Насладете се на любимата пържена храна без угризения. Тествайте Philips Airfryer

  • 55 672
  • 445
  •   1
Отговори
# 435
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 168
Ще има ли изобщо крайна дата новото предизвикателство? newsm78 Tired

И аз това се чудя....
до 17.05 тествалите ще споделят мнения и предполагам на 18.05 Филипс ще обяви рецептата, която печели и последния уред.

# 436
  • Мнения: 1 432
Значи утре ще имаме победител.  Praynig

# 437
  • Мнения: 6 038
Да се включа и аз в темичката. Първо искам да благодаря на момичетата, които споделиха тук, че уреда в момента е на промоция в технополис.

Много се радвам, че си се възползвала от промоцията за която споменах. Вчера отново ги гледах. Така че ако има момичета, които искат да се сдобият все още с уреда, могат да се възползват.
Междувпрочем, пожелавам късмет на всички момичета, които участват за допълнителният уред, който раздават от Филипс.  Hug
Всяка домакиня заслужава да има уреда.

Dara888, ще изпробвам да направя и аз омлет утре, че твоят изглежда страхотен.  #Crazy
Два дни подред се храним навън с приятели, не съм готвила, затова не споделям последните два дни нищо. Утре ще пиша за уреда как съм приготвила и аз омлет, а тази вечер ще пака десерт.
Стискайте ми палци. Praynig Confused Дано се справи безупречно, като всичко останало, което направих с него.

# 438
  • Мнения: 182
Да се включа и аз в темичката. Първо искам да благодаря на момичетата, които споделиха тук, че уреда в момента е на промоция в технополис.

Много се радвам, че си се възползвала от промоцията за която споменах. Вчера отново ги гледах. Така че ако има момичета, които искат да се сдобият все още с уреда, могат да се възползват.
Междувпрочем, пожелавам късмет на всички момичета, които участват за допълнителният уред, който раздават от Филипс.  Hug
Всяка домакиня заслужава да има уреда.

Dara888, ще изпробвам да направя и аз омлет утре, че твоят изглежда страхотен.  #Crazy
Два дни подред се храним навън с приятели, не съм готвила, затова не споделям последните два дни нищо. Утре ще пиша за уреда как съм приготвила и аз омлет, а тази вечер ще пака десерт.
Стискайте ми палци. Praynig Confused Дано се справи безупречно, като всичко останало, което направих с него.

Късмет с омлета  Hug Много искам да видя приготвени картофени крокети с уреда.

# 439
  • Мнения: 31 326
Пържени банани

банани - 4 броя
лимонов сок - 2 с.л.
мед - около 100 г
ядки - 2 с.л. натрошени по избор
сладолед - по желание, за гарниране

ЗА ТЕСТОТО
брашно - 25 г.
нишесте - около 30 г.
бакпулвер - 1/2 ч.л.
захар - 1 ч.л.
олио - 1 ч.л.
вода - 50 мл.
яйца - 1 белтък


Всички съставки за тестото се разбиват добре и се оставя да почине.

Бананите се разполовяват и се поливат с лимоновия сок.

Всяко парче банан се потапя панировката и се изпържва в сгорещена мазнина.

Меда се загрява и се поливат с него пържените банани. След това се поръчват натрошени ядки и се  гарнира с топка сладолед.

# 440
  • София
  • Мнения: 1 487
Сетих се за една много, много любима, лесна и позабравена заради пърженото рецепта от детството ми.  Някога редовно се готвеше вкъщи, но с времето спряхме. Ако извадя късмет с уреда ще я правя 2 пъти седмично сигурно Simple Smile

Риба "Канцлер"

Продукти:

Марината

- лимон
- сол
- пипер

Основни продукти:

- филета от риба (оригиналната карибска рецепта се прави с Американски бибан, но тук я правим с филе от риба тон или всякакво друго филе от по-едра риба)
- шунка
- кашкавал

Панировка:

- яйца
- брашно
- галета

Приготвяне:

Филетата се оставят да престоят в марината от лимон, сол и черен пипер. Хубаво е да престоят поне час.

На филетата се прерязва джоб, в който се слагат шунка и кашкавал. "Зашиват" се с клечки за зъби, шила съм ги и съвсем наистина с конец, който издърпвам преди сервиране. В зависимост от самото филе е възможно да се мине и без шиене, а просто да се залепят горната и долна част.

Филето се овалва в брашно, после в разбито яйце, след това в галета и се пържи в достатъчно количество силно сгорещено олио.





# 441
  • Мнения: 21
 Продукти:1 пак.макарони на спирали,малко прясно зеле,1 средно голям морков,глава  кромид лук,нарязани печурки,соев сос,магданоз,черен пипер,босилек,къри и сол на вкус.Начин на приготвяне:Макароните се сваряват в посолена вода и добавена 1 с.л. олио.Отделно в тиган задушаваме нарязаните на ситно лук,гъби, зеле и настърганите моркови.Прибавяме всички подправки без соевия сос.Отцеждаме сварените макарони и в съда,в който са врели слагаме половината от тях и половината от соса като добавяме 1 с.л. соев сос и разбъркваме.Добавяме и останалите макарони със соевия сос и.....да ви е сладко!

# 442
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 606
Нещо, което много обичаме в къщи е Бюрек от патладжан. Тъй като патладжана при пържене поема много мазнина това ястие го правим един път в годината – през лятото, когато му е сезонът. 

Бюрек от патладжан

Продукти:
2 патладжана
Брашно за овалване

Плънка:
2 бр. яйца
200 гр сирене
Магданоз
Черен пипер

За панировката:
Брашно,
2-3 бр. яйца
Галета
Сусам
Щипка сол

Заливка
Кисело мляко, копър, чесън, сол

Начин на приготвяне:
Патладжана се нарязва на филийки по дължина, посолява се и се оставя да си пусне черната вода за около 20-30 мин. Филийките се измиват се и се подсушават с домакинска хартия. Овалват се в брашно и се изпържват от двете стани по малко.
Яйцата се смесват със сиренето,  магданоза и черния пипер. Тази смес се нанася върху едната филийка от патладжан, захлюпва се с втора. Панират се е в следната последователност  - брашно, яйце, галета със сусам, отново яйце. След което се пърже.
Сервира се със заливка от разбито кисело мляко, с копър и чесън и сол.

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Последната рецепта ме подсети за нещо много вкусно, което може да бъде приготвено във Philips Airfryer.

Патладжан с козе сирене, мед и мащерка

2-3 патладжана
2 ч. чаши прясно мляко
брашно
зехтин
козе сирене
пчелен мед
мащерка

Нарязваме патладжаните на шайби с еднаква дебелина. Не трябва да са прекалено дебели, нито прекалено тънки. Поставяме ги в купа и ги заливаме с прясното мляко. Трябва да престоят поне няколко часа. След това ги отцеждаме, най-добре върху домакинска хартия. Слагаме отново в купа и добавяме към тях малко брашно, супена лъжица зехтин и щипка сол. Разбъркваме добре и ги слагаме във Philips Airfryer.

Сервираме ги с козе сирене, обилно поляти с мед и поръсени с щипка мащерка.


Рецептата е взаимствана от този блог.

# 444
  • Мнения: 770
За моя голям злоядко приготвям пълнени пърженки - моя измислена рецепта, в която се опитвам да съчетая полезното с любимия му "пържен вкус". Интересно ми е дали ще се получи във Philips Airfryer - целта ми е да е здравословно и да може по-честичко да хапва тази любима закуска. Сега я приготвям по-рядко, заради пустото пържене. Рецептата:

1 кг смес  от различни видове брашна като добавям овесени ядки и понякога слънчогледово семе
1 пакетче жива мая
хладка вода /на око, колкото да стане меко нелепнещо тесто/
1/2 кофичка кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. сол
2 ч.л. захар
100 мл разтопено масло

За плънката:
два-три стръка зелен лук
глава или стрък пресен чесън
2-3 червени и зелени чушки
грах от консерва, царевица
Червен пипер, сол, чубрица
куркума

Разбърквам тестото в хлебопекарната. Оставям да втаса. Разделям на четири части, като три от тях замразявам за по-късно ползване. Всички продукти за плънката леко запържвам в тиган. След това от готовото тесто разточвам не много тънък лист. Режа на квадратчета. Във всяко квадратче поставям плънка и сгъвам на триъгълник. Пържа в сгорещено олио до почервеняване. Задължително отеждам върху кухненска хартия, че много мазнотия иначе.

Интересно ми е дали мога да приготвя това с пържене във  Philips Airfryer с малко мазнина или да ги опека?

# 445
  • Мнения: 368
Благодарим на всички участници в темата за активността, коментарите и чудесните рецепти, които споделихте! Благодарим и на трите дами, които споделиха своите впечатления от уреда с нас. Надяваме се да приготвят още много вкусни и здравословни ястия с Philips Airfryer.

Признаваме, че изборът сред всички интересни и апетитни предложения от нашето второ предизвикателство бе изключително труден.
Четвъртият уред Philips Airfryer отива при Mitonela с рецептата „Панирани цветове от бяла акация с ванилов сос“. Поздравления!


На Mitonela ще бъде изпратено лично съобщение във форума с информация за получаването на наградата.

Общи условия

Активация на акаунт