.... Според мен това е период и ще отмине, не го притискай.... Няма перфектни и идеални мъже, сигурна съм ,че ще намерите ,,златната,, среда... Той все пак ходи на работа, за теб се грижи като ти е зле,преживели сте тежка бременност..,всичко това е стрес и то голям...,а и с малко дете въобще не е лесно,само писъците и мрънкането натоварва психически още.... Настрой се позитивно и му дай време!!!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 24 839
Сигурно повечето ще ме посъветват да разговаряме и пак и пак, правя го вече 3години. Но аз водя монолог, той не разговоря с мен или излиза така тактично или почва нещо да прави.  С приказки нищо не постигнах до сега.
Няма да те посъветвам да говориш, а да се сетиш, че той не е станал такъв днес или вчера.
Бил е такъв, когато си била добре, бил е и загрижен, когато не си била добре.
Не ти е правило впечатление в началото, защото си била влюбена и си го приемала какъвто е?
Или си го отчела ,но си решила, че ти ще го промениш и ще го направиш такъв, какъвто искаш?
Дано не е второто, защото няма да стане- всеки е такъв, какъвто е и не се променя под външен натиск.

# 5
  • Мнения: 1 267
 Знаете ли започнах вече понякога да се преструвам че не ми е добре, само за да получа неговото внимание и топлина.



Извинявай, но това ме потресе! Не можеш да манипулираш и изнудваш така някого. Колкото до неговото отношение, помисли дали не се натрапваш прекалено - това отблъсква!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 328
а той защо се е развел първия път?

# 7
  • Мнения: 20
Развел се е заради изневяра от страна на бившата му жена.
Изобщо не му се натрапвам, оставила съм нещата на самотек с надежда нещо да се промени.
Просто и аз спрях да говоря вече и без моите опити да имаме някакви отношения, съвсем се изгубихме. Ето вчера например хубав християнски празник, бях се приготвила с вкусна вечеря, поканихме родителите ми у дома, бях настроена да ни е уютно, весело, да си поискаме прошка, да се побъбрим с наще, а то стана едно...
Прибра се кисел както винаги, никакво внимание към мен, цяла вечер сумтя и баща ми едва му вадеше думите. С мен не разговаря, само едно наздраве и това е. Толкова ми стана мъчно, буквално усещах буца в гърлото и настръхвах постоянно сякаш ме заливаха с ледена вода, чувствах се нежелана, необичана и самотна. Едва сдържах сълзите си, влезнах в тоалетната и направо рухнах, стоях там близо 20 минути, че да ми мине зачервяването.

# 8
  • Мнения: 1 267
Да не би да има връзка?

# 9
  • Мнения: 20
Много се съмнявам, та той не ходи никъде, дори и приятел да му звънне вечер за по бира, отказва. Прибира се към 5 и си е вкъщи.

# 10
  • Мнения: 278
И какво прави вкъщи, как си прекарва времето?

# 11
  • Мнения: 11 569
Заедно ли вечеряте? При мен началото на края започна след появата на детето. Апатичен, все на лаптопа- много работа все, ряядко идваше с нас на разходка, сядахме на масата заедно само като имаме гости, всеки сам хапваше. Все аз бутах количката, иначе ако не се чувствах добре ми влизаше в положение. Дано при вас не е така, да си е заминала любовта, ама на това ми прилича.

# 12
  • Мнения: 20
Абсолютно нищо не прави, ляга и с телефона в ръка, играе игри или чете новини. С детето изцяло аз се занимавам, никога не е къпал, бърсал дупе, рядко си играе с  нея. Иначе е много загрижен, да не се разболее, да не се удари и т.н. Прави ми постоянно някакви забележки за дребнави неща и като се защитя и тръгна да оборвам побеснява, че се опитвам аз да съм права и не приема моята гледна точка. Става скандал и мен не ми издържат нервите, започва едно викане и детето става свидетел. После изкарва мен виновна, че  съм разтройвала детето. Аз мълча мълча и нали знаете като ти се насъбере и изведнъж вече избухваш, защото нервите ти са опънати до краен предел.

# 13
  • Мнения: 20
Заедно ли вечеряте? При мен началото на края започна след появата на детето. Апатичен, все на лаптопа- много работа все, ряядко идваше с нас на разходка, сядахме на масата заедно само като имаме гости, всеки сам хапваше. Все аз бутах количката, иначе ако не се чувствах добре ми влизаше в положение. Дано при вас не е така, да си е заминала любовта, ама на това ми прилича.
Той не е апатичен, даже напротив, настроен е негативно, агресивно ( не в тоя смисъл да налита на бой) агресивно от към думи.
Или ще ми крещи за нещо или изобщо не говори с мен.
Виновна съм че яденето е стоплено прекалено или че не е.
Виновна съм, че не може да си намери блузата.
Виновна съм, че съм забравила да му купя сапун.
Крушка изгоряла, пак съм виновна, че не съм, забележете, цъкала както трябва.
Аз забележки поемам и търпя, но ако са казани по нормален начин, а той го прави грубо и мен ми се насъбира много.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 328
търпиш абсолютно неприемливо поведение!
извинявай, че ще споделя съмнението си, но ми се струва, че си доста покорна. защо?

# 15
  • Мнения: 2 650
А задавала ли си въпроса - защо той  е  толкова различен, когато се налага да обгрижва някой. От прочетеното  някак разбирам, че само тогава си се усеща важен и значим. През останалото време е в някакво преддепресивно състояние. Имало ли е болни близки хора, които  са разчитали на него?
Иначе в такава ситуация  никой няма как да е щастлив - ти, той, детето.  Ако имаш възможност - пробвайте да се разделите за известно време и от там всеки да се посъбере в мислите за заедност,  щастие, бъдеще...

# 16
  • София
  • Мнения: 4 304
Защо след като  от разговори не разбира не преминеш към по-радикалния действия - да си събереш багажа и да го напуснеш за известно време. Да видим дали няма да се поосъзнае. Стиска ли ти?

# 17
  • Мнения: 31 740
Не мисля, че и стиска.

# 18
  • Мнения: 20
търпиш абсолютно неприемливо поведение!
извинявай, че ще споделя съмнението си, но ми се струва, че си доста покорна. защо?
Незнам дали съм покорна или по-скоро искам да запазя брака си и се опитвам да го спася. Когато пред очите ми е киселата му физиономия, винаги се опитвам да си представя онова загрижено и любящо лице, когато бях бременна, после като не се чувствах добре, сякаш ме губи завинаги, така изглеждаше. Единствено това ме крепи и ми дава надежда, че нещата ще се оправят.
Събирала съм си багажа и то 2 пъти за по 3 4 седмици. Идва и ме моли да се върна, обещава че всичко ще е наред, само ние с детето да сме до него. Хубавото му настроение не продължава повече от 4 5 дена и всичко наново.

# 19
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Колко години ви е разликата? Дано не е голяма....

# 20
  • Мнения: 20
А задавала ли си въпроса - защо той  е  толкова различен, когато се налага да обгрижва някой. От прочетеното  някак разбирам, че само тогава си се усеща важен и значим. През останалото време е в някакво преддепресивно състояние. Имало ли е болни близки хора, които  са разчитали на него?
Иначе в такава ситуация  никой няма как да е щастлив - ти, той, детето.  Ако имаш възможност - пробвайте да се разделите за известно време и от там всеки да се посъбере в мислите за заедност,  щастие, бъдеще...
Ами не, не се е налагало да обгрижва някой освен мен, като се е налагало. Не мисля, че се чувства и незначим, напротив иска всички да се съобразяват с него, да му подгъзуват и се има за цар на вселената. Една съфорумка ме светна да прочета за нарцистично личностно разтройство, много от нещата съвпадат с неговото поведение, но не изцяло...продължавам да чета

# 21
  • Мнения: 20
Колко години ви е разликата? Дано не е голяма....
Ами не е малка - 9години.
Аз съм на 33 той на 42

# 22
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Не е толкова голяма. Мислих, дали не му е омръзнало да бъде баща...и на теб. Явно не е това.

# 23
  • София
  • Мнения: 24 839
Събирала съм си багажа и то 2 пъти за по 3 4 седмици. Идва и ме моли да се върна, обещава че всичко ще е наред, само ние с детето да сме до него. Хубавото му настроение не продължава повече от 4 5 дена и всичко наново.
Пак ще те попитам- спомни си дали преди да забременееш е бил коренно различен като начин на държане и комуникация?
Дали ти сега не искаш нещо от него, което той просто не може да ти даде, защото никога не го е притежавал?
Но, на теб ти е било достатъчно и да мълчите заедно, а сега искаш повече?
Глупаво е това със събирането на багажа- ако уважаваш себе си и не искаш да олекваш в очите му, си тръгваш само когато знаеш, че няма да се върнеш повече.
В противен случай, плашиш гаргите и нищо не решаваш.
Имам чувството, че трябва със себе си да поговориш.

# 24
  • Мнения: 1 789
Знаеш ли, баща ми иска често да е прав, не е така краен като мъжът ти, не е изобщо безучастен, но иска да се налага, това наричам аз "мъжки комплекс".
Тези мъже са израснали с родители, които не са "празнували успехите". Били са критикувани, когато не се справят, но не са били хвалени (често, за да не ги разглезят). Но човек има нужда от признание и това е общочовешка потребност. А тези хора не са получавали признание, то е би
ило потискано. Сега имат нужда, голяма нужда от такова.
Много е трудно с такъв човек, аз не бих живяла, но това не го прави лош човек.

# 25
  • Мнения: 20
Събирала съм си багажа и то 2 пъти за по 3 4 седмици. Идва и ме моли да се върна, обещава че всичко ще е наред, само ние с детето да сме до него. Хубавото му настроение не продължава повече от 4 5 дена и всичко наново.
Пак ще те попитам- спомни си дали преди да забременееш е бил коренно различен като начин на държане и комуникация?
Дали ти сега не искаш нещо от него, което той просто не може да ти даде, защото никога не го е притежавал?
Но, на теб ти е било достатъчно и да мълчите заедно, а сега искаш повече?
Глупаво е това със събирането на багажа- ако уважаваш себе си и не искаш да олекваш в очите му, си тръгваш само когато знаеш, че няма да се върнеш повече.
В противен случай, плашиш гаргите и нищо не решаваш.
Имам чувството, че трябва със себе си да поговориш.
По-различен беше, правеше ми изненади, ходихме по заведения, по почивки, разговаряше с мен. Пак си беше по агресивничък и спрямо други хора и със собствения си брат и баща, и с тях се държи студено, но съм жив свидетел, когато брат му беше пред развод също, колко го болеше за него, беше загрижен и дори плака за него. Баща му скоро падна и трябваше да полежи(нищо сериозно) но той обвиняваше себе си, че го накарал да свърши някаква работа със стълба и пак си поплака.
Странна личност е този мой мъж.

# 26
  • Мнения: 1 789

 Не мисля, че се чувства и незначим, напротив иска всички да се съобразяват с него,
[/quote]
Точно там е разковничето, той иска да се съобразяват с него, защото вътрешно се чувства незначим.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 328
емоционална агресия.
на тази възраст не може да се промени, освен за малко, докато премине опасността от отхвърляне.
тежка схема. не е за всеки. или го приемаш или търсиш друг вариант за себе си.

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Изпитва болезнено страх от загуба.
Това си е жив егоизъм.

# 29
  • Мнения: 20
Ето снощи всеки си седи в различни стаи, направих опит да си кажем нещо, но отсреща ми - стена. Детето ми милото само ходи ту при мен ту при него. Постоянно ме пита мамо тати що е все сърдит, какво да му отговарям вече ва това дете, незнам. Неискам да я настройвам с/у него, но тя май сама започва да се отдръпва и после той обвинява мен за отношението и.

# 30
  • Мнения: 21 476
 Авторката, мъжът ти сигурно си има някакви сериозни проблеми извън семейството ви и въобще не му е до тебе. В работата, финансови, някакви имотни или други тревоги? Явно не иска да ги сподели с тебе и сигурно няма да го направи.
  Не мисля, че това перманентно лошо настроение е насочено към тебе, явно просто всичко го дразни.

# 31
  • Мнения: X
Ето снощи всеки си седи в различни стаи, направих опит да си кажем нещо, но отсреща ми - стена.
В такива случаи не питаш ли защо се държи като пън?
Какво ти отговаря?
Аз лично, бих поставила нещата директно:"Виж, мило, нямам против да се държиш като идиот, но моля, дай ми поне една адекватна причина за това.А пък аз сама ще преценя мога ли да я търпя или е време да си кажем Сбогом!"
Все пак не сте на по 15, да си играете на "шикалки", нещата или се изговарят и се правят ДВустранни опити за спасение на отношенията, или се разсмърдяват тотално.
И колкото по-бързо, толкова по-добре за всички.
Живот в постоянна агония не е здравословен за никого от вас.

# 32
  • Мнения: 712
Най-обикновена депресия . Причина - липса на финанси . В комбина с чувството за безнадежност , и липса на всякакви признаци на подобрение на финансовото състояние в близките 6-8-10 месеца . Лекарство - няма . За съжаление симптомите се задълбочават и от кризата на 40-те .
   Авторката ти работиш ли ?

# 33
  • Мнения: 20
Ето снощи всеки си седи в различни стаи, направих опит да си кажем нещо, но отсреща ми - стена.
В такива случаи не питаш ли защо се държи като пън?
Какво ти отговаря?
Аз лично, бих поставила нещата директно:"Виж, мило, нямам против да се държиш като идиот, но моля, дай ми поне една адекватна причина за това.А пък аз сама ще преценя мога ли да я търпя или е време да си кажем Сбогом!"
Все пак не сте на по 15, да си играете на "шикалки", нещата или се изговарят и се правят ДВустранни опити за спасение на отношенията, или се разсмърдяват тотално.
И колкото по-бързо, толкова по-добре за всички.
Живот в постоянна агония не е здравословен за никого от вас.

Ами питам вече 3години, но както казах няма адекватен отговор. Казвам му поговори с мен, сподели може пък да ти олекне, а той казва нищо ми няма, не ме занимавай и като ме изгледа като абсолютен борсук и аз се омитам от стаята. Ако трябва да търпя това отношение цял живот, просто няма да оцелея, аз съм наистина наранена и тъжна, че той се отнася така. Когато е в настроение, което е в месеца веднъж и аз трябва да съм в настроение и ако случайно ме види намусена и тъжна побеснява и казва - ти не знаеш какво искаш ето весел съм пък ти се въсиш. А проблема е там, че нямам сили да играя по неговата свирка, трябва да съм сериозна и намръщена когато той е и трябва да цъфтя от щастие щом той е в настроение. Играе си с мен и ме прави на маймуна.
Работя, да и мисля, че финансите ни са добри, не мисля, че заради това не е на кеф.
Искам да го накарам да говори с мен, да водим диалог, а не да си говоря сама, как по дяволите

# 34
  • София
  • Мнения: 4 304



[/quote]

Искам да го накарам да говори с мен, да водим диалог, а не да си говоря сама, как по дяволите
[/quote]


Като го му дадеш да разбере, е не възнамеряваш да  изживееш единствения си живот с него по тозиначин. Обаче го направиш. Ако те последва - има шанс да се промени. Тези 3години не бяха ли дастатъчно време да разбереш, че очевидно с говорене и нищо не правене не се постига резултат. Не 3 дни, не 3 седмици, не 3 месеца. 3 години!

# 35
  • Мнения: X
Ето снощи всеки си седи в различни стаи, направих опит да си кажем нещо, но отсреща ми - стена.
В такива случаи не питаш ли защо се държи като пън?
Какво ти отговаря?
Аз лично, бих поставила нещата директно:"Виж, мило, нямам против да се държиш като идиот, но моля, дай ми поне една адекватна причина за това.А пък аз сама ще преценя мога ли да я търпя или е време да си кажем Сбогом!"
Все пак не сте на по 15, да си играете на "шикалки", нещата или се изговарят и се правят ДВустранни опити за спасение на отношенията, или се разсмърдяват тотално.
И колкото по-бързо, толкова по-добре за всички.
Живот в постоянна агония не е здравословен за никого от вас.

Ами питам вече 3години, но както казах няма адекватен отговор. Казвам му поговори с мен, сподели може пък да ти олекне, а той казва нищо ми няма, не ме занимавай и като ме изгледа като абсолютен борсук и аз се омитам от стаята.
Скрит текст:
Ако трябва да търпя това отношение цял живот, просто няма да оцелея, аз съм наистина наранена и тъжна, че той се отнася така. Когато е в настроение, което е в месеца веднъж и аз трябва да съм в настроение и ако случайно ме види намусена и тъжна побеснява и казва - ти не знаеш какво искаш ето весел съм пък ти се въсиш. А проблема е там, че нямам сили да играя по неговата свирка, трябва да съм сериозна и намръщена когато той е и трябва да цъфтя от щастие щом той е в настроение. Играе си с мен и ме прави на маймуна.
Работя, да и мисля, че финансите ни са добри, не мисля, че заради това не е на кеф.
Искам да го накарам да говори с мен, да водим диалог, а не да си говоря сама, как по дяволите
Ами, там ти е грешката, че се омиташ от стаята.
След неговото "...не ме занимавай...", вместо да се омиташ, го почваш ти:
"Ама, какво значи Не ме занимавай!Държиш се с мен като с парцал, обиждаш ме без причина, викаш, нагрубяваш, и мислиш, че е достатъчно само "Не ме занимавай?!"? Аз не съм ти нито робиня, нито подчинена.Партньори сме, двойка сме, или казваш къде те стяга шапката и да търсим решение, или и аз минавам на принципа "Не СЕ занимавай с мен!".Пък докога ще издържим, Бог знае.....във всеки случай и търпението ми, и любовта ми са на границата....идея си нямаш колко малко ми трябва да не ми видиш очите повече.Толкова ми е писнало и от теб, и от тъпите ти подмятания, и от идиотското ти поведение, че ....честно, ако бях мъж, досега да съм ти теглила боя."
Да, знам, силни думи са.
Но след години подобен тормоз, дори се чудя как може още да си мила и търпелива.
Аз отдаааавна щях да съм яхнала метлата.И то съвсем качествено, няма само да си правя вятър на устата.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 328
ако "яхне метлата", много вероятно е ступорното им мълчание, да се прероди в неспирни скандали. човекът си е такъв.
то детето вече ти дава знаци! там съсредоточи усилията си как да постъпиш в тези взаимоотношения.

# 37
  • Мнения: 2 222
Не знам как издържаш... нито защо го правиш. Но може би просто си свикнала и може да си изкарате така много години още.

# 38
  • Мнения: 20
Има ли мъже в този форум, някой да даде съвет как да подходя.

# 39
  • Мнения: 278
Според мен мъжът ти се държи така, за да те накара ти да си инициатор на раздялата ви. Вероятно няма смелост да ти каже, че не му е гот да сте семейство. А извинявай за въпроса, ама секс правите ли? Защото ако и това не правите вече, работата е ясна, поне според мен.

# 40
  • Мнения: 20
А защо тогава като кажа, че ако иска да се разделим, да се разделим, а той дума не дава да стане за раздяла, веднага започва - ти това ли искаш, то много лесно това и така си крещи ли крещи. Казвам не не искам това, но ми омръзна да се боря сама да я оправям тая връзка, а ти пръста си да не помръдваш.
И да все още правим секс, даже много често му се иска, но аз толкова съм свикнала с лошия му нрав и като започне да ме целува все ми избиват някакви лоши моменти с него и ми се отщява, доста често започнах и да се дърпам

# 41
  • Мнения: 278
Значи просто си му е добре да има дом, сготвено, изпрано и да му гледаш детето. Ама и не му се разделяло, пък крещи насреща... А не предлага ли някакво разрешение, или само вика? Защото ако само вика, е по-добре наистина да помислиш за раздяла.

# 42
  • Мнения: 10 064
Значи просто си му е добре да има дом, сготвено, изпрано и да му гледаш детето. Ама и не му се разделяло, пък крещи насреща... А не предлага ли някакво разрешение, или само вика? Защото ако само вика, е по-добре наистина да помислиш за раздяла.

За него няма проблем, дори не забелязва, че нещо не е наред.
Проблем има жена му, че желае нормално общуване със съпруга си.
Не мога да си представя да живея с такова жУвотно и денонощно да ходя на пръсти, да не би да му разваля безценното спокойствие.
Едва ли ще се промени. Насила да общува с теб не е решение на проблема. В един момент ще му писне, че се е правил на възпитан и толерантен и не се знае как ще реагира.

# 43
  • София
  • Мнения: 24 839
И да все още правим секс, даже много често му се иска, но аз толкова съм свикнала с лошия му нрав и като започне да ме целува все ми избиват някакви лоши моменти с него и ми се отщява, доста често започнах и да се дърпам
Ами, кажи му в прав ред!
Че с това си държание те прави фригидна към себе си и още малко остава съвсем да ти изстине желанието за секс с него.
Щото, много мъже обичат да се правят на луди, че не схващат какво им се казва, а обявяват жените си за фригидни въобще...ей тъй, просто с времето  спира да им се иска.

# 44
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Има достатъчно мъже, които са такива инати, че и Господ да слезе да им каже "Пич, грешиш. Помисли!"...най-много да му теглят и на него една майна. Такива кисели и агресивни екземпляри нямат оправия. Все другите са им виновни, все другите драматизират и видиш ли проблеми няма. Направо са като енергийни вампири. Около тях и най-веселият и безгрижен човек ще стане нервен и депресиран.

# 45
  • Мнения: 20
Значи просто си му е добре да има дом, сготвено, изпрано и да му гледаш детето. Ама и не му се разделяло, пък крещи насреща... А не предлага ли някакво разрешение, или само вика? Защото ако само вика, е по-добре наистина да помислиш за раздяла.

За него ние проблем нямаме, щом не ме бие, не изневерява и не е алкохолик всичко е наред. Когато започна да говоря тихо и кротко, че така не може да продължава, че и детето страдата и изобщо говоря на съвест, или само кима или гледа темерутски и понякога обещава, че всичко ще се нареди.

# 46
  • Мнения: X
Здравей. Имала съм 2 темерути такива с една зодия, бившия ми приятел с който живях една година за да разбера че не държи на мен а съм една работничка и готвач, а и татко, само биеше майка.
Твоя мъж да не е зодия скорпион? В началото на брака винаги е ок.

Правите ли секс?

Да не би да има проблеми с знаеш кое?

Искаш ли понякога ти от него секс а не само да те ръчка? Обличаш ли се секси?

Мъжете са странни птици, един път да ги обидиш и вече край нищо не споделят!
Успех!

# 47
  • Мнения: 2 837
Жената вече отговори на подобен въпрос. Не разбирам това желание за ровичкане в чаршафите на хората.
Не всеки семеен проблем е породен от липса на секс.
Познавам подобни хора. В техните очи са прави, което значи, че каквото и колкото и да говорите, трудно нещо ще се промени. Струва ми се, че полезните варианти са два - или да намериш други занимания и повече контакти с приятелки, като така нуждата ти от близост и общуване ще е задоволена, а с мъжа си общуваш на санитарния минимум, толкова, колкото можеш да понесеш. Стига, разбира се, той да не те спира. Другият вариант е да си събереш багажа и да не се обръщаш назад.

# 48
  • Мнения: 21 476
  Щом няма проблеми, които да го напрягат и да не му излизат от ума, значи просто по характер си е един кисел г.з.
 Няма ли нещо хобита, дейност която да го развеселява и зарежда? Риболов, нещо да излезете да гледате, спорт, набележи нещо дето ще му е интересно и ще го интересува и го заведи. Какви са тия работи само да седи вечер в къщи и да се заяжда.
  Да не би много да се уморява през деня?

# 49
  • София
  • Мнения: 4 328
ама защо това изстрадало от липси момиче ще продължава да се опитва да му прави веселото на този 40+ годишен мъж?
промяната ще е от ден до пладне, а и доколкото схванах, може и това да го изнерви. просто си иска да не го закачат!

# 50
  • Мнения: X
Аз откакто чета във форума, си мечтая да попадна на тема/сайт (не е задължително да е тук    Laughing  ), създадена и списвана от мъже, споделящи си и тюхкащи се върху подобни (например) теми:
-защо жена ми е все намръщена?
-какво да направя, за да й върна настроението?
-ако я заведа някъде за 2-3 дни, дали ще има повече секс?
-защо постоянно е кисела и вика по детето?че и по мен?
-дали още ме обича?    newsm78
-гледам Иванчо и Марийка как си гукат всеки ден, защо и ние не сме така?     Sad
-и т.н., и т.н. проблеми в междуотношенията.   
А дано, ама ...надали!
Само ние жените, се тюхкаме, вайкаме, ставаме на подлоги да спасяваме нещо, за което на мъжете хич не им дреме.Щото, ако поне маааалко им пукаше, нямаше да са такива мърсолници.

# 51
  • Мнения: 20
ама защо това изстрадало от липси момиче ще продължава да се опитва да му прави веселото на този 40+ годишен мъж?
промяната ще е от ден до пладне, а и доколкото схванах, може и това да го изнерви. просто си иска да не го закачат!
Това е, да, човека иска никой да не го закача за нищо. Като кажа дай да идем някъде тая вечер просто ей така да хапнем да пийнем, ме гледа като полезно изкопаемо, сякаш кой знае какво искам.
Ами мисля си, че съм поддържана жена, даже доста екстравагантна понякога, ходя си редовно на фризьор, маникюр, не е да съм някоя изостанала лелка, но и това не ми е помогнало, изобщо не му прави впечатлени, само пари за глупости съм харчила. 

# 52
  • Мнения: 31 740
ама защо това изстрадало от липси момиче ще продължава да се опитва да му прави веселото на този 40+ годишен мъж?
промяната ще е от ден до пладне, а и доколкото схванах, може и това да го изнерви. просто си иска да не го закачат!
Това е, да, човека иска никой да не го закача за нищо. Като кажа дай да идем някъде тая вечер просто ей така да хапнем да пийнем, ме гледа като полезно изкопаемо, сякаш кой знае какво искам.
Ами мисля си, че съм поддържана жена, даже доста екстравагантна понякога, ходя си редовно на фризьор, маникюр, не е да съм някоя изостанала лелка, но и това не ми е помогнало, изобщо не му прави впечатлени, само пари за глупости съм харчила. 

Лично за мен би било изключително унижаващо да имам твоето поведение. Някъв си там ще ми прави фасони, а аз ще го коткам.  ooooh! То се пробва веднъж, дваж. Говори се, ама като няма ответна реакция има друго решение.
Сама ти казваш, че и за секс нямаш вече желание. То тогава какво искаш.
Сигурно се чувстваш самотна. Замисли се. С него си сама и се нервираш. Като си без него, пак ще си сама, ама няма да има кой да те нервира.
И като не иска да излиза с теб, какво те спира теб да излезеш. Приятелки нямаш ли. Звънкаш и почваш "Пенке, айди да одим на кино, театър или някъде другаде" А на мъжо му заявяваш "Мило, отивам еди къде си. Гледай детето. И излизаш.

# 53
  • Мнения: 2 837
ама защо това изстрадало от липси момиче ще продължава да се опитва да му прави веселото на този 40+ годишен мъж?
промяната ще е от ден до пладне, а и доколкото схванах, може и това да го изнерви. просто си иска да не го закачат!
Това е, да, човека иска никой да не го закача за нищо. Като кажа дай да идем някъде тая вечер просто ей така да хапнем да пийнем, ме гледа като полезно изкопаемо, сякаш кой знае какво искам.
Ами мисля си, че съм поддържана жена, даже доста екстравагантна понякога, ходя си редовно на фризьор, маникюр, не е да съм някоя изостанала лелка, но и това не ми е помогнало, изобщо не му прави впечатлени, само пари за глупости съм харчила. 
Всъщност това е типичното поведение на подобен вид мъже, поне според моя опит.

# 54
  • Мнения: 1 793
Щом от 3 години е така, няма да се промени. Или го приемай какъвто е, или си търси късмета другаде.

# 55
  • Мнения: 20
ама защо това изстрадало от липси момиче ще продължава да се опитва да му прави веселото на този 40+ годишен мъж?
промяната ще е от ден до пладне, а и доколкото схванах, може и това да го изнерви. просто си иска да не го закачат!
Това е, да, човека иска никой да не го закача за нищо. Като кажа дай да идем някъде тая вечер просто ей така да хапнем да пийнем, ме гледа като полезно изкопаемо, сякаш кой знае какво искам.
Ами мисля си, че съм поддържана жена, даже доста екстравагантна понякога, ходя си редовно на фризьор, маникюр, не е да съм някоя изостанала лелка, но и това не ми е помогнало, изобщо не му прави впечатлени, само пари за глупости съм харчила.  

Лично за мен би било изключително унижаващо да имам твоето поведение. Някъв си там ще ми прави фасони, а аз ще го коткам.  ooooh! То се пробва веднъж, дваж. Говори се, ама като няма ответна реакция има друго решение.
Сама ти казваш, че и за секс нямаш вече желание. То тогава какво искаш.
Сигурно се чувстваш самотна. Замисли се. С него си сама и се нервираш. Като си без него, пак ще си сама, ама няма да има кой да те нервира.
И като не иска да излиза с теб, какво те спира теб да излезеш. Приятелки нямаш ли. Звънкаш и почваш "Пенке, айди да одим на кино, театър или някъде другаде" А на мъжо му заявяваш "Мило, отивам еди къде си. Гледай детето. И излизаш.
Ами аз го правя,не често разбира се,но го правя.
И защо да е унижаващо поведение, ти така с лекота ли би захвърлила брака си. Верно не издържам, ама имам още някаква надежда, или поне ми се иска да е така.
Аз ако реша да затрия брака си, изобщо няма да се тюхкам тука и да търся съвети, ами директно го правя. Но аз искам да го спася.

# 56
  • Мнения: 31 740
Скрит текст:
ама защо това изстрадало от липси момиче ще продължава да се опитва да му прави веселото на този 40+ годишен мъж?
промяната ще е от ден до пладне, а и доколкото схванах, може и това да го изнерви. просто си иска да не го закачат!
Това е, да, човека иска никой да не го закача за нищо. Като кажа дай да идем някъде тая вечер просто ей така да хапнем да пийнем, ме гледа като полезно изкопаемо, сякаш кой знае какво искам.
Ами мисля си, че съм поддържана жена, даже доста екстравагантна понякога, ходя си редовно на фризьор, маникюр, не е да съм някоя изостанала лелка, но и това не ми е помогнало, изобщо не му прави впечатлени, само пари за глупости съм харчила.  

Лично за мен би било изключително унижаващо да имам твоето поведение. Някъв си там ще ми прави фасони, а аз ще го коткам.  ooooh! То се пробва веднъж, дваж. Говори се, ама като няма ответна реакция има друго решение.
Сама ти казваш, че и за секс нямаш вече желание. То тогава какво искаш.
Сигурно се чувстваш самотна. Замисли се. С него си сама и се нервираш. Като си без него, пак ще си сама, ама няма да има кой да те нервира.
И като не иска да излиза с теб, какво те спира теб да излезеш. Приятелки нямаш ли. Звънкаш и почваш "Пенке, айди да одим на кино, театър или някъде другаде" А на мъжо му заявяваш "Мило, отивам еди къде си. Гледай детето. И излизаш.
Ами аз го правя,не често разбира се,но го правя.
И защо да е унижаващо поведение, ти така с лекота ли би захвърлила брака си. Верно не издържам, ама имам още някаква надежда, или поне ми се иска да е така.
Аз ако реша да затрия брака си, изобщо няма да се тюхкам тука и да търся съвети, ами директно го правя. Но аз искам да го спася.

Не съм омъжена и не бих захвърлила брак с лека ръка. Но за мен е унижаващо да търча като малко куче след човек на който очевидно не му дреме за мен. Ще го правя до един момент.
Също така не бих търпяла грубости. С мен ако се държи някой безпричинно грубо, лошо му се пише. Ти защо го търпиш това, не знам. Съвсем естествено е да не искаш вече и секс да правиш с него, а лично за мен това означава началото на края.

А ти си решаваш дали ще търпиш това или ще се примириш.
Сама казваш, че преди е бил различен. От това съдя единствено, че е спрял да те обича и сега си му просто удобна - чистачка, готвачка, че и секс има. И детето гледаш. Не иска да те загуби поради тези причини. Когато човек обича някой - го показва, а не се държи все едно го няма.
Това е.

# 57
  • Мнения: 1 793
Аз ако реша да затрия брака си, изобщо няма да се тюхкам тука и да търся съвети, ами директно го правя. Но аз искам да го спася.

Брак се спасява с взаимни усилия на двамата. От страна на мъжа ти усилия няма, а ти само си губиш времето.

# 58
  • Мнения: 2 837
Не, не значи, че е спрял да я обича. По-вероятно значи, че сега е сигурен, че тя ще остане с него и не се налага да се преструва.

# 59
  • Мнения: 31 740
Не, не значи, че е спрял да я обича. По-вероятно значи, че сега е сигурен, че тя ще остане с него и не се налага да се преструва.

Да се преструва за какво?
Че я обича. Нали казах. Ако обичаш някого, няма да се държиш лошо с него.
На него му е било зор да я върже. Може да  я е обичал в началото или поне много да я е харесвал. Сега вече няма за какво да се старае. Тя му е сигурна. Уж де. Няма нищо сигурно в тоя живот.

# 60
  • Мнения: 2 222
Ще дам примера с жабата и водата.  Crazy Ако пуснеш жабата във вряла вода, тя ще изскочи и ще се спаси. Но ако я загряваш постепенно - ще се отпусне отначало, ще й е добре и няма и да усети как ще се свари. Тоест ако си живееш добре семейно и изведнъж ти се стовари огромен проблем - ще бързаш да реагираш. Но ако постепенно се влошават нещата, просто ще свикнеш, даже ще си намираш и оправдания как всичко всъщност е наред. Ти вече почти "си се сварила"- мисля, че можеш да си спокойна за брака - няма да ти се разпадне  Peace

# 61
  • Мнения: 20
Снощи бяхме на рожден ден на негов приятел, всички семейно. Докато излезем ми стопи нервите, оф къде ще ходим сега, хич не ми се ходи, мърмореше за всичкооо, не съм му изгладила блузата както трябва, и куп глупости още, блъска тръшка врати шкафове. Казвам извинявай ама като не ти се ходи не си го изкарвай на мен, ами няма да ходим, то и без това къде да отивам с развалено настроение вече. Винаги е така преди да отидем някъде, колкото и рядко да е, аз отивам без грам енергия и настроение. Странното е, че като седнем вече нашия е ухилен до уши, весел говори високо и емоционално, с всеки се разбира иска да е център на внимание, хората го обожават- веселяк. Цяла вечер ме прегръща, говори за мен пред всички че съм най че ме обожава, мило това мило онова. А мен сърцето ми КРЕЩИИИ, защото нямам силите да се държа лицемерно и че всичко е наред, ще се пръсна отвътре от гняв и ярост, защото не мога да разбера защо прави така и ми е тежко, направо ми се е искало да му се изплюя в лицето. Казвам му на ухо, защо го правиш до одеве ме побъркваше в къщи а сега си много мил, какво целиш, не издържам. А той ми вика стига де мило за кое съм те побъркал че малко помърморих ли иии нали знайш че ще ми мине  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Прибираме се и....той е същия навъсен изроддд. Ейй мамка му ще откача. Казвам му ти не си добре да знаеш, а той се опитва веднага мен да изкара виновна, ако не съм се била развикала( преди да тръгнем малко избухнах защото вече не издържах на пуфтенето и мънкането му) щяло да му мине бързо и това е. Той иска когато е ядосан и ми вика аз да си мълча и да не се обяждам, на човека щяло бързо да му мине. Преди търпях не му опонирах, въпреки че не е бил прав, но вече не издържам и започнах да избухвам, за което той побеснява

# 62
  • Мнения: 1 267
Снощи бяхме на рожден ден на негов приятел, всички семейно. Докато излезем ми стопи нервите, оф къде ще ходим сега, хич не ми се ходи, мърмореше за всичкооо, не съм му изгладила блузата както трябва, и куп глупости още, блъска тръшка врати шкафове. Казвам извинявай ама като не ти се ходи не си го изкарвай на мен, ами няма да ходим, то и без това къде да отивам с развалено настроение вече. Винаги е така преди да отидем някъде, колкото и рядко да е, аз отивам без грам енергия и настроение. Странното е, че като седнем вече нашия е ухилен до уши, весел говори високо и емоционално, с всеки се разбира иска да е център на внимание, хората го обожават- веселяк. Цяла вечер ме прегръща, говори за мен пред всички че съм най че ме обожава, мило това мило онова. А мен сърцето ми КРЕЩИИИ, защото нямам силите да се държа лицемерно и че всичко е наред, ще се пръсна отвътре от гняв и ярост, защото не мога да разбера защо прави така и ми е тежко, направо ми се е искало да му се изплюя в лицето. Казвам му на ухо, защо го правиш до одеве ме побъркваше в къщи а сега си много мил, какво целиш, не издържам. А той ми вика стига де мило за кое съм те побъркал че малко помърморих ли иии нали знайш че ще ми мине  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Прибираме се и....той е същия навъсен изроддд. Ейй мамка му ще откача. Казвам му ти не си добре да знаеш, а той се опитва веднага мен да изкара виновна, ако не съм се била развикала( преди да тръгнем малко избухнах защото вече не издържах на пуфтенето и мънкането му) щяло да му мине бързо и това е. Той иска когато е ядосан и ми вика аз да си мълча и да не се обяждам, на човека щяло бързо да му мине. Преди търпях не му опонирах, въпреки че не е бил прав, но вече не издържам и започнах да избухвам, за което той побеснява




Е, вярно този твоят мъж е много специален!

# 63
  • Мнения: 832
Авторке, да вземе да пие някакви успокоителни...,това с разговори няма да мине.. Мисля,че валериана ще му е слаб,но все пак може и с него да пробва...,заведи го на невролог, тези изблици не са нормални има проблем с нервите... човека.... и си го изкарва на теб...

# 64
  • Мнения: X
Скрит текст:
Снощи бяхме на рожден ден на негов приятел, всички семейно. Докато излезем ми стопи нервите, оф къде ще ходим сега, хич не ми се ходи, мърмореше за всичкооо, не съм му изгладила блузата както трябва, и куп глупости още, блъска тръшка врати шкафове. Казвам извинявай ама като не ти се ходи не си го изкарвай на мен, ами няма да ходим, то и без това къде да отивам с развалено настроение вече. Винаги е така преди да отидем някъде, колкото и рядко да е, аз отивам без грам енергия и настроение. Странното е, че като седнем вече нашия е ухилен до уши, весел говори високо и емоционално, с всеки се разбира иска да е център на внимание, хората го обожават- веселяк. Цяла вечер ме прегръща, говори за мен пред всички че съм най че ме обожава, мило това мило онова. А мен сърцето ми КРЕЩИИИ, защото нямам силите да се държа лицемерно и че всичко е наред, ще се пръсна отвътре от гняв и ярост, защото не мога да разбера защо прави така и ми е тежко, направо ми се е искало да му се изплюя в лицето. Казвам му на ухо, защо го правиш до одеве ме побъркваше в къщи а сега си много мил, какво целиш, не издържам. А той ми вика стига де мило за кое съм те побъркал че малко помърморих ли иии нали знайш че ще ми мине  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Прибираме се и....той е същия навъсен изроддд. Ейй мамка му ще откача. Казвам му ти не си добре да знаеш, а той се опитва веднага мен да изкара виновна, ако не съм се била развикала( преди да тръгнем малко избухнах защото вече не издържах на пуфтенето и мънкането му) щяло да му мине бързо и това е. Той иска когато е ядосан и ми вика аз да си мълча и да не се обяждам, на човека щяло бързо да му мине. Преди търпях не му опонирах, въпреки че не е бил прав, но вече не издържам и започнах да избухвам, за което той побеснява
А защо не пробваш друга тактика?
Просто го игнорирай.Разговорите ви да са единствено за дома, детето, храната, сметките.НИЩО друго.
Почне ли да мрънка/пухти/мърмори, казваш "Не ме интересува." и излизаш.
Пита ли нещо различно от гореописаните теми, казваш "Не ме вълнува." и излизаш.
В описаната от теб ситуация, преди тръгването ви, аз лично бих се облякла, бих оправила и детето и заставаме да го чакаме до входната врата.Нито ще му гладя дрехи, нито ще му отговарям, нито ще го забелязвам.Като се накуми, тръгваме.Там, на гостито, също грам внимание не бих му обърнала, щях да си говоря с другите, да се забавлявам, а на него-пълен игнор.
И така, винаги, навсякъде и за всичко, все едно е мебел, която по стечение на обстоятелствата трябва да търпиш.
Или, накратко казано, спри да му "ходиш по гайдата".
Може евентуално, да му светне някъде, че не си му сигурна доживотна робиня, слугиня, подчинена, върху която да излива постоянно нервните си изблици и простотии.
И да, унижаващо е някой да се държи с теб като с парцал, а ти да тичаш след него да оправяте нещата.Поне за мен би било.И не бих си го причинявала с години, особено ако не виждам никакъв адекватен отговор насреща си.

# 65
  • Мнения: 2 222
Да игнорираш мъжа си също е тегаво. Може да се получи екстра само ако наистина не ти пука. Но авторката не е на този етап.

# 66
  • Мнения: X
Да игнорираш мъжа си също е тегаво.
Скрит текст:
Може да се получи екстра само ако наистина не ти пука. Но авторката не е на този етап.
Те отношенията им така или иначе, са си тегави.
Аз поне бих опитала да спася моите нерви, все пак има дете, на което му трябва здрава, психически стабилна и съхранена майка.

Скрит текст:
И в други подобни теми съм писала, но ...
винаги съм се чудила как човек успява да запази любовта си към някого, на когото не му пука, държи се като неандерталец, обижда, вика, нагрубява и т.н.Ето, и авторката търпи и казва, че още обича, след подобен тормоз от 3 години насам.
Аз, колкото и да обичам някого, ако той се държи така с мен, няма начин просто да запазя любовта си и да се влача след него с години.Давам си някой и друг месец опити, проби и грешки, ако няма ефект, малко по малко почвам да изстивам.Най-много година и няма да мога да го гледам.Имала съм гадже, което опитваше подобни номера.Е, остана си на фаза гадже....
Знам, че хората са ралични, аз може би съм егоист малко повече от нужното, но пък не разбирам мерака да спасяваш нещо, което явно другия не желае да спасява и да си мъченица цял живот.
Все пак, животът е един, мой си е, и аз определено държа хубавите неща в него да са поне 99 %.Да, лоши неща се случват, но би трябвало да преживяваме тия, които не зависят от нас.Но умишлено  и по собствено желание да правя живота си лош и гаден, за мен лично е повече от глупаво.

# 67
  • Мнения: X
И аз съм като теб, Love!. Някой ако системно се държи зле с мен, преставам да го обичам. Не мисля, че е егоизъм, а е самосъхранение.

Расла съм с родител като описания, истински диментор (за челите Хари Потър) - изсмукваше цялата радост и щастие в света. Непрекъснато всички се съобразяваха с тиранията му и ходеха на пръсти около него. Безброй скапани празници и ваканции от "настроенията" му, точно същото поведение - "с чуждите драг, на своите враг". Не мога да опиша какви последствия остават за детската душа, докато някой оправдава пасивността си със "спасяване на брака".

# 68
  • Мнения: 31 740
Снощи бяхме на рожден ден на негов приятел, всички семейно. Докато излезем ми стопи нервите, оф къде ще ходим сега, хич не ми се ходи, мърмореше за всичкооо, не съм му изгладила блузата както трябва, и куп глупости още, блъска тръшка врати шкафове. Казвам извинявай ама като не ти се ходи не си го изкарвай на мен, ами няма да ходим, то и без това къде да отивам с развалено настроение вече. Винаги е така преди да отидем някъде, колкото и рядко да е, аз отивам без грам енергия и настроение. Странното е, че като седнем вече нашия е ухилен до уши, весел говори високо и емоционално, с всеки се разбира иска да е център на внимание, хората го обожават- веселяк. Цяла вечер ме прегръща, говори за мен пред всички че съм най че ме обожава, мило това мило онова. А мен сърцето ми КРЕЩИИИ, защото нямам силите да се държа лицемерно и че всичко е наред, ще се пръсна отвътре от гняв и ярост, защото не мога да разбера защо прави така и ми е тежко, направо ми се е искало да му се изплюя в лицето. Казвам му на ухо, защо го правиш до одеве ме побъркваше в къщи а сега си много мил, какво целиш, не издържам. А той ми вика стига де мило за кое съм те побъркал че малко помърморих ли иии нали знайш че ще ми мине  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Прибираме се и....той е същия навъсен изроддд. Ейй мамка му ще откача. Казвам му ти не си добре да знаеш, а той се опитва веднага мен да изкара виновна, ако не съм се била развикала( преди да тръгнем малко избухнах защото вече не издържах на пуфтенето и мънкането му) щяло да му мине бързо и това е. Той иска когато е ядосан и ми вика аз да си мълча и да не се обяждам, на човека щяло бързо да му мине. Преди търпях не му опонирах, въпреки че не е бил прав, но вече не издържам и започнах да избухвам, за което той побеснява

Аз пък се чудя на теб кога ще ти дойде акъла и въобще ще ти дойде ли.
От написаното съдя, че нещата са отвратителни. Не става въпрос само за липса на комуникация, а за съсипващо психиката поведение. Не знам как може да се обичат такива мъже. Трябва як мазохизъм. Мъжът ти е лицемер и селяндур. Такива дето навън се правят на  най-готините, а вкъщи са изроди  са много долен тип хора. Точно обратното трябва да е. Да си пазиш семейството и да се държиш добре с тях.
Имам и друго предложение. Този човек или просто наистина е идиот или има проблем с нервите и си го изкарва на теб. Предложи му да ходи на психолог, ако иска да сте заедно.

Абсолютно съм съгласна с поста на  Love

# 69
  • София
  • Мнения: 4 304
Снощи бяхме на рожден ден на негов приятел, всички семейно. Докато излезем ми стопи нервите, оф къде ще ходим сега, хич не ми се ходи, мърмореше за всичкооо, не съм му изгладила блузата както трябва, и куп глупости още, блъска тръшка врати шкафове. Казвам извинявай ама като не ти се ходи не си го изкарвай на мен, ами няма да ходим, то и без това къде да отивам с развалено настроение вече. Винаги е така преди да отидем някъде, колкото и рядко да е, аз отивам без грам енергия и настроение. Странното е, че като седнем вече нашия е ухилен до уши, весел говори високо и емоционално, с всеки се разбира иска да е център на внимание, хората го обожават- веселяк. Цяла вечер ме прегръща, говори за мен пред всички че съм най че ме обожава, мило това мило онова. А мен сърцето ми КРЕЩИИИ, защото нямам силите да се държа лицемерно и че всичко е наред, ще се пръсна отвътре от гняв и ярост, защото не мога да разбера защо прави така и ми е тежко, направо ми се е искало да му се изплюя в лицето. Казвам му на ухо, защо го правиш до одеве ме побъркваше в къщи а сега си много мил, какво целиш, не издържам. А той ми вика стига де мило за кое съм те побъркал че малко помърморих ли иии нали знайш че ще ми мине  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Прибираме се и....той е същия навъсен изроддд. Ейй мамка му ще откача. Казвам му ти не си добре да знаеш, а той се опитва веднага мен да изкара виновна, ако не съм се била развикала( преди да тръгнем малко избухнах защото вече не издържах на пуфтенето и мънкането му) щяло да му мине бързо и това е. Той иска когато е ядосан и ми вика аз да си мълча и да не се обяждам, на човека щяло бързо да му мине. Преди търпях не му опонирах, въпреки че не е бил прав, но вече не издържам и започнах да избухвам, за което той побеснява

Тук според мен попрекали. Според мен си измисляш всичко. Първо- няма начин човек да толкова без самочувствие и второ да твърди това:

А мен сърцето ми КРЕЩИИИ, защото нямам силите да се държа лицемерно

# 70
  • София
  • Мнения: 17 292
Расла съм с родител като описания, истински диментор (за челите Хари Потър) - изсмукваше цялата радост и щастие в света. Непрекъснато всички се съобразяваха с тиранията му и ходеха на пръсти около него. Безброй скапани празници и ваканции от "настроенията" му, точно същото поведение - "с чуждите драг, на своите враг". Не мога да опиша какви последствия остават за детската душа, докато някой оправдава пасивността си със "спасяване на брака".

Ох, това много ме натъжи, но мисля, че е абсолютно вярно и само мога да си представя какво му е на това детенце (на авторката) в душичката, да ходи от стая в стая от мама на татко и да търси спокойствие ... Много се разстроих, ужас ...

# 71
  • Мнения: 20
Снощи бяхме на рожден ден на негов приятел, всички семейно. Докато излезем ми стопи нервите, оф къде ще ходим сега, хич не ми се ходи, мърмореше за всичкооо, не съм му изгладила блузата както трябва, и куп глупости още, блъска тръшка врати шкафове. Казвам извинявай ама като не ти се ходи не си го изкарвай на мен, ами няма да ходим, то и без това къде да отивам с развалено настроение вече. Винаги е така преди да отидем някъде, колкото и рядко да е, аз отивам без грам енергия и настроение. Странното е, че като седнем вече нашия е ухилен до уши, весел говори високо и емоционално, с всеки се разбира иска да е център на внимание, хората го обожават- веселяк. Цяла вечер ме прегръща, говори за мен пред всички че съм най че ме обожава, мило това мило онова. А мен сърцето ми КРЕЩИИИ, защото нямам силите да се държа лицемерно и че всичко е наред, ще се пръсна отвътре от гняв и ярост, защото не мога да разбера защо прави така и ми е тежко, направо ми се е искало да му се изплюя в лицето. Казвам му на ухо, защо го правиш до одеве ме побъркваше в къщи а сега си много мил, какво целиш, не издържам. А той ми вика стига де мило за кое съм те побъркал че малко помърморих ли иии нали знайш че ще ми мине  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Прибираме се и....той е същия навъсен изроддд. Ейй мамка му ще откача. Казвам му ти не си добре да знаеш, а той се опитва веднага мен да изкара виновна, ако не съм се била развикала( преди да тръгнем малко избухнах защото вече не издържах на пуфтенето и мънкането му) щяло да му мине бързо и това е. Той иска когато е ядосан и ми вика аз да си мълча и да не се обяждам, на човека щяло бързо да му мине. Преди търпях не му опонирах, въпреки че не е бил прав, но вече не издържам и започнах да избухвам, за което той побеснява

Тук според мен попрекали. Според мен си измисляш всичко. Първо- няма начин човек да толкова без самочувствие и второ да твърди това:

А мен сърцето ми КРЕЩИИИ, защото нямам силите да се държа лицемерно

Да си измислям всичко....но защо ми е да го правя. Който иска нека не вярва

# 72
  • Мнения: 2 222
Наистина е чудно, ако те дразни, как издържаш три години - доста време си е....

# 73
  • Мнения: 20
Ами аз съм раздразнена от неговото поведение и отношение и знам че всичко ще се оправи, ако той започне да се държи мило.
Моето настроение и щастие се ръководи от неговото отношение.

# 74
  • Мнения: 278
Недей да правиш грешка и да мислиш, че всичко ще отмине. Не, няма да отмине, ако не сложите картите на масата и не се разберете дали ще си спасявате брака. А ако така ще продължавате да живеете, вече изборът дали да си съсипеш живота с този темерут си е лично твой. И вярвай ми, за детето не е по-добре да живеете заедно, защото колкото повече расте, толкова повече ще разбира, че майка му и баща му са нещастни.

# 75
  • София
  • Мнения: 17 292
Ами аз съм раздразнена от неговото поведение и отношение и знам че всичко ще се оправи, ако той започне да се държи мило.
Моето настроение и щастие се ръководи от неговото отношение.

И колко години ще го чакаш? Цял живот?
Права е Дана за жабата.

# 76
  • Мнения: X
Ами аз съм раздразнена от неговото поведение и отношение и знам че всичко ще се оправи, ако той започне да се държи мило.
Скрит текст:
Моето настроение и щастие се ръководи от неговото отношение.
Колко пъти е проявявал мило отношение към теб последните 3-4 години?
И какъв период, изпълнен с викове, обиди и навиквания е трябвало да изтърпиш между два мили момента?Ако е имало такива....
Такъв ли искаш да е животът ти?
Съгласна си да търпиш овиквания, унижения, тормоз (защото това неговото си е психически тормоз), за да получиш 1-2 пъти годишно (например) една усмивка, някоя и друга прегръдка ....?
Готова си детето ти да плати цената на подобен живот?
Съгласна си то да страда и да порасне в тъжен и неуютен дом, само за да получиш някога мила дума?А получаваш ли я наистина?
Писа, че си на 30+ години.Нали не очакваш един слънчев ден да се събудиш и твоят мъж да се е "обърнал" на 180 градуса, т.е. да е станал изведнъж мил, грижовен, усмихнат, любвеобилен, щастлив и нежен?

# 77
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
След последния пост на авторката.......
Мъжът ти има сериозни, психически проблеми. Его - мего, както искай го приеми.
Потърсете специалист, ако все още ти пука, и ако той е съгласен ест.
Едва ли, обаче.
Спасявай себе си и детето. Хора без капка самочувствие, рано или късно "избухват". Peace
Не бъдете наблизо.

# 78
  • Мнения: 31 740
Човека просто е избрал много кротка жена, с ниско самочувствие, която търпи и мълчи.
Друг тип жени за отрицателно време ще го сложат на мястото му.

# 79
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Човека просто е избрал много кротка жена, с ниско самочувствие, която търпи и мълчи.
Друг тип жени за отрицателно време ще го сложат на мястото му.


Ммм...не съм сигурна. Нормалния егоист подхожда по друг начин.
Този просто е "удрян в главата", извинявам се за сравнението, абсолютен темерут.

# 80
  • Мнения: 31 740
А може от два три удара и да му се оправи главицата.
Пълният тиган храни, но празния възпитава  bowuu

# 81
  • Мнения: 2 190
След последния пост на авторката.......
Мъжът ти има сериозни, психически проблеми. Его - мего, както искай го приеми.
Потърсете специалист, ако все още ти пука, и ако той е съгласен ест.
Едва ли, обаче.
Спасявай себе си и детето. Хора без капка самочувствие, рано или късно "избухват". Peace
Не бъдете наблизо.

+1
Напомня ми на един случай, в който мъжът страдаше от ниско самочувствие (един вид жената е по-по- от него) и страх от изоставяне (постигна го).
Но във форум диагнози не се слагат, нали.
Така че - специалист.

# 82
  • Мнения: 5
Снощи бяхме на рожден ден на негов приятел, всички семейно. Докато излезем ми стопи нервите, оф къде ще ходим сега, хич не ми се ходи, мърмореше за всичкооо, не съм му изгладила блузата както трябва, и куп глупости още, блъска тръшка врати шкафове. Казвам извинявай ама като не ти се ходи не си го изкарвай на мен, ами няма да ходим, то и без това къде да отивам с развалено настроение вече. Винаги е така преди да отидем някъде, колкото и рядко да е, аз отивам без грам енергия и настроение. Странното е, че като седнем вече нашия е ухилен до уши, весел говори високо и емоционално, с всеки се разбира иска да е център на внимание, хората го обожават- веселяк. Цяла вечер ме прегръща, говори за мен пред всички че съм най че ме обожава, мило това мило онова. А мен сърцето ми КРЕЩИИИ, защото нямам силите да се държа лицемерно и че всичко е наред, ще се пръсна отвътре от гняв и ярост, защото не мога да разбера защо прави така и ми е тежко, направо ми се е искало да му се изплюя в лицето. Казвам му на ухо, защо го правиш до одеве ме побъркваше в къщи а сега си много мил, какво целиш, не издържам. А той ми вика стига де мило за кое съм те побъркал че малко помърморих ли иии нали знайш че ще ми мине  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Прибираме се и....той е същия навъсен изроддд. Ейй мамка му ще откача. Казвам му ти не си добре да знаеш, а той се опитва веднага мен да изкара виновна, ако не съм се била развикала( преди да тръгнем малко избухнах защото вече не издържах на пуфтенето и мънкането му) щяло да му мине бързо и това е. Той иска когато е ядосан и ми вика аз да си мълча и да не се обяждам, на човека щяло бързо да му мине. Преди търпях не му опонирах, въпреки че не е бил прав, но вече не издържам и започнах да избухвам, за което той побеснява
Аз ще ти дам един малко странен съвет,но понеже при мен случая е на 99% същия като твоя и проблема беше този,съм длъжна да го споделя,пък ти си решаваш. Направи му тест за наркотици,хероин,амфетамини,за всичко. Бяхме стигнали същото дъно и единството решение за мен беше да си тръгна,докато  не се усетих,че се задържа повече в тоалетната,ако го накарам да излезе става ад. И един прекрасен ден,просто го хванах как се друса,мъж на 34 години,не някой пикльо... От личен опит ти казвам,държанието му с тия изблици е точно като в абстиненция.

# 83
  • Мнения: X
И аз съм като теб, Love!. Някой ако системно се държи зле с мен, преставам да го обичам. Не мисля, че е егоизъм, а е самосъхранение.

Расла съм с родител като описания, истински диментор (за челите Хари Потър) - изсмукваше цялата радост и щастие в света. Непрекъснато всички се съобразяваха с тиранията му и ходеха на пръсти около него. Безброй скапани празници и ваканции от "настроенията" му, точно същото поведение - "с чуждите драг, на своите враг". Не мога да опиша какви последствия остават за детската душа, докато някой оправдава пасивността си със "спасяване на брака".
Аз израснах по същия начин, така че напълно вярвам на авторката. Баща ми пред хората винаги е бил готин, усмихнат, забавен- всички, които не са имали възможност да го опознаят отблизо го смятат за супер пич, докато вкъщи винаги е бил деспотичен и груб. Е, имали сме и хубави моменти, но те не могат да заличат лошите, трупани с години.
Нещастна, като човек живял дълги години с подобен баща, ще ти кажа че такива хора не се променят. С времето ще става все по-лошо. Искрено се надявам поне да не ти посяга, както и на детето, защото при нас освен, че бяхме принудени да търпим  странните му настроения, редовно ядяхме всички и бой. Боят спря, когато брат ми порасна достатъчно, за да му отвърне.

Последна редакция: пт, 18 мар 2016, 09:00 от Анонимен

# 84
  • Мнения: 2 222
kamka, след като си разбрала, че се друса, си останала ли?

# 85
  • Мнения: 5
kamka, след като си разбрала, че се друса, си останала ли?
Останах да. Просто след целия шок и ужас който преживях,помислих дали да си тръгна или не. И реших все пак да му дам шанс.Седнахме,поговорихме,обясни ми за какво става въпрос и заедно взехме решение,да се лекува. Слава богу,след няколко месеца нещата вече са наред. Обаче вече имам едно на ум за всичко. Но преди това,изведнъж както всичко беше наред,за дни стана друг човек. Злобен,заядлив,постоянно крещене,чупене,тряскане,заплахи. Ако беше отказал да се лекува,със сигурност нямаше да стоя и минута повече,а и ако почне пак взимам си детето и съм му казала,че ще направя всичко възможно да не го види никога.

# 86
  • Мнения: 2 617
Ами аз съм раздразнена от неговото поведение и отношение и знам че всичко ще се оправи, ако той започне да се държи мило.
Моето настроение и щастие се ръководи от неговото отношение.
В последното изречение е отговорът, животът ти се е превърнал в негова функция, твоите настроения, емоции и състояния зависят изцяло от него. Най-страшното е, че дори не пишеш толкова за детето, как се чувства то, какво му е, а за някакъв...
 Изобщо не става дума за за човек с психически проблеми, защото последната случка показва пресметливост от негова страна (с кого и как да се държи). Дори не е добър манипулатор, защото изглеждаш лесна жертва.
Поредната история на слаба жена, която я е страх да се вземе в ръце и мисли, че може да спаси неспасяемото. Хората не уважават този, който сам себе си не уважава. В тази ситуация обаче помисли повече за детето, то не ви е виновно.

# 87
  • Мнения: X
И аз веднага си помислих за някакъв порок- хазарт, наркотици..или Господ знае какво.
Пари усетила ли си да изчезват?

# 88
  • Мнения: 1 107
Истината за мен е, че ти искаш да имаш семейство, но нямаш. Говоря от опит. Ще се промени, да, но към влошаване. изчезвай, не увреждай детето си с безумни модели. Утре то ще действа или като него - темерут, или като теб - подчинена. Скандалите влошават, не подобряват ситуацията за дребното. Увреждаш го с всеки ден, това е истината.

Другото е, че вече си го научила, че се връщаш. 4-5 дена мили очи, както сама каза и всичко е наред. Безпочвена заплаха са тези раздели. Поставяш ултиматум, който, ако имаш сила спазваш - психотерапевт или раздяла. Или ще се променя или изчезвай. Но, ако нямаш сила, не се захващай - изживей си живота в нещастие, отгледай поредното дете с психо-травми и това е. Силата е в теб,а не в оплакването. изборът е твой. Има предостатъчно сдуханяци, но проблемът си е техен, не на нормалните хора. Те се възползват от това, че някой ги търпи. Ниска самооценка, фасадно поведение, кухи души.

Изчезни, ако имаш сила и ако нещата не се оправят след семейна терапия. Моля те не увреждай поредното, при това, твое дете. Успех.

# 89
  • София
  • Мнения: 402
Някъде по-напред прочетох, че искаш да запазиш семейството си??? А сега се замисли какво точно искаш да запазиш. Нервите ли, унижението ли, лошото отношение ли, темерутските погледи ли, какво? Не разбирам как е възможно да подчиниш живота си на такъв един човек. Харесва ли ти да се усмихваш само когато той се усмихва? Харесва ли ти да гледаш детето си непрекъснато объркано и смутено? Това дете расте и вие няма да му предложите нищо по-различно от настоящето. Това дете ще влезе в пубертет, когато нещата малко или много се променят. Това дете в знак на протест може да тръгне по лош път и да започне да ви отмъщава заради нерадостното си детство. Не се ограничавай само в твоите чувства и усещания, мисли за детето. Няма нищо страшно или неестествено майка да отглежда сама детето си. И последно - не мисля, че нещо във вашите отношение ще се промени след замахване с магическа пръчка. Не! Ще става все по-лошо. Сега агресията му все още е овладяна в някаква степен. Ами ако спре да може да се владее...???

# 90
  • Мнения: 827
Снощи бяхме на рожден ден на негов приятел, всички семейно. Докато излезем ми стопи нервите, оф къде ще ходим сега, хич не ми се ходи, мърмореше за всичкооо, не съм му изгладила блузата както трябва, и куп глупости още, блъска тръшка врати шкафове. Казвам извинявай ама като не ти се ходи не си го изкарвай на мен, ами няма да ходим, то и без това къде да отивам с развалено настроение вече. Винаги е така преди да отидем някъде, колкото и рядко да е, аз отивам без грам енергия и настроение. Странното е, че като седнем вече нашия е ухилен до уши, весел говори високо и емоционално, с всеки се разбира иска да е център на внимание, хората го обожават- веселяк. Цяла вечер ме прегръща, говори за мен пред всички че съм най че ме обожава, мило това мило онова. А мен сърцето ми КРЕЩИИИ, защото нямам силите да се държа лицемерно и че всичко е наред, ще се пръсна отвътре от гняв и ярост, защото не мога да разбера защо прави така и ми е тежко, направо ми се е искало да му се изплюя в лицето. Казвам му на ухо, защо го правиш до одеве ме побъркваше в къщи а сега си много мил, какво целиш, не издържам. А той ми вика стига де мило за кое съм те побъркал че малко помърморих ли иии нали знайш че ще ми мине  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Прибираме се и....той е същия навъсен изроддд. Ейй мамка му ще откача. Казвам му ти не си добре да знаеш, а той се опитва веднага мен да изкара виновна, ако не съм се била развикала( преди да тръгнем малко избухнах защото вече не издържах на пуфтенето и мънкането му) щяло да му мине бързо и това е. Той иска когато е ядосан и ми вика аз да си мълча и да не се обяждам, на човека щяло бързо да му мине. Преди търпях не му опонирах, въпреки че не е бил прав, но вече не издържам и започнах да избухвам, за което той побеснява





Набий го  Simple Smile  ако можеш, и би свършило работа ... покажи емоция - но такава, че да го активира. Не му ходи по гайдата. "Защо така се държиш" и ала бала няма да ти вършат работа. Глупак е, че не те цени и си развява коня. Гледай да го разиграеш и ти.

Човека звучи като такъв, който е лош със своите и добър с чуждите. В живота ми съм познавала такива хора. Намерил е мекото и си го пази.

Опитай по този начин: кога тръгнете на някъде - изчакай първо той да стане готов (макар и с цялата циркова програма, която ти изнася). Когато стане напълно готов, че да излезе от къщи, тогава се приготвяш и ти, иначе си стоиш и си се занимаваш с нещо си. Ако те пита защо не се приготвяш - "когато си готов, тогава ще се приготвя и аз, защото иначе с цялата програма, която изнасяш ме обиждаш, а и не се знае дали ще излезем. Първо ти се приготви, после аз, за да знам, че наистина ще излезем, иначе няма смисъл да се хабя" (нещо от този сорт казваш и му гледаш цирка или си действаш по твои задачки).

Когато не е доволен от нещо, което си направила -  спомена, че ризата му нещо не била добре изгладена.... "ми покажи ми как става, че да се науча", а ако по някаква случайност ти покаже,  - "чудесно, ето че се справяш прекрасно - оттук нататък е твоя грижа (ако не го подхваща, не го правиш и ти) без значение дали ще ходи мръсен, неизгладен, неизпран, ненахранен и не знам си какво още. Снемаш обгрижването спрямо него, в това число и секса - не се насилвай да го правиш и му го кажи директно в очите защо.

Не му се извинявай - опитай се емоционално и психологически да си над него. От това, което чета си под неговите емоции и се тормозиш. Не знам какво отношение е имал с предишната си жена, но ако му е изневерила наистина, не е чудно, предвид тъпото му поведение, което не мисля, че е въз основа на психически проблем или някаква зависимост. Намерил е мекото и му харесва ти да движиш всичко. Не му пригласяй, а точно обратното. Много добре знае и разбира какво прави, и понеже му върши работа до този момент - продължава да се държи така. Гледай да обърнеш нещата или поне опитай, опитай се да не го възприемаш като мъж (не че се държи като такъв), а като на експеримент, в който да провериш и своите възможности.


# 91
  • Мнения: 2 039
И аз смятам,че човека има психически проблеми.Дано да се съгласи на лечение.Въпреки,че съм от по-старото поколение,което не разтрогваше брак лесно,подкрепям мнението,че авторката трябва да си даде ясна сметка има ли нещо за спасяване.В описаната ситуация тя и детето са нещастни и то дълго/зг./време.

# 92
  • Мнения: 3 418
Все едно чета описание на баща ми  ooooh!  Майка ми е като теб - покорна, мека, все да замълчи да не се карат Simple Smile 32 години брак. За съжаление, с годините става по-зле. Майка ми е спасява това, че баща ми последните години е почти постоянно в командировки и се виждат само събота и неделя. И пак едва го изтърпява.
Оставя травма за детето, да. Физически присъстваше в живота ми, но емоционално ми нанесе повече травми, отлколкото да е допринесъл с нещо положителено за израстването ми. Много мога да напиша, но темата все пак не е за мен Simple Smile
Пожелавам ти успех каквото и да решиш. Личното ми мнение, че не можеш да го промениш, сигурна съм, че би отказал и посещение на семеен терапевт или психолог.
Посмисли за детенцето си ............ и за себе си. Успех!  Hug

# 93
  • Мнения: 2 850
Защо я прочетох тая тема да се сещам за скапаните четири години с бившия ми. Това не е семейство, това е ад.

# 94
  • Мнения: X
Оставам потресена от студенината в отношенията ви.Искаш да спасиш семейството си, но семейство няма. Това не е семейство.
Най-са ме отвращавали такива отношения, фалш, в къщи едни, на вън различни-семейство за пред хората, отдавна няма нищо за спасяване освен теб и детето.
Този мъж много ми напомня на нарцис. Бях влюбена в абсолютно същия тип мъж, абсолютно същото поведение при излизане, пред хора, при опит да разговаряме. Но добре, че си показа чешита от началото. Такъв бил, да съм го била приемела....познай колко бързо прие, че няма да съм тая дето му върви по гайдата. Та като гледам, 5 години по-късно още не е намерил някоя да го приеме Twisted Evil Twisted Evil
Уважавай се достатъчно като жена и не допускай ТВОЕТО настроение да зависи от неговото. Още не ти е писнало до толкова, че да му теглиш ма**ите и да зарежеш емоционалната зависимост. Но когато това стане ще се преродиш, повярвяй ми.

# 95
  • Мнения: 226
Този твоя мъж, много ми напомня на бившия ми съпруг. На вън душата на компанията, вкъщи ужас. Да не говорим колко лесно го манипулираха приятелите му след едно -две питиета и се започваха цирковете. Баща ми и той тиранично настроен, но някак си при три жени не му се получаваха много от нещата.
Споделяш, че жена му му е изневерила. Може би е имала причина да потърси щастието на друго място.
Аз бих ти препоръчала да си събереш багажа и да сложиш край на тези отношения. Направи го заради теб и заради детето ти. Такива хора не се оправят, а с времето показват, че могат и по далеч да стигнат.

# 96
  • Мнения: 4 569
В цялата тема детето е споменато два - три пъти ... Това ми е най-тъжно.

Мъжа няма да се промени, все същия темерут ще си остане. Язък за авторката която не иска да си отвори очите.

# 97
  • Мнения: 593
  Абе мацки, ще й дадете ли напътствие къде точно да избяга? И бягайки гарантирано ли е на авторката, че няма да попадне на същото, а може би на по-лошо място?
Всяка от нас е изпадала в подобна ситуация, друг е въпроса кой по какъв начин се справя. Веднага питам ако детето ви е болно, вие зарязвате ли го? Или се  опитвате да вникнете в проблема, да разберете от какво е породен, има ли и какъв е начина  да го отстраним? Предвид че у мъжете си има доза темерутство, доста повърхности са, груби са по природа, което им е необходимо да оцеляват на улицата. В този ред на мисли жената трябва да е наясно с горе написаното и да не скача по-високо от 2 метра. Не смятам че има мъж, който да не повишава тон, да не избухва. Но когато преминати тези граници и се превърне в система, вече има непоносимост. Не към самата жена и към други неща.

# 98
  • Мнения: 690
Сравнението с болното дете е неправилно, защото първо детето иска да оздравее, второ характерът му търпи "ошлайфане".  Да не бяга, че може да попадне на по-лошо място ooooh! ами да, на някои жени много им харесва ролята на мъченици и онеоправдани, ама и как им отива само...
Ще започне да се уважава, ще се издържа, ще научи детето си на уважение към околните. Това на какво прилича сега? Гледайки баща си деспот и майка си мъченица, нали ще усвои това поведение за норма.
Вие в Ирак ли живеете или в Сирия?
Дори имаме закон срещу домашно насилие.....
Не мога да допусна, че в 21 в. в европейска страна хората разсъждават така.

Все си мисля, ще авторката е от онези жени-мъченици, които нищо няма да променят, затова просто търсят съмишленици в своето нещастие... Защото досега да си беше събрала чукалата и детето от баща му психопат. И повече да не се обърнеш, ако ще той и на изтривалката пред вратата ви да спи.
Към детето не само, че не показва емоция, но и не се грижи за него, ти го каза. Мислиш ли, че детето ти не страда от това да вижда баща си като каменна статуя? Било нормално, оцелевяли на улицата хахаха да не са расли в джунглата?  Жалка история.

Последна редакция: нд, 03 апр 2016, 14:27 от Вишна123

# 99
  • Мнения: 593
Човек разбира точно толкова, колкото знае!

# 100
  • Мнения: 690
Браво, чуден аргумент!
След като е започнал да я обижда, унижава и да се държи с нея като с изтривалка, утре ще понечи да я удари. Нека видим колко ще знаете тогава, уважаема! О не, извинете ме, няма и как сама да се уважавате с тези действия и покорно мислене на слугиня и човек второ качество.

Защо не си направите някакъв клуб на нещастните жени /виждам, че и ника на авторката е такъв/? О извинявам се отново, има подобни групи, в резултат на които създадоха и закона, но там се вършат действия и има "опасност" да живеете спокойно без насилника си.

# 101
  • Мнения: 18
Моето положение е почти като при теб. При нас започна от както малката беше на 2 г. С нея не играе всяка вечер бяха викове и крясъци по детето, когато аз тръгвам да я защитя почваше и с мен да се кара. Почна да удря детето да я убижда, че е лигла и глезла. Тя почна като го види да реве и да казва, че не го иска не го обича, ако ми се наложеше да изляза на вън тя се хващаше за кратъка ли и викаше мамо моляте не ходи никъде. Само, че при нас разликата беше, че пиеше по един галон бира после мина на два по някои път пиеше и вино, не спираше ка казва на детето ти си виновна виж какво напраи обвиняваше ме за всяко нещо. Аз много го молех да се промени той обещаваше и само два дни го прваеше после пак на нова. Един ден ми писна и си събрах багажа, той много ми се моли сега, но аз съм твърда и няма да се върна, при мен също секса не вървеше той искаше, а аз не исках. Обещава да се промени но аз не вярвам. Карах го да ходим на психотерапевт на консултант, но той отказа. Аз ходих сама на психолог и тя ми каза не се опитваи да го промениш (той е на 35 г.) няма да се получи. Нещото което ми каза и аз много се впечатлих беше "Мъжете не разбират, че когато наранът детето на една майка при нея чувствата умират". Минах по сложен път като теб, но повярвай ми сега сама с детото ми е много по добре чувствам се някакси спокойна, щастлива и със самочувствие. Моя съвет е да си помислиш хубаво за детето, защото сега страда повече да живее така осигури на него спокоиствие не мъчи дето да живее в такъв ужас, трябва да си силна и да кажеш край. Спъваш се падаш и когато станеш вдигаш гордно глава и продължаваш само ти и детото смело напред. Помисли си хубаво, но знай че няма да има промяна, а с времето ще става все по зле. Млада си и недей да си го причиняваш това. Пожелавам ти Успех

# 102
  • Мнения: 29
здравейте и от мен. Ако може да ви разкажа и моята история. На 35 години съм и съм омъжена от 9 години за мъж с който имах 9 годишна връзка. Имаме прекрасно дете на 8 години. Истинските ни проблеми започнаха преди около 2 години. До тогава има ли сме спречквания, мълча ли сме си но единия отстъпваше след това се прегръщахме и всичко отминаваше. Детето ни до преди година много боледуваше, нямаше кой да ни помага в отлеждането, аз не можеш постоянно да отсъствам от работа - правеха ми проблеми, парите не ни стигаха до никъде постоянно давахме пари за лекарства болници доктори изследвания и т.н, никъде не сме излизали освен ходенето на море веднъж годишно. На мен ми се наложи да ми махнат жлъчката. Всичко това ми се отразяваше, докато се стигна до момента в който се говореше кой ще гледа детето, колко му температурата, на какъв лекар да го водим. Аз бях изнервена до краен предел не издържаш повече постоянно плачех, той не го показваше но със сигурност го изживяваше по свой начин, усещах че нещо започва да се случва между нас, но не можеш да мисля за това. И така докато не дойде онази петъчна мартенска вечер преди около две години - детето беше отново болно с 40 градуса. Бях ме на работа и двамата гледаше го прабаба му която се справяше трудно с високите му температури. Вечерта седнахме да вечеряме, хапнахме и аз отидох с малкия да си лягаме, а той остана да гледа телевизия. Незнам кога си е легнал, но на сутринта като пуснах компа видях във фейса кореспонденцията с неговата бивша щефка - как са си флиртували, за която отпреди знаех от него и от други места що за жена е, при което всичко пред мен се срина извиках го показах му го казах че искам да се разделим той започна да ми се обеснява, да се кълне че няма нищо между тях. След това говорихме каза повече няма да се повтаря. Но след три месеца, месеци през които аз забравих за историята света отново се срина пред мен - случайно попаднах на разпечатка на неговия телефон, след това на нейния ( и тримата бяхме с групата на неговата фирма и нета можеше да се види всичко - аз до тогава не бях влизала, но си бяхме заявили роуминг и той ме накара да влезна да видя дали са го пуснали, тъй като нямаше как да разберем). Toва което видях за шест месеца назад бяха многобройни смс, посреднощни обаждания с часове както от негова така и от нейна страна. В последствие разбрах че дори и е поръчал кецове за рожденния и ден. Аз настоях да и кажи че знам всичко след което тя е ходила е и направила така че да не се виждат разпечатки освен от администратора. Помолих го да прекратят всякакви отношения в последствие тя напусна след това напусна и той, но телефонните ни номера както и нейния останаха в групата. Сигурна съм че физическа изневяра не е имало, тъй като никъде не е ходил без мен, нито е закъснявал от работа. Последва период в който той се опитваше да ме ласкае по всякакъв начин, аз обаче не можеш да преглътна всичко това толкова бързо. Отговарях на всичките му опити, но се връщах и към онези моменти - много често не спях и плачех по цяла нощ. Дори и секса не винаги се получаваше от негова страна което ме връщаше пак там, и той се тормозеше че не става, аз пък си мислех че си мисли за нея, после като поговорим се обвинявах. Миналата година мъжа ми смени работата с много по-добра, много по платена, на мен ми увеличиха заплатата, детето спра да боледува. Можеш ме да си позволим повече неща, въпреки че докато си върнем заемите пак беше трудно но много по спокойно. Когато обаче отиде на новото място започнах да го чувствам отново така променен както преди случките и сега ми правеше още повече впечатление защото неисках да преживявам отново същия кошмар. Той се прибираяе от работа говорехме, лягахме той се обръщаше на другата страна аз се опитвах да го прегърна той ме отблъскваше или казваше остави ме на мира. Той казваше че всичко е свършило между тях, аз пък неможеш да бъда сигурна тъй като телефона му беше постоянно в него на вибрация дори ходеше да се къпи с него. Един ден си смени телефона с нов и в стария му телефон видях че отново са се чували един ден след като ние сме се върнали от море, оказа се че сме биле по едно и също време на море. отново последва скандал с всичките тези неща ни отдалечиха опитвахме се да говорим той казваше не виждаш ли че не можем да живеем заедно. Оптивах ме се, но се отдалечихме, секса стана мит. Мен ме измъчва това положение - иска и аз да се почувствам по слаба и аз имам нужда от прегръдка. Сега от началото на март е в командировка в чужбина до средата на май. До сега никой от родителите ни не знаеше, но когато замина така охладнял към мен на мен ми беше толкова мъчно, че постоянно плачеше, той не ми се обавдаше редовно, като му се обадех все едно го притеснявах - така последва отново скандал. Аз разказах на майка ми, той се обади на техните каза им че ще се разделяме всички скочиха да изчака ме да се прибере. Започнах ме отново да се чуваме докато миналия ден сестра му,която аз лично не харесвам като човек, тъй като тя иска да знае всичко за брат си, постоянно се влачи с нас, защо се обаждал на нас на нея не му казала че не съм пускала детето с нея на кино. Аз вече не издържах вдигнах на нея и на него телефона, тъй като и друг път съм чувала от нея неща които уж са казани от мен а пък те не са. Казах му че няма аз да съм виновна все за всичко и да се разберат, не отричам че имам и аз вина но не мога за всичко аз да съм виновна. Отрязах и нея да не се мъкни в къщи да слухти само, но отново не се чуваме.
Аз го обичам искам да живеем заедно, но не така. Неискам да го карам разбира се на сила да бъде с мен и не искам сестра му да ме задушава. Нямам нищо напротив да поддържат контакти, аз също имам брат, но какво е това нещо само да ни създава интриги при положение че знае какви са ни обтегнати отношенията. И вече съм толкова объркана че незнам - моля за съвет. Толкога дълго стана извиняшам се за дългия пост.

# 103
  • Мнения: 2 850
Поли, съчувствам ти за трудните моменти, които си изживяла, свързани с детето ти. Съчувствам ти, че мъжът ти е тръгнал да ти изневерява и не сге щастливи заедно. Но не те разбирам, защото аз не бих реагирала като теб на подобно поведение.  Бих се наревала и бих си тръгнала. Очевидно, той иска раздяла. А ти май искаш да не беше разбрала за изневерите, защото аз не вярвам да са просто флиртове, искаш да те излъже пак, че всичко е наред, пък ако ще да не е? По-добре да се разделите, зарежи сега кой какво ти казва от роднините и кой те дразни. Става въпрос, че вие не сте заедно, дори да сте женени. На 35 си и май цял живот си била с този мъж, сигурно и той е така свикнал с теб, че все едно си част от него. Но смятам, че с любовта ви като двойка е свършено. И да останете заедно, пак ще имаш съмнения, пак ще ровиш и пак ще изскачат други жени.

# 104
  • Мнения: 29
И мен ме е страх отново да не се повтарят нещата, страх ме е от всичко всъщност. През седмицата като съм на работа ми е по добре, после в къщи детето времето минава, обаче почивните дни са ми някакъв ад, а и на детето нищо още не съм казвала и незнам как да му кажа постоянно ме пита тати кога ще си дойде.

# 105
  • Мнения: 2 222
Poli, ти вече си загубила този мъж, както и да се опитваш да се самозаблудиш. Оттук  нататък всеки опит да сте уж семейство ще бъде една мъка за теб  Crazy Хубавото е, че само от теб зависи колко и как ще го мислиш и как ще действаш. На твоя място не бих губила и 1 ден от времето си за този човек Peace Но човек трябва сам да си мине по пътя...

# 106
  • Мнения: 2 204
Има ли мъже в този форум, някой да даде съвет как да подходя.

Да. Но това, което мислех да напиша четейки първите страници, се появи написано от други в следващите.
Все пак.... 
Твоя човек ако попадне на жена като Love! ще стане котенце за нула време. Не за друго, а защото съвсем отрезвяващо ще му бъде демонстрирано, че тя е готова да продължи живота си без него, за нейно и на детето добро. Което не е упрек към теб, нито си длъжна да можеш да разиграваш сценарии, нито си виновна ако не можеш да покажеш хладнокръвието от пост 31. Съчувствам ти, темата е потискаща и заради цялото нещастие, което изскочи от други постове свързани с твоя.

Мисля, че ТМ не е лош човек, но страда от нелекувана депресия. Очевидно не си му безразлична, но в същото време в него се натрупва субективен негативизъм на пластове, и като тенджера под налягане избива парата по малко с забележки и кавги, но вътрешно огнището все така ври и кипи. Човек няма вина за това как се е забатачил мозъка му, нито пък ти, правейки всичко възможно да му помогнеш заслужаваш така да ти минават дните.
Може да се помогне само ако отсрещния осъзнава, че имам проблем. Ако е така всичко си струва. В противен случай приемаш най-крайния (не и най-лош) вариант, че борбата е обречена и такъв отровен живот не ти трябва. 
А като действие правиш следното, което ще е по линия на най-малкото съпротивление за теб (ти ако имаше сили за повече, и без чужда помощ щеше да действаш като в...пост 31 примерно) - изнасяш се както си правила и преди, но този път когато любимия дойде да те прибере имаш условие - отивате заедно на психиатър. Най-естествено нещо е, всеки го прави, нищо срамно...предразполагаш го.
Ако има поне минимална осъзнатост за това, че нито той е щастлив така, нито ти, ще се съгласи. И вече действате, важното е нещо да се прави извън статуквото (а психиатъра е, щото може да предписва хапчета, от психолог, с който само да си бърборите и след 2 часа всичко да е същото кел файда). Но да отидете заедно, принтирай си ако трябва собствените постове от темата, те добре изразяват болката ти. Пък ако не е писано, поне ги остави на мъжа ти за спомен... защото ако няма осъзнатост да се промени, ако трябва да я карате все така, мисля че още в заглавието на темата е зададен и отговора.



# 107
  • Мнения: 15 608
Чак сега виждам темата, но ще изкажа мнение по нея, защото виждам, че този проблем явно не е рядкост.

Момичета, има едно, което трябва да разберете - най-голямата грешка на една жена е, че си мисли "Той ще се промени", а най голямата грешка на мъжа е, че си мисли "Тя никога няма да ме напусне"
Не момичета, те няма да се променят. Тези мъже са с утвърдени характери, на сериозни години и няма как тепърва да се променят. Всеки път, когато си тръгнете ще обещават, че ще се променят и всеки път промяната ще е за по 1-2 седмици - след това пак, както преди. И колкото по-рано го осъзнаете и приемете това, толкова по-рано ще си тръгнете от тях и ще започнете живота си отначало. Защото нито сте престарели, нито сте второ качество хора само защото сте били женени и имате деца. Напротив!!!
И най-вече държа да ви кажа, че никоя жена не заслужава да изживее живота си в страх, мълчание, тормоз и очакване на някаква промяна. Живота е прекалено кратък и достатъчно хубав - нямате право заради самите себе си и заради децата си да живеете по този начин. Ще видите колко по-добре ще се почувствате, когато останете сами, когато няма кой да крещи и да ви тормози, когато можете да правите това, което ви кара да се чувствате добре, без някой да ви тъпчи, мачка и унижава.
Помислете над това, което написах и ще видите, че съм права. Относно раздялата - всеки я прави така, както ще му е най-лесно. А в отговор на въпроса ще кажа - НЕ, НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ДА СЕ БОРИТЕ ЗА ЧУЖДОТО ЩАСТИЕ - БОРЕТЕ СЕ ЗА ВАШЕТО СОБСТВЕНО!!!!

# 108
  • Мнения: 6 301
Напълно подкрепям последното мнение!

Общи условия

Активация на акаунт