Насладете се на любимата пържена храна без угризения. Тествайте Philips Airfryer

  • 55 710
  • 445
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 10 874
Ехааа, Дара! Heart Eyes А с миризмата при приготвянето на цацата имаше ли проблеми? Баща ми е рибар и аз съм свикнала с миризмата на риба, но мъжът ми много се мръщи и затова вкъщи не приготвяме риба. То ние и не ядем много, де, но цаца обичаме. Само че все взимаме готова. Rolling Eyes

# 421
  • Мнения: 14 170
Няма да лъжа, миришеше си на риба. Не като на котлона, но все пак се умириса. За такива храни си е нужен абсорбатор. Не знам с друга риба (хек, сьомга, пъстърва напр.) дали пак така ще мирише.

# 422
  • Мнения: 10 874
Няма да лъжа, миришеше си на риба. Не като на котлона, но все пак се умириса. За такива храни си е нужен абсорбатор. Не знам с друга риба (хек, сьомга, пъстърва напр.) дали пак така ще мирише.
Благодаря ти! Hug
Да, очаквах го, но все пак да попитам. Другите риби сигурно ще миришат по-малко, ама ние тая миризливата обичаме. Аз нямам проблеми с миризмата, де, ама господинът... Crazy

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Лале в дъжда, вероятно ще свикне с миризмата. Мъжът ми 28 години не е ядял риба. Миришела му зле, не му харесвала на вкус, имало кости. Сега е на друго мнение.  Mr. Green

Ще е интересно как ще се получи сафрид, барбун, меджид. Много обичам хрупкава риба, но я избягвам заради пърженето. Миризмата, многото мазнина и нездравословния резултат са ме накарали да я огранича до минимум.  Crazy

# 424
  • Мнения: 13 046
Дарааааа, оплюнчих се, така обичам цаца! Аз тези дни не готвя, нищо освен супи и леки манджи,  малката е болна, а ние в неделя заминаваме за чужбина, за седмица. Обаче, като се върна, ще наваксам. Тъкмо вие ще сте пробвали и писли, да не се мина аз:))) Сега да имах гъбки, щях да метна едни:)

# 425
  • Мнения: 14 170
Джаки, как ми я видя цацата, с тази лоша снимка. Joy Hug
Заради уреда не мога да си изпробвам хлебопекарната. Grinning

# 426
  • Мнения: 14 170
Голямо затишие е в темата. Rolling Eyes Вчера отново пекох бутчета. Този път само ги намазах със смес от олио, лимонов сок, черен и червен пипер, сол и босилек. За разлика от преди, когато пекох със зеленчуци, сега се появи дим за около две минути. Обяснявам си го, че предния път, зеленчуците са попили част от мазнината, а сега на дъното имаше доста мазнина. Но пък бутчетата бяха великолепни - хрупкави, много по-хрупкави от предния път и пак сочни отвътре. Много ни харесаха.





И отново пържих картофи (децата пожелаха), само че този път избрах "селски, с коричка", отново замразени. Нямах време за пресни картофи, трябваше за един час да съм готова с вечерята. Получиха се много добре. Въобще, замразените картофи стават повече от чудни. При тях не се отделя нищо (не слагам въобще мазнина), уредът не се цапа.



И пак по желание на децата - кренвирши с кашкавал.



Бутчетата пекох 35 мин., картофите - 11 мин., а кренвиршите - 4 мин. Докато уредът готви, аз направих и една салата, и сготвих за час. Улеснява ме, когато съм на работа и вечер не ми се готви. А вчера определено нямах желание за готвене. Mr. Green

# 427
  • Мнения: 183
Dara888, много добри презентации правиш на възможностите на уреда. До сега всичко ми допадна, може би само рибката, ми изглежда, като че ли дребна и препечена.И нещо друго ми е интересно, понеже показвате все неща изпечени върху скарата на уреда, дали може да се сготви яхния например в отделна тавичка? Защото така се приготвя предимно суха храна върху скарата, но гъбките и бутчетата ми допаднаха Laughing

# 428
  • Мнения: 36
Някои от нещата изглеждат наистина много добре! Но явно всичко зависи от избраното време за приготвяне дали ще се получи или не.

Веднъж сложени нещата в уреда може ли да се наблюдават и да се прецени дали да се увеличи/намали времето за приготвяне?

Също много ми е интересно дали има някаква разлика във вкуса на нещата приготвени в уреда и приготвени в обикновена печка или тиган. Например, когато правя гювечета в микровълновата и в печката и в двата случая гювечетата се получават добре, но намирам разлика във вкуса и предпочитам да ги правя в печката. Та за нещо подобно питам Simple Smile

# 429
  • Мнения: 6 058
Веднъж сложени нещата в уреда може ли да се наблюдават и да се прецени дали да се увеличи/намали времето за приготвяне?

Също много ми е интересно дали има някаква разлика във вкуса на нещата приготвени в уреда и приготвени в обикновена печка или тиган. Например, когато правя гювечета в микровълновата и в печката и в двата случая гювечетата се получават добре, но намирам разлика във вкуса и предпочитам да ги правя в печката. Та за нещо подобно питам Simple Smile

Естествено, че може да се отвори и да се увеличи или намали времето на приготвяне. Има бутон пауза, а ако сметнете, че е необходимо още време просто го увеличавате. Съответно го намалявате, ако сметнете, че вече е готово.

Аз не намирам особено голяма разлика при приготвяне на храната в печка и в уреда.
Намирам разликата при пърженето във фритюрник и в уреда.
В уреда нещата стават здравословно пържени, а във фритюрника съответно не.
Другото, което ми прави впечатение е, че е като скара. И при нея при печенето се отделя мазнина в тавичката. Разликата се корени в това, че няма нужда да се обръъщат, за да се изпекат от двете страни.

На мен ще ми е интересно пък какво ще се случи с филия хляб в уреда.
Dara888, ако консумирате хляб ти предлагам да пробваш с една филия.  Wink

# 430
  • Мнения: 1 283
Ще има ли изобщо крайна дата новото предизвикателство? newsm78 Tired

# 431
  • Мнения: 158
Да се включа и аз в темичката. Първо искам да благодаря на момичетата, които споделиха тук, че уреда в момента е на промоция в технополис. Благодарение на вас, вече съм горд собственик на въпросния уред. Бях си го харесала отдавна, ама предвид цената, пък и липсата на каквито и да е отзиви за него, все отлагах. Ама имало защо - аз бях харесала малкия уред, този още не беше показан в сайта на филипс. Сега се сдобих с по-новата версия, с по-голяма вместимост. Не че за мен е жизнено важно да е с много голяма вместимост, предвид, че готвя за двама човека, но пък може да ми падне случай да се изявя пред гости, та си е по-добре да има капацитет. Но първо да му понауча функциите, че да не се изложа Simple Smile
За сега, гледайки вашите опити, направих картофи, печени зеленчуци и пилешки бутчета. Доволна съм от резултатите. Продължавам с експериментите. Днес си поръчах и допълнителните аксесоари - тавичка и скаричка, макар че още нямам идея какво точно ще приготвям с тях. Искам да попитам дамите, ползващи уреда, вашите книжки с рецепти имат ли български превод. Моята няма и със скромните ми познания по английски не се справям твърде добре с рецептите. Снощи сигурно половин час превеждах една рецепта и накрая се зачудих дали ще я правя изобщо  Joy Ако има някъде в нета рецепти, ще е от полза да споделите.

# 432
  • София
  • Мнения: 803
Ще има ли изобщо крайна дата новото предизвикателство? newsm78 Tired

И аз това се чудя....

# 433
  • Мнения: 14 170
ilenna , благодаря за милите думи. Рибата нарочно я направих по-препечена, защото аз риба не обичам, исках да е хрупкава. Отварях я и ѝ увеличих времето, защото не обичам да я усещам "сурова", предпочитам да е с коричка.
Вчера експериментирах с омлет. Сложих хартия за печене, така че действайте смело, не се подпалих. hahaha Разликата между уреда и тигана е, че стана по-сух. Но пък и не мога да очаквам чудеса от уреда. Който обича по-мазничко, няма да му допадне. Но ако го правите за да избегнете мазното готвене, уредът е екстра за тази цел. Ако бях сложила няколко капки мазнина върху хартията, можеше и да стане по-блажничко, но ... следващия път.



Аз когато пека бутчета във фурната, слагам и малко вода за да не загори тавичката. И обикновено отгоре бутчето е хрупкаво, но отдолу месото е като сварено. Но с уреда се получи много хубаво "запечатване", отгоре и отдолу стана страшно хрупкаво, а отвътре - сочно. И гъбите бяха сочни. Замразените картофи стават много вкусни, с пресни не съм пробвала.

П.П. ava_67 , честито. Книжката с рецепти не е с превод за съжаление.

# 434
  • Мнения: 158
Благодаря!
За книжката  - вече спазарих превод на няколко рецепти, които ме интересуваха.  Laughing
Ще ги споделя, щом ми ги преведат, ако има заинтересовани.

Общи условия

Активация на акаунт