Насладете се на любимата пържена храна без угризения. Тествайте Philips Airfryer

  • 55 704
  • 445
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 569
Пица може ли да се приготви в уреда? Тестото на решетката или в тавичка?

А крем карамел? Водна баня нужна ли е?

# 391
  • Мнения: 13 046
Щом може кейк, би следвало и пица да може, разбира се че не тестото на решетката. Върху нея се слага тавичка в която е пицата. Крем карамел в керамични купички вероятно може. Купичките върху решетката.

# 392
  • Мнения: 14 170
Една съфорумка прави крем карамел в обикновена фурна, без водна баня. Показвала е снимки, добре се получава. Мисля, че може да се приготви като купичките се поставят директно в мрежичката. Всъщност аз обмислям да приготвя и това.

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Естел Бързоход, ще може да се приготви пица.
За крема не съм сигурна. Бих пробвала обаче.

# 394
  • Мнения: 14 170
Ще се получи и кремът. Вчера правих чийзкейк в ябълка. Пълнят се с течна смес, изпече се много добре, както се вижда от снимките. Peace

# 395
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Аксесоарите ги има и в емаг и са с 10% отстъпка.

# 396
  • Мнения: 1 435
А може ли да се пържат яйца?

Последна редакция: ср, 11 май 2016, 12:51 от leia2015

# 397
  • Мнения: 6 060
Сбъдваща мечти, на какви цени вървяха тези допълнителни екстри към уреда? Много добре изглеждат, а и сигурно ще вършат прекрасна работа.

Dara888, няма да готвя в такъв случай директно в тавичката. Да си призная, не съм чела книжката, защото не чета никога книжките към уредите, които си купувам. Ще взема довечера да попрочета и аз, че ме хвана срам.
За тиквичките, а поля ли ги с малко мазнина или директно така ги "метна" на скаричката?
Ще чакам отзивите ти за крем карамел.

JACKLIN*, не съм ги разбърквала. Сложих им сол, пипир и мазнина още в купата преди да ги сложа в скаричката. Включих и забравих за уреда, защото ръцете ми бяха заети с рязане на салата. Отворих уреда едва когато изпищя, че програмата е приключила.

Естел Бързоход, най - вероятно ще може да се приготви и пица в тавичка както ти е отговорила JACKLIN*.

тоничка8512, благодаря за споделеното. Ще погледна как вървят цените в емаг.

Leia2015, евентуално отново в тавичка биха могли да се изпържат и яйца. Защо не?


Аз пък се чудя дали не може директно върху решетката да се сложи хартия за печене или ще се запали?

# 398
  • Мнения: 14 170
За хартия и аз си помислих, но не ми се рискува. hahaha Инфинити, аз не пекох просто тиквички, а кюфтета от тях. Настъргах ги, отцедих добре и прибавих пресен лук, подправки, яйце, брашно и ленено брашно. Оформих и сложих върху мрежата, но се залепиха. Хем ги овалях и в галета, точно с цел да не залепнат. Все пак не са обикновени кюфтета, по-лесно се разпадат и е трудно да ги намазнявам поотделно. Но не си струва да се готвят такива кюфтета, дори и да не залепват, защото не бяха вкусни. Вторият път намазах с олио мрежата, но не стана номерът. Не съжалявам, все пак предпочитам да ми се получат вкусни пържоли, бутчета и картофи, защото е по-кратко времето за приготвяне, а и по-чисто се готви. Чакам някоя от вас да се похвали с нещо месно.  Mr. Green А крем карамел може и още днес да пробвам, но се чудя за колко време да пека.

Последна редакция: ср, 11 май 2016, 13:33 от Dara888

# 399
  • Мнения: 6 060
За хартия и аз си помислих, но не ми се рискува. hahaha Инфинити, аз не пекох просто тиквички, а кюфтета от тях. Настъргах ги, отцедих добре и прибавих пресен лук, подправки, яйце, брашно и ленено брашно. Оформих и сложих върху мрежата, но се залепиха. А крем карамел може и още днес да пробвам, но се чудя за колко време да пека.

Рисково е, да! Сега ще прочета в нета дали има някоя кулинарка, която се е престрашила да използва хартия.
За тавичката е ясно, че ще става, още като получих уреда ми хрумна, че може да се използва тавичка, защото не всичко е за решетка.
Сега пък се зачудих дали ще стане да се пържат мекици  Laughing Въпреки, че скоро няма да зпробвам точно мекици, но пък ме заинтригува.
Относно кюфтетата от тиквички - даа, разбрах че са кюфтета, а не само тиквички.  Peace Просто ми беше любопитно дали си ги намаслила по някакъв начин, за да не залепват и да не стават сухи.  Wink

# 400
  • Мнения: 889
Аз съм ползвала хартия- никакъв проблем. Само трябва да се внимава да има нещо на нея.  Че веднъж пуснах машината да  загрява с нея .  341uu Сега ползвам допълнителен съд, по- удобно е. Като пека скара съм слагала хартия и под решетката. Още по- лесно се почиства.

# 401
  • Мнения: 14 170
Щом става с хартия е страхотно. Обмислям идея да запека заедно картофи (сурови, не замразени) и бутчета. Да ги намокря и овкуся. Ако сложа под тях хартия с размерите на кошничката, част от мазнината ще попие и в картофите, а няма да се отцеди цялата отдолу. Иска ми се да попият малко от мазнината от бутчетата, а излишната ще се отцеди отстрани. Ще пробвам и така да видя какъв ще е вкуса. А сега отивам да разгледам допълнителните съдове. Grinning

# 402
  • Мнения: 6 060
Преди малко прочетох, че Йоли е ползвала и хартия за печене и алуминиево фолио, което значи че съответните са безопасни. И аз ще използвам в такъв случай. Важното е, че няма да е съвсем експеримент с уреда щом има хора, които вече са минали по този път с хартията.
Мислех си, че може да се запали, но уви - не. И слава богу.
Довечера ще експериментирам с мини питка  Rolling Eyes

# 403
  • Мнения: 10 874
Ново видео с нов кулинарен експеримент от Ирина Тенчева chef - тук.

# 404
  • Мнения: 4 936
18 мин за 4 кюфтета, така ли?

Тиквичките стават ли добре? Как е действието на уреда - както по-старите събратя от филипс - една перка 'джурка' бавничко материала докато се приготвя или е на друг принцип?

Общи условия

Активация на акаунт