Насладете се на любимата пържена храна без угризения. Тествайте Philips Airfryer

  • 55 708
  • 445
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 14 170
Във фритюрниците, които пържат с лъжица мазнина имало бъркалка, която разбърква продуктите. Ако имаш предвид това, то не, няма бъркалка. Уредът пържи/пече с горещ въздух. За мен няма общо с фритюрник, защото се работи без капка мазнина и можеш да си приготвиш десерти. Загрява изключително бързо, но и също толкова бързо изстива. Почиства се изключително лесно, а още по-лесно се работи с него. Дори и дете може да си приготви пържени картофи.
И днес приготвих вечерята и десерта с уреда. Ще ги покажа утре обаче.

# 406
  • Мнения: 4 936
А тиквички пържат ли се с него?

# 407
  • Мнения: 14 170
Аз опитах кюфтета от тиквички, но не ми се получиха. Ще опитам обаче само тиквички на кръгчета. Сигурна съм, че те ще се получат. Нужно е само в друг съд да се овкусят с 1-2 лъжици олио, сол, чесън и копър. Отцеждат се от излишната мазнина и се поставят в кошницата. При печенето останалата мазнина ще се отцеди отдолу. Предполагам, че 5-7 минутки ще са им достатъчни. После заливаш със сос.Peace Ще опитам тези дни и ще споделя.

# 408
  • Мнения: 13 047
Ако се наредят на скарата ще станат, като печени, аз опитах. Ако са в друга тавичка и се сложи върху решетка, ако се добави мазнина, може и да стане, ще пробвам. Много обичам тиквички!

# 409
  • Мнения: 14 170
Добро утро! Да покажа вчерашното ми изпълнение. Направих пиле със зеленчуци и чипс от прошуто. Стана чудесно. Пилето беше леко хрупкаво отвън и страшно сочно отвътре. А прошутото отгоре наистина приличаше на чипс, хрупкаво и вкусно. Много ми хареса комбинацията от крехко пилешко с хрупкаво прошуто. Рецептата открих в един кулинарен блог. Авторката я беше приготвяла в същия уред. Спазих точно рецептата. Пилето, както казах, стана уникално вкусно, но зеленчуците, които бяха отстрани прегоряха (изядохме ги, де. Въпреки че са почернели, бяха приятно хрупкави, ставаха за ядене). Тези, които са останали под пилето бяха се запазили, но другите - не съвсем. Но пак ми харесаха. Не съм очаквала, че така ще ми се услади печен морков. Нарязах зеленчуците (4 моркова, 4 големи гъби - те не бяха по рецепта, 2 скилидки чесън и глава кромид лук), а в чашка смесих 2 с.л. олио, сока на един лимон, сол, черен пипер и малко босилек. Намазах с четка пилето, а после изсипах маринатата при зеленчуците. Обърках хубаво с ръце. Отцедих и сложих в кошничката. Отгоре наредих пилето. Пекох на 195 гр. за 15 мин. След това обърнах пилето, сложих върху него по парче прошуто, намалих на 180 гр. и допекох за още 15 мин.

Ето тук се вижда, че непокритите зеленчуци са прегорели.



А ето снимка на 15-та минута, когато поставих прошутото. Зеленчуците са свежи и готови. Затова следващият път, когато го направя ще запека първо пилето. И когато го обръщам и поставям прошутото, тогава ще добавя и зеленчуците.





Отново пържих картофи. Станаха си както трябва. Бяха 750 гр., сложих ги всички, изпекоха се без проблем. Не се наложи да разклащам, както пише в книжката. И така си се изпекоха равномерно и добре. Всъщност, тук "изпекоха" не е подходяща дума. Имат вкус на пържени.



Снимам вечер с телефона и невинаги снимките се получават както искам. Картофките бяха приятно златисти и хрупкави.

А ето и обещания от мен експеримент - крем карамел.





Леко ми спадна като изключих уреда и имаше шупли. Следващият път смятам да пека на по-слаби градуси за да избегна шуплите. Сега пекох 17 мин. на 160 гр.  Тъй като бързах да излизам, сложих една купичка в камерата на хладилника за да изстине по-бързо и да го обърна. Тъй като камерата ми е пълна с продукти, се наложи малко да го сбутам за да му намеря място. И като отворих камерата, купичката падна и крем карамелът се пльосна на килима. Mr. Green Прирева ми се, ама така е, хората са го казали - бързата работа, срам за майстора. hahaha Та единият отиде зян. Но пък другите ги изядохме още топли.
Засега съм повече от доволна от уреда.

# 410
  • Мнения: X
Dara888 изглеждат страхотно и точно както стават на хубава вентилаторна фурна и по нищо не се различават на вид като приготвените във такава фурна Simple Smile

# 411
  • Мнения: 14 170
Така е. Само дето времето за готвене е по-скъсено, става по-бързо. Мен ме е яд, че изпуснах зеленчуците, но следващия път ще станат както трябва. Поне установих, че на гъбите са им достатъчни не повече от десет минути. Сега ми хрумна да направя пълнени гъби - с топено сирене, шунка и кашкавал.

# 412
  • Мнения: X
Така е. Само дето времето за готвене е по-скъсено, става по-бързо. Мен ме е яд, че изпуснах зеленчуците, но следващия път ще станат както трябва. Поне установих, че на гъбите са им достатъчни не повече от десет минути. Сега ми хрумна да направя пълнени гъби - с топено сирене, шунка и кашкавал.
М да малко по бързо става , но като вид и най-вероятно вкусови качества е същото като на вентилаторната фурна  newsm78 .
Мисля ,че гъбите ще станат страхотни .

# 413
  • Мнения: 14 170
Малкият син ми възложи задача за уреда - цаца. Даже метна един пакет в количката вчера в магазина. Днес ще експериментирам с нея, дано се получи и не се умирише много.

# 414
  • Мнения: 6 062
Здравейте,
Вчера не можах да сготвя нищо в уреда, защото бяхме навън, но тази сутрин се поправих.
Направих пържени яйца в керамична тавичка. Тавичката ми е малка и се побра без проблем в уреда.
Яйцата изпържих без мазнина, на 200 градуса за 4 минути. Другия път ще сложа малко масло в тавичката, че залепнаха. Също така бих ги пуснала на 3 минути, за да остане течен жълтъка. Обичам пържени яйца с тежен жълтък, а този беше почти като на варените. Може би ако бях държала още една минута щях да имам варени яйца. Получиха се като печени, не пържени.



Другото, което направх бяха печени наденички. Сложих три наденички на разстояние една от друга и включих на 200 градуса за 6 минути. Станаха доста сочни. Като печени на скара, не пържени.
Забелязах, че и сега и когато пържих фрикаделите, уредът много пушеше. Дължа го на това, че е месо и пада мазнина в тавичката, та от там и всичката тази пушилка.  Confused При всичко останало не е имало нито пушек, нито миризми. Естествено като се отвори уреда, миризмата е по натрапчива.



Много бързо се готвят нещата в уреда. Не трябва да се наблюдава по време на пържене и печене, нито да се разбърква, което е огромен плюс.
Ето тази сутрин например, докато се приготвях за работа се приготвяше обядът ми от яйца и наденички.
Много голям плюс е това, че загрява много бързо и почти светкавично. Докато примерно една фурна или скара, че дори и фритюрник загряват доста по - бавно. За времето, което им отнема да загреят, Philips вече е сготвил.

Dara888, чуден крем карамел. Ако нямаше шупли щеше да е и идеален. Според теб на колко градуса няма да се получат? Във фурна на водна баня, 200 градуса съм пекла крем карамел за 10 минути. Без шупли.  Wink

# 415
  • Мнения: 14 170
Бих опитала на 130 гр. следващия път. Имах изпечена смес на дъното на тавичката (около две супени лъжици), което значи, че е кипяла за да излезе извън формичките. А за да няма шупли не трябва да се допуска да заври, а само да се пече. Иначе аз във фурната пека на 170-180 гр. и доста повече време.
Мазнина ми се отдели при баничките и излезе дим. Но при пилешкото нямаше въобще. След 10-та минута се усещаше само приятен аромат на пиле и лимон. Мисля, че с колбасите и готовите храни (като баничките) се отделя много мазнина и се получава този "ефект". И с готовата кайма ще се отдели много мазнина, но това е защото е толкова качествена, пълна е със сланина. Ако е домашно приготвена каймата (от чисто, хубаво месо), мисля че няма да се отдели толкова много мазнина и така да пуши. Но пък този дим само показва колко мазна храна ядем. Peace

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Аз си мисля, че и при 130 градуса пак ще има шупли. Какъв е минимумът, който може да се зададе?

# 417
  • Мнения: 14 170
От 60 до 200.

# 418
  • София
  • Мнения: 12 014
Аз пека крем карамел на 90 градуса във фурната.

# 419
  • Мнения: 14 170
Снощи направих пълнени гъби (топено сирене, парченца домат и кашкавал). За 11 мин. на 160 гр. Гъбките останаха сочни, пуснаха около две супени лъжици вода в тавичката отдолу. Хареса ми, че за по-малко от 20 мин. (приготвяне и печене) бяха готови.







Приготвих и цаца. Тя малко се позалепи една за друга и няма търговски вид, но пък беше вкусна.

Общи условия

Активация на акаунт